Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

@Sunshine 88 αν αγχώνεσαι για τα εμβρυακια σου πίστεψε με δε παθαινουν τιποτα, είναι τοοοοοοοσο μικρουλια που δεν επιρρεαζονται από τετοια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 Μίλα με τον γιατρό σου, ξέρω οτι δεν κάνει καλό να σφίγγεσαι εντονα μετά την εμβρυομεταφορα, ίσως σου δώσει κάτι για την δυσκοιλιότητα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88Γλυκιά μου με το καλό να περάσουν οι μερούλες και εύχομαι με μια θετικότατη χοριακούλα!!!

Να σας ρωτήσω κορίτσια μου κάτι?Υπάρχει περίπτωση αν οι εξετάσεις είναι όλες καλές η επιτροπή να μη δώσει έγκριση για τα φάρμακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα τωρα @Mariloux μου? Δε μου το είχαν πει αυτό... μόνο να μην σηκώνω βαρη... πφφφφ! ελεος ουτε τουαλετα δε μπορουμε να παμε...χαχαχα ρε τι τραβαμε..!

@marillia νομίζω οτι τελικά κόβουν αν λείπει καποιο χαρτί κτλ και στην ουσία τους το πας πάλι και σε περνάνε.. πριν περασω επιτροπή ετρεμα στην ιδεα μηπως με κόψουν και μου πουν να δοκιμασω πρωτα με 2-3 σπερματεχύσεις αλλα τελικά ολα καλα! Μην αγχωνεσαι για την επιτροπή ειλικρινα! Υπάρχουν ζευγαρια με καλες εξετασεις και ανεξηγητη υπογονιμότητα που προχωράνε σε εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

νομίζω οτι τελικά κόβουν αν λείπει καποιο χαρτί κτλ και στην ουσία τους το πας πάλι και σε περνάνε.. πριν περασω επιτροπή ετρεμα στην ιδεα μηπως με κόψουν και μου πουν να δοκιμασω πρωτα με 2-3 σπερματεχύσεις αλλα τελικά ολα καλα! Μην αγχωνεσαι για την επιτροπή ειλικρινα! Υπάρχουν ζευγαρια με καλες εξετασεις και ανεξηγητη υπογονιμότητα που προχωράνε σε εξωσωματική.

Σ ευχαριστώ πολύ!!!Εχεις δίκιο σε αυτό με τις σπερματεγχύσεις!!!Σκέφτομαι Μάιο να ξεκινήσω να ψάχνομαι γιατί θέλουν δουλίτσα αυτά και επειδή γενικά το φθινόπωρο δεν πάει καθόλου να ξεκινήσω πιο πρίν!!!Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου τι να σου πω, ο κάθε γιατρός έχει τις δικές του πεποιθήσεις!! Εμένα ακόμα και τώρα στην εγκυμοσύνη μου είπαν να προσέχω με την δυσκοιλιότητα, βέβαια δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά μου έκανε εντύπωση που μου το τόνισαν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ε ρε δαμασκηνο που εχει να πεσει μετα την εμβρυομεταφορα... χαχαχαχα

Χαχαχαχα τι τραβάμε ρε παιδί μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

@Sunshine 88Γλυκιά μου με το καλό να περάσουν οι μερούλες και εύχομαι με μια θετικότατη χοριακούλα!!!

Να σας ρωτήσω κορίτσια μου κάτι?Υπάρχει περίπτωση αν οι εξετάσεις είναι όλες καλές η επιτροπή να μη δώσει έγκριση για τα φάρμακα?

Ευχαριστώ κορίτσι ??.

Την ημέρα που πέρασα εγώ έκοψαν πολλά κορίτσια με την δικαιολογία να προσπαθήσουν πιο πολύ σε πια επιτροπή θα περάσεις;;

Καλή επυτυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Sunshine 88 Μίλα με τον γιατρό σου, ξέρω οτι δεν κάνει καλό να σφίγγεσαι εντονα μετά την εμβρυομεταφορα, ίσως σου δώσει κάτι για την δυσκοιλιότητα!! 

Μίλησα άλλο αυτός παραείναι ρε κορίτσια δεν πειράζει μου λέει αλλά μην υπερβαλης κιόλας οπότε και εγώ με ενα ελληνικό είμαι μια χαρά αλλά τρώω σούπες μόνο γιατί η αλήθεια είναι φοβάμαι έχω μια νύστα συνεχια από τα χάπια άλλο πράγμα σαν ναρκομανής είναι και να θέλω δεν έχω δύναμη για πολλά αγκαλιά με το πάπλωμα και κοιμάμαι ξυπνάω λαγοκοιμαμαι όλη την νύχτα ξύπνια βλέποντας το ταβάνι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι ??.

Την ημέρα που πέρασα εγώ έκοψαν πολλά κορίτσια με την δικαιολογία να προσπαθήσουν πιο πολύ σε πια επιτροπή θα περάσεις;;

Καλή επυτυχια!!

Μάλισταααα!!!Μετά το Πάσχα θα πάρω να κλείσω ραντεβού αλλά λέω ας έχω από τώρα μια ιδέα τι παίζει να είμαι προετοιμασμένη!!Στη Λάρισα θα πάω!!!Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μάλισταααα!!!Μετά το Πάσχα θα πάρω να κλείσω ραντεβού αλλά λέω ας έχω από τώρα μια ιδέα τι παίζει να είμαι προετοιμασμένη!!Στη Λάρισα θα πάω!!!Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!

Και εμείς με σχετικά καλές εξετάσεις περάσαμε με μια κινητικότητα κάπως χαμηλή αλλά μόλις είδαν την ληξιαρχική πράξη γάμου ότι ήμασταν παντρεμένη 10 χρόνια μου λένε και τι περίμενες τόσα χρόνια ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Και εμείς με σχετικά καλές εξετάσεις περάσαμε με μια κινητικότητα κάπως χαμηλή αλλά μόλις είδαν την ληξιαρχική πράξη γάμου ότι ήμασταν παντρεμένη 10 χρόνια μου λένε και τι περίμενες τόσα χρόνια ???

Οπότε δεν χρειάστηκε να τα ψειρίσουν κι όλας!!!!Κρίμα πάντως στις κοπέλες που είπαν προσπαθείστε κι άλλο αν όντως είχαν καιρό που προσπαθούσαν!!Εγώ είχα 1,5 χρόνο που προσπαθούσαμε.Εμεινα έγκυος παλινρόμησε και τώρα έχουμε πάλι 1 χρόνο που προσπαθούμε!!!Και με φοβίζει η εξωσωματική που έχω ήδη  μια παλίνδρομη.Αλλά παλεύω όσο μπορώ τους φόβους μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Μίλησα άλλο αυτός παραείναι ρε κορίτσια δεν πειράζει μου λέει αλλά μην υπερβαλης κιόλας οπότε και εγώ με ενα ελληνικό είμαι μια χαρά αλλά τρώω σούπες μόνο γιατί η αλήθεια είναι φοβάμαι έχω μια νύστα συνεχια από τα χάπια άλλο πράγμα σαν ναρκομανής είναι και να θέλω δεν έχω δύναμη για πολλά αγκαλιά με το πάπλωμα και κοιμάμαι ξυπνάω λαγοκοιμαμαι όλη την νύχτα ξύπνια βλέποντας το ταβάνι 

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω... Υπομονή θα περασουν οι μερες...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@marillia γιατί σκεφτεστε την εξωσωματική? Σας το ειπε γιατρός ή εσυ το σκεφτεσαι?

Ο γιατρός μου έχει ένα θέμα!!Η είναι καλό ή κακό!!!Είναι πολύ αισιόδοξος!!!Τον Σεπτέμβρη που πήγα μου είπε θα μου ρθείς σε 2 μήνες έγκυος!!Τον Νοέμβρη που έκανα σαλπιγγογραφία πήγα να του την δείξω!!Βγήκε καλή!!Λέω γιατρέ τι κάνουμε κοντευούμε χρόνο προσπαθειών.Γιατί όταν απέβαλα μου είχε θα προσπαθήσεις για ένα χρόνο αν και πιστεύω θα μείνεις και τα ξαναλέμε!!!Τώρα μου λέει θα προσπαθήσεις μέχρι καλοκαίρι και μετά θα κάνουμε υστεροσκόπηση!!!Θα την κάνω και μετά θα προχωρήσω σε εξωσωματική.Το κακό είναι ότι  στην ουσία προσπαθούμε από τον Αύγουστο του 2015 και κάπως έχω κουραστεί!!!Δεν ξέρω αν φταίει το άγχος αλλά κάπου λέω πόσο άγχος έχουμε!!Σπερματέγχυση δεν θέλω να κάνω!!!Και σκέφτομαι ας ξέρω γενικα τις διαδικασίες που χρειάζονται για να είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά και οικονομικά τι χρειάζεται γιατί δεν με βλέπω σύντομα έγκυο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ο γιατρός μου έχει ένα θέμα!!Η είναι καλό ή κακό!!!Είναι πολύ αισιόδοξος!!!Τον Σεπτέμβρη που πήγα μου είπε θα μου ρθείς σε 2 μήνες έγκυος!!Τον Νοέμβρη που έκανα σαλπιγγογραφία πήγα να του την δείξω!!Βγήκε καλή!!Λέω γιατρέ τι κάνουμε κοντευούμε χρόνο προσπαθειών.Γιατί όταν απέβαλα μου είχε θα προσπαθήσεις για ένα χρόνο αν και πιστεύω θα μείνεις και τα ξαναλέμε!!!Τώρα μου λέει θα προσπαθήσεις μέχρι καλοκαίρι και μετά θα κάνουμε υστεροσκόπηση!!!Θα την κάνω και μετά θα προχωρήσω σε εξωσωματική.Το κακό είναι ότι  στην ουσία προσπαθούμε από τον Αύγουστο του 2015 και κάπως έχω κουραστεί!!!Δεν ξέρω αν φταίει το άγχος αλλά κάπου λέω πόσο άγχος έχουμε!!Σπερματέγχυση δεν θέλω να κάνω!!!Και σκέφτομαι ας ξέρω γενικα τις διαδικασίες που χρειάζονται για να είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά και οικονομικά τι χρειάζεται γιατί δεν με βλέπω σύντομα έγκυο!!!

Λυπάμαι κορίτσι ξέρω και εγώ περιπτώσεις από φίλες μου μετά αποβολή καταλήξανε σε εξωσωματική για Λάρισα έχω ακούσει τα καλύτερα για τον νταφοπουλο έχεις πάει σε εκείνον εξετάσεις ο σύζυγός έχει κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sunshine 88 είπε:

Λυπάμαι κορίτσι ξέρω και εγώ περιπτώσεις από φίλες μου μετά αποβολή καταλήξανε σε εξωσωματική για Λάρισα έχω ακούσει τα καλύτερα για τον νταφοπουλο έχεις πάει σε εκείνον εξετάσεις ο σύζυγός έχει κάνει 

Τον έχω ακουστά και έχω ακούσει τα καλύτερα!!!Δεν τον έχω επισκεφτεί!!!Γενικά η Λάρισα έχει φοβερή ομάδα γιατρών!!!Ναι τώρα τον Νοέμβρη κάναμε ορμονολογικές,σπερμοδιάγραμμα και σαλπιγγογραφία!!!Βγήκαν μια χαρά!!Υπομονή λίγο ακόμα γιατί αρχίζει και αυτή και εξαντλείτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marilliaκι σε καταλαβαίνω.. Μίλα με το γιατρό σου και βλεπεις πως θα κινηθείτε.. ευχομαι να ερθει το μπεμπε συντομα χωρίς άλλη καθυστερηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@marilliaκι σε καταλαβαίνω.. Μίλα με το γιατρό σου και βλεπεις πως θα κινηθείτε.. ευχομαι να ερθει το μπεμπε συντομα χωρίς άλλη καθυστερηση!

Σ ευχαριστώ πολύ!!!Ναι βήμα βήμα !!!Να φεύγουν οι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν και προχωράμε!!!Ευχομαι να είμαστε μανούλες όλες μέσα στο 2018!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!Ναι βήμα βήμα !!!Να φεύγουν οι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν και προχωράμε!!!Ευχομαι να είμαστε μανούλες όλες μέσα στο 2018!!!!

Όλες θα τα καταφέρουμε καλή σκέψη και θετική ενέργεια ο θεος είναι μεγαλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωρες ωρες χανω το κουραγιο μου αλλα προσπαθω να σκεφτομαι θετικά... Μακαρι το 2018 να μας φερει αυτό που ονειρευόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Ωρες ωρες χανω το κουραγιο μου αλλα προσπαθω να σκεφτομαι θετικά... Μακαρι το 2018 να μας φερει αυτό που ονειρευόμαστε!

Ακριβως τα ιδια νοιωθω.. ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως μιας και τα λέμε ολα , κοπέλα έκανε δυο προσπάθειες ή τρεις με εξωσωματική στο νοσοκ στη Λάρισα χωρις επιτυχία και μετα της ζήτησαν εξέταση για θρομβοφιλια. Για μένα αυτο ειναι απαράδεκτο.και δεν ειναι το μοναδικό παράδειγμα ουτε αναφέρομαι αποκλειστικά στο νοσοκ στη Λάρισα.  Με λίγα λογια θέλω να πω οτι και οι γιατροί πολλες φορες κουκουρουκου. Τα εχουμε δει αυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...