Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υγρό από το στήθος


Νινα85

Recommended Posts

Κορίτσια....θέλω τη βοήθειά σας,τις γνώσεις σας για ακόμα μία φορά....χθες βράδυ είχα λίγο αιματάκι μάλλον λόγω εμφύτευσης (δεν έχει έρθει ποτέ η περίοδός μου πιο νωρίς και εκτός από χθες που είχα πολύ λίγο για καμμιά ώρα,σήμερα τίποτα).Κάνω υπομονή μέχρι τις 9/12 που είναι να αδιαθετήσω,αλλά το περίεργο είναι ότι μετά από αυτό παρατηρούσα το στήθος μου γιατί έχει μεγαλώσει η άλως μου και τί με έπιασε πείραξα τη θηλή και έβγαλε λίγο υγρό υπόλευκο,αλλά ελάχιστο σαν κεφαλάκι καρφίτσας.....στο ίντερνετ που το έψαξα βρήκα ότι μπορεί να συμβαίνει για πολύ κακούς λόγους που δεν θέλω να τους σκέφτομαι καν....το έχει πάθει καμμία;;Ξέρετε τί μπορεί να είναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικά αυτό που το αιματάκι που είδα ήταν εμφύτευσης ωορρηξία πρέπει να είχα μεταξύ 20 με 22/11...το θέμα μου είναι το υγρό...με έχει τρομάξει λίγο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νινα85 είπε:

Λογικά αυτό που το αιματάκι που είδα ήταν εμφύτευσης ωορρηξία πρέπει να είχα μεταξύ 20 με 22/11...το θέμα μου είναι το υγρό...με έχει τρομάξει λίγο.....

 Οπότε είσαι εγκυουλα!τότε θα μπορούσε απ αυτό να είναι το υγρό. Τα άλλα μη τα διαβάζεις γιατί θα τρελαθείς! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. Λογικά τα καταφέραμε αυτόν τον μήνα ( αχ Παναγίτσα μου!!)....και τί το υγρό να είναι λόγω εγκυμοσύνης;;;;Από τώρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νινα85 είπε:

@Ε.Γ.Α. Λογικά τα καταφέραμε αυτόν τον μήνα ( αχ Παναγίτσα μου!!)....και τί το υγρό να είναι λόγω εγκυμοσύνης;;;;Από τώρα;;;

Στο εύχομαι! !!!!!λίγο υγρό είδες μια φορά ή συνέχεια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Στο εύχομαι! !!!!!λίγο υγρό είδες μια φορά ή συνέχεια? 

Σε ευχαριστώ πολύ.....ελπίζω το 2017 να μας κάνει ένα τελευταίο δώρο σε όλες.....μία τεράστια χοριακή!!!

Ναι μόνο χθες το βράδυ και μόνο στον αριστερό μαστό ο ποίος είναι μεγαλύτερος και η άλως έχει μεγαλώσει περισσότερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίνα μου διαβάζοντας τα θέματα 2δω στο mamm yland και εσένα καλή ώρα χαίρομαι να σε διαβάζω ειλικρινά!!μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι και η διάθεση σου (μήπως είσαι λέων η τοξότης χαχα) ..Λοιπον εμένα όλα αυτά μου κάνουν για εγκυμοσύνη...απο δική μ εμπειρία αλλά και συγγενών φίλων βλέπω τ εξής ...μπορει μια να πάει 3 μηνών κ να μην.εχει καταλάβει Χριστό κ μια άλλη με 30 χοριακη να χει δει τα πάντα ...κ τα πιστεύω ολα...οσο για τ υγρό προς θεού μη διαβάζεις τ καλά νέα κοπέλα ..εμενα στη 1η μ εγκυμοσύνη αμέσως μεταλλάχθηκε τ στήθος μ πρήξιμο σκουρυνε κ είχα κ πολύ λίγο υγρο...ειχα ρωτήσει κ τ γιατρό αρμονικά είναι όλα αυτα..σε αυτήν αναρωτιέμαι καμία φορά αν ειμαι τ στήθος τίποτα κανένα θέμα...ευχομαι 9 τ μήνα να μας πεις τα πολύ ευχάριστα σου!!!Νέα.!!!κ ημερολογιακά ταιριάζει τ αιματακι εμφύτευσης!να συνεχίσεις με αυτή τη διάθεση θα γίνεις πολύ καλή μαμά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 Καιρό είχα να γελάσω έτσι με τ9!!!

Να'σαι καλά,σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια,πραγματικά με βοήθησες πάρα πολύ!!!

Έρχονται στιγμές που τα βάζω με τον εαυτό μου με την υπεραισιοδοξία μου και το ενθουσιασμό που με πιάνει,αλλά μετά λέω γιατί όχι;;;όλα θα πάνε καλά...πάντως το συγκεκριμένο υγρό δεν το είχα συσχετίσει με την πιθανότητα εγκυμοσύνης!!

Καρκίνος είμαι,αλλά έχω ωροσκόπο τοξότη!!!χαχαχα

Και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ....σου εύχομαι ό,τι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

@Rena28 Καιρό είχα να γελάσω έτσι με τ9!!!

Να'σαι καλά,σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια,πραγματικά με βοήθησες πάρα πολύ!!!

Έρχονται στιγμές που τα βάζω με τον εαυτό μου με την υπεραισιοδοξία μου και το ενθουσιασμό που με πιάνει,αλλά μετά λέω γιατί όχι;;;όλα θα πάνε καλά...πάντως το συγκεκριμένο υγρό δεν το είχα συσχετίσει με την πιθανότητα εγκυμοσύνης!!

Καρκίνος είμαι,αλλά έχω ωροσκόπο τοξότη!!!χαχαχα

Και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ....σου εύχομαι ό,τι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!!!:x

Καλέ υπεραισιοδοξία είναι το καλύτερο πράγμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συνέχισε έτσι κοπέλα μου και εύχομαι να είναι ο μήνας σου!!!!  <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fainareti Ναι είναι!!!χχαχαχα

Σε ευχαριστώ πολύ....εγώ πάντως (κλασσικά) το έχω πιστέψει!!!χαχαχαχ

Κ εσύ ότι επιθυμείς...να το πάθεις πολύ-πολύ σύντομα!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νινα85 Είσα θεά!!! είναι ο μήνας σου τέλος!! ΧΑΧΧΑΧΑ!! ετσι θετικά να βλέπω!!

Εγώ το έπαθα...τώρα το επόμενο που περιμένω να πάθω ειναι η β επιπέδου την άλλη βδομάδα να νοιώσω πια οτι μπαίνω σε τελική ευθεία!! Περιμένω νέα σου....αν και ξέρουμε απλά να το επιβεβαιώσουμε για τα τυπικά!!χααχαχχαα!!! ΦΙΛΙΑ!!ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΣΟΥ ΤΕΛΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

@Νινα85 Είσα θεά!!! είναι ο μήνας σου τέλος!! ΧΑΧΧΑΧΑ!! ετσι θετικά να βλέπω!!

Εγώ το έπαθα...τώρα το επόμενο που περιμένω να πάθω ειναι η β επιπέδου την άλλη βδομάδα να νοιώσω πια οτι μπαίνω σε τελική ευθεία!! Περιμένω νέα σου....αν και ξέρουμε απλά να το επιβεβαιώσουμε για τα τυπικά!!χααχαχχαα!!! ΦΙΛΙΑ!!ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΣΟΥ ΤΕΛΟΣ!

:):):)

Μπράβο!!!Πολύ χαίρομαι για εσένα!!!Μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κούκλα μου!!!

Ένα για εσένα!!:x

Ένα για το σποράκι σου!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2017 at 2:28 ΜΜ, ο/η Νινα85 είπε:

Κορίτσια....θέλω τη βοήθειά σας,τις γνώσεις σας για ακόμα μία φορά....χθες βράδυ είχα λίγο αιματάκι μάλλον λόγω εμφύτευσης (δεν έχει έρθει ποτέ η περίοδός μου πιο νωρίς και εκτός από χθες που είχα πολύ λίγο για καμμιά ώρα,σήμερα τίποτα).Κάνω υπομονή μέχρι τις 9/12 που είναι να αδιαθετήσω,αλλά το περίεργο είναι ότι μετά από αυτό παρατηρούσα το στήθος μου γιατί έχει μεγαλώσει η άλως μου και τί με έπιασε πείραξα τη θηλή και έβγαλε λίγο υγρό υπόλευκο,αλλά ελάχιστο σαν κεφαλάκι καρφίτσας.....στο ίντερνετ που το έψαξα βρήκα ότι μπορεί να συμβαίνει για πολύ κακούς λόγους που δεν θέλω να τους σκέφτομαι καν....το έχει πάθει καμμία;;Ξέρετε τί μπορεί να είναι;;

Να σου πω τη δική μου εμπειρία... Όταν έμεινα έγκυος θα έλεγα ότι στη θηλή ... δε θυμάμαι όμως ποτε... δλδ από την εμφύτευση ή λίγο αργότερα... είχε δημιουργηθεί ένα υπολευκο κομματάκι κορας σε μέγεθος κεφαλιού καρφιτσας και θυμάμαι ότι με ενοχλούσε Κ όλας... αργότερα έμαθα από το γιατρό ότι είναι φυσιολογικό.  Εγώ αίμα από εμφύτευση δεν είδα ... Αλλά είχα αυτό το συμπτωμα .  

Με τη σειρά μου θα σου ευχηθώ να έχει γίνει το θαυματακι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νινα85 είπε:

@Lini Σε ευχαριστώ πολύ!!Να'σαι καλά....και ό,τι επιθυμείς....αν δεν κάνω λάθος είσαι ακόμα έγκυός σωστά;;;

Ναι... Στην 30η εβδομάδα πλέον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lini είπε:

Ναι... Στην 30η εβδομάδα πλέον...

Αχχχχχ....μπράβο...τί ωραία....το νιώθεις,σε ακούει.....δεν θα σε ρωτήσω αν είναι κοριτσάκι ή αγοράκι,δεν έχει σημασία....θα σου ευχηθώ μόνο,μέσα από την καρδιά μου να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με έναν πόνο!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 2/12/2017 at 7:20 ΜΜ, ο/η Νινα85 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.....ελπίζω το 2017 να μας κάνει ένα τελευταίο δώρο σε όλες.....μία τεράστια χοριακή!!!

Ναι μόνο χθες το βράδυ και μόνο στον αριστερό μαστό ο ποίος είναι μεγαλύτερος και η άλως έχει μεγαλώσει περισσότερο....

Έχω καιρο να μπω και δεν ξερω τα νεοτερα!τι εγινε τελικα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Νίνα δεν ήταν έγκυος δυστυχώς, κι αποφάσισε να απέχει λίγο από το φόρουμ για να ηρεμήσει.

Είμαι όμως σίγουρη ότι θα επανέλθει δριμύτερη και έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...