Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

Ειλικρινα δε ξερω τι θα κανουμε @eriv μου...

Το καπνισμα καταφερα και το εκοψα, είναι τωρα 6 μήνες αλλά τη διατροφή μου πλεον δε τη προσεχω καθόλου..κι εγω όλο βλακειες τρωω... δε μπορω να μπω σε πρόγραμμα, δε μπορω να το διαχειριστω καθολου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ειλικρινα δε ξερω τι θα κανουμε @eriv μου...

Το καπνισμα καταφερα και το εκοψα, είναι τωρα 6 μήνες αλλά τη διατροφή μου πλεον δε τη προσεχω καθόλου..κι εγω όλο βλακειες τρωω... δε μπορω να μπω σε πρόγραμμα, δε μπορω να το διαχειριστω καθολου..

Το εκοψες ρε θηριο;;; Μπραβο πολυ καλο!!! 

Εγω κανω εδω και 6 μηνες το iqos αν το ξερεις, ταχα μου καλυτερο απο τσιγαρο!

αλλα τι μου χε πει γιατρος να τρωω το διαστημα αυτο;;; ...... ε οκ το χω τηρησει στο 10%! 

Και εγω δε μπορω να το διαχειριστω ρε συ.. ? πφφ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το ξερω το iqos δε το αντεχα γιατί μου μυριζε σα βραστα χόρτα..χεχεχε το εκοψα την ημερα που πήρα την εγκριση της επιτροπής.. Καλύτερα παντως να κανεις αυτό παρα κανονικό τσιγαρο.

Εμενα γενικά δε μου εχει πει ο γιατρός πολλα για την διατροφη απλά καλο είναι μου εχει πει να αποφευγω τη ζαχαρη.. το θεμα είναι οτι ωρες ωρες με πιανουν κρίσεις βουλημίας και τρωω ασταμάτητα χωρίς να το θελω πραγματικά... αστα...

Μόνο υπομονή μπορουμε να κανουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock χαχαχα βασικα σαν κατι αλλο βρωμαει οχι μονο χορτα αλλα να σου πω το χω συνηθισει! Και με τιποτα δε μπορω να κανω κανονικο τσιγαρο. Εστω κατι καλυτερο σε αυτο το κομματι. 

Αλλα ενταξει πραγματικα μπραβο που το εκοψες μαχαιρι!! 

Με τα γλυκα εχω σχεση αγαπης και ειναι δυσκολος ο αποχωρισμος. Μιλαμε καθε βραδυ θα φαω εστω ενα σοκολατακι.

Εμενα μου χε πει ψαρια, ροδια, καρυδια, διαφορα τετοια. Ε οποτε το θυμαμαι τρωω! Τιποτα απαραδεκτη ειμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv μόνο ψαρι τρωω 2 φορες την εβδομαδα πολλες φορές κι αυτό γιατί τρελαίνομαι! φρουτα τα ψιλοεκοψα το τελευταιο μηνα... κι εγω νιωθω χαλια αλλα να σου πω και κατι? συχτηρίζω ώρες ωρες που πρεπει να κανουμε και ειδική διατροφή για να κανουμε μωρακι! ημαρτον! Είδα και όταν εκανα προσεγμενη διατροφή τι αποτελεσμα είχα..... Ουστ~! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Mariloux μου δυστυχως αρνητικη... μαζευω τα κομματια μου...

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ αλλά μην πτόησε μαζέψε της δύναμης σου. @elena 2 μου αχ κορίτσι μου Μήπως να αλλάζεις γιατρό και να ψάξεις πιο καλά την αιτία και να μην παιδευεσαι άδικα με ορμόνες. @nikona μου περιμένουμε με αγωνία ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@elena 2 πόσο ταλαιπωρεισαι βρε κοριτσάκι μου.. ☹️☹️ Δεν έχω ακούσει για φάρμακα που δυναμώνουν τις ωοθήκες, αλλά ξέρω οτι υπάρχουν κάποιες βιταμίνες αν δεν κάνω λάθος... Ο γιατρός σου επιμένει ξανά σε διέγερση; 

Προς το παρόν όχι.Θα δούμε τι θα ακολουθησουμε μετά από 3ς κύκλους.Ίσως ξανά κάνουμε το πρώτο που ήταν πιο ήπιο, σερπαφαρ και 5-6 ενέσεις. Για τώρα αναμονή πάλι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@eriv μόνο ψαρι τρωω 2 φορες την εβδομαδα πολλες φορές κι αυτό γιατί τρελαίνομαι! φρουτα τα ψιλοεκοψα το τελευταιο μηνα... κι εγω νιωθω χαλια αλλα να σου πω και κατι? συχτηρίζω ώρες ωρες που πρεπει να κανουμε και ειδική διατροφή για να κανουμε μωρακι! ημαρτον! Είδα και όταν εκανα προσεγμενη διατροφή τι αποτελεσμα είχα..... Ουστ~! :P

Αστα αστα σε νοιωθω απολυτα!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγγνωμη που αργησα να σας ενημερωσω.

Βγηκε θετικη η χοριακη αλλα αρκετα χαμηλη και με το κεντρο που μιλησα δεν ειναι αισιοδοξοι. Θα ξανακάνω επαναληπτικη το Σαββατο. Το νουμερο ειναι 46.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 γιατρός δεν είμαι αλλά θα επιμείνω στο να ρωτήσεις μήπως να δοκιμάσεις σε φυσικό κύκλο αφού δεν είχαν αποτέλεσμα τα πρωτόκολλα με φάρμακα!! Πάρε τον χρόνο σου, σκέψου το, ψαξτο και εύχομαι η επόμενη σου προσπάθεια να είναι και η τελευταία!! 

@nikona μου μπράβο κοπέλα μου για τη θετικη χοριακή... Γτ είσαι τόσο απαισιόδοξη γλυκιά μου, σημασία δεν έχει η τιμή αλλά να διπλασιάζεται ανα δυο μέρες, έχω ακούσει και εγκυμοσύνη που έχει ξεκινήσει με χοριακή 19 και πολλές ακόμα χαμηλές τιμές!! Εύχομαι να υπερδιπλασιαστεί η χοριακή σου και να περάσουμε παρέα αυτό το υπέροχο ταξίδι της εγκυμοσύνης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια συγγνωμη που αργησα να σας ενημερωσω.

Βγηκε θετικη η χοριακη αλλα αρκετα χαμηλη και με το κεντρο που μιλησα δεν ειναι αισιοδοξοι. Θα ξανακάνω επαναληπτικη το Σαββατο. Το νουμερο ειναι 46.

Γιατί βρε κοπέλα μου δεν είναι αισιόδοξοι? Συμφωνώ με Mariloux! Σημασία έχει πώς αυξάνεται και όχι τόσο από πού ξεκινάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια συγγνωμη που αργησα να σας ενημερωσω.

Βγηκε θετικη η χοριακη αλλα αρκετα χαμηλη και με το κεντρο που μιλησα δεν ειναι αισιοδοξοι. Θα ξανακάνω επαναληπτικη το Σαββατο. Το νουμερο ειναι 46.

@nikona μου συγχαρητήρια κορίτσι και να είσαι αισιόδοξη έχω ακούσει με πιο χαμηλές και τώρα έχουν τα μωράκια του σημασία έχει το επόμενο αποτέλεσμα πως θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ κορίτσια αφήστε...δεν ξέρω γιατί...από το κέντρο όταν τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν μάλλον αρνητικό είναι.

Πήρα και την γυναικολογο μου εδω μα την ενημερωσω και μου πε πως θα πρεπε να ειναι τριψηφιος ο αριθμος.

Δεν ξερω.

Να σας πω και κατι αλλο;; Απο την εμβρυομεταφορα και μετα μου ειπαν να κανω την ovitrelle σε τρεις δοσεις, εκανα δηλαδη το 1/3 την μερα της ετ στις 19/12, το αλλο 1/3 στις 24/12 και το αλλο 1/3 στις 26. Οποτε ο οργανισμος μου εχει μεσα την χοριακη λογω της ενεσης. Επομενς υπουτευομαι γιαυτο να το λενε. Γιατι η οβιτρελ η ουσια που περιεχει ηειναι χοριακη γοναδοτροπινη.

Σας ευχαριστω πολύ για τις ευχες σας πάντως κορίτσια.

Αλλά εμεις το χουμε διαγραψει, δεν ξερω γιατι.

Θα δουμε και το Σαββατο όμως.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου λυπαμαι πολύ για αυτην την εξελιξη. Ειλικρινα στο λεω. Είναι πολύ στεναχωρο να μην μπορείς να προχωρήσεις. Θα βρεθει όμωςμια λύση. Δεν μπορει... Θα τα πειτε με τον γιατρο. Μπορεί τελικά να αργησουμε να γινουμε μανουλες αλλα θα γινουμε βρε κοριτσια καποια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω έχω νευριάσει πάρα πολύ τώρα.... Μα πως είναι δυνατόν @nikona μου να σου λένε αρνητικό απο τη στιγμή που πάνω απο 5 η χοριακή θεωρείται θετικη... Και για ποιο λόγο εκανες ovitrelle μετά την εμβρυομεταφορα; Απο όσο ξέρω γίνεται πριν την ωοληψια για να προκληθεί ωορρηξία.. Και αν όντως εκανες ovitrelle ο γιατρός πως σου είπε να κανεις χοριακή, εφόσον πρέπει να εχουν περάσει τουλάχιστον 14 μέρες απο τη χορήγηση της για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα της χοριακης..... Συγγνώμη για τις ερωτήσεις μου αλλά πραγματικά έχω θυμώσει πάρα πολύ με αυτούς τους γιατρους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux εχω ακούσει οτι παλιότερα χορηγούσαν χοριακή γοναδοτροπίνη και μετα την εμβρυομεταφορά ή μετα την σπερματεχυση.. δε γνωρίζω πολύ καλα αλλά νομίζω λειτουργεί υποστηρικτικά για εγκυμοσύνη. Απλά νομίζω δε πολυχρησιμοποιείται ετσι από τους περισσότερους γιατρούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου μην απογοητεύεσαι! Όπως είπαν και τα κορίτσια σημασία έχει ο διπλασιασμός! Δε θελω να σου δημιουργήσω ψευτικες ελπίδες, αλλα η θετική ψυχολογία θα βοηθήσει. Αύριο θα κανείς επαναληπτική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαιστώ και πάλι κορίτσια. Μακάρι να προχωρήσει. Αυριο θα κανω την επαναληπτικη.

Μαριλου μου να σου πω την αληθεια επειδη μετα την εμβρυομεταοφρα ημουν πολυ χαρουμενη οταν μου εδωσαν τις οδηγιες δεν μπηκα στη διαδικασια να κανω ερωτησεις. Θα ρωτησω παντως καποια στογμη για την οβιτρελ.

Αλλα κι εγω εχω διαβασει αλλες περιπτωσεις που δινουν οπως ειπε το πικοκακι χοριακη γοναδοτροπινη για υποστηριξη.

Καθε γιατρος προφανως εχει τον δικο του τροπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω όσες έχετε εμπειρία.

Αν αυτή τη φορά τελικα δεν πετύχουμε μετά από πόσο καιρό μπορούμε να κάνουμε την επόμενη εμβρυομεταφορά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μην σκέφτεσαι το χειρότερο, έχε μια αισιοδοξία έστω και συγκρατημένη!!! Για την απορία σου θα σου απαντήσω μόνο αν μου πεις οτι η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε, πράγμα που το απεύχομαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά η χοριακή μου ήταν σήμερα 14. Οπότε απέτυχε η πρώτη μας προσπάθεια.

Εύχομαι για όλες τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά η χοριακή μου ήταν σήμερα 14. Οπότε απέτυχε η πρώτη μας προσπάθεια.

Εύχομαι για όλες τα καλύτερα!

Nikona μου λυπαμαι πολυ... και η δικη μου πρωτη προσπαθεια απετυχε... ας ελπισουμε το 2018 να ειναι το δικο μας ! 

Τα δικα μου νεοτερα ειναι τα εξης : θα πρεπει υστεροσκοπικα να κανω διατομη διαφραγματος μητρας πριν προβουμε στην επομενη εμβρυομεταφορα ... εσυ πως θα προχωρησεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά η χοριακή μου ήταν σήμερα 14. Οπότε απέτυχε η πρώτη μας προσπάθεια.

Εύχομαι για όλες τα καλύτερα!

Κορίτσι λυπάμαι πάρα πολύ ?? 

Σου ευχομαι ολόψυχα το 2018 να σου φερει οτι ποθείς. Καλη χρονια!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Εγώ δε βγάζω άκρη αυτό το μήνα με τα τεστ… Όλα αρνητικά με χαμηλή την ορμόνη. 16η μέρα του κύκλου σήμερα με πονάκια ωορρηξίας στη δεξιά πλευρά… Τι γίνεται;;; Έχει τύχει σε καμμία;;
    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...