Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια για την Ωορρηξία


amali_a

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η amali_a είπε:

Αίμα εμφύτευσης είναι τότε! Σου εύχομαι ότι μα ότι καλύτερο! Και τις επόμενες μέρες να κρατάς στα χέρια σου τεστ εγκυμοσύνης με ένα τεράστιο + ! Εγώ από χτες βράδυ έχω ποναλάκι και τραβήγματα χαμηλά στην στην μέση της κοιλιάς...δεν νομίζω ότι είναι για να έρθει περίοδος από τώρα μιας και περιμένω 11 με 12 του μήνα. Ελπίζω να μην είναι της φαντασίας μου...

Σε ευχαριστώ!!!

Ποιάς φαντασίας σου;;;Έλα πάμε όλες μαζί.....θα έχουμε να ανακοινώσουμε εγκυμοσύνες στα οικογενειακά τραπέζια φέτος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η amali_a είπε:

Άντε μακάρι... Περιμένουμε να περάσουν οι μέρες να δούμε τι νέα θα έχουμε.

Εσύ είχες πονάκια και ενοχλήσεις;

Ναι και πονάκια περιόδου και κράμπες και τσιμπιές στον ένα μαστό μόνο,από τον άλλο έβγαλα μόνο μία φορά υγρό και ανακατωσούρες.....και ένα στήθος σαν αγελάδας!!!χαχαχα

Αλλά τα συμπτώματα δεν είναι ίδια σε όλες τις γυναίκες...μπορεί και να μην έχεις συμπτώματα και να είσαι έγκυος!!!

Αυτό που λέω σε όλα τα κορίτσια και θα το λέω πάντα...βάλτε μουσική διαλογισμού και φανταστείτε πως είστε έγκυος,φανταστείτε ό,τι θέλετε να ζήσετε με κάθε λεπτομέρεια σαν να το ζείτε ήδη,χωρίς αμφιβολίες και άγχος....και να πιστεύετε κάθε μήνα ότι είναι ο μήνας σας μέχρι να είναι....και θα στενοχωρηθούμε μέχρι να τα καταφέρουμε και θα κλάψουμε και θα απογοητευτούμε,αλλά θα τα καταφέρουμε....έχει ο Θεός!!!

Υ.Γ.Ούτε διαλογισμό κάνω κανονικά,ούτε έχω παρακολουθήσει μαθήματα διαλογισμό,ούτε έχω καμμία σχέση....μπορεί όμως όποια κοπέλα θέλει να δει στο youtube "το μυστικό,μεταγλωτισμένο",σε εμένα λειτούργησε και ξέρω ανθρώπους που δεν το ήξεραν,αλλά λειτουργούσε γιατί το έκαναν ενστικτωδώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβάμαι να το φανταστώ για να μην απογοητευτώ περισσότερο μετά! Αν το πιστέψω μέσα μου και μετά δεν είμαι θα πέσω πολύ ψυχολογικά μετά και μην είναι χειρότερα! ανυπομονώ να περάσουν λίγο οι μέρες να κάνω τεστ, γιατί αν κάνω σήμερα θα είναι σίγουρα αρνητικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η amali_a είπε:

Φοβάμαι να το φανταστώ για να μην απογοητευτώ περισσότερο μετά! Αν το πιστέψω μέσα μου και μετά δεν είμαι θα πέσω πολύ ψυχολογικά μετά και μην είναι χειρότερα! ανυπομονώ να περάσουν λίγο οι μέρες να κάνω τεστ, γιατί αν κάνω σήμερα θα είναι σίγουρα αρνητικό. 

Κ αν απογοητευτείς τί έγινε;;Έτσι δεν είναι η ζωή μερικές φορές;;;Αν δεν νιώθεις θετική ενέργεια μέσα σου πώς θα σου συμβούν ευχάριστα πράγματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amali_a μου μην χάνεις καθόλου τις ελπίδες σου το ξέρω πως έχεις άγχος και είναι πολύ λογικό έτσι ήμουν και εγώ μέχρι να κάνω το τεστακι..Και βέβαια γίνεται με μόνο μια επαφή να είσαι έγκυουλα και εγώ με μία  μόνο επαφή ειμαι εγκυος τωρα.συμπτώματα και εγώ έψαχνα να βρω και δεν είχα σχεδόν τίποτα το μόνο που ειχα ήταν πολύ φούσκωμα και δισπεψια αυτά,ούτε στήθος πρησμένο ούτε πονακια ούτε τίποτα..εύχομαι καλά αποτελέσματα και όλα να σου έρθουν όπως τα έχεις ονειρευτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mammy ri σε ευχαριστώ πολύ πολύ! <3 :)

Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσι μου! Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου!

Μακάρι και εγώ να έχω θετικό αποτέλεσμα γιατί το θέλω τόσο πολύ! :x :x :x

Από συμπτώματα δεν έχω και εγώ κάτι ιδιαίτερο προς το παρόν...Χτες - που ήμουν 24η ημέρα του κύκλου- είχα πόνους σαν περιόδου για 3 ώρες περίπου και έντονα υγρά. Αυτό τίποτα άλλο... Ποναλάκια στο στήθος έχω από την ωορρηξία και μετά! Οπότε στην αναμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Γράφω απλά για να γνωρίζετε και την δική μου έκβαση όσα κορίτσια είχατε διαβάσει το ποστ μου! Τελικά ούτε αυτόν τον μήνα τα καταφέραμε...Σήμερα το πρωί μου ήρθε περίοδος! Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη και σίγουρα αρκετές μπορείτε να με καταλάβετε! Το είχα πιστέψει πολύ αυτό το μήνα και είχα ελπίδες... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η amali_a είπε:

Καλησπέρα,

Γράφω απλά για να γνωρίζετε και την δική μου έκβαση όσα κορίτσια είχατε διαβάσει το ποστ μου! Τελικά ούτε αυτόν τον μήνα τα καταφέραμε...Σήμερα το πρωί μου ήρθε περίοδος! Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη και σίγουρα αρκετές μπορείτε να με καταλάβετε! Το είχα πιστέψει πολύ αυτό το μήνα και είχα ελπίδες... :dry:

Κοριτσάκι μου μη στενοχωριέσαι, δε σε ξέρω αλλά συμπάσχω, περιμένω περίοδο την Κυριακή κι ήδη άρχισαν τα συμπτώματα και τα πονάκια.. Δυστυχώς δεν είμαι πολύ αισιόδοξη.. Καλή επιτυχία τον επόμενο μήνα και πολύ σύντομα με μια θετική χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...