Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

Καλημέρα!!!!! @Sunshine 88 Πολύ καλα τα νέα σου, θα συμφωνήσω με την @elena 2, ο,τι και αν αποφασίσετε έχεις φτάσει ήδη στα μισά του δρόμου!!! Η εμβρυομεταφορα είναι παιχνιδάκι!!! Αν μου επιτρέψεις να σου δώσω και μια συμβουλή, μην βιαστείς να τα μεταφέρεται και σε περίπτωση που σου πουν να τα αφήσετε για πιο μετά μην απογοητευτείς!! Τα κατεψυγμένα έχουν τις ίδιες πιθανότητες με τα φρέσκα και σε πολλές περιπτώσεις ο οργανισμος φαίνεται να είναι αρκετά δεκτικός και ήρεμος απο τις ορμόνες που προηγήθηκαν για τη διέγερση!!! 

Καλη επιτυχία και στην @nikona περιμένουμε και τα δικά σου νέα απο στιγμή σε στιγμή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα!!!

Ολά καλά, εγινε  η ωοληψία. Πήραμε 7 ωαρια. Τελικά αποτι μουειπαν πηρανε και 3 ή 4 (δεν θυμαμαι, ημουν νυσταγμενη απο τη μέθη) και απο την ωοθηκη που εχει τις κυστεις ενδομητριωσης.

Σημερα θα περιμενω να με παρουν να μου πουν τα νεα απο τη γονιμοποιηση.

Sunshine Μπραβο!!! Πήγατε πολύ καλά!! Ευχομαι με το καλό να τα τοποθετησετε.

Εγω ξεκινησα κι απο χθες προετοιμασια ενδομητριου με σικλαλουρ και απο σημερα σικλακουρ και ουτροτζεσταν. Μου ειπαν ομως οτι ηταν λιγο ανεβασμενη η προγεστερονη μου και αν παραμεινει ανεβασμενη δεν θα προχωρησουμε σε αυτον τον κυκλο σε μεταφορα γιατι χαλαει το εδομητριο. Οποτε μπορει να την κανουμε τον Γεναρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσεις τι κανετε;;;;

Μαριλου μου διαβασα τις ανησυχιες σου!!! Ευχομαι ολα να πάνε καλά!!!! Πότε με το καλό η χοριακή;

Ελενα εσυ τι κάνεις;;Πότε εχεις υπερηχο;;;;

The baby to be πολύ χαρηκα που μπηκες! Σε ειχα χασει γιατι κι εγω μπερδευτηκα με τα διαφορεικά θεματα που εχουμε για την εξω. Ειδατε και σακο ε;;;Ολοψυχα ευχομαι να ακουσετε και την καρδουλα την επομενη φορα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!

Ολά καλά, εγινε  η ωοληψία. Πήραμε 7 ωαρια. Τελικά αποτι μουειπαν πηρανε και 3 ή 4 (δεν θυμαμαι, ημουν νυσταγμενη απο τη μέθη) και απο την ωοθηκη που εχει τις κυστεις ενδομητριωσης.

Σημερα θα περιμενω να με παρουν να μου πουν τα νεα απο τη γονιμοποιηση.

Sunshine Μπραβο!!! Πήγατε πολύ καλά!! Ευχομαι με το καλό να τα τοποθετησετε.

Εγω ξεκινησα κι απο χθες προετοιμασια ενδομητριου με σικλαλουρ και απο σημερα σικλακουρ και ουτροτζεσταν. Μου ειπαν ομως οτι ηταν λιγο ανεβασμενη η προγεστερονη μου και αν παραμεινει ανεβασμενη δεν θα προχωρησουμε σε αυτον τον κυκλο σε μεταφορα γιατι χαλαει το εδομητριο. Οποτε μπορει να την κανουμε τον Γεναρη.

Καλημέρα!!Καλή επιτυχία κορίτσι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @nikona μια χαρά, θα περιμένουμε νέα σου για τη γονιμοποίηση!! Όπως είπα και την @Sunshine 88 αν δείτε οτι υπάρχει ο παραμικρός κίνδυνος κάτι να μην είναι ιδανικό μην διστάσετε να αφήσετε την εμβρυομεταφορα για επόμενο κύκλο!! Είναι πολύ σημαντικός ο χώρος όπου θα εμφυτευτούν τα εμβρυακια μας να είναι όσο το δυνατόν καλύτερος & δεκτικός!! 

Εγω χοριακή 18-12 και ώρες ώρες τρελαίνομαι απο την αγωνία μου, θα σκάσω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαριλου!!!

Με το καλό!! Φτάνουν οι μέρες!! Πολύ δυσκολη η αναμονή, μπορώ να το φανταστώ.

Οσο για μένα και την μεταφορά κι εγω έιμαι αυτης της αποψης. Δεν βιάζομαι. Θελω οι συνθηκες να ειναι καλές και μετά. Άλλωστε ακομη δεν με ενημερωσαν για τη γονιμοποιηση. Ας μαθουμε πρωτα τα νεα απο κει και μετα βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα!!!!!χθες ξεκινησαμε κ εμεις τις προσπαθειες μας για αυτον τον μηνα!ο δεκεμβριος ειναι ο αγαπημενος μου μηνας και εχω πολυ καλη διαθεση! περιοδο περιμενω προς το τελος του μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτα σχολιασα και μετα διαβασα ολα τα σχολια...το πρωτοκολλο του ''προσπαθω να κανω σεξ οταν κοιμαται το παιδι μου'' χαχαχα!δεν ειμαι σε διαδικασία εξωσωματικης,προσπαθουμε για 2ο παιδακι εδω και 3 μηνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ με συγχωρείς Ολγα. Δεν το ήξερα. Θεώρησα ότι πας για εξωσωματική. Καλή επιτυχία λοιπόν!!!

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @nikona. Όλα καλά λοιπόν. Περιμένουμε και τα νέα της γονιμοποίησης. Να προχωρήσουν όλα εύχομαι. Εγώ έχω αύριο το πρωί υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό Έλενα! Ο πρώτος θα είναι αύριο;

Εμένα με πήρανε. Τα 4 γονιμοποιήθηκαν. Θα με πάρει το απογευμα ο γιατρός να μου πει πώς θα προχωρήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα αγάπες μόλις ήρθαμε σπίτι έπαθα υπερδιέγερση έχω γεμίσει νερό οπότε άκυρο αυτός ο κύκλος τα 10 έμβρυα θα μπουν το βράδυ κατάψυξη 3-ημερα τα υπόλοιπα 6 θα τα αφήσουμε για βλαστοκυστες όποια προχωρήσουν δηλαδή και ο εμβρυολογος και ο γιατρός επειμεναν να μπουν 3-ημερα κατάψυξη αντί για βλαστοκυστες μου είπε ότι όλα είναι grad 1 και 2.

Στεναχωρήθηκα λίγο να πω την αλήθεια πονάω αλλά τι να κάνουμε τα ζουζούνια μου μπήκαν κατάψυξη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sunshine κοιτα να γίνεις εσύ καλά πρωτα.Ευχομαι το γρηγορότερο να υποχωρησει η υπερδιεγερση.

Μην στεναχωριεσαι για τα εμβρυακια. Να εισαι εσυ καλά πρώτα για να μπουν κι αυτα με τις καλυτερες συνθηκεσ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 είχα πάθει και εγώ υπερδιέγερση τον Οκτώβριο και ο γιατρός με είχε συμβουλεύσει να τρώω πολλά ασπράδια και να πίνω πολλά υγρά!! Εγώ είχα 8 εμβρυα και τα άφησα όλα να γίνουν βλαστοκύστες (έγιναν τα 6), μην στεναχωριέσαι είναι καλύτερα να τα μεταφέρεται αργότερα γιατί μια πιθανή εγκυμοσύνη σε συνδυασμό με υπερδιέγερση ωοθηκών είναι πολύ επικίνδυνο!! Αυτός ήταν και ο λόγος που και εγώ έκανα τώρα την εμβρυομεταφορα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Sunshine πώς είσαι; Υποχωρεί η υπερδιέγερση;;;

Καλησπέρα @nikona χάλια είμαι αλλά κρατιέμαι ακόμη όλη νύχτα δυσφορία δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τους πόνους μου έδωσε θεραπεία ο γιατρός έχω πήξει στα αυγά και στα lucozade το καλό ότι δεν έχω πάρει κιλά ούτε έχω πρηστει σε λίγες μέρες θα υποχωρήσει μου είπε ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @nikona έχω γράψει τα νέα μου σε ένα άλλο θέμα!!! Συγγνώμη δεν σας ενημέρωσα και εσας... Δεν κρατήθηκα και έκανα χθες μια χοριακούλα γιατί αλλιώς θα έσκαγα και βγήκε ΘΕΤΙΚΗ!!!!!!!!! ??? Αύριο θα κάνω άλλη μια για να δούμε πως εξελίσσεται!! 

Εσυ πως προχωράς; Πως τα πάνε τα εμβρυα σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @nikona έχω γράψει τα νέα μου σε ένα άλλο θέμα!!! Συγγνώμη δεν σας ενημέρωσα και εσας... Δεν κρατήθηκα και έκανα χθες μια χοριακούλα γιατί αλλιώς θα έσκαγα και βγήκε ΘΕΤΙΚΗ!!!!!!!!! ??? Αύριο θα κάνω άλλη μια για να δούμε πως εξελίσσεται!! 

Εσυ πως προχωράς; Πως τα πάνε τα εμβρυα σου; 

Συγχαρητήρια αγάπη σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και σε ενεα μήνες να έχεις αγκαλιά τα μπεμπακια σου ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...