Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απεγνωσμενη νονα...


Recommended Posts

Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να γραψω..οποτε γραφω εδω... Το βαφτηστηρι μου (αγοράκι) σε λιγες μερες γινεται ενος ετους (τα πρωτα του γενεθλια)..

Πριν λιγο καιρο του πηρα ρουχαλακια και παπουτσακια εχει αρκετα...επισης με τον αντρα μου φροντιζουμε τακτικα να εχει τις πανες του και οτι αλλο αναλωσιμο χρειαζεται..

Πειτε μου γνωμες για δωρο που μπορούμε να του πάρουμε και θα του ειναι χρησιμο...

Ευχαριστω για τον χρονο σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να γραψω..οποτε γραφω εδω... Το βαφτηστηρι μου (αγοράκι) σε λιγες μερες γινεται ενος ετους (τα πρωτα του γενεθλια)..

Πριν λιγο καιρο του πηρα ρουχαλακια και παπουτσακια εχει αρκετα...επισης με τον αντρα μου φροντιζουμε τακτικα να εχει τις πανες του και οτι αλλο αναλωσιμο χρειαζεται..

Πειτε μου γνωμες για δωρο που μπορούμε να του πάρουμε και θα του ειναι χρησιμο...

Ευχαριστω για τον χρονο σας!!

Οι κουμπάροι σου έχουν θέμα οικονομικό? Συγγνώμη αλλά γράφεις ότι φροντίζεται για τις πάνες. Για να ξέρουμε τι να σου προτείνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ φιλικα και χωρις παρεξηγηση προσεχε τι και ποσα παιρνεις γιατι υπαρχουν πολλοι γονεις που σε κοιτανε μονο στο πορτοφολι the more you buy  the more they want και παντα εχουν ανικανοποιητο υφος   και στη νονα δεν εχουν παρει ποτε για τα ματια ενα ματσακι μαιντανο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Ναι υπαρχει οικονομικο προβλημα καθως η κοπελα μεγαλωνει μονη τον μικρο..μπαμπας δεν υπαρχει... Και επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες γιαυτο ανεφερα οτι του παιρνουμε εμεις τα απαραιτητα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Papaki2017 είπε:

πολυ φιλικα και χωρις παρεξηγηση προσεχε τι και ποσα παιρνεις γιατι υπαρχουν πολλοι γονεις που σε κοιτανε μονο στο πορτοφολι the more you buy  the more they want και παντα εχουν ανικανοποιητο υφος   και στη νονα δεν εχουν παρει ποτε για τα ματια ενα ματσακι μαιντανο....

Καταλαβαινω τι μου λες και το εζησα προσφατα αυτο απο το συγκεκριμενο ατομο... Εγω θελω να ειμαι σωστη απεναντι στο παιδι.. Γιαυτο το λογο θελω την γνωμη σας τι θα ηταν ιδανικο για την ηλικια του...και δεν εχω ρωτησει την μαμα τι χρειαζεται το παιδι γιατι οσα τις εχω παει δεν τα εχει εκτιμήσει και ας τα εχει ζητησει αυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wtf////???????εισαι ηρωιδα πραγματικα ...αν σιχαινομαι κατι ειναι η αχαριστια.... τσαντιστηκα τωρα πραγματικα ...... δε θελει και πολυ δηλαδη να εκνευριστω λογω εγκυμοσυνης αχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papaki2017 είπε:

wtf////???????εισαι ηρωιδα πραγματικα ...αν σιχαινομαι κατι ειναι η αχαριστια.... τσαντιστηκα τωρα πραγματικα ...... δε θελει και πολυ δηλαδη να εκνευριστω λογω εγκυμοσυνης αχαχαχ

Μην τσαντιζεσαι αληθεια..δεν αξιζει για τετοια ατομα..απο εμενα εχει φαει ενα μεγαλο Χ και οτι κανω ειναι για το παιδι.. Εγω τσακωθηκα μαζι της πριν κανενα μηνα ημουν σμηνα6η βδομαδα κυησης (εννοειται οτι δεν το ξερει για την εγκυμοσυνη μου).. Απο την ταραχη μου με επιασε κριση πανικου..ειχα κατι πονακια και ειδα αιμα..εμεινα στο νοσοκομειο 2 μερες και τωρα ειμαι στο κρεβατι με προγεστερονη... Εβαλα σε κινδυνο το παιδι μου για μια ηλιθια... Απο τοτε αναθεωρησα πολλα... Τεσπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγια μου ..... ο θεος να φυλαει εσενα και το μωρο σου. να μη της πεις  τιποτα της γουρουνας !!!!οκ κ με το παιδι το καταλαβαινω θες να σαι τυπικη αλλα δεν εχεις καμια υποχρεωση εσυ και ο συζυγος να της το συντηρεις επειδη το βαπτισες. ερχεται και το δικο σας παιδακι και ΑΥΤΟ  θα εχει προτεραιοτητα. αντε για να μαθουν  να εκτιμουν μερικες μερικεςς......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papaki2017 είπε:

παναγια μου ..... ο θεος να φυλαει εσενα και το μωρο σου. να μη της πεις  τιποτα της γουρουνας !!!!οκ κ με το παιδι το καταλαβαινω θες να σαι τυπικη αλλα δεν εχεις καμια υποχρεωση εσυ και ο συζυγος να της το συντηρεις επειδη το βαπτισες. ερχεται και το δικο σας παιδακι και ΑΥΤΟ  θα εχει προτεραιοτητα. αντε για να μαθουν  να εκτιμουν μερικες μερικεςς......

Αυτο με χαλαει κι εμενα...οτι ζοριζομαστε οικονομικα αλλα παρολα αυτα ειμαστε εκει για τον μικρο...και οταν της ειπα οτι εδω καλα καλα δεν εχω να φαω γυρισε και μου ειπε μια χαρα εχεις και με κατηγορουσε κιολας... Οτι και να κανουμε θελει να βγαινει απο πανω..γιατι οπως μου εχει πει εγω δεν ειμαι μανα και δεν ξερω... Αλλα καποια στιγμη που θα μαζεψω ολα οσα μου εχει κανει και της τα πω ενα χερακι (ελπιζω να κρατηθω μεχρι να γεννησω δεν μου φταιει το παιδι μου) θα δουμε ποιος εχει το πανω χερι... Ο αντρας μου ειναι στα ορια του μαζι της...Και  επισης να σου πω οτι το παιδι δεχθηκαμε να το βαφτίσουμε γιατι ειχα χασει ενα μωρακι εγω και το καναμε για το δικο μας παιδι οχι για τα μουτρα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω κοπελα μου ....πρεπει να ναι πολυ μαυροψυχη....το φαι της τρως????αλλα οπως λεει καπου η Αγια Γραφη (?κ  δεν ειμαι και καμια θεουσα) εκ του περισσευματος της καρδίας της.. βγαζει το στομα της ..... φροντισε τον εαυτο σου κ το μωρο σου κ τον ανδρα σου και προσπαθησε να την αγνοεις οσο μπορεις ....απλα κοψε τα πολλα εξτραδακια σταδιακα αλλα σταθερα...στη θεση σου αυτο θα εκανα .... δε θα εκτιμησει ΠΟΤΕ..... τωρα για το ερωτημα που θετεις ελπιζω να σε βοηθησει καμια αλλη κοπελα ηδη μανουλα γιατι κ γω εγκυος ειμαι εμπειρια δεν εχω τι χρειαζεται στην εκαστοτε ηλικια το παιδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papaki2017 είπε:

τι να πω κοπελα μου ....πρεπει να ναι πολυ μαυροψυχη....το φαι της τρως????αλλα οπως λεει καπου η Αγια Γραφη (?κ  δεν ειμαι και καμια θεουσα) εκ του περισσευματος της καρδίας της.. βγαζει το στομα της ..... φροντισε τον εαυτο σου κ το μωρο σου κ τον ανδρα σου και προσπαθησε να την αγνοεις οσο μπορεις ....απλα κοψε τα πολλα εξτραδακια σταδιακα αλλα σταθερα...στη θεση σου αυτο θα εκανα .... δε θα εκτιμησει ΠΟΤΕ..... τωρα για το ερωτημα που θετεις ελπιζω να σε βοηθησει καμια αλλη κοπελα ηδη μανουλα γιατι κ γω εγκυος ειμαι εμπειρια δεν εχω τι χρειαζεται στην εκαστοτε ηλικια το παιδακι

Αυτο θα κανω κοπελα μου αφου κι εμεις αυτον τον καιρο εχουμε πολλα εξοδα..εξετασεις, ενοικιο, κλπ..μαζευονται πολλα!! Και δεν ειναι εποχες να πεταμε λεφτα σε αχαριστα ατομα...

Σκεφτηκα κανενα διαδραστικο παιχνιδι με ηχους και τουβλακια..να ξεκινησει να λεει και λεξουλες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papaki2017 είπε:

ωραιο..... θα οξυνει το νου.... την παρατηρητικοτητα του ... χρησιμα ερεθισματα 

Ετσι σκεφτηκα κι εγω..ναι μεν δεν θα το εκτιμησει η μανα του..αλλα χεστηκα...ας αρεσει τουλαχιστον στο παιδι... Δεν μπορω να του παρω παλι ρουχα και να μην τα θελει η αλλη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papaki2017 είπε:

αυτηνης και ολο το Attica  να της πας δε θα εκτιμησει ... θα πει "εχεις εσυ ¨"!!!!!  :evil: οπότε γράφτην.... 

Εχεις δικιο!! Οποτε θα βρω κατι οικονομικο να μην κλαιω και τα λεφτα..χιχι

Απλα με πιανει το παραπονο..αλλοι ανθρωποι θα σου φιλουσαν τα ποδια για να τους δωσεις μια πιπιλα για το παιδι τους..και αλλοι τους δινεις τον ουρανο με ταστρα και δεν το εκτιμουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου, πάρε αυτό που μπορείς οικονομικά και θα πιάσει τόπο για το παιδάκι και μην σε νοιάζει τι θα πει η μάνα! Το παιδί μόνο να είναι καλά και φυσικά εσύ με την εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κοπέλα μου, πάρε αυτό που μπορείς οικονομικά και θα πιάσει τόπο για το παιδάκι και μην σε νοιάζει τι θα πει η μάνα! Το παιδί μόνο να είναι καλά και φυσικά εσύ με την εγκυμοσύνη σου!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελαα μου!

Εννοειται οτι πλεον μπαινουν αλλα ως προτεραιοτητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου κανε εσυ οτι θεωρεις σωστο για το παιδι και μην ψαχνεις ανταλλαγματα.Απο αχαριστα ατομα δεν θα δεις καμμια προκοπη και εκτίμηση.Οποτε τα βασικα για το παιδι και μακρια και αγαπημενοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Κατερινακι μου κανε εσυ οτι θεωρεις σωστο για το παιδι και μην ψαχνεις ανταλλαγματα.Απο αχαριστα ατομα δεν θα δεις καμμια προκοπη και εκτίμηση.Οποτε τα βασικα για το παιδι και μακρια και αγαπημενοι!

Καλημερα!! Ναι πλεον εχω παρει το μαθημα μου..καταλαβα οτι αν χρειαστω εγω κατι, τετοια ατομα δεν θα μου φερθουν οπως φερθηκα εγω... Δεν ζητω ανταλλαγματα αλλα ανθρωποι ειμαστε πρεπει να υπαρχει ενας σεβασμος...κατι που σε οσους εχω φερθει αψογα μου το εχουν ανταποδωσει πολυ ασχημα..τεσπα...

Ο θεος βλεπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 μην ανησυχεις ..... karma is a bitch....  

αλλα στο λεω..ταπεινη μου αποψη....ναι προσφερε οτι θες αλλα τα εξτραδάκια αραίωνε τα ..  να σαι σιγουρη θα βρει να βολεφτει η .... κουμπαρουλα σου .... τετοιες τυπισσες παντα βρισκουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papaki2017 είπε:

@Κατερίνα21 μην ανησυχεις ..... karma is a bitch....  

αλλα στο λεω..ταπεινη μου αποψη....ναι προσφερε οτι θες αλλα τα εξτραδάκια αραίωνε τα ..  να σαι σιγουρη θα βρει να βολεφτει η .... κουμπαρουλα σου .... τετοιες τυπισσες παντα βρισκουν.... 

Καλημερα! Ειμαι σιγουρη οτι θα βρει...καποιος θα της τα σκασει...εγω το παιδι σκεφτομαι..και στενοχωριεμαι σε τι χερια θα πεσει...

Εννοειται οτι τωρα θα σκεφτω το παιδι μου κ μετα ολα τα υπολοιπα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...