Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

Καλά αυτό δεν το συζητάμε εγώ με δικιά μου πρωτοβουλία έκανα ψάξιμο σε αιματολογο και ενδοκρινολογο σην πήγα σε Ακτινολογο για υπέρηχο για να βεβαιώσω την κάθε μαλάκια που έλεγε ο καθένας περί πολυποδα οι περισσότεροι τα θεωρούν περιττά μια που κατά κανόνα δίνουν την ίδια αγωγή σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 ειναι κι αυτο ρε γα@@το. Πρέπει να περάσει καιρός ώστε να πάθεις, για να μάθεις και να αρχίσεις να πραττεις μονη πια .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

@Sunshine 88 ειναι κι αυτο ρε γα@@το. Πρέπει να περάσει καιρός ώστε να πάθεις, για να μάθεις και να αρχίσεις να πραττεις μονη πια .. 

Εγώ μέσα σε τριάμισι χρόνια έχω αλλάξει πολλούς γιατρούς και ο καθένας με τα δικά του και πάλι δεν έχω καταλάβει πιο ήταν το πρόβλημα και αν λυνόταν. Αλλά πάθημα μάθημα ευτυχώς που υπάρχουν και τα φόρουμ ώστε βοηθάμε η μια την άλλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xoris είπε:

@Sunshine 88εσένα ποια ειναι η περίπτωση σου;

Εγώ προσπαθώ από το 2014 για μωράκι στην αρχή είχα ξεκινήσει με πρόκληση ωορρηξίας για αρκετούς μήνες ο γυναικολος μου ασχολιόταν αποκλειστικά με το παράγοντα γυναίκα ούτε που ζήτησε έναν σπερμοδιαγραμα με γέμισε όλο κυστες λόγο του  σερπαφαρ μετά έμπλεξα με έναν άλλον μου έλεγε ότι λόγο τον παραπανισιων κιλών δεν μπορουσα να μείνω έγκυος και ότι δεν έκανα καλά ωαρια ότι και εξωσωματική δύσκολα να κανω παιδι ύστερα βρήκα έναν άλλο είχε κόλλημα με την ενδομητρίωση έκανα ένα χειρουργείο χωρίς λόγο ακολούθησε διακοπή περιόδου για αρκετούς μήνες άλλο βασανιστήριο εκεί λίγο πιο μετά έναν άλλο που επέμενε για πολυποδα το έβλεπε καθαρά ο άνθρωπος οι υπόλοιποι ήταν τυφλοί κατ' αρχές καλοκαιριού αποφάσισα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου άρχιζα από ουρολογο για τον σύζυγό μου ύστερα σε αιματολογο ενδοκρινολογο και στο τέλος έκλεισα ραντεβού στο τμήμα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής στο ελενα πέρασα επιτροπή και Δεκέμβριο άρχιζα την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Με λίγα λόγια όλοι οι γιατροί θέλανε απλά τα λεφτά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Εγώ προσπαθώ από το 2014 για μωράκι στην αρχή είχα ξεκινήσει με πρόκληση ωορρηξίας για αρκετούς μήνες ο γυναικολος μου ασχολιόταν αποκλειστικά με το παράγοντα γυναίκα ούτε που ζήτησε έναν σπερμοδιαγραμα με γέμισε όλο κυστες λόγο του  σερπαφαρ μετά έμπλεξα με έναν άλλον μου έλεγε ότι λόγο τον παραπανισιων κιλών δεν μπορουσα να μείνω έγκυος και ότι δεν έκανα καλά ωαρια ότι και εξωσωματική δύσκολα να κανω παιδι ύστερα βρήκα έναν άλλο είχε κόλλημα με την ενδομητρίωση έκανα ένα χειρουργείο χωρίς λόγο ακολούθησε διακοπή περιόδου για αρκετούς μήνες άλλο βασανιστήριο εκεί λίγο πιο μετά έναν άλλο που επέμενε για πολυποδα το έβλεπε καθαρά ο άνθρωπος οι υπόλοιποι ήταν τυφλοί κατ' αρχές καλοκαιριού αποφάσισα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου άρχιζα από ουρολογο για τον σύζυγό μου ύστερα σε αιματολογο ενδοκρινολογο και στο τέλος έκλεισα ραντεβού στο τμήμα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής στο ελενα πέρασα επιτροπή και Δεκέμβριο άρχιζα την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Με λίγα λόγια όλοι οι γιατροί θέλανε απλά τα λεφτά μου 

Οκ κατάλαβα. Κι εγω απο το ‘14. Τον Αύγουστο εκανα θεραπεία με κλομιφαινη για πρώτη φορα. Δεν εχω ψαχτεί για ενδομητριωση.. η θεραπεία με κλομιφαινη έπιασε τόπο μιας και πέτυχα μια παλινδρομη εγκυμοσυνη. Στις 9 εβδομάδες εκανα απόξεση. Αυτα. Φοβαμαι οτι δε θα πετύχω ποτε.. σήμερα τελειώνει η περίοδος μου. Ξεκιναω μια καινουρια προσπάθεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Οκ κατάλαβα. Κι εγω απο το ‘14. Τον Αύγουστο εκανα θεραπεία με κλομιφαινη για πρώτη φορα. Δεν εχω ψαχτεί για ενδομητριωση.. η θεραπεία με κλομιφαινη έπιασε τόπο μιας και πέτυχα μια παλινδρομη εγκυμοσυνη. Στις 9 εβδομάδες εκανα απόξεση. Αυτα. Φοβαμαι οτι δε θα πετύχω ποτε.. σήμερα τελειώνει η περίοδος μου. Ξεκιναω μια καινουρια προσπάθεια.. 

Καλή αρχή σου εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Οκ κατάλαβα. Κι εγω απο το ‘14. Τον Αύγουστο εκανα θεραπεία με κλομιφαινη για πρώτη φορα. Δεν εχω ψαχτεί για ενδομητριωση.. η θεραπεία με κλομιφαινη έπιασε τόπο μιας και πέτυχα μια παλινδρομη εγκυμοσυνη. Στις 9 εβδομάδες εκανα απόξεση. Αυτα. Φοβαμαι οτι δε θα πετύχω ποτε.. σήμερα τελειώνει η περίοδος μου. Ξεκιναω μια καινουρια προσπάθεια.. 

Καλή σου επιτυχία κοριτσάκι μου όλα θα πάνε σουπερ και σε λίγους μήνες θα έχεις το παιδάκι σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπέρα!!! Εγώ έχω αλλά δύο παιδάκια αλλά τον προηγούμενο μήνα μια αυτόματη αποβολή!!! Συμβαίνουν αυτά δυστυχώς και ξεκινάμε πάλι με αισιοδοξία για το τρίτο!!! Καμία κοπέλα από Ρόδο??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ωρες ωρες χανω το κουραγιο μου αλλα προσπαθω να σκεφτομαι θετικά... Μακαρι το 2018 να μας φερει αυτό που ονειρευόμαστε!

Και βέβαια θα μας φέρει αυτό που ονειρευόμαστε!!! Πάντα να σκέφτεσαι θετικά & να ξέρεις και κάτι κάθε εμπόδιο στη ζωή μας υπάρχει για κάποιο λόγο που τη στιγμή αυτή δεν καταλαβαίνουμε, μπορεί όμως κάποτε να καταλάβουμε!!! Ανυπομονώ & εύχομαι να μαθαίνουμε μόνο ευχάριστα απο εδώ και πέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Εγώ μέσα σε τριάμισι χρόνια έχω αλλάξει πολλούς γιατρούς και ο καθένας με τα δικά του και πάλι δεν έχω καταλάβει πιο ήταν το πρόβλημα και αν λυνόταν. Αλλά πάθημα μάθημα ευτυχώς που υπάρχουν και τα φόρουμ ώστε βοηθάμε η μια την άλλη 

Αυτο ξανα πες το.Εχω μαθει παρα πολλα απο εδω μεσα!Για ενα κάρο εξετασεις που ο καθε γιατρος με δυσκολια με εβαζε να κανω ,αλλες φορες του το υπενθυμιζα εγω  και για βιταμινες και φαρμακα που ουτε καν μου ειχαν κανει αναφορα...Μα εμεις πρεπει να τους τα λεμε;; Τι πραγμα ειναι αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xoris μου απο όσο ξέρω η θρομβοφιλια επηρεάζει μια κύηση μετά την εμφύτευση, πάντως σίγουρα οι γιατροί δεν γίνεται να μας φορτώνουν με χίλιες δυο εξετάσεις γτ και ψυχοφθόρο είναι και κοστίζουν κιολας οι άτιμες!! Γι'αυτο έπρεπε το ίδιο το κράτος να προνοήσει και να καλύπτει όλα τα απαραίτητα σε ζευγάρια που προσπαθούν για μωράκι!! Δυστυχώς πρέπει να ψαχνόμαστε και μόνες μας πολλές φορές..

Εγώ είχα μια παλινδρομη και με δίκη μου πρωτοβουλία έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας, ο γιατρός έλεγε πως δεν υπάρχει λόγος & πως συστήνουν την εξέταση το λιγότερο μετά απο δυο αποβολές!! Τελικά, ευτυχώς που την έκανα γτ βρέθηκε πρόβλημα & θα είχα χάσει και άλλο μωράκι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Xoris μου απο όσο ξέρω η θρομβοφιλια επηρεάζει μια κύηση μετά την εμφύτευση, πάντως σίγουρα οι γιατροί δεν γίνεται να μας φορτώνουν με χίλιες δυο εξετάσεις γτ και ψυχοφθόρο είναι και κοστίζουν κιολας οι άτιμες!! Γι'αυτο έπρεπε το ίδιο το κράτος να προνοήσει και να καλύπτει όλα τα απαραίτητα σε ζευγάρια που προσπαθούν για μωράκι!! Δυστυχώς πρέπει να ψαχνόμαστε και μόνες μας πολλές φορές..

Εγώ είχα μια παλινδρομη και με δίκη μου πρωτοβουλία έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας, ο γιατρός έλεγε πως δεν υπάρχει λόγος & πως συστήνουν την εξέταση το λιγότερο μετά απο δυο αποβολές!! Τελικά, ευτυχώς που την έκανα γτ βρέθηκε πρόβλημα & θα είχα χάσει και άλλο μωράκι!! 

ωχ!Τετοια εξεταση δεν εχω κανει...Ειχα καποτε μια παλινδρομη που δεν ψαξαμε ποτε το γιατι ...Λες να πρεπει να την κανω τωρα;;Ειναι εξεταση αιματος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. εγώ επέμενα να την κάνω λόγω του οτι είμαι απο εξωσωματική & δεν θα άντεχα να μου ξανασυμβεί κάτι τέτοιο!! Δεν σημαίνει βέβαια οτι όλες οι παλινδρομες οφείλονται σε θρομβοφιλια, στο μεγαλύτερο ποσοστό είναι χρωμοσωμικες ανωμαλίες του εμβρύου!! Είναι απλή εξέταση αίματος, εγώ είχα πληρώσει 175€.. Καμία φορά οι γιατροί δεν σου λένε να κανεις αυτήν την εξέταση & σου δίνουν προοληπτικα να κάνεις αντιπηκτικες ενεσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Οκ κατάλαβα. Κι εγω απο το ‘14. Τον Αύγουστο εκανα θεραπεία με κλομιφαινη για πρώτη φορα. Δεν εχω ψαχτεί για ενδομητριωση.. η θεραπεία με κλομιφαινη έπιασε τόπο μιας και πέτυχα μια παλινδρομη εγκυμοσυνη. Στις 9 εβδομάδες εκανα απόξεση. Αυτα. Φοβαμαι οτι δε θα πετύχω ποτε.. σήμερα τελειώνει η περίοδος μου. Ξεκιναω μια καινουρια προσπάθεια.. 

Καλή επιτυχία Χοris!!! Μην σκέφτεσαι ότι επειδή έγινε μια φορά θα ξαναγίνει . Προσπάθησε να είσαι ασιοδοξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και  ο δικός μου με θεωρούσε υπερβολική ότι ήθελα να κανω ελέγχο τα παντα σε αιματολογο και έτσι έκλεισα μόνη μου ραντεβού στο τμήμα αποβολών στο ελενα και η αιματολογος εκεί ήταν μια καταπληκτική γυναίκα που ειλικρινά μόνο υπερβολή δεν είδε σε μένα αλλά έκανε τα παντα ώστε να αποκλείσουμε τον κάθε ενδεχόμενο έκανα ένα σωρό εξετάσεις ανοσολογικες και για αυτονοσα και βγήκε ότι έχω ένα θεματάκι με την θρομποφιλια και με μια πρωτεΐνη .

Όσες μένουνε Αθήνα έχουμε την δυνατότητα χωρίς να πληρώσουμε τίποτα να κάνουμε όλες της απαραίτητες εξετάσεις σε δημόσια νοσοκομεία προληπτικά και μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για θρομβοφιλια έκανα κι εγώ εξετάσεις προληπτικά πριν ξεκινησουμε την εξωσωματική. Εμάς μας το πρότεινε το κέντρο. Βγήκε και σε μενα ότι υπάρχει ένα θεματάκι αλλά επισκέφθηκα αιματολογο και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πάρω αντιπηκτική αγωγή, ωστόσο επειδή οι εξωσωματικοί δίνουν πάντα μου είπε να την ακολουθήσω. Κι ετσι επαιρνα σαλοσπιρ μετα την εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2018 at 6:20 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Sunshine μπραβο!!! Με το καλο να εχετε μια ωραια θετικη χοριακη. Στο ευχομαι ολοψυχα. 

Κι εμεις θα κανουμε την επομενη 

εμβρυιμεταφορα τελικα στον επομενο κυκλο.

Σου εύχομαι να πάμε όλα όπως τα επιθυμείς!!!

 

κοριτσια τι κάνετε; Κανένα νέο κάποια από εμάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας κορίτσια αναμονή και ξάπλα βλέπω που και που κάτι καφέ μπεζ αλλά προσπαθώ να μην δώσω βάση αυξήσαμε τον ουτρογεσταν και περιμένουμε να περάσουν οι μέρες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2018 at 10:06 ΠΜ, ο/η Mariloux είπε:

@Xoris μου απο όσο ξέρω η θρομβοφιλια επηρεάζει μια κύηση μετά την εμφύτευση, πάντως σίγουρα οι γιατροί δεν γίνεται να μας φορτώνουν με χίλιες δυο εξετάσεις γτ και ψυχοφθόρο είναι και κοστίζουν κιολας οι άτιμες!! Γι'αυτο έπρεπε το ίδιο το κράτος να προνοήσει και να καλύπτει όλα τα απαραίτητα σε ζευγάρια που προσπαθούν για μωράκι!! Δυστυχώς πρέπει να ψαχνόμαστε και μόνες μας πολλές φορές..

Εγώ είχα μια παλινδρομη και με δίκη μου πρωτοβουλία έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας, ο γιατρός έλεγε πως δεν υπάρχει λόγος & πως συστήνουν την εξέταση το λιγότερο μετά απο δυο αποβολές!! Τελικά, ευτυχώς που την έκανα γτ βρέθηκε πρόβλημα & θα είχα χάσει και άλλο μωράκι!! 

Ετσι ακριβως το κρατος πουθενα αααα δινουν επιδομα 350€ σε καθε προσπαθεια εξωσωματικης αλλα ας πληρωνουμε κατι πριν γινει η στραβη ξοδευουμε τοσες χιλιαδες € σε καποιες εξετασεις θα κολησουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η love30 είπε:

 δινουν επιδομα 350€ σε καθε προσπαθεια εξωσωματικης αλλα ας πληρωνουμε κατι πριν γινει η στραβη ξοδευουμε τοσες χιλιαδες € σε καποιες εξετασεις θα κολησουμε!

Μόνο μια φορά το δίνουν το επίδομα, ασχέτως με τις προσπάθειες που εμείς κάνουνε!! Εγώ έχω κλείσει ήδη 1 χρόνο που έχω κάνει αίτηση και ακόμα να μου βάλουν τα χρήματα στον λογαριασμό!! Έχω βαρεθεί να τους ρωτάω πότε θα μου τα βάλουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Μόνο μια φορά το δίνουν το επίδομα, ασχέτως με τις προσπάθειες που εμείς κάνουνε!! Εγώ έχω κλείσει ήδη 1 χρόνο που έχω κάνει αίτηση και ακόμα να μου βάλουν τα χρήματα στον λογαριασμό!! Έχω βαρεθεί να τους ρωτάω πότε θα μου τα βάλουν... 

ξεφτυλεςπου θα πρεπε να δίνουν παραπάνω τι χρειάζεται από χαρτιά?Και που ακριβώς πας για να τα καταθεσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Μόνο μια φορά το δίνουν το επίδομα, ασχέτως με τις προσπάθειες που εμείς κάνουνε!! Εγώ έχω κλείσει ήδη 1 χρόνο που έχω κάνει αίτηση και ακόμα να μου βάλουν τα χρήματα στον λογαριασμό!! Έχω βαρεθεί να τους ρωτάω πότε θα μου τα βάλουν... 

Οχι καθε φορα που κανεις εξωσωματικη και εισαι ασφαλισμενη ! Εγω τα πηρα μεσα σε μια εβδομαδα!!!! Αριθμο πρωτοκολλου να περνετε ετσι τους αναγκαζετε να περασουνε την αιτυση αμεσως !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

ξεφτυλεςπου θα πρεπε να δίνουν παραπάνω τι χρειάζεται από χαρτιά?Και που ακριβώς πας για να τα καταθεσεις

Θες το χαρτι απο το κεντρο,βιβλιαριο, ταυτοτητα, αριθμο λογαριασμου,αποδηξη απο το κεντρο ωχ δεν θυμαμε αν θελει κατι αλλο!! Καποια στιγμη τα καταθεταμε στο ικα τωρα την τελευταια φορα πηγα στα γραφεια του εοπυυ εφοσον ειναι ολα εφκα τωρα!!!!!σου λενε και απο το κεντρο τι χαρτια θελουνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδη εχω μπερδευτεί λιγακι με το επίδομα... ισχυει το ίδιο ποσό για καθε εμβρυομεταφορά που κάνει το ζευγάρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...