Μετάβαση σε περιεχόμενο
MinnieC

Αρνητικό τεστ κι εγκυμοσύνη... γίνεται;

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα!!!!

Για να μην μακρηγορώ τελευταία φορά αδιαθέτησα 18/10 περίμενα να αδιαθετήσω στις 26/11 (κύκλος 40 ημερών) αλλά τίποτα. Σήμερα είμαι στην όγδοο ημέρα καθυστέρησης και μόλις σήμερα έκανα δύο τέστ (όχι με πρωινά ούρα) και μου βγήκαν και τα δυο αρνητικά. Δεν μπορώ να εξηγήσω τα συμπτώματα γιατί αντίστοιχα έχω και όταν αδιαθετώ. Όλες αυτές τις ημέρες  πονάει ανά διαστήματα πολύ η κοιλιά μου και τρέχω στην τουαλέτα αλλά τίποτα...μετά μου περνάει. Αυτόν τον μήνα είχα τρεις πολύ δυνατές ημικρανικές κρίσεις, ανακατωσούρες και υπερβολικά έντονα πρησμένο στήθος σε σημείο να μην μπορώ καν να το αγγίξω.  Λέτε παρόλο που τα τεστ μου βγήκαν αρνητικά να μας ετοιμάζει κάποια έκπληξη κανένα σποράκι? Έχετε ζήσει ή ακούσει κάτι αντίστοιχο? 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

@MinnieC Καλησπέρα και καλή επιτυχία!!!

Φυσικά και γίνεται....ειδικά αν έγινε καθυστερημένη σύλληψη!!Δώσε θετική ενέργεια στον εαυτό σου και θα τα καταφέρεις!!!Μπορεί ακόμα να μην δείχνουν τα τεστ....έχει τύχει να μην δείξει ούτε η χοριακή....μήπως αύριο το πρωί να πας για μία χοριακή;;;

Εγω ειχα τ ιδια ακριβως συμπτωματα μ τν περιοδο μ...κ οπως λες πηγαινα συνεχεια τουαλετα μηπως κ δω κτ αλλα τπτ!! 

Κανε ενα τεστακι αυριο πρωι πρωι ή μια χοριακη(εγω δν εκανα χοριακη,εβαλα τ πρωτα μ ουρα κ βγηκε αμεσως θετικο)..

ευχομαι ομως ν εισαι κ μ τ καλο ν σ ερθει !!!

Καλησπέρα! Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια παραπάνω...Με 8 μέρες καθυστέρηση επιβάλλεται χοριακή να δεις τι γίνεται...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Mariloux έχω διαβάσει την ιστορία σου κ εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είσαι πολυυυ εγ κυος ...ισως στη θεση σ να έκανα το ίδιο ...ενταξει είμαστε ανυπόμονος τι να κάνουμε ...μια συνάδελφος μου έκανε εξωσωματική το Μάιο και έκανε χοριακη 3 μέρες πριν ...τωρα περιμένει τα διδυμακια της 😍😘🤗(ήταν 1000% σιγουρη ότι θαταν αρνητική...) οπότε μόνο καλή σκεψη
    • Μακάρι..Είμαι βέβαια πολύ αγχωμένη με αυτά τα καφε τα οποία αυξήθηκαν από χθες.. μου είπε να μην κάνω ακόμα χοριακη αλλά να περιμένω ως τη Δευτέρα και να κανω τότε! 
    • Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! @babybaby χρόνια πολλά κοπέλα μου, να τα εκατοστήσεις και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!!  Εγω δεν μπόρεσα να κρατηθώ και έκανα μια χοριακή σήμερα αντί για Δευτέρα που μου είχε πει ο γιατρός (μετά απο εξωσωματική για όσες δεν ξέρουν την ιστορία μου) και με έχει φάει η αγωνία!! Το ξέρω οτι βιάζομαι αλλά πιστεύω οτι αν είναι να δείξει θα δείξει απο σήμερα, δεν θα το αντέξω να μάθω τα νέα στη δουλειά τη Δευτέρα, καλύτερα σήμερα που είμαι και στο σπιτακι μου!! Στείλτε μου τη θετική ας ενέργεια να πάνε όλα καλα!!! ❤❤❤
    • @Laika δύσκολο πολύ αυτό το χαλαρή! :/
    •     Οι φυσιολογικες τιμες στην κυηση αλλαζουν στις εξετασεις που αναφερεις... Εμενα πχ η crp τον 5ο νομιζω μηνα ηταν 4 κ ο γιατρος μου ειπε πως ηταν πολυ καλα. Νομιζω οτι τα ορια στην κυηση εγραφε το χαρτι οτι ηταν μεχρι 12 αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη... Ειναι πχ σαν τον αιματοκριτη που οσο προχωρα η κυηση εχει την ταση να πεφτει..  Καλη συνεχεια σε'σενα κ στο νινακι σου..!
  • Νέες συζητήσεις