Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@jazz μου επειδή έκανα και εγώ πριν δυο μήνες το μακρύ πρωτόκολλο να σου πω την εμπειρία μου... Ξεκίνησα απο 1η μέρα του κύκλου με αντισυλληπτικά και salospir, την 21η καταστολή με daronda & μετά απο 10 μέρες ξεκίνησα διέγερση με gonal-merional για 11 μερες αρκετά μικρές δόσεις λόγω ηλικίας!! Ταυτόχρονα με τη διέγερση συνέχιζα την καταστολή (βασικά δεν τη σταματάς ποτέ, παράνομο όταν κανεις ovitrelle ή κάποιο άλλο αντίστοιχο για να γίνει ωορρηξία)... Ο γιατρός μου λέει οτι με αυτό το πρωτόκολλο εχουμε καλύτερο έλεγχο του οργανισμού, τώρα αν συγχρονίζονται καλυτερα ως προς το μεγεθος πιστεύω οτι συμβαίνει εφόσον ο οργανισμος μας "κοιμάται" λόγω της καταστολής και τα ωάρια αναπτύσσονται μόνο με βάση τις ορμόνες που παίρνουμε κατα τη διάρκεια της διέγερσης!!! 

ευχαριστω Mariloux μου, για αντισυλληπτικα δεν μου ειπαν...  δεν εχεις σταθερο κυκλο 28 ημερων, γι αυτο?? κι εγω 30-33 εχω και δεν ξερω αν πρεπει να παρω.. salospir γιατι, ξέρεις? εγω τα παιρνω μετα την εμβρυομεταφορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η jazz είπε:

καλή επιτυχία ευχομαι κοριτσάκι μου! εγω απ οτι εμαθα τελικά, θα κανω μόνο μια arvekap 3,75 την 21η μερα του κυκλου και μετα οταν αδιαθετησω ξεκιναω και διεγερση..  τον Ιανουαριο με το καλό......

jazz καλημέρα. Νομίζω είναι το ίδιο αυτή που θα κάνεις απλά αντι για κάθε μερα την κανεις μια φορά. Ειναι μεγαλυτερη δηλαδή η δόση της 3,75. Καλή επιτυχία!! Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz σχετικά έχω αρκετά σταθερό κύκλο 26-29 ημερών, αλλά απο οτι κατάλαβα δίνουν τα αντισυλληπτικά για να είναι σίγουροι για τις μέρες, ουσιαστικά σε όλες τις διαδικασίες που έχω κάνει μέχρι τώρα με τον συγκεκριμένο γιατρό θέλει όσο γίνεται να έχει πλήρη έλεγχο του κύκλου.. Salospir δίνουν προληπτικά γιατί σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα με θρομβοφιλια τα αντισυλληπτικά μπορεί να προκαλέσουν κάποια θρόμβωση... 

Η arvekap είναι όντως για καταστολή, αφού ξεκινήσεις διέγερση όμως θα κανεις κάποια άλλη ένεση για καταστολή ή αυτή θα είναι μόνο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

 

Η arvekap είναι όντως για καταστολή, αφού ξεκινήσεις διέγερση όμως θα κανεις κάποια άλλη ένεση για καταστολή ή αυτή θα είναι μόνο; 

παρασκευη ή δευτερα θα παω απο το νοσοκομειο να μαθω απο κοντα τις λεπτομερειες.. 

εσύ αν θυμαμαι καλα, παρασκευη εχεις εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz μου πολύ καλα!! Όπως και να έχει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και να θυμάσαι οτι κάθε γιατρός έχει δικό του τρόπο λειτουργίας αλλά και κάθε οργανισμος είναι διαφορετικός!! Εγώ, ναι, την Παρασκευή θα βάλω τα κατεψυγμένα μου!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@jazz μου πολύ καλα!! Όπως και να έχει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και να θυμάσαι οτι κάθε γιατρός έχει δικό του τρόπο λειτουργίας αλλά και κάθε οργανισμος είναι διαφορετικός!! Εγώ, ναι, την Παρασκευή θα βάλω τα κατεψυγμένα μου!! ??

με το καλό!!! ευχομαι να γατζωθουν γερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@jazz μου πολύ καλα!! Όπως και να έχει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και να θυμάσαι οτι κάθε γιατρός έχει δικό του τρόπο λειτουργίας αλλά και κάθε οργανισμος είναι διαφορετικός!! Εγώ, ναι, την Παρασκευή θα βάλω τα κατεψυγμένα μου!! ??

Καλή επιτυχία με τριψήφιο νούμερο @mariloux???.

Κορίτσια για πείτε παρενέργειες από της ενεσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz & @Sunshine 88 σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!! Εύχομαι όλες μας να καταφέρουμε σύντομα να αποκτήσουμε μωράκια!!! 

Εγω απο παρενέργειες δεν νομίζω πως είχα κάτι που να με ενόχλησε ιδιαίτερα γι'αυτό και δεν μπορώ να πω κάτι... Ισως λίγο πονοκέφαλο και κάτι εξαψεις κατα τη διάρκεια της καταστολης με daronda, αλλά μιλάμε για ελάχιστα πράγματα!! Μπορει επειδή δουλεύω αρκετές ώρες απλώς να μην έδωσα σημασία σε κάτι που να υπήρχε, πάντως ούτε ένιωθα ούτε νιώθω κάποια δυσφορία!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

@jazz μου πολύ καλα!! Όπως και να έχει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και να θυμάσαι οτι κάθε γιατρός έχει δικό του τρόπο λειτουργίας αλλά και κάθε οργανισμος είναι διαφορετικός!! Εγώ, ναι, την Παρασκευή θα βάλω τα κατεψυγμένα μου!! ??

Καλημέρα @Mariloux. Θα συμφωνήσω απόλυτα σε όσα λες, και θα ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου να πάνε όλα καλά την Παρασκευή ? Και πριν αλλάξει ο χρόνος σύντομα τα ευχάριστα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατι ψιλοεξαψεις εχω κι εγω. Αλλα οχι σε σημειο ενοχλητικο. 

Αλλα πονοκεφαλο πολυ. Χθες σταματησε κατα τις 8 το βραδυ και με πονουσε απο την προηγουμενη μερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μόλις γύριζα απο τον γιατρό τελικά η δεξιά δεν είναι και σκαρτι 5 μεγάλα ωαρια είχε ωοληψια την Τετάρτη πρωί το μεσημέρι περιμένω την οιστραδιολη το ενδομήτριο έχει παχύνει ικανοποιητικά μου είπε ο γιατρός σήμερα οι τελευταίες δόσεις 150 Bemfola και orgalutran κατά της 11 το βράδυ θα κάνω την ovitrelle. 

Για εμβρυομεταφορα μου είπε θα δούμε πως θα εξελιχθούν τα ωαρια.

Θα μπω μετά για να πω πόσο ήταν η οιστραδιολη ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μπράβο Sunshine!!! Με το καλό!!!

Ευχαριστώ ανω τον 3000 η οιστραδιολη εσυ αγαπη τι νεα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα εγραψα κάπου αλλού τα νέα Sunshine.

Εμένα η οιστραδιόλη σήμερα 2500 περίπου.

Τα 7 ωοθηλάκια αριστερά ψιλομεγάλωσαν ακόμη λίγο. Βγήκαν κ στην αριστερή μερικά(εκει είναι και οι κυστεις ενδομητριωσης) αλλά δεν θα προλάβουν να μεγαλώσουν. Εκανα μόλις την τελευταία δόση διέγερσης. Δεν εχω άλλη. Θα πάω αύριο στο κέντρο να με δουν κι εκεινοι υπερηχογραφικά και θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τα εγραψα κάπου αλλού τα νέα Sunshine.

Εμένα η οιστραδιόλη σήμερα 2500 περίπου.

Τα 7 ωοθηλάκια αριστερά ψιλομεγάλωσαν ακόμη λίγο. Βγήκαν κ στην αριστερή μερικά(εκει είναι και οι κυστεις ενδομητριωσης) αλλά δεν θα προλάβουν να μεγαλώσουν. Εκανα μόλις την τελευταία δόση διέγερσης. Δεν εχω άλλη. Θα πάω αύριο στο κέντρο να με δουν κι εκεινοι υπερηχογραφικά και θα δούμε.

Και εγώ τώρα θα κάνω την τελευταία δόση bemfola orgalutran το βράδυ την οβιτρελε και πάμε στον επόμενο βήμα. Καλή επιτυχία και μακάρι πρωτοχρονιά να ανακοινώσουμε τα καλά μας νέα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Να πάνε όλα καλά.? @nikona και @Sunshine 88.Μέσα από την ψυχή μου.

Ευχαριστώ αγάπη και σε σένα ότι καλύτερο ????..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ευχαριστώ αγάπη και σε σένα ότι καλύτερο ????..

Ήρθε και εμένα η σειρά μου επιτέλους. Και αυριο με το καλό ξεκινάω και εγώ τις ενεσουλες μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ @Mariloux μακάρι αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και να μην έχουμε κανένα απρόοπτο. 

Αύριο θα ξεκινήσω με suprefact (υποδόρια) και μεθαύριο θα προσθέσω και τις Altermon (ενδομυϊκά). Για να δούμε τώρα πως θα πάει αυτό το πρωτόκολλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Αχχχχ @Mariloux μακάρι αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και να μην έχουμε κανένα απρόοπτο. 

Αύριο θα ξεκινήσω με suprefact (υποδόρια) και μεθαύριο θα προσθέσω και τις Altermon (ενδομυϊκά). Για να δούμε τώρα πως θα πάει αυτό το πρωτόκολλο. 

Καλημέρα όμορφη Τρίτη και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες. Έλενα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ολοκληρώσεις επιτέλους την προσπάθεια σου,καλο ξεκίνημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @karen.Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ εύχομαι να παει καλά αυτή την φορά.

Πες μου εσύ τι κάνεις?Σε τι φάση είσαι τώρα που βρήκατε δότρια,πώς προχωράς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...