Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η klio27 είπε:

καλησπέρα @karen σε καταλαβαίνω απόλυτα το πως νιώθεις τους φόβους σου... κι εγώ είχα προβλήματα με κρίσεις πανικού οι δικοί μου ξεκίνησαν όταν έμαθα ότι έχω ένα αυτοανοσα νόσημα και ταυτόχρονα προσπαθώ κι εγώ εδώ και 3 χρόνια να κάνω ένα μωράκι πάθαινα κρίσεις πανικού φοβόμουν να μείνω μόνη μου δεν είχα όρεξη για τίποτα κατέληξα σε ψυχίατρο το οποίο σταμάτησα γιατί δεν με βοηθούσε να ξεπεράσω τις κρίσεις μου κατάφερα να τις ξεπεράσω μόνη μου τα χάπια του ψυχιάτρου δεν τα πήρα ποτέ. από την εμπειρία μου το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι μόνο εμείς μπορούμε να βοηθήσουμε τον εαυτό μας εγώ προσωπικά σταμάτησα να σκέφτομαι τους φόβους μου βρήκα μια δραστηριότητα που με βοηθούσε να μην σκέφτομαι τα αρνητικά και να κρατάω δίπλα μου ανθρώπους που μου έδειχναν την αγάπη τους όσο για το αν πάθεις ΚΡΙΣΗ πανικού στην εγκυμοσύνη σου πίστεψε με δεν πρόκειται τις κρίσεις τις παθαίνεις όταν είσαι πεσμένη ψυχολογικά οπότε και μονο η χαρά που θα πάρεις με την εγκυμοσύνη σου φτάνει να ξεπεράσεις τις κρίσεις σου και θα σε βοηθήσει πολύ ψυχολογικά... ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο και σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλα

Με βοήθησες και πολύ και σ'ευχαριστώ πολύ!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο  ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karen μου έχω διαβάσει δημοσιεύσεις σου δεν έχει τύχει να μιλήσουμε η να γράψω αλλά τώρα νιώθω την ανάγκη να γράψω και να σου πω το εξής ...περα από συμβουλές χαλάρωσε μη τ σκέφτεσαι κτλ...ολα αυτά είναι τα άτιμα ψυχοσωματικά ίσως πλήττουν  τις γυναίκες πιο πολύ...δε ξέρω γιατί...εγω μπορεί να έχω ήδη παιδάκι αλλά κ πολύ πριν κάνω π με θεωρώ αισιόδοξη κ χαλαρή τρομάρα μου σε περιόδους άγχους στρες άσχημων γεγονοτων όλο κάτι ένιωθα...μια δύσπνοια ένα πλάκωμα στ στήθος .κ φυσικά όλα αυτά διογκώνονται όσο τ σκέφτεσαι η χειροτερεύουν. ...μετα π γίνεσαι  μαμά κ έχεις ένα παιδί να εξαρτιεται από σένα είπα άκου να δεις δεν έχεις ούτε χρόνο ούτε διάθεση να σκέφτεσαι τι θα πάθεις αν πεθάνεις αν αρρώστησες κ όλο τ πακέτο ...προσπαθησα να επιβληθω στ εαυτό μ...ο εχθρός μας είναι το ίδιο μας τ μυαλό...επελεξε τη δυνατή του πλευρά ασε την αδύναμη ...βρες κάτι να ασχοληθείς μη μένεις μόνη βγες κ περπατά έξω π λεει ο λόγος μη σκέφτεσαι στιγμη...πας για να γίνεις μαμά είναι τόσο όμορφο κ ευλογημένο όλο αυτό κάνε φοκους σε αυτό ...απασχολησε 100 % τ μυαλό σ κάπου αλλού ...οτι σκεφτόμαστε τ παθαίνουμε είτε καλο είτε κακο....αμ εγώ λέω ωχ θα πέσω κάτω θα λιποθύμησω...θα τ παθω..λιγο πριν παντρευτώ...κ να βαφτίζουμε τη μικρή ένιωθα ότι το σώμα μ καιγόταν σε κάποια μέρη λέω Χριστέ μ κάποια αρρώστια θάχω μετά λέω συνέλθε εισα ι τρελή σε πιάνει πάλι η αρρωστοφοβια σου...μη τα πολυλογώ 4 μέρες ένιωθα έτσι κ το ξεγελουσα ...τη 5η το ξεχασα...κ για άλλη μια φορά είπα.. Πόσο χαζή κ τρελή ειμαι...προσπαθησε το!!το αξιζεις!!!!πολύ!!!!δεν υπάρχει άνθρωπος χωρίς πάθη κ φόβους κάνεις ποτέ αλλά αμαρτία να μας κυριεύουνε έχουμε μια ζωή να τη ζήσουμε όσο πιο όμορφα γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2017 at 5:23 ΠΜ, ο/η karen είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου δεν μπορώ να σας το εξηγήσω τι περνάω δεν περιγράφεται με τίποτε μακάρι να μην τη ζει άνθρωπος αυτή την κατάσταση δεν διαχειρίζεται δεν ελέγχεται έρχεται στα ξαφνικά εκεί που δεν την περιμένεις είσαι συνεχώς στην αναμονή άγχος φόβο ανησυχία για το πότε θα σου ξανά συμβεί. Δεν πάνε και οι δυο αγωγές μαζί  επηρεαζουν η μια την άλλη ήταν κάθετος από την αρχή η πάμε με φυσικούς τρόπους η φάρμακα τα οποία χρειάζονται  ένα μήνα για αρχή διαλέγεις και κανείς ή το ένα ή το άλλο φυσικά απάντησα όχι, θα συνεχίσω  την προσπάθεια μου είμαι στο τελείωμα και θα το παλέψω μόνη μου αλλά δεν μπορώ χθες τρίτη επίσκεψη αργά την νύχτα σε άλλο ιατρό άλλες εξετάσεις σήμερα το ξέρω θα ναι καθαρές άρα το ρημάδι το μυαλό τι μου κάνει και τώρα τώρα? Σκέφτομαι ότι δεν θα μπορώ Ν αντεπεξέλθω  σε τυχόν εγκυμοσύνη  νιώθω να καταρρέω τελείως .Δας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας,.

Αγαπητή μου @karen το καλοκαίρι του '15 πέρασα πολύ δύσκολα κι εγώ...με χτύπησαν όλα τα ψυχοσωματικά μαζί και κορυφώθηκαν τη μέρα που έφευγα για διακοπές...ναι ναι...του θανατά όμως...να περιμένουμε το καράβι στον Πειραιά κι εγώ να θέλω οπωσδήποτε να επισκεφθώ καρδιολόγο ή να γυρίσω σπίτι μου...αντ'αυτού ταξίδεψα 6 ώρες μεσοπέλαγα και προσπάθησα να πολεμήσω τη φοβία μου!! Μου πήρε περι τους 7-8 μήνες ώστε να συνέλθω, αφού επισκέφθηκα όλες τις ειδικότητες φυσικά! Σήμερα είμαι εδώ!!! Βρίσκομαι στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης μου (φοβόμουν μια εγκυμοσύνη οτι δεν θα την αντέξω)και απο τη στιγμή που το έμαθα βγαίνει μια δύναμη απο μέσα μου που λέω οτι είμαι καλά & θα είμαι γιατί είμαι υπεύθυνη γι'αυτό το πλασματάκι που κουβάλαω μέσα μου και είναι το πιο όμορφο "πράγμα" που μου έχει συμβεί!!  Μην χάνεις την πίστη σου στον εαυτό σου και μην αφήνεις τη ζωή σου να φύγει σκορπώντας την μέσα απο τη φοβία σου...πάλεψα για το θαυματάκι σου που το θέλεις όπως κατάλαβα πολύ!! Δική μου συμβουλή είναι πρώτα φυσικά να τα βρεις με τον εαυτό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Αγαπητή μου @karen το καλοκαίρι του '15 πέρασα πολύ δύσκολα κι εγώ...με χτύπησαν όλα τα ψυχοσωματικά μαζί και κορυφώθηκαν τη μέρα που έφευγα για διακοπές...ναι ναι...του θανατά όμως...να περιμένουμε το καράβι στον Πειραιά κι εγώ να θέλω οπωσδήποτε να επισκεφθώ καρδιολόγο ή να γυρίσω σπίτι μου...αντ'αυτού ταξίδεψα 6 ώρες μεσοπέλαγα και προσπάθησα να πολεμήσω τη φοβία μου!! Μου πήρε περι τους 7-8 μήνες ώστε να συνέλθω, αφού επισκέφθηκα όλες τις ειδικότητες φυσικά! Σήμερα είμαι εδώ!!! Βρίσκομαι στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης μου (φοβόμουν μια εγκυμοσύνη οτι δεν θα την αντέξω)και απο τη στιγμή που το έμαθα βγαίνει μια δύναμη απο μέσα μου που λέω οτι είμαι καλά & θα είμαι γιατί είμαι υπεύθυνη γι'αυτό το πλασματάκι που κουβάλαω μέσα μου και είναι το πιο όμορφο "πράγμα" που μου έχει συμβεί!!  Μην χάνεις την πίστη σου στον εαυτό σου και μην αφήνεις τη ζωή σου να φύγει σκορπώντας την μέσα απο τη φοβία σου...πάλεψα για το θαυματάκι σου που το θέλεις όπως κατάλαβα πολύ!! Δική μου συμβουλή είναι πρώτα φυσικά να τα βρεις με τον εαυτό σου! 

Καλησπέρα Εύη μου Πάντα να σαι καλά και με το καλό το μπεμπάκι σου ήρεμη δίχως προβλήματα εγκυμοσυνη.Εμενα άμα με πιάνει η κρίση νομίζω ότι πεθαίνω διαρκεί λίγο εγώ το βλέπω να μην έχει τελειωμό αλλά θέλω μέρες να συνέλθω μετά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karen μου υπεφερα κ υποφερω απο κρισεις πανικου..το καλομαιρι του 2014 εχοντας την μια αποβολη ακολουθησα συνεδριες σε ψυχολογο..Ηρεμη τελειως σε αυτη την προσπαθεια ποτς δεν εισαι κακα τα ψεματα..ανομως νιωσεις οτι ειναι πανω απο σρνα ολο αυτο κ σε ξεπερνα δες καποιον ειδικο ..μην προχωρρας διοτι κ η κυηση σε μας ειναι στρεσογονα κατασταδη. Να μπεις οσο πιο ηρεμη σε αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με βοηθησε κ η βαλεριανα πυ εμενα( οχι στην κυηση η την προσπαθεια ομως ..αν θες ρωτησε...μηπως σου το επιτρεπουν) μιλαω παντα για το φυσικο τσαι με τη ριζα τηε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα Εύη μου Πάντα να σαι καλά και με το καλό το μπεμπάκι σου ήρεμη δίχως προβλήματα εγκυμοσυνη.Εμενα άμα με πιάνει η κρίση νομίζω ότι πεθαίνω διαρκεί λίγο εγώ το βλέπω να μην έχει τελειωμό αλλά θέλω μέρες να συνέλθω μετά .

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μη φοβάσαι και μην κάνεις πίσω...κι εγώ έτσι ένιωθα...φαντάσου στις διακοπές την έβγαλα περισσότερο στο δωμάτιο! Κουράστηκα όμως να φοβάμαι και αποφάσισα πως δεν ήθελα να ζώ άλλο έτσι, οπότε είπα στον εαυτό μου, βγες διασκέδασε, ΖΗΣΕ και αν είναι να σε βρει κάτι, θα σε βρει και σπίτι που κρύβεσαι!!! Πολύ στεναχωριέμαι όταν ακούω τέτοια γιατί τα πέρασα και μπορώ να σε νιώσω, τώρα τα περνάει φίλη μου... Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω κάπως αλλιώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ΕVI1986 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μη φοβάσαι και μην κάνεις πίσω...κι εγώ έτσι ένιωθα...φαντάσου στις διακοπές την έβγαλα περισσότερο στο δωμάτιο! Κουράστηκα όμως να φοβάμαι και αποφάσισα πως δεν ήθελα να ζώ άλλο έτσι, οπότε είπα στον εαυτό μου, βγες διασκέδασε, ΖΗΣΕ και αν είναι να σε βρει κάτι, θα σε βρει και σπίτι που κρύβεσαι!!! Πολύ στεναχωριέμαι όταν ακούω τέτοια γιατί τα πέρασα και μπορώ να σε νιώσω, τώρα τα περνάει φίλη μου... Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω κάπως αλλιώς...

Δεν κάθομαι σπίτι καθόλου θέλω να μαι διαρκώς με κόσμο, τα βράδια μου αξημέρωτα  και τα χειρότερα  από όλη τη διάρκεια της ημέρας άστα να πάνε. Όλα θέλω να πιστεύω ότι μπορούμε να καταπολεμάμε .Εγω διαχειριστεί καταστάσεις και καταστάσεις αλλά αυτή εδώ νομίζω ότι διαχειρίζεται από αλλού και όχι από εμένα. Κοντεύεις πόσο μηνών είσαι?  ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen Τελικά όπως διαβάζεις οι κρίσεις πανικού είναι συνηθισμένο φαινόμενο και είναι ελάχιστοι όσοι δεν τις έχουν. Θα έλεγα ότι μόνο οι αβασανιστοι και απροβληματιστοι δεν τις έχουν. Όλες μας έχουμε πάει σε παθολόγο Γιατί νομίζαμε ότι κάτι έχουμε με την καρδιά μας... άλλες σε Γαστρεντερολόγο γιατι νομίζαμε ότι ήταν κάτι από το στομάχι και άλλες σε ψυχολόγο... οι ποιο συνειδητοποιημενες. Οι κρίσεις πανικού είναι κατά τη γνώμη μου συσσωρευμένες αλλοιώσεις του χαρακτήρα μας σε διαφορες στιγμες και τώρα έχουν μαζευτεί... Έχει ξεχειλίσει το ποτήρι και μας βγαίνει σε ψυχοσωματικές αντιδράσεις.  

Καμία χαλάρωση δε βοηθάει στις κρίσεις πανικού.  Εμένα δε με βοήθησε ποτέ.  Ίσως λίγο οι αναπνοές... Και το να ξεγελάσεις το μυαλό σου απασχολοντας το με διαφορα.  Πρέπει να βρεις κατ' αρχήν τον χώρο που σε κάνει να νιώθεις ασφαλείς.  Ο χώρος αυτός είναι ιερός για σένα και εκεί δεν παθαίνεις κρίσεις πανικού.  

Απασχόλησε το μυαλό σου με δημιουργικά πράγματα... αγαπησε τον... αφιέρωσε χρόνο σε σένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lini είπε:

@karen Τελικά όπως διαβάζεις οι κρίσεις πανικού είναι συνηθισμένο φαινόμενο και είναι ελάχιστοι όσοι δεν τις έχουν. Θα έλεγα ότι μόνο οι αβασανιστοι και απροβληματιστοι δεν τις έχουν. Όλες μας έχουμε πάει σε παθολόγο Γιατί νομίζαμε ότι κάτι έχουμε με την καρδιά μας... άλλες σε Γαστρεντερολόγο γιατι νομίζαμε ότι ήταν κάτι από το στομάχι και άλλες σε ψυχολόγο... οι ποιο συνειδητοποιημενες. Οι κρίσεις πανικού είναι κατά τη γνώμη μου συσσωρευμένες αλλοιώσεις του χαρακτήρα μας σε διαφορες στιγμες και τώρα έχουν μαζευτεί... Έχει ξεχειλίσει το ποτήρι και μας βγαίνει σε ψυχοσωματικές αντιδράσεις.  

Καμία χαλάρωση δε βοηθάει στις κρίσεις πανικού.  Εμένα δε με βοήθησε ποτέ.  Ίσως λίγο οι αναπνοές... Και το να ξεγελάσεις το μυαλό σου απασχολοντας το με διαφορα.  Πρέπει να βρεις κατ' αρχήν τον χώρο που σε κάνει να νιώθεις ασφαλείς.  Ο χώρος αυτός είναι ιερός για σένα και εκεί δεν παθαίνεις κρίσεις πανικού.  

Απασχόλησε το μυαλό σου με δημιουργικά πράγματα... αγαπησε τον... αφιέρωσε χρόνο σε σένα... 

Να σαι καλά ΛΙΝΙ μου σ ευχαριστώ  για τις συμβουλές σου. Άτιμες πολύ και γεμάτες άσχημα συναισθήματα όλο φόβο και ανησυχίες. Θέλω το χρόνο μου να επανέλθω μετά από επαναμφανιση τους .Σταματαει και κολλάει το μυαλό εκεί όλο στο κακό και ότι συνέχεια κάτι θα συμβεί να σαι με το άγχος για το να μην ξανά έρθει και πως θα το αντιμετωπίσεις. Πάνω που παίρνω λίγο ανάσα φουπ αντε πάλι από την αρχή .θ αρχίσουμε τα ψώνια τώρα να ξεχαστούμε θα χαζέψουμε τις Χριστουγεννιάτικες βιτρίνες  ?????Έχω αρχίσει λίγο διάβασμα αν και δεν το προτιμώ προσπαθώ να απασχολώ το μυαλό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

 

Το κακο είναι ότι νομίζεις ότι πεθαίνεις... Ενώ στην ουσία δεν παθαίνεις τίποτα. Και είναι τόσο βασανιστικό εκείνο το λεπτό που κρατάει... 

Θα βρεις τον τρόπο σου. Με όσους ξέρω ο κάθε ένας έχει το δικό του μοναδικό τρόπο να τις αντιμετωπίζει.  Θα βρεις Κ εσύ το δικό σου. Αλλά να σαι σίγουρη ότι όλοι αυτοί γύρω σου που τους βλέπεις να γελάνε και να είναι ευτυχισμένοι, Να πίνουν το ποτο τους ή να απολαμβάνουν τον καφέ τους... το 99% παθαίνει κρίσεις πανικού και νομίζει ότι μόνο αυτός είναι στην κατάσταση αυτή Γιατί και εκείνος βλέπει τους γύρω τους ευτυχισμένους και χαρούμενους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen γεια σου και από εδώ. Πριν λίγα χρόνια ζώντας κάποιες πολύ πιεστικές και δύσκολες καταστάσεις... κατέληξα στον καρδιολόγο γιατί νόμιζα θα πάθω κανένα heart attack. Αφού έκανα ένα σωρό εξετάσεις... δεν είχα τίποτα. Πολύ άγχος και πιεζόμουν. Μου εξήγησε μάλιστα επιστημονικά γιατί πονάει η καρδιά την ώρα που πιέζεσαι. Κάτι με την εισπνοές-εκπνοές, το οξυγόνο, κλπ. Μου είπε ότι ήταν κάποιας ήπιας μορφής κρίση πανικού. Είμαι σίγουρη ότι αυτό που περιγράφεις είναι πολύ χειρότερο. Ο λόγος που στο λέω είναι γιατί τώρα με όλα που ζω το ξαναπαθαίνω συχνά πυκνά. Βρήκα λοιπόν κάτι που με "αποφορτίζει". Έχεις βρει κάτι αντίστοιχο? Ίσως να λέω και βλακίες. Δεν ξέρω τι ισχύει ιατρικά σε αυτές τις περιπτώσεις. Απλά υπομονή μέχρι να περάσει ή συστήνεται να κάνεις κάτι για να νιώσεις καλύτερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απερίγραπτη  κατάσταση ακόμη τρέμω κορίτσια όλη μέρα Ε όχι και τέλεια αλλά αρκετά καλά και μόλις ξεκίνησε να πάει ο άντρας μου για δουλειά αντε πάλι τρέμουλο εμετό πόνος θώρακα δύσπνοια πφφφ παλιό κατάσταση όλο τα βράδια συμβαίνει ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2017 at 6:38 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Δεν κάθομαι σπίτι καθόλου θέλω να μαι διαρκώς με κόσμο, τα βράδια μου αξημέρωτα  και τα χειρότερα  από όλη τη διάρκεια της ημέρας άστα να πάνε. Όλα θέλω να πιστεύω ότι μπορούμε να καταπολεμάμε .Εγω διαχειριστεί καταστάσεις και καταστάσεις αλλά αυτή εδώ νομίζω ότι διαχειρίζεται από αλλού και όχι από εμένα. Κοντεύεις πόσο μηνών είσαι?  ?????

είμαι στον 5ο πλέον! Θεωρώ οτι είμαι στην καλύτερη φάση της εγκυμοσύνης μου...ούτε κομάρες,ούτε αυπνίες όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕVI1986 είπε:

είμαι στον 5ο πλέον! Θεωρώ οτι είμαι στην καλύτερη φάση της εγκυμοσύνης μου...ούτε κομάρες,ούτε αυπνίες όλα καλά!!

Μπράβο χέρομαι με το καλό το μπεμπακι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου @karen τι κάνεις?Εύχομαι να νιώθεις καλύτερα και να έχει φύγει όλη αυτή η άσχημη περίοδος που είχες. Πες μου τα νέα σου...τελικά αδιαθετησε η δότρια? Γιατί εκεί είχαμε μείνει...πως πάνε οι διαδικασίες για να έρθεις πιο κοντά στο όνειρο σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Γλυκιά μου @karen τι κάνεις?Εύχομαι να νιώθεις καλύτερα και να έχει φύγει όλη αυτή η άσχημη περίοδος που είχες. Πες μου τα νέα σου...τελικά αδιαθετησε η δότρια? Γιατί εκεί είχαμε μείνει...πως πάνε οι διαδικασίες για να έρθεις πιο κοντά στο όνειρο σου? 

Καλημέρα  κορίτσια μου!!Πως είστε?Δεν πιστεύω να έχετε πέσει με τα μούτρα στα γλυκά  ??...Εγω είμαι λίγο καλύτερα αλλά τα θεματακια μου συνεχίζουν όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι αλλά δόξα τον Θεό προσπαθώ. Παρασκευή παίρνω το τελευταίο αντισυλληπτικό και περιμένω να έρθει περίοδος ευελπιστώ Σάββατο να ρθει. Αύριο ξεκινάω ενέσιμο Daronda και με το καινούριο έτος γύρω στις εφτά αν παν όλα καλά θα χω ολοκληρώσει την προσπάθεια μου.Εσεις που βρίσκεστε σε τι φάση διάβασα ευχάριστα νέα θετικά τεστ  Ευχές για μια τελεία ήρεμη καλή δίχως προβλήματα εγκυμοσύνες  εύχομαι όλες σας με ευχάριστα νέα. Καλά Χριστούγεννα απολαύστε αυτές τις όμορφες γιατρίνες μέρες βγείτε διασκεδάστε δώστε αγάπη περάστε όμορφες οικογενειακές στιγμές και πάντα με υγεία σας φιλώ  ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα  κορίτσια μου!!Πως είστε?Δεν πιστεύω να έχετε πέσει με τα μούτρα στα γλυκά  ??...Εγω είμαι λίγο καλύτερα αλλά τα θεματακια μου συνεχίζουν όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι αλλά δόξα τον Θεό προσπαθώ. Παρασκευή παίρνω το τελευταίο αντισυλληπτικό και περιμένω να έρθει περίοδος ευελπιστώ Σάββατο να ρθει. Αύριο ξεκινάω ενέσιμο Daronda και με το καινούριο έτος γύρω στις εφτά αν παν όλα καλά θα χω ολοκληρώσει την προσπάθεια μου.Εσεις που βρίσκεστε σε τι φάση διάβασα ευχάριστα νέα θετικά τεστ  Ευχές για μια τελεία ήρεμη καλή δίχως προβλήματα εγκυμοσύνες  εύχομαι όλες σας με ευχάριστα νέα. Καλά Χριστούγεννα απολαύστε αυτές τις όμορφες γιατρίνες μέρες βγείτε διασκεδάστε δώστε αγάπη περάστε όμορφες οικογενειακές στιγμές και πάντα με υγεία σας φιλώ  ?????

Με το καλό Κάρεν!!! Όλα να πάνε κατ'ευχήν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα  κορίτσια μου!!Πως είστε?Δεν πιστεύω να έχετε πέσει με τα μούτρα στα γλυκά  ??...Εγω είμαι λίγο καλύτερα αλλά τα θεματακια μου συνεχίζουν όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι αλλά δόξα τον Θεό προσπαθώ. Παρασκευή παίρνω το τελευταίο αντισυλληπτικό και περιμένω να έρθει περίοδος ευελπιστώ Σάββατο να ρθει. Αύριο ξεκινάω ενέσιμο Daronda και με το καινούριο έτος γύρω στις εφτά αν παν όλα καλά θα χω ολοκληρώσει την προσπάθεια μου.Εσεις που βρίσκεστε σε τι φάση διάβασα ευχάριστα νέα θετικά τεστ  Ευχές για μια τελεία ήρεμη καλή δίχως προβλήματα εγκυμοσύνες  εύχομαι όλες σας με ευχάριστα νέα. Καλά Χριστούγεννα απολαύστε αυτές τις όμορφες γιατρίνες μέρες βγείτε διασκεδάστε δώστε αγάπη περάστε όμορφες οικογενειακές στιγμές και πάντα με υγεία σας φιλώ  ?????

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα κατευχήν και το 2018 να σε βρει μια ήρεμη εγκυο-μανούλα! Χαίρομαι που είσαι καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...