Μετάβαση σε περιεχόμενο
Sunshine 88

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο 😊😊

Recommended Posts

Καλημέρα!!!!! @Sunshine 88 Πολύ καλα τα νέα σου, θα συμφωνήσω με την @elena 2, ο,τι και αν αποφασίσετε έχεις φτάσει ήδη στα μισά του δρόμου!!! Η εμβρυομεταφορα είναι παιχνιδάκι!!! Αν μου επιτρέψεις να σου δώσω και μια συμβουλή, μην βιαστείς να τα μεταφέρεται και σε περίπτωση που σου πουν να τα αφήσετε για πιο μετά μην απογοητευτείς!! Τα κατεψυγμένα έχουν τις ίδιες πιθανότητες με τα φρέσκα και σε πολλές περιπτώσεις ο οργανισμος φαίνεται να είναι αρκετά δεκτικός και ήρεμος απο τις ορμόνες που προηγήθηκαν για τη διέγερση!!! 

Καλη επιτυχία και στην @nikona περιμένουμε και τα δικά σου νέα απο στιγμή σε στιγμή!!! 

• Like 2

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Κορίτσια καλημερα!!!

Ολά καλά, εγινε  η ωοληψία. Πήραμε 7 ωαρια. Τελικά αποτι μουειπαν πηρανε και 3 ή 4 (δεν θυμαμαι, ημουν νυσταγμενη απο τη μέθη) και απο την ωοθηκη που εχει τις κυστεις ενδομητριωσης.

Σημερα θα περιμενω να με παρουν να μου πουν τα νεα απο τη γονιμοποιηση.

Sunshine Μπραβο!!! Πήγατε πολύ καλά!! Ευχομαι με το καλό να τα τοποθετησετε.

Εγω ξεκινησα κι απο χθες προετοιμασια ενδομητριου με σικλαλουρ και απο σημερα σικλακουρ και ουτροτζεσταν. Μου ειπαν ομως οτι ηταν λιγο ανεβασμενη η προγεστερονη μου και αν παραμεινει ανεβασμενη δεν θα προχωρησουμε σε αυτον τον κυκλο σε μεταφορα γιατι χαλαει το εδομητριο. Οποτε μπορει να την κανουμε τον Γεναρη.

• Like 2

Εσεις τι κανετε;;;;

Μαριλου μου διαβασα τις ανησυχιες σου!!! Ευχομαι ολα να πάνε καλά!!!! Πότε με το καλό η χοριακή;

Ελενα εσυ τι κάνεις;;Πότε εχεις υπερηχο;;;;

The baby to be πολύ χαρηκα που μπηκες! Σε ειχα χασει γιατι κι εγω μπερδευτηκα με τα διαφορεικά θεματα που εχουμε για την εξω. Ειδατε και σακο ε;;;Ολοψυχα ευχομαι να ακουσετε και την καρδουλα την επομενη φορα!!!

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!

Ολά καλά, εγινε  η ωοληψία. Πήραμε 7 ωαρια. Τελικά αποτι μουειπαν πηρανε και 3 ή 4 (δεν θυμαμαι, ημουν νυσταγμενη απο τη μέθη) και απο την ωοθηκη που εχει τις κυστεις ενδομητριωσης.

Σημερα θα περιμενω να με παρουν να μου πουν τα νεα απο τη γονιμοποιηση.

Sunshine Μπραβο!!! Πήγατε πολύ καλά!! Ευχομαι με το καλό να τα τοποθετησετε.

Εγω ξεκινησα κι απο χθες προετοιμασια ενδομητριου με σικλαλουρ και απο σημερα σικλακουρ και ουτροτζεσταν. Μου ειπαν ομως οτι ηταν λιγο ανεβασμενη η προγεστερονη μου και αν παραμεινει ανεβασμενη δεν θα προχωρησουμε σε αυτον τον κυκλο σε μεταφορα γιατι χαλαει το εδομητριο. Οποτε μπορει να την κανουμε τον Γεναρη.

Καλημέρα!!Καλή επιτυχία κορίτσι 😘😘

Καλημέρα κορίτσια!!! @nikona μια χαρά, θα περιμένουμε νέα σου για τη γονιμοποίηση!! Όπως είπα και την @Sunshine 88 αν δείτε οτι υπάρχει ο παραμικρός κίνδυνος κάτι να μην είναι ιδανικό μην διστάσετε να αφήσετε την εμβρυομεταφορα για επόμενο κύκλο!! Είναι πολύ σημαντικός ο χώρος όπου θα εμφυτευτούν τα εμβρυακια μας να είναι όσο το δυνατόν καλύτερος & δεκτικός!! 

Εγω χοριακή 18-12 και ώρες ώρες τρελαίνομαι απο την αγωνία μου, θα σκάσω!!! 

• Like 2

Καλημέρα Μαριλου!!!

Με το καλό!! Φτάνουν οι μέρες!! Πολύ δυσκολη η αναμονή, μπορώ να το φανταστώ.

Οσο για μένα και την μεταφορά κι εγω έιμαι αυτης της αποψης. Δεν βιάζομαι. Θελω οι συνθηκες να ειναι καλές και μετά. Άλλωστε ακομη δεν με ενημερωσαν για τη γονιμοποιηση. Ας μαθουμε πρωτα τα νεα απο κει και μετα βλεπουμε.

καλημερααααααααα!!!!!χθες ξεκινησαμε κ εμεις τις προσπαθειες μας για αυτον τον μηνα!ο δεκεμβριος ειναι ο αγαπημενος μου μηνας και εχω πολυ καλη διαθεση! περιοδο περιμενω προς το τελος του μηνα!

• Like 2

πρωτα σχολιασα και μετα διαβασα ολα τα σχολια...το πρωτοκολλο του ''προσπαθω να κανω σεξ οταν κοιμαται το παιδι μου'' χαχαχα!δεν ειμαι σε διαδικασία εξωσωματικης,προσπαθουμε για 2ο παιδακι εδω και 3 μηνες 

• Like 1

ΑΑΑ με συγχωρείς Ολγα. Δεν το ήξερα. Θεώρησα ότι πας για εξωσωματική. Καλή επιτυχία λοιπόν!!!

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

• Thanks 1

Μπράβο @nikona. Όλα καλά λοιπόν. Περιμένουμε και τα νέα της γονιμοποίησης. Να προχωρήσουν όλα εύχομαι. Εγώ έχω αύριο το πρωί υπέρηχο. 

Με το καλό Έλενα! Ο πρώτος θα είναι αύριο;

Εμένα με πήρανε. Τα 4 γονιμοποιήθηκαν. Θα με πάρει το απογευμα ο γιατρός να μου πει πώς θα προχωρήσουμε.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Με το καλό Έλενα! Ο πρώτος θα είναι αύριο; Εμένα με πήρανε. Τα 4 γονιμοποιήθηκαν. Θα με πάρει το απογευμα ο γιατρός να μου πει πώς θα προχωρήσουμε.
    • Αν στον συνεστησε η Καρεν μας..τοτε ειναι εγγύηση!!Ευχομαι να το λύσετε το θέμα απλα και γρήγορα!!Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου..αν και για να ειμαι ειλικρινής,δεν περιμενω τιποτα..Ισως  και απο αμυνα..θελω να ελπιζω...δεν παω με αρνητισμό,αλλα δεν μπορω να πετάω στα σύννεφα οπως πέρυσι..και να σπάσω τα μούτρα μου..Θα κανω αυτο που μπορω στην παρούσα φάση..και βλέπουμε..Εχει ο θεος!!
    • Κορίτσι μου ευχομαι μεσα σπο την καρδιά μου η τριτη να ναι και η τυχερή σας!! Δεν πηρατε άδικα χαρα..μην το λες αυτο!!!ξερεις πως μπορεις να συλλάβεις!!λιγο ειναι αυτο??? Εγω εχω κανει άλλες δυο φορές παρακολούθηση,και πρόκληση με χαπια και την μια απο τις δυο με ενέσεις,αλλα δεν προχωρησαμε σε σπερματέγχυση..σκαλωσαμε..ειπαμε να προσπαθήσουμε μόνοι..και τιποτα..υστερα απο σχεδόν ενα χρόνο λοιπον..να μαστε ξανά στα ίδια..ελπιζω σε λιγο καιρό να ανταλλάσουμε άλλες συζητήσεις για τα της εγκυμοσυνης!!!
    • Φυσικά και αντέχεις!!και φυσικά δεν πτοουμαστε..τωρα ξερεις πως προκειτε για διαταραχή του κυκλου,φαντάζομαι θα μιλήσεις με τον γιατρό,θα περιμένουμε νεα σου..με το καλο για τον επόμενο κύκλο!!!
    • Γεια σου κορίτσι μου..και πολυ καλα κανατε και την εκμεταλλευτήκατε!!Για μενα απο την στιγμή που ξεκινήσατε προσπάθειες για μωρο θα πρεπει ουτως η άλλως να οας στην γυναικολογο σου να της ζητήσεις προγεννητικό έλεγχο..αυτο περιλβανει φυσικά τεστ παπ,υπερηχο,κολποσκοπιση αν χρειάζεται εξετάσεις ορμονολογικές και διάφορες άλλες εξετάσεις αίματος που θα ελέγχει ο θυρεοειδής,ηλεκτροφοριση αιμοσφαιρίνης για να δεις αν εχεις στιγμα(οπου εκει θα πρεπει να κανει και ο σύζυγος γιατι υπαρχει κίνδυνος μεσογειακής αναιμίας)και καλλιέργεια κολπικού υγρού..θα ξερεις ακριβως σε τι φάση βρίσκεσαι και ετσι θα μπορέσεις να σταματήσεις τα τεστακια ωορρηξιας και να κάνετε απο η 10η μερα έως την 20η μερα παρα μερα τις τρελίτσες σας και θα έρθει το σπορακι χωρις να το καταλαβετε!!!καλα αποτελεσματα γλυκια μου και ευχομαι να μην μιλαμε για καποια διαταραχή στον οργανισμό σου..αλλα για μια εγκυμοσυνη!!!
  • Νέες συζητήσεις