Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ραγαδες στην εγκυμοσυνη.!


Recommended Posts

Κοριτσια μ καλησπερααα σας..!! τι κανετε..? πως πανε τα μωρακια σας.? ευχομαι ολα να σας ειναι τελεια..

λοιπον εχω μια απορια...

κ φανταζομαι κ πολλες αλλες που θα ειναι κ αυτες στην πρωτη εγκυμοσυνη..

ειμαι 26+4 κ μεχρι τωρα δν εχω ραγαδες..εβαζα αραια κ που βαζελινη...

ωστοσο ο γιατρο ςμ λεει ν μν βαζω τπτ,γτ αν ειναι ν κανω ραγαδες θα κανω οτι κ αν βαλω..

ακουω απο πολλες π λενε γ ενα bio oil κ μια κρεμα τς frezyderm....κ σκεφτομαι εγω τωρα ν δωσω τ χρηματα(γτ δν ειναι κ παμφθηνες) κ ν βαζω ή ν μν βαλω τπτ..?

να πω πως ειμαι 22χρονων,κ εννοειται πως ξερω και χαιρομαι που το κορμι θα υποστει καποια αλλαγη ετσι ωστε να φερει στο κοσμο αυτο τ θαυματακι π υπαρχει μεσα στην κοιλιτσα μ...

σας κουρασα συγνωμη...

εσεις τι κανετε? βαζετε κτ.? εχετε δει σιγουρα αποτελεσματα.?και αν ναι πως βαζατε.?

σας ευχαριστω εκ των προτερων..!

με τα καλα τα μωρακια μας κ οσες εχετε ηδη να σας ζησουν..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου με το καλο να υποδεχτείς τον θησαυρο σου!

Διαβασα την περιπέτεια σου κι εχω να σου πω πως.. Ειχα 2 αποκολλησεις τεράστιες και ο πλακουντας μου ήτανε πανω ακριβώς στον τραχηλο ημουνα σε πληρη ακινησία για σχεδον 4 μηνες και μετα μεχρι που γέννησα δουλευα κανονικοτατα μεχρι την τελευταια μερα!

Μεινε ξαπλα κι ολα θα πανε Τελεια και θα γεννήσεις ενα τελειομηνο υγιεστατο μωρακι!

Οσο για την κρεμα εγω εβαζα την prevenstria frrzyderm και δεν εκανα ουτε μια ραγαδα και εβαλα πανω απο 20 κιλα.σιγουρα παίζει ρολο το δερμα αν ειναι ελαστικό η οχι αλλα το μονο σιγουρο είναι οτι λιγο κρεμουλα θα κανει καλο στο δερμα σου που θα τεντώσει σαν το μπαλόνι! 

Σου ευχομαι τα καλυτερα!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Κοριτσι μου με το καλο να υποδεχτείς τον θησαυρο σου!

Διαβασα την περιπέτεια σου κι εχω να σου πω πως.. Ειχα 2 αποκολλησεις τεράστιες και ο πλακουντας μου ήτανε πανω ακριβώς στον τραχηλο ημουνα σε πληρη ακινησία για σχεδον 4 μηνες και μετα μεχρι που γέννησα δουλευα κανονικοτατα μεχρι την τελευταια μερα!

Μεινε ξαπλα κι ολα θα πανε Τελεια και θα γεννήσεις ενα τελειομηνο υγιεστατο μωρακι!

Οσο για την κρεμα εγω εβαζα την prevenstria frrzyderm και δεν εκανα ουτε μια ραγαδα και εβαλα πανω απο 20 κιλα.σιγουρα παίζει ρολο το δερμα αν ειναι ελαστικό η οχι αλλα το μονο σιγουρο είναι οτι λιγο κρεμουλα θα κανει καλο στο δερμα σου που θα τεντώσει σαν το μπαλόνι! 

Σου ευχομαι τα καλυτερα!❤

Σ ευχαριστω πολυ!! Ν σ ζησει τ παιδακι σ!!

ε τοτε θ βαλω κ εγω..γτ τ σωμα ανοιγει αρκετα..

γεννησες φυσιολογικα;

κ εσπασαν τ νερα ή εκανες προκληση..;

αν δν ανεβει μεχρι εκει π θελει π γιατρος μ μεχρι τς 38 εβδομαδες θ κανουμε καισαρικη..

δν ειμαι αχαριστη,ουτε θ θυμωνω αν γεννησω μ καισαρικη..οτι καλυτερο γ τ παιδακι μ..απλα σαν κοριτσακι κ εγω θα ηθελα να γεννησω φυσιολογικα.. θ δειξει ο καιρος..

τι εμενε;! Σχεδον 10 εβδομαδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!! Ν σ ζησει τ παιδακι σ!!

ε τοτε θ βαλω κ εγω..γτ τ σωμα ανοιγει αρκετα..

γεννησες φυσιολογικα;

κ εσπασαν τ νερα ή εκανες προκληση..;

αν δν ανεβει μεχρι εκει π θελει π γιατρος μ μεχρι τς 38 εβδομαδες θ κανουμε καισαρικη..

δν ειμαι αχαριστη,ουτε θ θυμωνω αν γεννησω μ καισαρικη..οτι καλυτερο γ τ παιδακι μ..απλα σαν κοριτσακι κ εγω θα ηθελα να γεννησω φυσιολογικα.. θ δειξει ο καιρος..

τι εμενε;! Σχεδον 10 εβδομαδες!!

Αγαπη μου γλυκια εγω αυτο που θα σου ευχηθω ειναι να γινει οτι ειναι καλυτερο για το μωρακι σου!

Εγω γεννησα 37κ6 με καισαρικη γιατι ειχε τριπλή περιτυλιξη το παιδακι μου! Δεν ενιωσα πονο καθολου ουτε μετα το παιδακι μου γεννήθηκε αζοριστο και εγω ξεκίνησα την δουλεια μετα απο 14 μέρες ! Ο γιατρος μου δεν με αφησε να πονέσω ουτε για ενα λεπτο γι αυτο μην φοβάσαι καθολου η χαρα ειναι τοσο μεγαλη που ακομα και να πονέσεις λιγο ειναι εντελως φυσιολογικο.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minaki! ααα να κ μια ευχαριστη ιστορια απο τν καισαρικη!! 

Μακαρι ν φτασει εκεινη η ωρα κ τ ζουζουνακι μ ν ερθει οπως θελει εκεινο!!

σ ευχομαι τ καλυτερα καλη μ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου καλημερα......σιγουρα παιζει ρολο. Το δερμα ...στη πρωτη εγκ.ειχα γεμισει......πηρα μονο οχτω κιλα και εβαζσ αμυγδαλελαιο....τωρα στη δευτερη ειμαι 22εβδομαδων ...εχω παρει 4 μεχρι στιγμης και βαζω ενναλαξ την prevenstria frezyderm και προδερμ βαζελινη....μεχρι στιγμης δεν εζω δει τιποτα .....που εχω κ την.προδιαθεση...βεβαια θα δειξει εχω ακομα μπροστα μου.....εγω πιστευω οτι λιγη κρεμα καλο κανει....μαλιστα τη παραγγελνω απο ηλ.φαρμακειο κ τη παιρνω με καλη εκπτωση....γιατι φτηνή δε τη λεςΔευτέρα....ντα φιλια μου στη, μπεμπουλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Κοριτσια μ καλησπερααα σας..!! τι κανετε..? πως πανε τα μωρακια σας.? ευχομαι ολα να σας ειναι τελεια..

λοιπον εχω μια απορια...

κ φανταζομαι κ πολλες αλλες που θα ειναι κ αυτες στην πρωτη εγκυμοσυνη..

ειμαι 26+4 κ μεχρι τωρα δν εχω ραγαδες..εβαζα αραια κ που βαζελινη...

ωστοσο ο γιατρο ςμ λεει ν μν βαζω τπτ,γτ αν ειναι ν κανω ραγαδες θα κανω οτι κ αν βαλω..

ακουω απο πολλες π λενε γ ενα bio oil κ μια κρεμα τς frezyderm....κ σκεφτομαι εγω τωρα ν δωσω τ χρηματα(γτ δν ειναι κ παμφθηνες) κ ν βαζω ή ν μν βαλω τπτ..?

να πω πως ειμαι 22χρονων,κ εννοειται πως ξερω και χαιρομαι που το κορμι θα υποστει καποια αλλαγη ετσι ωστε να φερει στο κοσμο αυτο τ θαυματακι π υπαρχει μεσα στην κοιλιτσα μ...

σας κουρασα συγνωμη...

εσεις τι κανετε? βαζετε κτ.? εχετε δει σιγουρα αποτελεσματα.?και αν ναι πως βαζατε.?

σας ευχαριστω εκ των προτερων..!

με τα καλα τα μωρακια μας κ οσες εχετε ηδη να σας ζησουν..!!

   Κατερινακι μου, εισαι νεο κοριτσι, μην το ρισκαρεις!! Αν ειναι να βγαλεις θα βγαλεις, αλλα μπορει αντι για 4 ραγαδες, με την κρεμα να βγαλεις 2.

   Παρειγγειλα ξανα αυτες τις μερες την prevestria της frezy. Την εχει προσφορα αυτες τις μερες. Ενω η αρχικη της τιμη ειναι κοντα στα 28 ευρω, την εχει με 45% εκπτωση 1+1 δωρο!!! Πρωτη φορα την ειδα σε τετοια τιμη. Μπες στο σκρουτζ κ ψαξ'την. Εγω με 17 ευρω πηρα 2!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minaki! Στο Ιασω..εσυ;

@Rosemary Αυτο θ κανω θ μπω να δω..κ αν ειναι θ τν παραγγειλω...

@Stelvan Μ τ καλο τ ζουζουνι σ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό το μωρακι σου!! 

Εγώ μέχρι τον όγδοο δεν είχα ούτε μία και έτσι δεν έβαλα κάτι αλλά τις εβγαλα όλες μαζί στο τέλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Νικηη08 είπε:

Με το καλό το μωρακι σου!! 

Εγώ μέχρι τον όγδοο δεν είχα ούτε μία και έτσι δεν έβαλα κάτι αλλά τις εβγαλα όλες μαζί στο τέλος!!

σ ευχαριστω πολυ..κ εσενα ν σ ζησει ή μ τ καλο ν σ ερθει....  

εν τελει θ συνεχισω απλα ν τ ενυδατωνω κ οτι γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

@Minaki! Στο Ιασω..εσυ;

@Rosemary Αυτο θ κανω θ μπω να δω..κ αν ειναι θ τν παραγγειλω...

@Stelvan Μ τ καλο τ ζουζουνι σ!!

εγω γεννησα στο γενεσις στην θεσσαλονικη .

για το ιασω εχω ακουσει πολυ καλα λογια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

εγω γεννησα στο γενεσις στην θεσσαλονικη .

για το ιασω εχω ακουσει πολυ καλα λογια !

Θ σ τ επιβεβαιωσω ή ελπιζω πως οχι διαψευσω σ λιγους μηνες..

χαζχαχ!!

ν σ ζησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Θ σ τ επιβεβαιωσω ή ελπιζω πως οχι διαψευσω σ λιγους μηνες..

χαζχαχ!!

ν σ ζησει!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου κι εσυ με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κατερίνα μου με το καλό! Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα την mustela. Δεν έβγαλα ούτε μια ραγάδα καιεπιπλέον μου άρεσε πολύ το άρωμα της και η υφή της..Απίστευτα ενυδατική.Γενικα έχω ακούσει πολλά για το bio oil αλλά εγώ δεν τα πολυ θέλω τα λάδια!! Τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου θα πάρω πάλι την mustela..Και γω ΙΑΣΩ. Ποτε γεννάς?[smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Να βάζεις κρεμούλα να ενυδατώνεις το δέρμα σου...άλλο να βγάλεις 1 άλλο να γεμίσεις...είσαι και μικρούλα!

Εγώ και στην πρώτη εγκυμοσύνη και σε αυτή βάζω την camoil και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Είναι και πολύ πιο οικονομική από αυτές που αναφέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Κατερίνα μου!!λοιπόν ενώ εγώ γέννησα αρκετά μεγαλύτερη απο.εσενα..στα 30...(εσυ π εισαι μπεμπα γιατι να μην τις αποφυγεις καπως;;)εβαζα από τον 5ο bio oil...δε ξέρω αν φταίει το λάδι η το δέρμα μ ..δεν έκανα ούτε μισή. .Όταν 40αραντησα δεν είχα ούτε κοιλια σαν να είχα φάει κάτι παραπάνω ...γεννησα φυσιολογικα...ομως ..πιστευω την ενυδάτωση τη χρειαζόμαστε όλες κάνουμε δε κάνουμε ...το ενοχλητικό με το bio oil ήταν ότι καλοκαίρι κ λάδι με ζέστη.   αυτο....αλλα εγώ γενικά πάντα είχα λατρεία σε  body lotion scrub κρέμες κ όλα τα σχετικά οπότε μ ήταν εύκολο κ κάτι ευχάριστο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

@Rena28 αλήθεια τώρα???? Δεν κολλάς από τα λάδια?

το bio-oil επειδή το δοκίμασα, απορροφάται πολύ γρήγορα δν είναι καθόλου λιπαρό......ελπλιζω να κάνει και δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η xamogelo είπε:

το bio-oil επειδή το δοκίμασα, απορροφάται πολύ γρήγορα δν είναι καθόλου λιπαρό......ελπλιζω να κάνει και δουλειά!

Λένε ότι είναι καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2017 at 10:35 ΜΜ, ο/η elenian είπε:

Κατερίνα μου με το καλό! Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα την mustela. Δεν έβγαλα ούτε μια ραγάδα καιεπιπλέον μου άρεσε πολύ το άρωμα της και η υφή της..Απίστευτα ενυδατική.Γενικα έχω ακούσει πολλά για το bio oil αλλά εγώ δεν τα πολυ θέλω τα λάδια!! Τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου θα πάρω πάλι την mustela..Και γω ΙΑΣΩ. Ποτε γεννάς?[smilie=love4.gif]

κοριτσια καλησπεραα!!  χρονια πολλα .!!καλα χριστουγεννα..!!!  μ υγεια κ μ τ καλο ν ερθουν τα σπορακια μας..!!!!να χαιρομαι κ τν αντρα μου..... 

@elenian μεχρι 6 μαρτιου..αλλα μαλλον θ κανουμε προκληση πιο νωρις γτ εχουμε θεμα με τα νεφρα μ... 

κοριτσια σε 12 μερες μπαινω στον 8..κ δν εχω τπτ ακομη..βαζω ακομη μονο βαζελινη..κ θ αρχισω ν βαζω κ καποιο αλλο λαδακι/κρεμα απο αυτα π μ προτεινεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@katerinant95 πρωτα θα ρωτήσεις τον γιατρό σου εκείνος θα ξέρει να σου προτείνει. Εμενα μου έδωσε την Percutalfa EMULSION την έβαζα πρωί βράδυ απο πριν να φούσκωςω μεχρι και την τελευταια μέρα, εκτός απο οταν είχα ραντεβού για υπέρηχο δεν έπρεπε να την βάλω μια μέρα πριν. Τωρα δεν ξερω αν έφταιγε αυτη η κρέμα ή το οτι γέννησα στα 20( ακριβώς την ημέρα των γενεθλίων μου) ή το οτι γέννησα πρόωρα ενα μπεμπέ 2 κιλά μικρουλι αλλα έβαλα 19 κιλά τα οποία τα 16 τα έχασα τις πρώτες 5 ημέρες μεσα στην κλινική και δεν έκανα ούτε γραμμή στην κοιλιά στην περιφέρεια πουθενά. Κανε μια ερώτηση στον γιατρό σου δεν χάνεις κατι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ν σ ζησει!!!κοριτσια σταματησα τν βαζελινη,απλα επειδη βασεθηκα τν υφη τς..πηρα biooil...βαζω πρωι βραδυ..ακομη ειμαι καθαρη..ειμαι ηδη 14+ κιλα κ ειμαι 31εβδομαδων..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Οι κρεμες κανουν δουλεια!

Ο γιατρος μου προτεινε την prevenstria της frezyderm αλλα πηρα της lierac γιατι τη βρηκα σε προσφορα 2 μπουκαλια 20 ευρω.. ειμαι 20 βδομαδων κ εχω παρει 9 κιλα περιπου γιατι εκοψα κ το τσιγαρο μαχαιρι οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος αλλα ημουν και πολυ αδυνατη πριν οποτε τουλαχιστον δεν φαινεται πολυ.. επισης και οι κρεμες που ειναι για να σβησουν τις ραγαδες που ηδη εκανες δουλευουν εγω δν εχω βγαλει ουτε μια αλλα το ξερω απ τη μανα μου.. σιγουρα παιζει ρολο κ η ηλικια κ εγω μικρουλα ειμαι οποτε λογικα θα ευνοηθω σ αυτο το κομματι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...