Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα  κορίτσια ελπίζω να στε καλά όλες σας. Επανεμφάνιση  οι κρίσεις πανικού  και σε στιγμή δύσκολη είμαι με αντισυλληπτικά  και δεκαοχτώ του μήνα θέλω να ξεκινήσω καταστολή περίμενα πως και πως για να περάσουν οι μέρες. Σήμερα επισκέφθηκα  τον γιατρό που με παρακολουθεί  και μου έδωσε φαρμακευτική αγωγή αλλά δεν μπορώ να την πάρω λόγω χαπιών και προσπαθειών εγκυμοσύνης.  Πφφφφ  ????????από την μια θέλω να συνεχίσω να ολοκληρώσω την προσπάθεια μου από την άλλη δεν μπορώ να διαχειριστώ  καθόλου την κατάσταση  με ξεπερνά  το άγχος οι φόβοι ανησυχίες και τα παιχνίδια του μυαλού είναι στιγμές που  καταρρέω. Θέλω πολύ να φθάσω στην ημερα τις εμβρυομεταφορας αλλά από την άλλη χάνω τον εαυτό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @karen μου. Στον γιατρο που λες, εχεις αναφερει φανταζομαι την κατασταση που βρισκεσαι; Εννοω γιατι δεν μπορεις να ακολουθησεις την αγωγη που σου δινει. Δεν μπορει να σε βοηθησει και να σε ηρεμησει με συζητηση; 

Εχει φτασει η περιοδος που περιμενεις τοσο καιρο.. τα παιχνιδια του μυαλου ειναι.. αστα, αλλα ειναι οπως το λεμε παιχνιδια. Δεν ειναι ευκολο να τα καταπολεμησεις, ειδικα τωρα που η αγωνια σου χτυπαει κοκκινο! Αλλα κοριτσι μου σε παρακαλω προσπαθησε το κ εσυ οσο μπορεις. Εισαι πολυ δυνατη και μετα απο τοση αναμονη πλησιαζεις επιτελους κοντα στο ονειρο σου! Μην αφησεις να σε αποπροσανατολισει, εισαι πολυ πιο δυνατη απο αυτο.. 

μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω στην πραξη περα απο λογια.. ολα τα κοριτσια ειμαστε εδω να σε ακουμε και να σε εμψυχωνουμε! ?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen Όλα τα κορίτσια,εδώ τουλάχιστον,που πάνω κάτω ξέρουμε τί έχεις περάσει.....ξέρεις πάρα πολύ καλά ότι σε θαυμάζουμε!!!!Δεν περίμενα να σε δω να λυγίζεις,αλλά ακόμα και τα σίδερα κάποια στιγμή λυγίζουν......εσύ όμως είσαι άνθρωπος και μάλιστα γένους θηλυκού....και να λυγίσεις,θα ισιώσεις και τότε θα είσαι πιο δυνατή και πιο έτοιμή από ποτέ άλλωτε για να πετύχεις το όνειρο της ζωής σου,γιατί αν δεν ήταν όνειρο ζωής για εσένα το παιδάκι τότε γιατί πάλεψες με Θεούς και δαίμονες για να φτάσεις εδώ που είσαι σήμερα;;;;Αν τα παρατήσεις τώρα,με τί όνειρα θα ζησεις μετά;;...με τις τύψεις ότι τα παράτησες τελευταία στιγμή;;.....αν δεν υπήρχε ελπίδα θα έλεγα εντάξει,δεν γίνεται...το πάλεψε όσο μπορούσε,αλλά ήταν αδύνατο.....τώρα γιατί;;Έχω νιώσει στο πετσί μου τί θα πει αναμονή για το όνειρο και πάλι στην αναμονή είμαι.....αυτός είναι ο χειρότερος εχθρός σε αυτή τη μάχη,η αναμονή και ξέρεις ότι είναι η τελευταία μάχη....σήκω,περιποιήσου τον εαυτό σου,ετοιμάσου και δώσε την τελευταία σου μάχη για το σποράκι σου!!!Εμείς είμαστε εδώ...μίλα...βγάλτα από μέσα σου,δεν είσαι μόνη σου....είμαστε πολλές εδώ...η μία για την άλλη και αν κάποια το αξίζει πραγματικά αυτό.....αυτή είσαι εσύ η πιο δυνατή από όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια μου δεν μπορώ να σας το εξηγήσω τι περνάω δεν περιγράφεται με τίποτε μακάρι να μην τη ζει άνθρωπος αυτή την κατάσταση δεν διαχειρίζεται δεν ελέγχεται έρχεται στα ξαφνικά εκεί που δεν την περιμένεις είσαι συνεχώς στην αναμονή άγχος φόβο ανησυχία για το πότε θα σου ξανά συμβεί. Δεν πάνε και οι δυο αγωγές μαζί  επηρεαζουν η μια την άλλη ήταν κάθετος από την αρχή η πάμε με φυσικούς τρόπους η φάρμακα τα οποία χρειάζονται  ένα μήνα για αρχή διαλέγεις και κανείς ή το ένα ή το άλλο φυσικά απάντησα όχι, θα συνεχίσω  την προσπάθεια μου είμαι στο τελείωμα και θα το παλέψω μόνη μου αλλά δεν μπορώ χθες τρίτη επίσκεψη αργά την νύχτα σε άλλο ιατρό άλλες εξετάσεις σήμερα το ξέρω θα ναι καθαρές άρα το ρημάδι το μυαλό τι μου κάνει και τώρα τώρα? Σκέφτομαι ότι δεν θα μπορώ Ν αντεπεξέλθω  σε τυχόν εγκυμοσύνη  νιώθω να καταρρέω τελείως .Δας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας,.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η karen είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου δεν μπορώ να σας το εξηγήσω τι περνάω δεν περιγράφεται με τίποτε μακάρι να μην τη ζει άνθρωπος αυτή την κατάσταση δεν διαχειρίζεται δεν ελέγχεται έρχεται στα ξαφνικά εκεί που δεν την περιμένεις είσαι συνεχώς στην αναμονή άγχος φόβο ανησυχία για το πότε θα σου ξανά συμβεί. Δεν πάνε και οι δυο αγωγές μαζί  επηρεαζουν η μια την άλλη ήταν κάθετος από την αρχή η πάμε με φυσικούς τρόπους η φάρμακα τα οποία χρειάζονται  ένα μήνα για αρχή διαλέγεις και κανείς ή το ένα ή το άλλο φυσικά απάντησα όχι, θα συνεχίσω  την προσπάθεια μου είμαι στο τελείωμα και θα το παλέψω μόνη μου αλλά δεν μπορώ χθες τρίτη επίσκεψη αργά την νύχτα σε άλλο ιατρό άλλες εξετάσεις σήμερα το ξέρω θα ναι καθαρές άρα το ρημάδι το μυαλό τι μου κάνει και τώρα τώρα? Σκέφτομαι ότι δεν θα μπορώ Ν αντεπεξέλθω  σε τυχόν εγκυμοσύνη  νιώθω να καταρρέω τελείως .Δας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας,.

   Εσυ καλε δε θα ανταπεξελθεις σε εγκυμοσυνη? Εσυ που εχεις περασει τοσα κ το θελεις τοσο πολυ?

  Ακου να δεις πως το εχω σκεφτει εγω... Ανθρωποι συνειδητοποιημενοι στις μερες μας, δεν γινεται μα μην λυγιζουν που κ που, να μην αγχωνονται, να μην περναν τις κρισεις τους... Δεν ειναι ολα ροζ στην εποχη μας-τι να κανουμε κ αν καποιος τα βλεπει ετσι, ειτε ζει σε αλλο κοσμο απο εμας, ειτε δεν ειναι ρεαλιστης ειτε αναισθητος... Οταν βλεπεις την αληθεια, δεν βλεπεις μονο την ομορφη κ αυτη που σε βολευει... Βλεπεις κ την σκληρη κ αυτη μπορει κ να σε σπασει... Αλλιως......εθελοτυφλεις (τρομαχτικοοο)!!!!!!!

   Ισως περνας καποιες καταστασεις σε πιο εντονο βαθμο.. Το οτι ζητας ομως βοηθεια, το οτι το αναγνωριζεις, δειχνει μια λογικη κ μια ισορροπια που παντα θα σε βοηθαει... Οσο το δουλευεις με τον εαυτο σου, οσο συνειδητοποιεις τις αδυναμιες σου, οσο βαζεις την λογικη σου για να τις λυνεις, παντα στο τελος θα εισαι ορθια κ δυνατη!!

   Ολοι εχουμε τις πτωσεις μας... Πολλοι εχουμε αντιμετωπισει κ ακραιες καταστασεις με αγαρμπο τροπο... Αλλα οκ.....δεν πειραζει...δε χαθηκε κ ο κοσμος...! Προσπαθησε να διαχειριζεσαι τις καταστασεις με ψυχραιμια.. Να δουλεψεις με τον εαυτο σου, να δεις τι σε βοηθαει οταν βλεπεις οτι ξεφευγεις κ κυριευεσαι απο τους φοβους σου... ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΦΟΒΟΥΣ απλα καποιοι τους κρυβουν βαθια. Ισως αυτο ειναι χειροτερο.

   Δεν ειμαι της αποψης να ειμαστε τραλαλα στα συννεφακια κ ουτε να κλεινουμε τα ματια μας στα προβληματα.. Αλλωστε, αν κλεινεις τα ματια στα προβληματα, δεν τα λυνεις γιατι δεν τα βλεπεις..! Απλα προσπαθησε να τα βλεπεις πιο αντικειμενικα. ΠΧ εχω το ταδε προβλημα... Αν δεν μπορω να κανω κατι, θα το ξεπερασω. Ειναι πραγματα που δεν λυνονται κ δε θα ζησω με το βαρος τους. Ισως να με θλιβουν που κ που αλλα θα ξεσπασω κ θα συνεχισω..! Αν μπορω να κανω κατι, θα βαλω στοχο να το λυσω ή εστω απαλυνω.. Σ'ολα αυτα συγχρονως κοιτω τις ομορφιες τις ζωης μου κ δινω την σημασια που τους πρεπει. ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΟΡΘΙΑ ΓΙ ΑΥΤΕΣ! ΤΙΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΧΩ!!

   Κ ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΔΕΝ ΥΙΟΘΕΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. Στεκομαι διπλα, βοηθαω, συμβουλευω αλλα δεν τα κανω δικα μου (εχω ηδη δικα μου). Ειχα κοντεψει να τρελαθω κανοντας αυτο το λαθος.

   Πιστευω οτι θα την βρεις την ακρη γιατι εισαι δυνατος ανθρωπος με κριση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η karen είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου δεν μπορώ να σας το εξηγήσω τι περνάω δεν περιγράφεται με τίποτε μακάρι να μην τη ζει άνθρωπος αυτή την κατάσταση δεν διαχειρίζεται δεν ελέγχεται έρχεται στα ξαφνικά εκεί που δεν την περιμένεις είσαι συνεχώς στην αναμονή άγχος φόβο ανησυχία για το πότε θα σου ξανά συμβεί. Δεν πάνε και οι δυο αγωγές μαζί  επηρεαζουν η μια την άλλη ήταν κάθετος από την αρχή η πάμε με φυσικούς τρόπους η φάρμακα τα οποία χρειάζονται  ένα μήνα για αρχή διαλέγεις και κανείς ή το ένα ή το άλλο φυσικά απάντησα όχι, θα συνεχίσω  την προσπάθεια μου είμαι στο τελείωμα και θα το παλέψω μόνη μου αλλά δεν μπορώ χθες τρίτη επίσκεψη αργά την νύχτα σε άλλο ιατρό άλλες εξετάσεις σήμερα το ξέρω θα ναι καθαρές άρα το ρημάδι το μυαλό τι μου κάνει και τώρα τώρα? Σκέφτομαι ότι δεν θα μπορώ Ν αντεπεξέλθω  σε τυχόν εγκυμοσύνη  νιώθω να καταρρέω τελείως .Δας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας,.

Έπαθα την πρώτη κρίση πανικού πριν 3 χρόνια που με δάγκωσε ένα τσοπανόσκυλο,ευτυχώς με είχε πάει η μάνα μου σε μια φίλη που είχε φαρμακείο και μόλις μου περιποιήθηκε το δάγκωμα και πήγαμε να φύγουμε με έπιασε ξαφνικά το στομάχι μου,λέω κάτι δεν πάει καλά,ίσως με πείραξε η ένεση και γυρνάω να μιλήσω στη φίλη μας και τότε άρχισαν όλα μαζί....να θέλω να κλάψω (χωρίς λόγο),να ζαλίζομαι,το στομάχι χάλια και ξαφνικά άρχισαν να "καγκελώνουν" τα δάχτυλά μου....εκεί φοβήθηκα....τη ρώτησα μόνο :παθαίνω εγκεφαλικό;;;Όχι μου απάντησε,είναι κρίση πανικού,κανείς δεν έπαθε τίποτα κακό από αυτό,κλάψε να ξεσπάσεις,είναι επειδή τρόμαξες με το σκύλο,μου έβρεχε το μέτωπο και τον αυχενα και μου έτριβε τα χέρια μαζί με την μητέρα μου και πέρασε!!Το έχω ξαναπάθει μέσα σε ένα μήνα για άσχετους λόγους,σε πολύ μικρό βαθμό,ίσως επειδή αυτές τις φορές δεν το φοβήθηκα,ένιωθα σύγχηση,αλλά ήξερα ότι δεν μπορεί να μου κάνει κακό...έριξα νερό,έτριψα τα χέρια μου και πέρασε.Θεωρώ ότι με έπιασε ξανά λόγω έντονου άγχους και στρεσαρίσματος...πρέπει να ξεσπάμε,να κάνουμε πράγματα αποκλειστικά για εμάς!!!Αν κατάφερα να το κουμαντάρω εγώ.....σίγουρα μπορείς κ εσύ πολύ πιο καλά από εμένα!!Ένα πρόβλημα μεγαλώνει όσο του το επιτρέπεις εσύ.....πάτα πόδι και πέτα το από τη ζωή σου!!!

:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου @karen ! Αν δε μπορείς εσυ να ανταπεξέλθεις σε εγκυμοσύνη τότε ποια μπορεί? Είσαι η μεγαλύτερη αγωνίστρια από όλες μας... εχεις περασει τόσα και εχεις αποδείξει πόσο πολύ θελεις ενα μωρακι! Είναι λογικό να λυγίζεις κοριτσακι μου όμως ξερω οτι θα βρεις το κουραγιο και θα συνεχίσεις! Σου στελνω μια μεγααααλη αγκαλιά και σου ευχομαι μεσα από τη καρδια μου να κρατησεις αγκαλια χωρίς αλλο κόπο ενα μικρό μικρό κουτσουνακι, το μωρακι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karen!! Εμείς παίρνουμε από σένα πολλή δύναμη εδώ και καιρό!! Όλα αυτά που σου συμβαίνουν δεν είναι εύκολα. Είσαι όμως δυνατή και θα αντεπεξέλθεις!! Η σκέψη μας είναι μαζί σου!!! Βάλε τα δυνατά σου να ξεπεράσεις κι αυτό το εμπόδιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen πιστεύω πώς πριν από κάθε μεγάλη αρχή έχουμε αυτές της σκέψης που μας βασανίζουν ο αγώνας μας είναι δύσκολο μερικές φορές το μυαλό μας βγάζει διαφορά σενάρια αλλά είμαστε γυναίκες με μια απίστευτη δύναμη και δεν μας τρομάζει τίποτα γιατί ο αγώνας μας είναι ιερός και όλες θα δικαιωθούμε στο τέλος το λέω και το πιστευω αυτο .Ειναι δύσκολο να εκφράζεσαι και να εξηγήσεις τα συναισθήματα και ακόμα πιο δύσκολο τα Γιατί γι'αυτό φόρτωσε της μπαταρίες σου και προχωρά δυνατή αγάπη και κυνήγησε το όνειρο σου θα είσαι η καλύτερη μαμά του κόσμου και την στιγμή που θα τον έχεις στην αγκαλιά σου θα ξεχάσεις τα παντα και θα είναι ένα κακο όνειρο στο μακρινό παρελθόν πολλά φιλάκια και μια μεγάλη αγκαλιά ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η karen είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου δεν μπορώ να σας το εξηγήσω τι περνάω δεν περιγράφεται με τίποτε μακάρι να μην τη ζει άνθρωπος αυτή την κατάσταση δεν διαχειρίζεται δεν ελέγχεται έρχεται στα ξαφνικά εκεί που δεν την περιμένεις είσαι συνεχώς στην αναμονή άγχος φόβο ανησυχία για το πότε θα σου ξανά συμβεί. Δεν πάνε και οι δυο αγωγές μαζί  επηρεαζουν η μια την άλλη ήταν κάθετος από την αρχή η πάμε με φυσικούς τρόπους η φάρμακα τα οποία χρειάζονται  ένα μήνα για αρχή διαλέγεις και κανείς ή το ένα ή το άλλο φυσικά απάντησα όχι, θα συνεχίσω  την προσπάθεια μου είμαι στο τελείωμα και θα το παλέψω μόνη μου αλλά δεν μπορώ χθες τρίτη επίσκεψη αργά την νύχτα σε άλλο ιατρό άλλες εξετάσεις σήμερα το ξέρω θα ναι καθαρές άρα το ρημάδι το μυαλό τι μου κάνει και τώρα τώρα? Σκέφτομαι ότι δεν θα μπορώ Ν αντεπεξέλθω  σε τυχόν εγκυμοσύνη  νιώθω να καταρρέω τελείως .Δας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας,.

τι εννοεις αλλο γιατρο???? οπως κ να εχει εσυ εδωσες τοσο θαρρος κ ελπιδα σε ολες εμας.Δωσε και στον εαυτο σου.Φτανεις στη πηγη να πιεις νερο και το αρνείσαι ? λιγη υπομονη ακομα.προσπαθησε να μη μενεις μονη σου αλλα να βρισκεσαι με κοσμο.εμενα αυτο με βοηθησε στα δυσκολα μου.σε παρακαλω σκεψου θετικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen γλυκιά μου, σου στελνω μια μεγάλη αγκαλίτσα... Και να σου θυμίσω  πότε να μην τα παρατήσεις..Τι έχουμε πει τοοοσοοο καιρό ??? Δεν το βάζουμε κάτωωωω. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου ξέρω από πρώτο χέρι τι είναι η κρίση πανικού και ξέρω πως δεν είναι εύκολο. Πίστεψε με όμως είναι κάτι που περνάει. Δεν ξέρω την ιστορία σου όμως όπως καταλαβαίνω από τις συζητήσεις έχεις κάνει μεγάλο αγώνα για να φτάσεις εδώ. Είναι λογικό να φοβάσαι και ο φόβος σου δημιουργεί τις κρίσεις και όσο έχεις κρίσεις αυτό σε στρεσαρει. Όμως ο σκοπός σου είναι μεγαλύτερος από κάθε φόβο. Γλυκιά μου αν μπορώ να σε συμβουλεύω κάτι είναι να μιλήσεις σε έναν ψυχολόγο για να αοφορτηστει το μυαλό σου και όσο μπορείς να είσαι έξω να περπατάς και να βλέπεις ανθρώπους που σε κάνουν να περνάς όμορφα για να ξεχνιέσαι. Μην ξεχνάς ότι εδώ είμαστε όλες πάλι σου για να σε ακούμε και να σε στηρίζουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μ καρεν κατ αρχάς πάρε μια βαθιά ανάσα.

Τώρα σκέψου αυτό π θα σε ρωτήσω. Σε αγχώνει η ιδέα τ να μείνεις έγκυος η ότι τελικά θα πας με δοτρια;; ξεκαθάρισε μέσα σου γτ νιώθεις έτσι.

Πάρε κορίτσι μ τ χρόνο σου κ μην κάνεις βιαστικές κινήσεις. Αν δε νοιώθεις έτοιμη μην ξεκινήσεις τη διαδικασία. Πρώτον γτ πιστεύω ότι η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο κ είναι κρίμα να μην πάει καλά η προσπάθεια σου. Δεύτερον αν πας με αυτή τη ψυχολογία κ τελικά μείνεις έγκυος οι ορμόνες της εγκυμοσύνης θα επιδεινώσουν την κατάσταση.

Κορίτσι μ έχεις περάσει παρά πολλά. Είσαι δυνατή κ στο τέλος θα τα καταφέρεις. Προς τ παρόν όμως Κάνε λίγο πίσω κ βρες τ εαυτό σου. Κ μεις είμαστε εδώ για σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

τι εννοεις αλλο γιατρο???? οπως κ να εχει εσυ εδωσες τοσο θαρρος κ ελπιδα σε ολες εμας.Δωσε και στον εαυτο σου.Φτανεις στη πηγη να πιεις νερο και το αρνείσαι ? λιγη υπομονη ακομα.προσπαθησε να μη μενεις μονη σου αλλα να βρισκεσαι με κοσμο.εμενα αυτο με βοηθησε στα δυσκολα μου.σε παρακαλω σκεψου θετικα!!!

Εννοώ πήγα σε παθολόγο δεύτερο.Δεν κάθομαι καθόλου σπίτι μόνη μου είμαι διαρκώς με κόσμο. Πως έγινα έτσι? Με ξεπερνάει πριν δεν με ένοιαζε μπορούσα να τα βγάλω πέρα έστω και με τις επανειλημμένες αποτυχημένες  προσπάθειες συνέχιζα γιατί μπορούσα άλλα αυτό με τίποτα ελάχιστα δευτερόλεπτα που φαίνονται  να μην έχουν τελειωμό. Λες και βγαίνει η ψυχή μου από μέσα και μένει άδειο  το σώμα. Προσπαθώ  συνεχώς να μην το σκέφτομαι  αλλά το μυαλό εκεί κολλημένο νιώθω ότι θα πάρω τα χάπια αντισυλληπτικά  και πάλι θα έρθει. Όχι δεν με πείραξε το θέμα η δότρια ίσα ίσα είχα τόση χαρά που βρέθηκε και θα μπορούσα να συνεχίσω την περίμενα πως και πως. Είχα και άσχημο μήνα με πολλά δυσάρεστα γεγονότα  συσωρευτηκα όλα τώρα βρήκαν και προσπαθούν να ξεσπάσουν.Η νύχτα απερίγραπτη και αιώνια δεν περνάει με τίποτα. Θα σταματήσουν αυτές οι κρίσεις ή θα συνεχίσουν. Ξεκίνησα βαλεριάνα τίποτα δεν κάνει αλλαγή καμία και αυτοί οι πόνοι στο στήθος κ θώρακα δεν υποχωρούν 24/24ωρο και το μυαλό όλο σχεδιάζει προβλήματα υγείας  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Γλυκιά μ καρεν κατ αρχάς πάρε μια βαθιά ανάσα.

Τώρα σκέψου αυτό π θα σε ρωτήσω. Σε αγχώνει η ιδέα τ να μείνεις έγκυος η ότι τελικά θα πας με δοτρια;; ξεκαθάρισε μέσα σου γτ νιώθεις έτσι.

Πάρε κορίτσι μ τ χρόνο σου κ μην κάνεις βιαστικές κινήσεις. Αν δε νοιώθεις έτοιμη μην ξεκινήσεις τη διαδικασία. Πρώτον γτ πιστεύω ότι η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο κ είναι κρίμα να μην πάει καλά η προσπάθεια σου. Δεύτερον αν πας με αυτή τη ψυχολογία κ τελικά μείνεις έγκυος οι ορμόνες της εγκυμοσύνης θα επιδεινώσουν την κατάσταση.

Κορίτσι μ έχεις περάσει παρά πολλά. Είσαι δυνατή κ στο τέλος θα τα καταφέρεις. Προς τ παρόν όμως Κάνε λίγο πίσω κ βρες τ εαυτό σου. Κ μεις είμαστε εδώ για σένα.

Μια χαρά ήταν η ψυχολογία  τι την έπιασε. Όχι όχι δεν με αγχώνει καθόλου ούτε η δότρια ούτε εγκυμοσύνη.Φοβοι άγχη νομίζω θα κοιμηθώ και δεν θα ξυπνήσω ξανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εννοώ πήγα σε παθολόγο δεύτερο.Δεν κάθομαι καθόλου σπίτι μόνη μου είμαι διαρκώς με κόσμο. Πως έγινα έτσι? Με ξεπερνάει πριν δεν με ένοιαζε μπορούσα να τα βγάλω πέρα έστω και με τις επανειλημμένες αποτυχημένες  προσπάθειες συνέχιζα γιατί μπορούσα άλλα αυτό με τίποτα ελάχιστα δευτερόλεπτα που φαίνονται  να μην έχουν τελειωμό. Λες και βγαίνει η ψυχή μου από μέσα και μένει άδειο  το σώμα. Προσπαθώ  συνεχώς να μην το σκέφτομαι  αλλά το μυαλό εκεί κολλημένο νιώθω ότι θα πάρω τα χάπια αντισυλληπτικά  και πάλι θα έρθει. Όχι δεν με πείραξε το θέμα η δότρια ίσα ίσα είχα τόση χαρά που βρέθηκε και θα μπορούσα να συνεχίσω την περίμενα πως και πως. Είχα και άσχημο μήνα με πολλά δυσάρεστα γεγονότα  συσωρευτηκα όλα τώρα βρήκαν και προσπαθούν να ξεσπάσουν.Η νύχτα απερίγραπτη και αιώνια δεν περνάει με τίποτα. Θα σταματήσουν αυτές οι κρίσεις ή θα συνεχίσουν. Ξεκίνησα βαλεριάνα τίποτα δεν κάνει αλλαγή καμία και αυτοί οι πόνοι στο στήθος κ θώρακα δεν υποχωρούν 24/24ωρο και το μυαλό όλο σχεδιάζει προβλήματα υγείας  ???

ο συντροφος σου που ειναι?? σε στηριζει?? πρεπει να ειναι διπλα σου...μη διστασεις να πας σε ενα ειδικο...εγω πηγα παλιοτερα μετα απο χωρισμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η defne89 είπε:

@karen μου ξέρω από πρώτο χέρι τι είναι η κρίση πανικού και ξέρω πως δεν είναι εύκολο. Πίστεψε με όμως είναι κάτι που περνάει. Δεν ξέρω την ιστορία σου όμως όπως καταλαβαίνω από τις συζητήσεις έχεις κάνει μεγάλο αγώνα για να φτάσεις εδώ. Είναι λογικό να φοβάσαι και ο φόβος σου δημιουργεί τις κρίσεις και όσο έχεις κρίσεις αυτό σε στρεσαρει. Όμως ο σκοπός σου είναι μεγαλύτερος από κάθε φόβο. Γλυκιά μου αν μπορώ να σε συμβουλεύω κάτι είναι να μιλήσεις σε έναν ψυχολόγο για να αοφορτηστει το μυαλό σου και όσο μπορείς να είσαι έξω να περπατάς και να βλέπεις ανθρώπους που σε κάνουν να περνάς όμορφα για να ξεχνιέσαι. Μην ξεχνάς ότι εδώ είμαστε όλες πάλι σου για να σε ακούμε και να σε στηρίζουμε.

Είχα από τον Αύγουστο  να ξανά εμφανιστούν είχα ηρεμήσει και ήμουν καλά. Προσπαθώ να κάνω πράγματα αλλά δεν Μ ευχαριστεί τίποτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@karen γλυκιά μου, σου στελνω μια μεγάλη αγκαλίτσα... Και να σου θυμίσω  πότε να μην τα παρατήσεις..Τι έχουμε πει τοοοσοοο καιρό ??? Δεν το βάζουμε κάτωωωω. 

 

 

Όχι δεν το βάζω κάτω το ξέρεις συνεχώς το αντιμετωπιζα και το πάλευα με πολύ ευκολία  ??????φιλιά στο μπεμπάκι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

ο συντροφος σου που ειναι?? σε στηριζει?? πρεπει να ειναι διπλα σου...μη διστασεις να πας σε ενα ειδικο...εγω πηγα παλιοτερα μετα απο χωρισμο....

Δίπλα διαρκώς  αλλά εργάζεται  κιόλας και αυτές οι ώρες που μένω μόνη μιλάω συνεχώς στο τηλ. Δεν είμαι κοντά με τους δικούς μου η κάποιος εδώ. Αν αναφέρεσαι σε ψυχολόγο αποφεύγω παρελθόν που χα επισκεφθεί  όλο δικό δίκιο μου δίνε σε ότι και αν έλεγα. Θέλω το μυαλό μου να μαζέψω να μην σκέφτεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Γλυκια μου @karen ! Αν δε μπορείς εσυ να ανταπεξέλθεις σε εγκυμοσύνη τότε ποια μπορεί? Είσαι η μεγαλύτερη αγωνίστρια από όλες μας... εχεις περασει τόσα και εχεις αποδείξει πόσο πολύ θελεις ενα μωρακι! Είναι λογικό να λυγίζεις κοριτσακι μου όμως ξερω οτι θα βρεις το κουραγιο και θα συνεχίσεις! Σου στελνω μια μεγααααλη αγκαλιά και σου ευχομαι μεσα από τη καρδια μου να κρατησεις αγκαλια χωρίς αλλο κόπο ενα μικρό μικρό κουτσουνακι, το μωρακι σου! 

Ωμορφα χριστουγεννιάτικα μωρά βλέπω πολύ σκούφος έπεσε  ,εγώ γιατί δενέχω? Αχ βρε peackoudaki τις κρίσεις  μου φοβάμαι όχι την εγκυνοσυνη αλλά αγχώνομαι στο ότι θα μου συνεχιστούν και σε εγκυμοσύνη  και τι κάνω μετά δεν θα μπορώ Ν αντεπεξέλθω  καθόλου. Θα μου πεις τώρα εμείς πάλι μείναμε άμεσα. Σκέψεις συνεχώς και όλο άσχημες αρνητικές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι λογικό να κανεις ασχημες σκεψεις...δεν εχεις τραβηξει και λίγα ρε αγαπη...  Νομίζω οτι οταν μείνεις εγκυος με το καλό θα τις ξεπερασεις τις κρίσεις.

*** Σου ευχομαι του χρόνου τα Χριστούγεννα να εχεις ενα μωρακι σαν αυτό στη φωτο μου.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα @karen σε καταλαβαίνω απόλυτα το πως νιώθεις τους φόβους σου... κι εγώ είχα προβλήματα με κρίσεις πανικού οι δικοί μου ξεκίνησαν όταν έμαθα ότι έχω ένα αυτοανοσα νόσημα και ταυτόχρονα προσπαθώ κι εγώ εδώ και 3 χρόνια να κάνω ένα μωράκι πάθαινα κρίσεις πανικού φοβόμουν να μείνω μόνη μου δεν είχα όρεξη για τίποτα κατέληξα σε ψυχίατρο το οποίο σταμάτησα γιατί δεν με βοηθούσε να ξεπεράσω τις κρίσεις μου κατάφερα να τις ξεπεράσω μόνη μου τα χάπια του ψυχιάτρου δεν τα πήρα ποτέ. από την εμπειρία μου το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι μόνο εμείς μπορούμε να βοηθήσουμε τον εαυτό μας εγώ προσωπικά σταμάτησα να σκέφτομαι τους φόβους μου βρήκα μια δραστηριότητα που με βοηθούσε να μην σκέφτομαι τα αρνητικά και να κρατάω δίπλα μου ανθρώπους που μου έδειχναν την αγάπη τους όσο για το αν πάθεις ΚΡΙΣΗ πανικού στην εγκυμοσύνη σου πίστεψε με δεν πρόκειται τις κρίσεις τις παθαίνεις όταν είσαι πεσμένη ψυχολογικά οπότε και μονο η χαρά που θα πάρεις με την εγκυμοσύνη σου φτάνει να ξεπεράσεις τις κρίσεις σου και θα σε βοηθήσει πολύ ψυχολογικά... ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο και σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karen μου την αμεριστη συμπαράσταση μου κ την αγκαλιά μου.Κανε κοπέλα μου οτι σε ευχαριστει εστω και λιγο.Προσπαθησε να μην μενεις μονη κ να μιλας γ οτι σε αγχωνει..Ο Θεος να σου δίνει δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Είναι λογικό να κανεις ασχημες σκεψεις...δεν εχεις τραβηξει και λίγα ρε αγαπη...  Νομίζω οτι οταν μείνεις εγκυος με το καλό θα τις ξεπερασεις τις κρίσεις.

*** Σου ευχομαι του χρόνου τα Χριστούγεννα να εχεις ενα μωρακι σαν αυτό στη φωτο μου.... :x

Όλες μας peacock!!Σαν την φώτο σου μην μας βγει κανένα σαν το γατί χαχα. Η μαμμυ τι έγινε γέννησε η ακόμη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Karen μου την αμεριστη συμπαράσταση μου κ την αγκαλιά μου.Κανε κοπέλα μου οτι σε ευχαριστει εστω και λιγο.Προσπαθησε να μην μενεις μονη κ να μιλας γ οτι σε αγχωνει..Ο Θεος να σου δίνει δύναμη!

Σ ευχαριστώ  πολύ Αθήνα μου! Να σαι καλά ψυχή μου  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...