Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Καλημέρα κορίτσια μου, να 'μαι πάλι...η περίοδος μου τελείωσε και ξεκινάμε πάλι δυναμικά. Πριν από λίγες μέρες πήγα στη γυναικολόγο μου. Έκανα τεστ Παπ και ενδοκολπικο υπέρηχο...ευτυχώς θεέ μου είναι όλα εντάξει, είχα ανησυχήσει λογο των καφέ εκκρίσεων που είχα στα μέσα του κύκλου. Την άλλη εβδομάδα έχω και αιματολογικο έλεγχο για τον θυρεοειδή μου...ελπίζω να είναι όλα καλά. Συζήτησα με τη γυναικολόγο μου ότι προσπαθώ από Ιούνιο για παιδάκι...μου έδωσε φιλικό και κάτι ακόμη το οποίο λέγεται Prefert Gel, είναι σύριγγες με υγρό μέσα, τις οποίες μου είπε να τις χρησιμοποιώ τις γόνιμες μέρες μου 10 λεπτά πριν έρθω σε επαφή με τον άντρα μου. Έχετε κάποια ανάλογη εμπειρία ή γνωρίζεται κάτι παρόμοιο. Το Gel αυτό βελτιώνει το PH του κόλπου και βοηθάει το σπέρμα να φτάσει πιο γρήγορα στο ωάριο.
    • όπως τα λέει η @Πιου-πιου. Μάλιστα πολλοι γιατροί τη θεωρούν ξεπερασμένη εξέταση και δεν τη βάζουν καν να την κάνεις. Μην ανησυχείς.
    • Μπράβο κορίτσι. Όλα θα πάνε καλά. Η ΑΜΗ δε λέει τίποτα από μόνη της, αφού όλα είναι καλά. Περιμένουμε  τα νέα σου γιατί όπως βλέπεις έχουμε καταχραστεί τελείως το θέμα σου. 
    • Καλημέρα κι από εμένα!!! Κι εγώ μόλις τελείωσα τις επαφές!!! Αναμένουμε για τα αποτελέσματα!!! Έκανα κ εξετάσεις ορμονολογικες κ σαλπιγγογραφια κ τώρα περιμένουμε τέλος Οκτωβρίου!!! Καλό κουράγιο σε όλες μας!!! 💖💞😘
    • Καλημέρα κορίτσια με καλά αποτελέσματα και χαρές 
  • Νέες συζητήσεις