Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ισχύει με τα δέκατα στην εγκυμοσύνη;


linam

Recommended Posts

Αύριο είναι η big day! Θα πάω να κάνω χωριακή... αυτό το google με άγχωσε λίγο γιατί γράφουν διάφορες κοπέλες ότι μετρούν τη θερμοκρασία τους κάθε πρωί.. βάζοντας το στο στόμα... εγώ στην αρχή το έβαζα στη μασχάλη.. τζίφος...μόνο κάτι 35άρια ήταν ... μετά άρχισα να διαβάζω οδηγίες να το βάλω στο στόμα.. πού στο στόμα δεν έχω πολυκαταλάβει ακόμα... πίσω από τη γλώσσα; πάνω από τη γλώσσα; να ακουμπάει τη γλώσσα;; πολύ μπερδεύομαι.. anyway ...το έκανα κι αυτό αλλά πάνω από 36,4 δεν έχω... να αρχίσω να ανησυχώ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@linam Καλημέρα!!!Καλή επιτυχία σου εύσχομαι για αύριο!!!

Νομίζω πως,όπως και με τα υπόλοιπα συμπτώματα εγκυμοσύνης,δεν είναι σίγουρο ότι θα έχουν όλες οι κοπέλες δέκατα....όσο για το πώς γίνεται ακριβώς δεν ξέρω....τη θεωρώ πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία.....υπομονή μέχρι αύριο....1 και σήμερα!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νινα85 είπε:

@linam Καλημέρα!!!Καλή επιτυχία σου εύσχομαι για αύριο!!!

Νομίζω πως,όπως και με τα υπόλοιπα συμπτώματα εγκυμοσύνης,δεν είναι σίγουρο ότι θα έχουν όλες οι κοπέλες δέκατα....όσο για το πώς γίνεται ακριβώς δεν ξέρω....τη θεωρώ πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία.....υπομονή μέχρι αύριο....1 και σήμερα!!! :x

Καλημέρα!!!! Μακάρι... να είναι όπως τα λές.. από εχθές που μετράω τον εαυτό μου απογοητεύτηκα.. μια χαρά είμαι... δεν έχω πονάκια καθόλου.. δεν αισθάνομαι κούραση.. μόνο υπνηλία το βράδυ.. κοιμάμαι σα βόδι.. κλείνω τα μάτια και γεια σας. Σε ευχαριστώ που απάντησες.. φιλιά και καλή επιτυχία και σε σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η linam είπε:

Καλημέρα!!!! Μακάρι... να είναι όπως τα λές.. από εχθές που μετράω τον εαυτό μου απογοητεύτηκα.. μια χαρά είμαι... δεν έχω πονάκια καθόλου.. δεν αισθάνομαι κούραση.. μόνο υπνηλία το βράδυ.. κοιμάμαι σα βόδι.. κλείνω τα μάτια και γεια σας. Σε ευχαριστώ που απάντησες.. φιλιά και καλή επιτυχία και σε σένα.

Σε ευχαριστώ πολύ.....3 και σήμερα!!!Μην μπαίνεις σε τέτοιες διαδικασίες...άλλωστε αύριο θα ξέρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νινα85 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.....3 και σήμερα!!!Μην μπαίνεις σε τέτοιες διαδικασίες...άλλωστε αύριο θα ξέρεις!!!

Να μου γράψεις να μου πεις.. εσένα είναι και το πρώτο σου.. θα ήθελα να μου πεις τι έγινε τη Δευτέρα.. τι σου είπαν.. εγώ θα πάω αύριο στο Κέντρο.. και θα μου απαντήσουν λέει το μεσημέρι.. γιατί κι αυτοί μετά δίνουν το αίμα στα εργαστήρια.. για αυτό θα αργήσουν. Βρε.. τι τραβάμε εμείς οι γυναίκες...γιατί ο άντρας μου μια χαρά είναι.. ούτε άγχος ούτε τίποτα. Ότι είναι να συμβεί, θα συμβεί μου λέει. Άντε μου λέει μπας και δεν είσαι και κάνουμε και κανονικό σεξ... γιατί τώρα δεν τον αφήνω να με αγγίξει.. χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@linam Εννοείται....κ εσύ εεε;;;Ναι το πρώτο μου αν είμαι όντως και πάνε όλα καλά!!Ποίοι τί μου είπαν τη Δευτέρα;;;Συνήθως έτσι γίνεται δίνιεις το πρωί και μέχρι το μεσημέρι ξέρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νινα85 είπε:

@linam Εννοείται....κ εσύ εεε;;;Ναι το πρώτο μου αν είμαι όντως και πάνε όλα καλά!!Ποίοι τί μου είπαν τη Δευτέρα;;;Συνήθως έτσι γίνεται δίνιεις το πρωί και μέχρι το μεσημέρι ξέρεις...

Τη Δευτέρα περιμένεις να κάνεις χωριακή ή κατάλαβα λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Έχω 2 τεστάκια,θα κάνω Δευτέρα και αν όντως βγει θετικό...βουρ για χοριακή!!!

Ρε σε Νινακι πως αντεχεις; Με τοσες πιθανοτητες και τοσα συμπτωματα, στη θεση σου θα εκανα αυριο το πρωι το ενα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αντέχω....μέσα στα νεύρα είμαι..και ο καλός μου στον κόσμο του!!! :evil:

Ξέρω όμως ότι και να το κάνω το πρωί είναι σχετικά νωρίς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η linam είπε:

Αύριο είναι η big day! Θα πάω να κάνω χωριακή... αυτό το google με άγχωσε λίγο γιατί γράφουν διάφορες κοπέλες ότι μετρούν τη θερμοκρασία τους κάθε πρωί.. βάζοντας το στο στόμα... εγώ στην αρχή το έβαζα στη μασχάλη.. τζίφος...μόνο κάτι 35άρια ήταν ... μετά άρχισα να διαβάζω οδηγίες να το βάλω στο στόμα.. πού στο στόμα δεν έχω πολυκαταλάβει ακόμα... πίσω από τη γλώσσα; πάνω από τη γλώσσα; να ακουμπάει τη γλώσσα;; πολύ μπερδεύομαι.. anyway ...το έκανα κι αυτό αλλά πάνω από 36,4 δεν έχω... να αρχίσω να ανησυχώ;;

τελικα πες μας τα νεα σου.ποσα αυγα ειχες??? με βλαστοκυστες προχωρησες???  σου ευχομαι αυριο μια τεραστια χοριακη!!!!! παντως μην βασιζεσαι στη θερμομετρηση και απογοητευεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

τελικα πες μας τα νεα σου.ποσα αυγα ειχες??? με βλαστοκυστες προχωρησες???  σου ευχομαι αυριο μια τεραστια χοριακη!!!!! παντως μην βασιζεσαι στη θερμομετρηση και απογοητευεσαι

Όχι.. βασικά στην αρχή πήγαινα λόγω ηλικίας με δώρηση (είμαι 44) αλλά έκανα όλες τις εξετάσεις και μας λέει ο γιατρός ότι είχα ελπίδες και με δικά μου ωάρια.. θα κάνεις μου λέει γύρω στα 5-7 και αν είμαστε τυχεροί θα γονιμοποιηθούν 4 να στα βάλουμε. Τελικά, τα φάρμακα πήγαν καλά πάνω μου... μου πήρα ν 12 ωάρια αλλά γονιμοποίηθηκαν μόνο τα 5.. το 1 πήγε για βλαστοκύστη αλλά δεν τα κατάφερε... και τα 4 "καλά" μου τα έβαλαν μετά από 36 ώρες.

Σήμερα πήγα έκανα την χωριακή και θα με πάρουν λέει τηλ στις 15:00... αυτάααααααα! θα σας πω μετά δηλαδή τι έγινε..εκτός από κάτι ζαλάδες που μπορεί να φταίνε τα χαπάκια δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα και ανησυχώ να σας πω λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

@linam Άτιμη....με έβαλες στο τρυπάκι και κυκλοφορώ μέσα στο σπίτι με το θερμόμετρο στόμα!!!χαχαχαχααχα

χιχιχιχιχιχχιχιχιχιχι... κι εγώ..κι εγώ... ο άντρας μου σήμερα με ρωτάει.. δεν καταλαβαίνω.. πρέπει να αρρωστήσεις για να μείνεις έγκυος;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η linam είπε:

Όχι.. βασικά στην αρχή πήγαινα λόγω ηλικίας με δώρηση (είμαι 44) αλλά έκανα όλες τις εξετάσεις και μας λέει ο γιατρός ότι είχα ελπίδες και με δικά μου ωάρια.. θα κάνεις μου λέει γύρω στα 5-7 και αν είμαστε τυχεροί θα γονιμοποιηθούν 4 να στα βάλουμε. Τελικά, τα φάρμακα πήγαν καλά πάνω μου... μου πήρα ν 12 ωάρια αλλά γονιμοποίηθηκαν μόνο τα 5.. το 1 πήγε για βλαστοκύστη αλλά δεν τα κατάφερε... και τα 4 "καλά" μου τα έβαλαν μετά από 36 ώρες.

Σήμερα πήγα έκανα την χωριακή και θα με πάρουν λέει τηλ στις 15:00... αυτάααααααα! θα σας πω μετά δηλαδή τι έγινε..εκτός από κάτι ζαλάδες που μπορεί να φταίνε τα χαπάκια δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα και ανησυχώ να σας πω λίγο.

τοτε μια χαρα....γιατι να προχωρησεις σε δανεικα απο τη στιγμη που εχεις δικα σου.....αντε να ειναι η τυχερη σου σημερα και να μη χρειαστεις τιποτα αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα περιμένω...και αν περάσει και ο Ερντογάν από το Σύνταγμα και κλείσουν τα τηλ....θα περιμένω ακόμα περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η linam είπε:

Ακόμα περιμένω...και αν περάσει και ο Ερντογάν από το Σύνταγμα και κλείσουν τα τηλ....θα περιμένω ακόμα περισσοτερο

Νωρίς είναι ακόμα...δεν μπορούν να σου στείλουν με e-mail το αποτέλεσμα;;

Την τελευταία φορά που έκανα χοριακή,τους χάλασε το μηχάνημα και περίμενα 2 μέρες για να πάρω τις απαντήσεις κ όχι τίποτα άλλο έπρεπε να ξέρω γιατί ήθελα να πάρω το γιατρό τηλέφωνο γιατί δεν ήταν στα καλά της η κοιλιά μου και η περίοδος τότε...ήταν η μόνη χοριακή που δεν αγωνιούσα για το αν ήμουν έγκυος,αλλά για το αν έχω πάθει κάτι λόγω κύστης!!!Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα κόντεψαν να μου κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο!!Ό,τι να'ναι!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα ένα ωραιότατο 4 και είμαι σκατα! Και άργησαν να μου το πουν και μου το είπαν με μια ευκολία σαν να έλεγαν καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η linam είπε:

Πήρα ένα ωραιότατο 4 και είμαι σκατα! Και άργησαν να μου το πουν και μου το είπαν με μια ευκολία σαν να έλεγαν καλημερα

Γιατί έχω την εντύπωση ότι το 4 δεν είναι αρνητικό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλημέρα, δεν σας έγραψα διότι δεν ήμουν καλά. Το Σάββατο επίσης ήρθαν και τα καφέ κομμάτια που με έριξαν ακόμα περισσότερο. Αδιαθέτησα κανονικά μέσα στην ημέρα ύστερα με πολλούς πόνους  περιόδου και αρκετό αίμα. Οπότε, είμαι κι εγώ μία ακόμα κοπέλα που έχει κάνει μια αποτυχημένη εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2017 at 6:54 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ αυτό νομίζω... Ο γιατρός σου τι είπε @linam;

Μου είπε είσαι τυχερή εσύ έχεις ένα παιδί...υπάρχουν άλλες που δεν έχουν τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2017 at 6:09 ΜΜ, ο/η Νινα85 είπε:

Γιατί έχω την εντύπωση ότι το 4 δεν είναι αρνητικό;;;;

Ήταν αρνητικότατο... το έψαξα. Αν δεν είχα κάνει εξωσωματική και πριν την περίοδο είχα 4 χοριακή τότε ναι.. υπήρχε περίπτωση να είχα εγκυμοσύνη στην οποία το έμβρυο εμφυτεύτηκε πιο αργά... όμως αν είσαι με εξωσωματική δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχεις 4 και να μην είναι αρνητικό αποτέλεσμα. Γιατί οι ημερομηνίες ωοληψίας και εμβρυομεταφοράς είναι συγκεκριμένες. Τώρα.. καταλαβαίνω και την ανάγκη να γίνει η εμβρυομεταφορά μου τόσο γρήγορα... δεν ήταν καλά τα έμβρυα.. και δεν προχώρησαν όπως δεν προχώρησε και το άριστο...που έμεινε απέξω και καταστράφηκε λίγες μέρες μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...