Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια μ καλησπερααα σας..!! τι κανετε..? πως πανε τα μωρακια σας.? ευχομαι ολα να σας ειναι τελεια..

λοιπον εχω μια απορια...

κ φανταζομαι κ πολλες αλλες που θα ειναι κ αυτες στην πρωτη εγκυμοσυνη..

ειμαι 26+4 κ μεχρι τωρα δν εχω ραγαδες..εβαζα αραια κ που βαζελινη...

ωστοσο ο γιατρο ςμ λεει ν μν βαζω τπτ,γτ αν ειναι ν κανω ραγαδες θα κανω οτι κ αν βαλω..

ακουω απο πολλες π λενε γ ενα bio oil κ μια κρεμα τς frezyderm....κ σκεφτομαι εγω τωρα ν δωσω τ χρηματα(γτ δν ειναι κ παμφθηνες) κ ν βαζω ή ν μν βαλω τπτ..?

να πω πως ειμαι 22χρονων,κ εννοειται πως ξερω και χαιρομαι που το κορμι θα υποστει καποια αλλαγη ετσι ωστε να φερει στο κοσμο αυτο τ θαυματακι π υπαρχει μεσα στην κοιλιτσα μ...

σας κουρασα συγνωμη...

εσεις τι κανετε? βαζετε κτ.? εχετε δει σιγουρα αποτελεσματα.?και αν ναι πως βαζατε.?

σας ευχαριστω εκ των προτερων..!

με τα καλα τα μωρακια μας κ οσες εχετε ηδη να σας ζησουν..!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Κοριτσι μου με το καλο να υποδεχτείς τον θησαυρο σου!

Διαβασα την περιπέτεια σου κι εχω να σου πω πως.. Ειχα 2 αποκολλησεις τεράστιες και ο πλακουντας μου ήτανε πανω ακριβώς στον τραχηλο ημουνα σε πληρη ακινησία για σχεδον 4 μηνες και μετα μεχρι που γέννησα δουλευα κανονικοτατα μεχρι την τελευταια μερα!

Μεινε ξαπλα κι ολα θα πανε Τελεια και θα γεννήσεις ενα τελειομηνο υγιεστατο μωρακι!

Οσο για την κρεμα εγω εβαζα την prevenstria frrzyderm και δεν εκανα ουτε μια ραγαδα και εβαλα πανω απο 20 κιλα.σιγουρα παίζει ρολο το δερμα αν ειναι ελαστικό η οχι αλλα το μονο σιγουρο είναι οτι λιγο κρεμουλα θα κανει καλο στο δερμα σου που θα τεντώσει σαν το μπαλόνι! 

Σου ευχομαι τα καλυτερα!❤

• Like 1

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Κοριτσι μου με το καλο να υποδεχτείς τον θησαυρο σου!

Διαβασα την περιπέτεια σου κι εχω να σου πω πως.. Ειχα 2 αποκολλησεις τεράστιες και ο πλακουντας μου ήτανε πανω ακριβώς στον τραχηλο ημουνα σε πληρη ακινησία για σχεδον 4 μηνες και μετα μεχρι που γέννησα δουλευα κανονικοτατα μεχρι την τελευταια μερα!

Μεινε ξαπλα κι ολα θα πανε Τελεια και θα γεννήσεις ενα τελειομηνο υγιεστατο μωρακι!

Οσο για την κρεμα εγω εβαζα την prevenstria frrzyderm και δεν εκανα ουτε μια ραγαδα και εβαλα πανω απο 20 κιλα.σιγουρα παίζει ρολο το δερμα αν ειναι ελαστικό η οχι αλλα το μονο σιγουρο είναι οτι λιγο κρεμουλα θα κανει καλο στο δερμα σου που θα τεντώσει σαν το μπαλόνι! 

Σου ευχομαι τα καλυτερα!❤

Σ ευχαριστω πολυ!! Ν σ ζησει τ παιδακι σ!!

ε τοτε θ βαλω κ εγω..γτ τ σωμα ανοιγει αρκετα..

γεννησες φυσιολογικα;

κ εσπασαν τ νερα ή εκανες προκληση..;

αν δν ανεβει μεχρι εκει π θελει π γιατρος μ μεχρι τς 38 εβδομαδες θ κανουμε καισαρικη..

δν ειμαι αχαριστη,ουτε θ θυμωνω αν γεννησω μ καισαρικη..οτι καλυτερο γ τ παιδακι μ..απλα σαν κοριτσακι κ εγω θα ηθελα να γεννησω φυσιολογικα.. θ δειξει ο καιρος..

τι εμενε;! Σχεδον 10 εβδομαδες!!

στις πριν 6 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!! Ν σ ζησει τ παιδακι σ!!

ε τοτε θ βαλω κ εγω..γτ τ σωμα ανοιγει αρκετα..

γεννησες φυσιολογικα;

κ εσπασαν τ νερα ή εκανες προκληση..;

αν δν ανεβει μεχρι εκει π θελει π γιατρος μ μεχρι τς 38 εβδομαδες θ κανουμε καισαρικη..

δν ειμαι αχαριστη,ουτε θ θυμωνω αν γεννησω μ καισαρικη..οτι καλυτερο γ τ παιδακι μ..απλα σαν κοριτσακι κ εγω θα ηθελα να γεννησω φυσιολογικα.. θ δειξει ο καιρος..

τι εμενε;! Σχεδον 10 εβδομαδες!!

Αγαπη μου γλυκια εγω αυτο που θα σου ευχηθω ειναι να γινει οτι ειναι καλυτερο για το μωρακι σου!

Εγω γεννησα 37κ6 με καισαρικη γιατι ειχε τριπλή περιτυλιξη το παιδακι μου! Δεν ενιωσα πονο καθολου ουτε μετα το παιδακι μου γεννήθηκε αζοριστο και εγω ξεκίνησα την δουλεια μετα απο 14 μέρες ! Ο γιατρος μου δεν με αφησε να πονέσω ουτε για ενα λεπτο γι αυτο μην φοβάσαι καθολου η χαρα ειναι τοσο μεγαλη που ακομα και να πονέσεις λιγο ειναι εντελως φυσιολογικο.. 

• Like 2

@Minaki! ααα να κ μια ευχαριστη ιστορια απο τν καισαρικη!! 

Μακαρι ν φτασει εκεινη η ωρα κ τ ζουζουνακι μ ν ερθει οπως θελει εκεινο!!

σ ευχομαι τ καλυτερα καλη μ!!

• Like 1

Να εισαι καλα κοριτσι μου!

Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και να μην φοβασαι καθόλου!

Που θα γεννήσεις ;

• Like 1

Κατερινακι μου καλημερα......σιγουρα παιζει ρολο. Το δερμα ...στη πρωτη εγκ.ειχα γεμισει......πηρα μονο οχτω κιλα και εβαζσ αμυγδαλελαιο....τωρα στη δευτερη ειμαι 22εβδομαδων ...εχω παρει 4 μεχρι στιγμης και βαζω ενναλαξ την prevenstria frezyderm και προδερμ βαζελινη....μεχρι στιγμης δεν εζω δει τιποτα .....που εχω κ την.προδιαθεση...βεβαια θα δειξει εχω ακομα μπροστα μου.....εγω πιστευω οτι λιγη κρεμα καλο κανει....μαλιστα τη παραγγελνω απο ηλ.φαρμακειο κ τη παιρνω με καλη εκπτωση....γιατι φτηνή δε τη λεςΔευτέρα....ντα φιλια μου στη, μπεμπουλα σου

• Like 1

στις πριν 12 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Κοριτσια μ καλησπερααα σας..!! τι κανετε..? πως πανε τα μωρακια σας.? ευχομαι ολα να σας ειναι τελεια..

λοιπον εχω μια απορια...

κ φανταζομαι κ πολλες αλλες που θα ειναι κ αυτες στην πρωτη εγκυμοσυνη..

ειμαι 26+4 κ μεχρι τωρα δν εχω ραγαδες..εβαζα αραια κ που βαζελινη...

ωστοσο ο γιατρο ςμ λεει ν μν βαζω τπτ,γτ αν ειναι ν κανω ραγαδες θα κανω οτι κ αν βαλω..

ακουω απο πολλες π λενε γ ενα bio oil κ μια κρεμα τς frezyderm....κ σκεφτομαι εγω τωρα ν δωσω τ χρηματα(γτ δν ειναι κ παμφθηνες) κ ν βαζω ή ν μν βαλω τπτ..?

να πω πως ειμαι 22χρονων,κ εννοειται πως ξερω και χαιρομαι που το κορμι θα υποστει καποια αλλαγη ετσι ωστε να φερει στο κοσμο αυτο τ θαυματακι π υπαρχει μεσα στην κοιλιτσα μ...

σας κουρασα συγνωμη...

εσεις τι κανετε? βαζετε κτ.? εχετε δει σιγουρα αποτελεσματα.?και αν ναι πως βαζατε.?

σας ευχαριστω εκ των προτερων..!

με τα καλα τα μωρακια μας κ οσες εχετε ηδη να σας ζησουν..!!

Κατερινακι μου, εισαι νεο κοριτσι, μην το ρισκαρεις!! Αν ειναι να βγαλεις θα βγαλεις, αλλα μπορει αντι για 4 ραγαδες, με την κρεμα να βγαλεις 2.

Παρειγγειλα ξανα αυτες τις μερες την prevestria της frezy. Την εχει προσφορα αυτες τις μερες. Ενω η αρχικη της τιμη ειναι κοντα στα 28 ευρω, την εχει με 45% εκπτωση 1+1 δωρο!!! Πρωτη φορα την ειδα σε τετοια τιμη. Μπες στο σκρουτζ κ ψαξ'την. Εγω με 17 ευρω πηρα 2!!

• Like 1

@Minaki! Στο Ιασω..εσυ;

@Rosemary Αυτο θ κανω θ μπω να δω..κ αν ειναι θ τν παραγγειλω...

@Stelvan Μ τ καλο τ ζουζουνι σ!!

Με το καλό το μωρακι σου!! 

Εγώ μέχρι τον όγδοο δεν είχα ούτε μία και έτσι δεν έβαλα κάτι αλλά τις εβγαλα όλες μαζί στο τέλος!!

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Νικηη08 είπε:

Με το καλό το μωρακι σου!! 

Εγώ μέχρι τον όγδοο δεν είχα ούτε μία και έτσι δεν έβαλα κάτι αλλά τις εβγαλα όλες μαζί στο τέλος!!

σ ευχαριστω πολυ..κ εσενα ν σ ζησει ή μ τ καλο ν σ ερθει....  

εν τελει θ συνεχισω απλα ν τ ενυδατωνω κ οτι γινει...

στις πριν 8 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

@Minaki! Στο Ιασω..εσυ;

@Rosemary Αυτο θ κανω θ μπω να δω..κ αν ειναι θ τν παραγγειλω...

@Stelvan Μ τ καλο τ ζουζουνι σ!!

εγω γεννησα στο γενεσις στην θεσσαλονικη .

για το ιασω εχω ακουσει πολυ καλα λογια !

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

εγω γεννησα στο γενεσις στην θεσσαλονικη .

για το ιασω εχω ακουσει πολυ καλα λογια !

Θ σ τ επιβεβαιωσω ή ελπιζω πως οχι διαψευσω σ λιγους μηνες..

χαζχαχ!!

ν σ ζησει!!!

• Like 1

στις πριν 6 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Θ σ τ επιβεβαιωσω ή ελπιζω πως οχι διαψευσω σ λιγους μηνες..

χαζχαχ!!

ν σ ζησει!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου κι εσυ με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου! ❤

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Mariloux έχω διαβάσει την ιστορία σου κ εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είσαι πολυυυ εγ κυος ...ισως στη θεση σ να έκανα το ίδιο ...ενταξει είμαστε ανυπόμονος τι να κάνουμε ...μια συνάδελφος μου έκανε εξωσωματική το Μάιο και έκανε χοριακη 3 μέρες πριν ...τωρα περιμένει τα διδυμακια της 😍😘🤗(ήταν 1000% σιγουρη ότι θαταν αρνητική...) οπότε μόνο καλή σκεψη
    • Μακάρι..Είμαι βέβαια πολύ αγχωμένη με αυτά τα καφε τα οποία αυξήθηκαν από χθες.. μου είπε να μην κάνω ακόμα χοριακη αλλά να περιμένω ως τη Δευτέρα και να κανω τότε! 
    • Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! @babybaby χρόνια πολλά κοπέλα μου, να τα εκατοστήσεις και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!!  Εγω δεν μπόρεσα να κρατηθώ και έκανα μια χοριακή σήμερα αντί για Δευτέρα που μου είχε πει ο γιατρός (μετά απο εξωσωματική για όσες δεν ξέρουν την ιστορία μου) και με έχει φάει η αγωνία!! Το ξέρω οτι βιάζομαι αλλά πιστεύω οτι αν είναι να δείξει θα δείξει απο σήμερα, δεν θα το αντέξω να μάθω τα νέα στη δουλειά τη Δευτέρα, καλύτερα σήμερα που είμαι και στο σπιτακι μου!! Στείλτε μου τη θετική ας ενέργεια να πάνε όλα καλα!!! ❤❤❤
    • @Laika δύσκολο πολύ αυτό το χαλαρή! :/
    •     Οι φυσιολογικες τιμες στην κυηση αλλαζουν στις εξετασεις που αναφερεις... Εμενα πχ η crp τον 5ο νομιζω μηνα ηταν 4 κ ο γιατρος μου ειπε πως ηταν πολυ καλα. Νομιζω οτι τα ορια στην κυηση εγραφε το χαρτι οτι ηταν μεχρι 12 αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη... Ειναι πχ σαν τον αιματοκριτη που οσο προχωρα η κυηση εχει την ταση να πεφτει..  Καλη συνεχεια σε'σενα κ στο νινακι σου..!
  • Νέες συζητήσεις