Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@eriv ωχ κοπέλα μου έχεις ταλαιπωρηθεί και εσύ!!! Ο γιατρός σου τι σου λέει, έχει στο μυαλό του κάποιο λόγο που δεν έχουν προχωρήσει οι προσπάθειες σου? Είναι απόλυτα λογικό να νιώθεις έτσι, στην τελική τόσες ορμόνες παίρνουμε δεν είναι απλή υπόθεση μια εξωσωματική!! Κοίτα να ευχαριστηθείς τις γιορτές που κοντοζυγώνουν & σύντομα θα πάρεις πάλι τα πάνω σου και θα θες να ξαναπροσπαθήσεις όσο καμία άλλη φορά!!! Σου στέλνω πολλά πολλά φιλάκια ???

Εχω ταλαιπωρηθει οπως αρκετες κοπελες εδω αλλα καθε μια που μενει εγκυος μας δινει κ εμας μια ωθηση οτι θα τα καταφερουμε καποια στιγμη κ εμεις! ☺️

Εκανα βραχυ ηταν ολα τελεια και εκεινος ηταν 100% σιγουρος αλλα δεν.. μου ειπε δυστυχως οτι τυχαινουν αυτα! 

Την επομενη φορα θα κανω τις ενεσεις για θρομβοφιλια μου πε προληπτικα και επισης να κανω ενα ορο για τα nk cells. Δεν μπορει να βρει κατι που μπορει να εφταιξε, μιλησε και με τους εμβρυολογους ολα ηταν μια χαρα!?

Ηθελα να του πω να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια πιο πριν αλλα σου πα προς το παρον αρνηση για οτι εχει να κανει με το θεμα.. 

αυτο κανω περιμενω τις γιορτες που σου αλλαζουν λιγο διαθεση..?

πολλα φιλακια κ σε σενα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Τα cyclacur ειναι οιστρογονα ... στη δικη σου περιπτωση μαλλον δεν χρειαστηκαν γιατι το ενδομητριο σου ηταν πολυ καλο ! 

Δε ξερω γμτ, δεν μου ανεφερε για το ενδομητριο.. γι αυτο αγχωθηκα.! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Εγω απ αυτα (cyclacur) περνω 9 την ημερα... μεχρι κ το τεστ εγκυμοσυνης.... +6 utrogestan + felicine + prezolon + innohep ενεσεις = 18 χαπακια την ημερα.... ? Και σάν να μην εφταναν ολα αυτα μολις κρυολογησα κιολας... 

περαστικα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η eriv είπε:

περαστικα!! 

Ευχαριστω πολυ ! 

Μην ανησυχεις καθολου για το ενδομητριο ! Η τιμη σου ηταν πολη καλη γι αυτο δεν το παρακολουθησε παραπανω ο γιατρος.... σκεψου οτι εγω μετα την διεγερση ειχα ενδομητριο 6, την μερα της ωοληψιας 7,1 , μετα απο 3 ημερες πηγε με το ζορι 8 και γι αυτο αποφασισαμε για βλαστοκυστες για να δωσουμε κι αλλο χρονο για να μεγαλωσει ! Οποτε το δικο σου με 14 ηταν σουπερ ❤❤❤ 

Ολα θα πανε πολυ καλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες μία μία ξεχωριστά!!!

Τωρα ομως εχω την αισθηση οτι θα αδιαθετησω, εχω όλα τα συνήθη συμπτώματα. Δεν ξέρω τι γίνεται...

Αύριο θα σας γραψω όταν επιστρέψουμε. Κατα το απογευματακι βραδακι γιατι εχουμε και 3-4 ωρες δρομο για την επιστροφη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ευχαριστω πολυ ! 

Μην ανησυχεις καθολου για το ενδομητριο ! Η τιμη σου ηταν πολη καλη γι αυτο δεν το παρακολουθησε παραπανω ο γιατρος.... σκεψου οτι εγω μετα την διεγερση ειχα ενδομητριο 6, την μερα της ωοληψιας 7,1 , μετα απο 3 ημερες πηγε με το ζορι 8 και γι αυτο αποφασισαμε για βλαστοκυστες για να δωσουμε κι αλλο χρονο για να μεγαλωσει ! Οποτε το δικο σου με 14 ηταν σουπερ ❤❤❤ 

Ολα θα πανε πολυ καλα ! 

Σε ευχαριστω πολυ! Εγω τωρα παω για επομενη προσπαθεια.. ελπιζω κ εκει να ειναι καλο το ενδομητριο (αν και θα τον ρωτησω να σου πω την αληθεια αν το τσεκαρει ?). 

Σου ευχομαι μια πολυ μεγαλη χοριακη να εχεις! Να μας ενημερωσεις!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια μου!!!!! ??

@eriv μου αυτός ο όρος γίνεται μια φορά μόνο; Πως λειτουργεί σου έχουν πει; Πάντως εγώ 2 φορές που έχω πετύχει εγκυμοσύνη ήταν με κατεψυγμένα εμβρυακια και όχι κατευθείαν μετά τη διέγερση... Μάλιστα την τελευταία φορά έκανα και scratching ενδομητριου που λένε οτι αυξάνει τις πιθανότητες εμφύτευσης!!!! 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ περαστικά κοπέλα μου, να γίνεις γρήγορα καλα!! Απο φάρμακα ασ'τα να πάνε και εγώ σακούλες ολόκληρες πίνω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @Mariloux! Λοιπον ναι μια φορα τον κανεις τον ορο, αν θυμαμαι καλα πριν την εμβρυομεταφορα. Ουσιαστικα και απλα τα κυτταρα του οργανισμου πολεμουν οτιδηποτε «ξενο» μπει στο σωμα και μπορει να θεωρουν ξενο και το εμβρυο. Με τον ορο χαμηλωνεις λιγο την υπερπροστασια ?. 

Εγω και τις 2 φορες κατευθειαν μετα την διεγερση τα εβαλα. Το εχω διαβασει και εγω για το scratching και τον ειχα ρωτησει, αλλα να σου πω δε θυμαμαι τι μου ειχε απαντησει (πηγα μετα την αρνητικη και ημουν κοσμαρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv μου εγώ μετά την εμβρυομεταφορα πήρα medrol που εξασθενεί λίγο το ανοσοποιητικό για τον λόγο που λες για να μην θεωρήσει το σώμα το έμβρυο ξένο και το αποβάλλει!!! Καλή επιτυχία στην επόμενη σου προσπάθεια, εύχομαι να είναι και η τελευταία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Μπήκα να σας πω τα νέα μου!

Μεταφέραμε τελικά χθες μία βλαστοκύστη. Αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι ότι επέζησαν και οι υπόλοιπες 3 και ετσι εχουμε άλλες τρεις να μας περιμένουν. Χοριακή στις 28.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona κοπέλα μου τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!! Καλή επιτυχία, σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να πάρεις το πιο όμορφο Πρωτοχρονιάτικο δώρο!!! Είναι πολύ σημαντικό που έχεις και άλλες βλαστοκύστες να σας περιμένουν!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!

Μπήκα να σας πω τα νέα μου!

Μεταφέραμε τελικά χθες μία βλαστοκύστη. Αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι ότι επέζησαν και οι υπόλοιπες 3 και ετσι εχουμε άλλες τρεις να μας περιμένουν. Χοριακή στις 28.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ! ΕΎΧΟΜΑΙ ΑΥΤΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑ 5 ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΤΙΣ 28 ΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΧΟΡΙΑΚΗΣ! ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό @nikona μας. Πριν φύγει το 2017 να σου αφήσει την τελευταία του πιο ευτυχισμένη στιγμή σου. Ότι καλύτερο κορίτσι μου σου εύχομαι.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena 2 είπε:

Με το καλό @nikona μας. Πριν φύγει το 2017 να σου αφήσει την τελευταία του πιο ευτυχισμένη στιγμή σου. Ότι καλύτερο κορίτσι μου σου εύχομαι.?

Ευχαριστω Ελενα!! Κι εσυ με το καλο αυτη η προσπαθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!

Μπήκα να σας πω τα νέα μου!

Μεταφέραμε τελικά χθες μία βλαστοκύστη. Αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι ότι επέζησαν και οι υπόλοιπες 3 και ετσι εχουμε άλλες τρεις να μας περιμένουν. Χοριακή στις 28.

 

Αχ ευχομαι και για τις δυο μας θετικες χοριακες.... ! Εγω στις 27 ! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!

Μπήκα να σας πω τα νέα μου!

Μεταφέραμε τελικά χθες μία βλαστοκύστη. Αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι ότι επέζησαν και οι υπόλοιπες 3 και ετσι εχουμε άλλες τρεις να μας περιμένουν. Χοριακή στις 28.

 

Καλη επιτυχια @nikonaμου!! Οτι καλυτερο σου ευχομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κι εσας κοριτσια!

Sunshine εσυ πως πας? Υποχωρησε η υπερδιεγερση?

Ελενα πηγες για υπερηχο?

The baby to be  εσυ ποτε πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ελενα πηγες για υπερηχο?

Ναι πήγα.Ένα είδαμε μόνο ? και 2 μικροσκοπικά και από την άλλη 3 μικροσκοπικά,που δεν φαίνονταν καν δεν ξέρουμε αν θα προχωρήσουν. Αύριο έχω πάλι. Απογοητευτηκα ? τι να πω.Μακαρι να καταφέρω αυτά που αχνοφαινονται να μεγαλώσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι Έλενα!! Στο εύχομαι ολόψυχα.

Αν σε βοηθάει κι εγώ στους πρώτους 2 ή 3 υπερήχους όταν πήγαινα βλέπαμε μόνο από αριστερά και τελικά αργότερα έγιναν και στη δεξιά ωοθήκη και μάλιστα πήραμε και ωάρια από έκεινη. Οπότε προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι.

Ο γιατρός τι λέει;;;Σου αυξάνει τη δόση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...