Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

Κορίτσια μου Καλημέρα και Χρονια Πολλά! 

Εχω μια απορία και χρειάζομαι καθοδήγηση.. ξέρει καμία να μου πει που καταθέτουμε τα δικαιολογητικά για το επίδομα της εξωσωματικης;;; και αν   χρειαζεται κάτι άλλο εκτός την απόφαση και το χαρτί απο το κέντρο;; 

 

@nikona περιμένουμε τα νεα σου!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ δυστυχώς για άλλη μια φορά δεν τα κατάφερα να φτάσω για ωοληψια. Δυστυχώς πάλι δεν ανταποκρίθηκαν οι ωοθήκες μου.

@nikonaκαι @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ περιμένω τα δικά σας νέα και εύχομαι να είναι καλά.? να πάρω λίγη δυναμη μέσα από εσάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα και Χρονια Πολλά! 

Εχω μια απορία και χρειάζομαι καθοδήγηση.. ξέρει καμία να μου πει που καταθέτουμε τα δικαιολογητικά για το επίδομα της εξωσωματικης;;; και αν   χρειαζεται κάτι άλλο εκτός την απόφαση και το χαρτί απο το κέντρο;; 

 

@nikona περιμένουμε τα νεα σου!!! ?

Καλημερα χρονια πολλα!!!

Τα καταθετεις στο ικα θελει και βιβλιαριο τραπεζας για να μπουνε τα χρηματα δεν θυμαμε τι αλλο θελουν! Τα περνεις συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα... δυστυχως η δικη μου χοριακη χθες βγηκε αρνητικη.... ηταν η πρωτη μας προσπαθεια εξωσωματικης...

@nikona σόυ ευχομαι ολοψυχα η δικη σου να ειναι θετικη ! 

@elena 2 λυπαμαι πολυ... θα πρεπει και οι δυο μας να ανασυνταχθουμε να μαζεψουμε οτι κουραγιο μας εχει απομεινει και να ξαναπροσπαθησουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη!!!! Μήπως βρε κοριτσάκι μου να σκεφτείς το ενδεχόμενο του φυσικού κύκλου; 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τι έγινε τελικά χθες με τη χοριακή σου; πήγες για εξέταση;

@nikona περιμένουμε με ανυπομονησία και τα δικά σου νέα.. Εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενουμε τοσες χωριακες !!!εμεινα πισω τεληκα!!!! Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που περιμενουνε για χωριακη να ειναι τοοοοοοοοοοοοσσσσσσσσσοοοοοοοο μεγαλη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κι από μενα κορίτσια μου! :)

@elena 2 o γιατρός τι σου ειπε? λυπαμαι πολυ γι αυτό που περνας..

@The Baby To Be θελει τη βεβαιωση από το κεντρο, την απόδειξη με το ποσό που εδωσες και λογαριασμό τραπέζης από το βιβλιαριο ή αν δεν υπάρχει βιβλιάριο τυπωμενο από τη τραπεζα. Επίσης δε πας στο ΙΚΑ αλλά στον ΕΟΠΠΥ που ανήκεις. (αν δε ξερεις googlαρε το γιατί σε ενα βαζουν πολλες περιοχές μαζί)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@elena 2 λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη!!!! Μήπως βρε κοριτσάκι μου να σκεφτείς το ενδεχόμενο του φυσικού κύκλου; 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τι έγινε τελικά χθες με τη χοριακή σου; πήγες για εξέταση;

@nikona περιμένουμε με ανυπομονησία και τα δικά σου νέα.. Εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!!!!! 

@Mariloux μου δυστυχως αρνητικη... μαζευω τα κομματια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ @love30!! Βασικά έστειλα τον άντρα μου να πάρει το χαρτί και δεν του είπαν τίποτα, ούτε κι αυτός ρώτησε.. θα πάω αύριο το πρωι στο ΙΚΑ και βλέπουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η The Baby To Be είπε:

Ευχαριστω πολυ @love30!! Βασικά έστειλα τον άντρα μου να πάρει το χαρτί και δεν του είπαν τίποτα, ούτε κι αυτός ρώτησε.. θα πάω αύριο το πρωι στο ΙΚΑ και βλέπουμε!!

Εγω στο ικα τα εκανα εχω χασει πολα εχεις κανει εμβρυοματαφορα γιατι γενηκα τωρα τελευταια δεν θυμαμε τιποτα ειμαι στον δικο μου κοσμο απλα αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux μου ναι από το νεο ετος..περίπου 7-8/01 θα αδιαθετησω και θα ξεκινησω τη νεα προσπάθεια.

Στην υστεροσκόπηση βρέθηκαν μικρές φλεγμονές στη μητρα και παίρνω αντιβίωση... όπως καταλαβαίνεις εχω αγχωθεί αν θα γίνω καλα κτλ ολο κατι βρίσκουμε...

@The Baby To Be αν ανήκεις στης Αθήνας μπορω να σου πω ποιο ΕΟΠΠΥ είναι και που.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 λυπάμαι πολυ κορίτσι μου! Δεν ηταν η τυχερή αυτη η φορά... πάρε το χρόνο σου και μιλά με το γιατρό σου. Εύχομαι σύντομα να βρεθεί το Πρωτοκολλο που σου ταιριάζει. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

@love30 τι κανεις;;;; Και σκεφτομουν οτι «χαθηκες». Ολα καλα;; 

Καλα ειμαι κοριτσακι μου τιποτα τα ιδια και τα ιδια περιμενω τον κυκλο του Ιανουαριου και παμε για εμβρυομεταφορα !προσπαθησα να ξεφυγει το μυαλο αλλα ματεο ειναι και το κλιμα των χριστουγεννων και καταλαβενεις! Εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλα ειμαι κοριτσακι μου τιποτα τα ιδια και τα ιδια περιμενω τον κυκλο του Ιανουαριου και παμε για εμβρυομεταφορα !προσπαθησα να ξεφυγει το μυαλο αλλα ματεο ειναι και το κλιμα των χριστουγεννων και καταλαβενεις! Εσυ πως εισαι?

Πως δεν καταλαβαινω... 

τπτ τα ιδια κ εγω, μια θελω να ερθει ο ιανουαριος να ξεκινησω παλι απο την αλλη νομιζω οτι δεν αντεχω παλι ολη τη διαδικασια και δε θελω να ερθει καθολου ο ιανουαριος! 

Μια τρελα το λες οτι επικρατει μεσα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ να σου πω οτι λυπάμαι για το αποτέλεσμα ειναι πολύ λίγο, να σου πω μην στεναχωριέσαι δεν είναι εφικτό, απλώς πάρε τον χρόνο σου, ψάξτε να δείτε τι μπορεί να έφταιξε και πραγματικά σου υπόσχομαι οτι θα αποκτήσεις ακόμα πιο πολύ δύναμη και θέληση μέσα σου!!! Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου το οτι βρέθηκαν φλεγμονές μας δείχνει οτι πολύ καλα εκανες και εκανες υστεροσκοπηση και εννοείται πως θα γίνεις καλά απο τη στιγμή που το πρόβλημα ήδη αντιμετωπίζεται!! Μην έχεις αρνητικά συναισθήματα, να έχεις πίστη και όλα θα πάνε καλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η peacock είπε:

o γιατρός τι σου ειπε? λυπαμαι πολυ γι αυτό που περνας..

 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη!!!! Μήπως βρε κοριτσάκι μου να σκεφτείς το ενδεχόμενο του φυσικού κύκλου; 

Κορίτσια τα έχω χαμένα προς το παρόν. Είμαι και θυμωμένη και στεναχωριμενει που δεν μπορώ να φτάσω και εγω όπως όλες εσείς στην ωοληψια. Ο γιατρός μου είπε πώς όταν θα αδιαθετησω θα μου δώσει για κάνα δυμηνο ένα φάρμακο που δυναμώνει τις ωοθήκες.Και μετά πάλι πάμε για 4η προσπάθεια.         Γνωρίζει κάποια ή να έχει κάνει κάποια παρόμοια αγωγή για τις ωοθήκες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 πόσο ταλαιπωρεισαι βρε κοριτσάκι μου.. ☹️☹️ Δεν έχω ακούσει για φάρμακα που δυναμώνουν τις ωοθήκες, αλλά ξέρω οτι υπάρχουν κάποιες βιταμίνες αν δεν κάνω λάθος... Ο γιατρός σου επιμένει ξανά σε διέγερση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ! τι να πω... μακαρι... φοβαμαι πολύ..κι όπως ειπε και η @eriv από τη μία θελω να ξαναπροσπαθησω αλλά από την άλλη δε θελω να ερθει ο Ιανουαριος...

@elena 2 εχω ακουσει σε τετοιες περιπτωσεις οτι βοηθαει ο φυσικός κύκλος, ρωτησε το γιατρό σου σχετικά δεν εχεις να χασεις τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock τι θα κανουμε;!;;; 

Εγω ηθελα μεχρι τον ιανουαριο να εχω κανει καποιες εξτρα εξετασεις, μηπως πηγαινα και για μια δευτερη γνωμη καπου αλλου, λιγο να φτιαξω τη διατροφη μου, γενικα να εχω δραστηριοποιηθει λιγο.

Και τελικα ειμαι σε φαση που δε θελω τιποτα, δεν εχω καμια αισιοδοξια, καμια αντοχη, καμια προσδοκια ..☹️ Απλα καπνιζω και τρωω βλακειες... ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...