Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γειά σας.Θα ήθελα  μια  συμβουλή. Έχω ένα αγοράκι που είναι 1.5 μηνών  και δεν τρωει πάντα καλά  και εγώ τον πιεζω γιατί θέλω να φάει την ποσότητα  που πρέπει  δεν ξέρω άμα κάνω καλά. 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα! Νομίζω πως είναι καλύτερα να τρώει όσο θέλει από μόνο του το μωρό!! Εμένα αντιθέτως όταν ήταν μωρό έτρωγε πολύ για τοσο μικρός! Πάλι καλά τώρα που περπατάει δεν είναι παχουλός!! Ή παιδίατρος τι σου έχει πει;;ανά πόσες ώρες τρώει; να σου ζησει το αγόρι σου!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημερα στα καλα κοριτσια! Πώς ειστε?  
    • Καλημέρα Ειρήνη! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Αυτό το ερώτημα απ ότι έχω καταλάβει έχει γίνει άπειρες φορές και κυρίως από μανούλες που θηλάζουν. Εγώ δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλή μιας και το δικό μου ειναι σχεδόν 11 μηνών και κοιμάται μόνο με στηθος και πολλές φορές δεν το αφήνει και απ το στόμα του όσο κοιμάται. Εγώ λέω στον εαυτό μου να κάνω υπομονή και ότι όσο τον θηλάζω χωρίς πρόγραμμα θα είναι έτσι. Τώρα αν εσύ αποφασίσεις αργότερα να αποθηλάσεις και να δώσεις ξένο θα δεις μεγάλη διαφορά. Απ ότι μου χουν πει φίλες που αποθηλασαν.Ξερω ότι δεν σε βοηθάω μ αυτό που σου λέω απλά να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη . Πιστεύω το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουμε όλες οι θηλαζουσες. Αυτό όμως που προσφέρεις στο παιδάκι σου με το θηλασμό είναι αναντικαταστατο. Οπλισου με υπομονή γιατί έχεις μέλλον μπροστά σου αν συνεχίσεις να θηλάζεις. 
    • Όντως το ένιωσες πολύ νωρίς. Τόσο γρήγορα έχω ακούσει μόνο μανούλες που δεν είναι η πρώτη τους εγκυμοσύνη.... Σ' ευχαριστώ πολύ! Με το καλό και σε σένα. Και σε όλες μας!!   
    • Καλημέρα!! Εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχα χαμηλό πλακούντα. Μάλιστα στις αρχές ακούμπαγε σχεδόν στον τράχηλο και ο γιατρός μου είχε πει ότι θα ανέβει λίγο και δεν θα έχουμε πρόβλημα, αλλά θα πρέπει να προσέχω αρκετά. Και όντως ανέβηκε στο 1cm δίπλα από την τράχηλο. Πραγματικά παρόλο που δεν πρόσεχα ιδιαίτερα δεν είχα κανένα πρόβλημα παρά μόνο όταν πήγα να γεννήσω, λόγω του ότι ο πλακούντας εμπόδιζε το μωρό να κατέβει και έτσι κάναμε καισαρική. Μην φοβάσαι και μην αγχώνεσαι! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!
    • Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε???. Εγώ ελπίζω να ρθει το συντομότερο δυνατό η περίοδος μου. Να ξεκινήσω παλι από την αρχή δυναμικά... Καλά αποτελέσματα σε αυτές που περιμένουν.. Και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν.. 😘
  • Νέες συζητήσεις