Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θελω να γινω μαμα!!


ΜΠΟΜΠΑΚΙ

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!! Τι κανετε;;;  Λοιπον αυριο περιμενω να ερθει η περίοδος μακαρι οχι... Τις λευταιες 9 μερες η θερμοκρασία μου ειναι 37 με 37,2 το πρωί όπως και σημερα τωρα που την μέτρησα ειναι 37,5....δεν νιωθω άρρωστη αλλα την τελευταία βδομαδα νιωθω πολυ εξαντλημενη και οτι θελω να κοιμάμαι κλεινω 9-10 ώρες ύπνου... Επισης λιγες μερες μετα την ωορρηξία το στήθος εχει πρηστει και κατα τις πρωινές ώρες νιωθω τσιμπιες και πονακια.. Σημερα εχω λίγους πονους χαμηλά δεξια και μεση οπως οταν περιμενω την περιοδο.. Αλλα ανησυχω γιατι χθες είχα μάθημα με ενα παιδάκι με αυτισμό που ηταν αρκετα ανήσυχος και προσπαθουσα να τον σηκώσω απο κατω ειναι και λιγο υπέρβαρο κρατούσε και αντισταση και ζοριστηκα αρκετα και ανησυχω.. Και απο χθες βραδυ εχω αυτα τα πονακια χαμηλά ..Λετε αν ειμαι και μακαρι έγκυος να προκαλέσω καποιο προβλημα;; ααα επισης εχω αρκετούς πονοκεφάλους και ημικρανία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είσαι...να είσαι!!!Δεν κάνει να ζορίζεσαι,αλλά μην ανησυχείς από τη στιγμή που δεν έχεις αίμα....ξεκουράσου όμως και σε τέτοιες περιπτώσεις καλό θα ήταν να ζητάς βοήθεια από συναδέλφους....αν δεν θέλεις να δώσεις δικαιώματα πες ότι σε έχει πιάσει η μέση σου....κάπου διάβασα ότι από την στιγμή της εμφύτευσης το σποράκι προσπαθεί να γαντζωθεί και δεν τα παρατάει εύκολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νινα85 μακαρι αυριο η μεθαυριο θα ξερουμε σιγουρα....!!!! Κρατιέμαι να μην κανω τεστ γιατι φοβαμαι πως θα απογοητευτω αν δεν δω θετικό αποτελεσμα.. Οπου ευχομαι να εχω τα πρωτα σαδια καθυστέρησης για να χαρώ!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ΜΠΟΜΠΑΚΙ είπε:

@Νινα85 μακαρι αυριο η μεθαυριο θα ξερουμε σιγουρα....!!!! Κρατιέμαι να μην κανω τεστ γιατι φοβαμαι πως θα απογοητευτω αν δεν δω θετικό αποτελεσμα.. Οπου ευχομαι να εχω τα πρωτα σαδια καθυστέρησης για να χαρώ!!!! ???

Καλή επιτυχία....με μια μεγάλη χοριακή!!!!

Θα ενημερώσεις,έτσι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια καλησπερα!!! Εχω ευχάριστα ναι ειμαι έγκυος... Αλλα ταλαιπωρηθηκα και έτρεχα νοσοκομεία για κριση σκωληκοειδίτιδας τετοια τυχη μονο σε μενα... Φυσικα δεν μπήκα χειρουργείο γιατι ειμαι λίγων εβδομάδων αλλα ευτυχως το πήγαμε συντηρητικά με αντιβιωσεις οπου και συνεχίζω να παιρνω μεχρι τετάρτη πρωι.... Αυριο θα παω στο γιατρο μου να δουμε πως παει η εγκυμοσύνη...!!! Πιστευω ολα να πηγαίνουν καλα!!! Ευχαριστώ για το ενδιαφερον σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα ο οργανισμός μου ανταποκρίθηκε στην θεραπεία με αντιβίωση.. Οι γιατροι με πρόσεξαν παρα πολυ στο αγια ολγα και φυσικα μου χορήγησαν αντιβιωσεις που δεν θα βλάψουν την κύηση!!! Αλλα οσο να ναι περιμενω το αυριο να παω στο γυναικολόγο μου να δω πως ολα πανε οκ!!! Στείλτε μου την θετική ενεργεια σας!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες!! Θα ήθελα Κ εγώ να σας ρωτήσω κάτι!! Ίσως φταίει το άγχος μου βέβαια αλλά θέλω να το μοιραστώ με εσάς... έχω καθυστέρηση εδώ και 2 μέρες..  με πόνους στην κοιλιά Κ Στην μέση,όπως όταν περιμένω να αδιαθετισω Αλλά οι πόνοι έχουν ξεκινήσει εδώ Κ 10 μέρες... το στήθος μου είναι ελάχιστα πρησμένο αλλά δεν με πονάει,έκανα 2 τεστ τα οποία βγήκαν αρνητικά... λέτε να είναι από το άγχος μου?? (Το θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι,που κάθε μήνα ψάχνω για συμπτώματα,να σημειώσω ότι Ο κύκλος μου είναι σταθερός!) Συγγνώμη για το σεντόνι και Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ΜΠΟΜΠΑΚΙ είπε:

Φυσικα ο οργανισμός μου ανταποκρίθηκε στην θεραπεία με αντιβίωση.. Οι γιατροι με πρόσεξαν παρα πολυ στο αγια ολγα και φυσικα μου χορήγησαν αντιβιωσεις που δεν θα βλάψουν την κύηση!!! Αλλα οσο να ναι περιμενω το αυριο να παω στο γυναικολόγο μου να δω πως ολα πανε οκ!!! Στείλτε μου την θετική ενεργεια σας!!! ???

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ εχεις τη θετικη μας ενεργεια να πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofiazam είπε:

Καλησπέρα σε ολες!! Θα ήθελα Κ εγώ να σας ρωτήσω κάτι!! Ίσως φταίει το άγχος μου βέβαια αλλά θέλω να το μοιραστώ με εσάς... έχω καθυστέρηση εδώ και 2 μέρες..  με πόνους στην κοιλιά Κ Στην μέση,όπως όταν περιμένω να αδιαθετισω Αλλά οι πόνοι έχουν ξεκινήσει εδώ Κ 10 μέρες... το στήθος μου είναι ελάχιστα πρησμένο αλλά δεν με πονάει,έκανα 2 τεστ τα οποία βγήκαν αρνητικά... λέτε να είναι από το άγχος μου?? (Το θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι,που κάθε μήνα ψάχνω για συμπτώματα,να σημειώσω ότι Ο κύκλος μου είναι σταθερός!) Συγγνώμη για το σεντόνι και Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?????

Δεν πας για μια χοριακή; Τα συμπτώματα που γράφεις θα μπορούσαν να είναι και εγκυμοσύνης, κι εμένα τα πονάκια περιόδου ξεκίνησαν περίπου 7-8 μέρες νωρίτερα και τελικά δεν ήρθε ποτέ :x! Επίσης πολλά τεστ δεν είναι αξιόπιστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΜΠΟΜΠΑΚΙ είπε:

@Sofiazam κανε μια χοριακη!!!! Ευχομαι να ναι θετικά τα αποτελεσματα!!!! ???

Καλημέρα κορίτσια μου!!μακαρι να είναι αυτό που λαχταραμε ολες!! Θα κάνω Άλλες 2 μέρες υπομονή Κ εννοειται ότι θα τρέξω για χοριακη!! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις Σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...