Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Με τα πρώτα πρωινά εγω. Πιστεύεις πως πρέπει αργότερα; 

Όχι κι εγώ με τα πρωινά απλά τέτοια ώρα ξυπνούσα χαχαχαχαχ μια χαρά το κάνεις εξάλλου αν βγει θετικό κ μετά ξανακάνεις το μεσημέρι θα είναι πάλι θετικό.τουλαχιστον σε μένα έτσι κάνει πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Κορίτσια το κλιαρ μπλου ωορηξιας τι ωρα το κάνετε;

Κανονικά δε θέλει τα πρωινά ούρα γιατί η LH εμφανίζεται αργότερα στα ούρα οπότε πολλές φορές με τα πρωινά δε φαίνεται. Οι κατασκευαστές των τεστ συνιστούν να την κάνεις 12.00-20.00 και να μην έχεις πιει πολλά υγρά για κανά 3ωρο τουλάχιστον. Επίσης επειδή συνήθως η ορμόνη αυτή παραμένει υψηλή για 10 περίπου ώρες, οπότε αν έχεις εντοπίσει περίπου τις μέρες σου κάνε και 2 τεστ (μεσημέρι - απόγευμα). Εγώ τελευταία φορά έτσι τη βρήκα ακριβώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Όχι κι εγώ με τα πρωινά απλά τέτοια ώρα ξυπνούσα χαχαχαχαχ μια χαρά το κάνεις εξάλλου αν βγει θετικό κ μετά ξανακάνεις το μεσημέρι θα είναι πάλι θετικό.τουλαχιστον σε μένα έτσι κάνει πάντα.

Σευχαριστω παρα πολυ για την καθησυχαστική απάντηση σου! Οχι οτι δε το εχω ξανακάνει στο παρελθόν αλλα το αγχος τελικα παίζει πολλα παιγνίδια... τη δωδέκατη μερα το ξεκίνησα βάση πίνακα. Οπότε ίσως ειναι ακομα νωρις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Σευχαριστω παρα πολυ για την καθησυχαστική απάντηση σου! Οχι οτι δε το εχω ξανακάνει στο παρελθόν αλλα το αγχος τελικα παίζει πολλα παιγνίδια... τη δωδέκατη μερα το ξεκίνησα βάση πίνακα. Οπότε ίσως ειναι ακομα νωρις...

Τι κύκλο έχεις γιατί εγώ που έχω 26 ημερών μου βγαίνει θετικό την 11η μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Τι κύκλο έχεις γιατί εγώ που έχω 26 ημερών μου βγαίνει θετικό την 11η μέρα.

Απο 27 μέχρι 32 μερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xoris είπε:

Απο 27 μέχρι 32 μερες. 

Α τότε συνέχισε το ακόμα μέχρι κ τη 17η πιστεύω θα βγει θετικό αλλιώς κάνε έναν υπέρηχο να δεις τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια και στο νέο μέλος την Κατ-cat.

Sunshine σου εύχομαι να ναι θετική η χοριακή!!! Καλή επιτυχία!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα χορις. Εγώ δεν εχω χρησιμοποιησει αυητης της εταιρειας αλλά γενικά νομιζω τα τεστ ωορρηξιας πρεπει να μην γινονται με τα πρωινα ουρα γιατι στα πρωινα η ορμονη ειναι σε αυξημενη συγκεντρωση στα ουρα και θα δειχνει ψευδως θετικο. Το μεσημερι από τις 12 μέχρι τις 2 χωρίς να έχουν καταναλωθει πολλά υγρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την άποψή μου για τα τεστ ωορρηξίας (πότε πρέπει να γίνονται κλπ) την έγραψα παραπάνω (μετά απο ενδελεχή μελέτη στο διαδίκτυο αλλά και επειδή γενικά είμαι λίγο σπασικλάκι και πάω πάντα συμφωνα με τις οδηγίες χρήσης του προϊόντος). Προσωπικά χρησιμοποιώ το one step casette το οποίο είναι οικονομικό και εύχρηστο. Οπότε θα το σύστηνα σε κάποια κοπέλα που θέλει να αγοράσει αντίστοιχο προϊόν. Clear Blue δεν έχω πάρει για να έχω άποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xoris παρολο που σου ευχομαι να μην χρειαστει να ξανακανεις αλλο μηνα, αν χρειαστει εγω θα σου ελεγα να ξεκινας απο τη 10η μερα.διαβασα οτι ο κυκλος σου ξεκινα απο 27 ημερες, οποτε για να εισαι σιγουρη να ξεκινας λιγο νωριτερα. ο,τι καλυτερο ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

@Xoris παρολο που σου ευχομαι να μην χρειαστει να ξανακανεις αλλο μηνα, αν χρειαστει εγω θα σου ελεγα να ξεκινας απο τη 10η μερα.διαβασα οτι ο κυκλος σου ξεκινα απο 27 ημερες, οποτε για να εισαι σιγουρη να ξεκινας λιγο νωριτερα. ο,τι καλυτερο ευχομαι!

Κοριτσι να σου πω την αλήθεια μου ξεκιναω παντα την ένατη μερα του κύκλου μιας και η περίοδος μου κρατάει τέσσερις ημέρες. Παιρνω τη συσκευασία με τα δέκα τεστακια για να ειμαι σίγουρη. Οπότε περιμένω το θετικό μου. Σευχαριστω για την ευχή και τη συμβουλή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2018 at 5:59 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

Eυχαριστώ πολύ!!Είμαι εκτός Αθηνών!!!Ωραία όταν μάθεις και για θρομβοφιλία μας λες!!!!

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΟΡΊΤΣΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΛΑΪΚΉ Η ΕΞΈΤΑΣΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΔΩΡΕΆΝ ΆΡΑ ΜΠΟΡΕΊΣ ΝΑ ΚΛΕΊΣΕΙΣ ΠΡΩΙΝΌ ΡΑΝΤΕΒΟΎ ΣΤΟ 1535 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας κορίτσια συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά τελικά σήμερα έκανα χοριακη λοιπόν θετική βγήκε επανάληψη σε τρεις μέρες μου είπε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nikona είπε:

ΩΩΩΩΩ αυτά είναι ωραία νέα!!!Μπράβο Sunshine!!! Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι το καλύτερο όλα να πάνε καλά!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Για σας κορίτσια συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά τελικά σήμερα έκανα χοριακη λοιπόν θετική βγήκε επανάληψη σε τρεις μέρες μου είπε ???

@Sunshine 88 τι τέλεια!!!!! Αχ με το καλό!!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 μπράβο κοριτσάκι μου!! Η αλήθεια είναι οτι είχα άρχισα να ανησυχώ που δεν μας είχες γράψει αλλά όλα καλα τελικά!! Σου εύχομαι μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Καλώς ήρθες στο κλαμπ λοιπόν.... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

@Sunshine 88 μπράβο κοριτσάκι μου!! Η αλήθεια είναι οτι είχα άρχισα να ανησυχώ που δεν μας είχες γράψει αλλά όλα καλα τελικά!! Σου εύχομαι μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Καλώς ήρθες στο κλαμπ λοιπόν.... ???

Δεν μπόρεσα να πάω Δευτέρα γι'αυτό δεν σας έγραψα κορίτσια χτες μόλις πήρα τα αποτελέσματα σας το ανακοίνωσα. Σας ευχαριστώ όλες για τον ενδιαφέρον σας ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Για σας κορίτσια συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά τελικά σήμερα έκανα χοριακη λοιπόν θετική βγήκε επανάληψη σε τρεις μέρες μου είπε ???

Bravo κοριτσακι μου να πανε ολα καλα με το καλο το μπεμπακι!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/24/2018 at 5:39 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Για σας κορίτσια συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά τελικά σήμερα έκανα χοριακη λοιπόν θετική βγήκε επανάληψη σε τρεις μέρες μου είπε ???

μπραβο κοριτσάκι μου, συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!! να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sunshine σήμερα θα κάνεις επαναληπτική χοριακή;;;Εύχομαι να έχει διπλασιαστεί και με το παραπάνω.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

@Sunshine 88 συγχαρητήρια!!!με το καλό να πάνε όλα τέλεια, δεν μας είχες είναι μπεμπακι ή μπεμπακια;;;

Χαχαχα δεν γνωρίζουμε ακόμη από την χοριακη δεν καταλαβαίνεις και πολλά θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
    • Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...