Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια για την Ωορρηξία


amali_a

Recommended Posts

Καλησπέέέρα Κορίτσια...

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και γράφω για πρώτη φορά σας διαβάζω όμως αρκετούς μήνες! 

Λοιπόν θα σας πω και εγώ το θέμα μου... Είμαι 28 χρονών και εδώ και λίγο καιρό προσπαθούμε να αποκτήσουμε και εμείς ένα μωράκι. Ο κύκλος μου είναι σχετικά σταθερός μεταξύ 31 έως 33 ημερών. Η τελευταία μου περίοδος ήρθε στις 11/11/2017 και το τεστ ωορρηξίας μου βγήκε θετικό το Σάββατο 25/11/2017 ( την 15η ημέρα δηλαδή και στις οδηγίες γράφει ότι η ωορρηξία συμβαίνει 24 με 48 ώρες μετά το θετικό τεστ). Στις 25/11 - Σάββατο και 26/11 - Κυριακή είχα έντονους πόνους χαμηλά στη κοιλιά και υγρά ωορρηξίας. Τη Δευτέρα επίσης πιο έντονο πόνο στην αριστερή πλευρά χαμηλά στη κοιλιά οι οποίοι με άφησαν αργά το βράδυ. Επαφή είχαμε την επόμενη μέρα δηλαδή τη Τρίτη (λόγω απόστασης δυστυχώς). Τετάρτη βράδυ είδα και πάλι υγρά ωορρηξίας- όχι αυτά που είναι μετά την ωορρηξία τα λευκά -αλλά διάφανα ίδια με αυτά της ωορρηξίας - και μια ελαφριά αίσθηση πόνου στα δεξιά αυτή την φορά και είχαμε και πάλι επαφή. Έχω μπερδευτεί λιγάκι και θα ήθελα τη βοήθεια σας.... Έχω ελπίδες με μία επαφή να έχω πετύχει το σποράκι; Γιατί είχα και Δευτέρα ξανά υγρά ωορρηξίας και πόνο από την άλλη μεριά σε σχέσεις με τις προηγούμενες μέρες; 

Υ.Γ. Να σημειώσω ότι από χθες, Τετάρτη δηλαδή και σήμερα Πέμπτη έχω αυξημένη θερμοκρασία.

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων... Πιστεύω καταλαβαίνεται την αγωνία μου... :) :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να έγινε τη Δευτέρα η ωορρηξία σου! Σου εύχομαι ένα θετικό τεστακι! Πότε περιμένεις περίοδο; κι εγώ όταν έμεινα έγκυος είχα αυξημένη θερμοκρασία μετα τη ωορρηξία μεχρι κ τη μερα π εκανα τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κι εγώ είμαι νέο μέλος στην παρέα.. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί κι εγώ βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα.. Είναι ο πρώτος κύκλος μου που θα χρησιμοποιήσω τα τεστ ωορρηξιας κ περιμένω να δω αποτελέσματα.. Ήθελα να σε ρωτήσω αν είναι η πρώτη φορά που τα χρησιμοποίησες; 

Μακάρι όλα να μας πάνε όπως τα θέλουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna_magda είναι δεύτερος μήνας που τα χρησιμοποιώ! Στις οδηγιες τους λενε σε ποια μερα του κυκλου να τα ξεκινησεις αναλογα με τον κυκλο σου! Αλλα συμφωνα με τις οδηγιες τους απο οταν σου βγει θετικο, η ωορρηξια γιβεται 24 με 48 ωρες μετα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@amali_a Καλημέρα και Καλό μήνα!!

Φυσικά και υπάρχουν πιθανότητες να έχεις μείνει έγκυος γλυκιά μου,αλλά μην το ψάχνεις έτσι με τα υγρά....το βασικό ήταν το τεστάκι,αν και είναι καλύτερα να έχεις επαφές πριν την ωορρηξία και κατά τη διάρκεια....έτσι έχεις περισσότερες πιθανότητες να τα καταφέρεις....σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή!!Άντε....να πάρουμε τις τεράστιες χοριακές μας για δώρο Χριστουγέννων φέτος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

@amali_a Καλημέρα και Καλό μήνα!!

Φυσικά και υπάρχουν πιθανότητες να έχεις μείνει έγκυος γλυκιά μου,αλλά μην το ψάχνεις έτσι με τα υγρά....το βασικό ήταν το τεστάκι,αν και είναι καλύτερα να έχεις επαφές πριν την ωορρηξία και κατά τη διάρκεια....έτσι έχεις περισσότερες πιθανότητες να τα καταφέρεις....σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή!!Άντε....να πάρουμε τις τεράστιες χοριακές μας για δώρο Χριστουγέννων φέτος!!!

Καλό Μήνα..

Άντε και αυτό το μήνα να έχουμε τα αποτελέσματα που περιμένουμε! 

Το ξέρω πως πριν την ωορρηξία θα είχα πιο πολλές πιθανότητες και για αυτό αγχώνομαι και όλας! Ωστόσο δεν νιώθω και τίποτα, ούτε τσιμπήματα ούτε τραβήγματα που έχω διαβάσεις και έτσι χάνω τις ελπίδες μου!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/30/2017 at 3:58 ΜΜ, ο/η amali_a είπε:

Καλησπέέέρα Κορίτσια...

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και γράφω για πρώτη φορά σας διαβάζω όμως αρκετούς μήνες! 

Λοιπόν θα σας πω και εγώ το θέμα μου... Είμαι 28 χρονών και εδώ και λίγο καιρό προσπαθούμε να αποκτήσουμε και εμείς ένα μωράκι. Ο κύκλος μου είναι σχετικά σταθερός μεταξύ 31 έως 33 ημερών. Η τελευταία μου περίοδος ήρθε στις 11/11/2017 και το τεστ ωορρηξίας μου βγήκε θετικό το Σάββατο 25/11/2017 ( την 15η ημέρα δηλαδή και στις οδηγίες γράφει ότι η ωορρηξία συμβαίνει 24 με 48 ώρες μετά το θετικό τεστ). Στις 25/11 - Σάββατο και 26/11 - Κυριακή είχα έντονους πόνους χαμηλά στη κοιλιά και υγρά ωορρηξίας. Τη Δευτέρα επίσης πιο έντονο πόνο στην αριστερή πλευρά χαμηλά στη κοιλιά οι οποίοι με άφησαν αργά το βράδυ. Επαφή είχαμε την επόμενη μέρα δηλαδή τη Τρίτη (λόγω απόστασης δυστυχώς). Τετάρτη βράδυ είδα και πάλι υγρά ωορρηξίας- όχι αυτά που είναι μετά την ωορρηξία τα λευκά -αλλά διάφανα ίδια με αυτά της ωορρηξίας - και μια ελαφριά αίσθηση πόνου στα δεξιά αυτή την φορά και είχαμε και πάλι επαφή. Έχω μπερδευτεί λιγάκι και θα ήθελα τη βοήθεια σας.... Έχω ελπίδες με μία επαφή να έχω πετύχει το σποράκι; Γιατί είχα και Δευτέρα ξανά υγρά ωορρηξίας και πόνο από την άλλη μεριά σε σχέσεις με τις προηγούμενες μέρες; 

Υ.Γ. Να σημειώσω ότι από χθες, Τετάρτη δηλαδή και σήμερα Πέμπτη έχω αυξημένη θερμοκρασία.

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων... Πιστεύω καταλαβαίνεται την αγωνία μου... :) :x

Η γιατρος μου μου ειχε πει πως η επαφη μετα την ωορρηξια δεν ειναι και πολυ πιθανη για συλληψη. Εκτος βεβαια κ αν δεν ειμαστε σιγουρες για την ωορρηξια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η amali_a είπε:

Καλό Μήνα..

Άντε και αυτό το μήνα να έχουμε τα αποτελέσματα που περιμένουμε! 

Το ξέρω πως πριν την ωορρηξία θα είχα πιο πολλές πιθανότητες και για αυτό αγχώνομαι και όλας! Ωστόσο δεν νιώθω και τίποτα, ούτε τσιμπήματα ούτε τραβήγματα που έχω διαβάσεις και έτσι χάνω τις ελπίδες μου!

 

Τις ελπίδες σου να μην τις χάνεις ποτέ.....πολλές κοπέλες δεν έχουν συμπτώματα γιατί τα έχουν καταφέρει...είδα κ εμένα που κάθε μήνα σχεδόν έχω συμπτώματα!!!χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Η γιατρος μου μου ειχε πει πως η επαφη μετα την ωορρηξια δεν ειναι και πολυ πιθανη για συλληψη. Εκτος βεβαια κ αν δεν ειμαστε σιγουρες για την ωορρηξια μας

Το ξέρω και για αυτο εχω αγχωθεί! Θα δείξει ομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Τις ελπίδες σου να μην τις χάνεις ποτέ.....πολλές κοπέλες δεν έχουν συμπτώματα γιατί τα έχουν καταφέρει...είδα κ εμένα που κάθε μήνα σχεδόν έχω συμπτώματα!!!χαχαχαχ

Θα τα καταφέρουμε! Που θα παει... εύχομαι βέβαια να τα καταφέρουμε σύντομα! Εσύ σε ποια μέρα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η amali_a είπε:

Θα τα καταφέρουμε! Που θα παει... εύχομαι βέβαια να τα καταφέρουμε σύντομα! Εσύ σε ποια μέρα είσαι;

Καθυστέρηση θα πω ότι έχω μετά τις 9/12...αλλά χθες βράδυ είχα λίγο ροζ,δεν αποκλείω βέβαια το ότι μπορεί να μου έρθει περίοδος,αλλά δεν έχει έρθει ποτέ τόσο νωρίς (γενικότερα αργεί λόγω ΣΠΩ)  και βάσει ημερων ταιριάζει περισσότερο με αίμα εμφύτευσης....για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα κ καλό μήνα! Όπως σας έγραψα κ πιο πάνω κ γω αυτον τον μήνα χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας. Έχω κύκλο 28-29 ημερών κ ξεκίνησα τα τεστ χθες.. Χθες μου βγήκε μια πολύ πολύ αχνη γραμμή κ σήμερα μου βγήκε πάλι αχνή αλλά όχι όπως χθες.. Απλά δεν είναι το ίδιο σκουρη με την γραμμή ελέγχου. Να κάνω αύριο κ άλλο τεστ ή να ξεκινησω τις προσπάθειες από αύριο;; έχω μπερδευτεί...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna_magda είπε:

Κορίτσια καλημέρα κ καλό μήνα! Όπως σας έγραψα κ πιο πάνω κ γω αυτον τον μήνα χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας. Έχω κύκλο 28-29 ημερών κ ξεκίνησα τα τεστ χθες.. Χθες μου βγήκε μια πολύ πολύ αχνη γραμμή κ σήμερα μου βγήκε πάλι αχνή αλλά όχι όπως χθες.. Απλά δεν είναι το ίδιο σκουρη με την γραμμή ελέγχου. Να κάνω αύριο κ άλλο τεστ ή να ξεκινησω τις προσπάθειες από αύριο;; έχω μπερδευτεί...!!! 

Κι εγω μπερδευτηκα με αυτα τα τεστ... Κι εμενα εχθες το μεσημερι υπηρχε γραμμη αχνη μεν αλλα εντονοτερη απο ποτε, σιγουρα ομως οχι τοσο εντονη οσο η γραμμη ελεγχου. Χθες το βραδυ εκανα ακομα ενα τεστ μηπως και ηταν εντονοτατη κι αντ αυτου δεν υπηρχε! Σημερα ψιλοαχνη αλλα περισσοτερη αχνη απο χθες. Παντως συμφωνα με τις οδηγιες του τεστ, ολα αυτα τα αποτελεσματα ηταν αρνητικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως η ωορρηξία σου έγινε νωρίτερα κ την πέτυχες στο τέλος; εγώ τα άρχισα από την 10η μερα του κύκλου μου για να είμαι σίγουρη.. Ποιας εταιρείας τεστ  χρησιμοποιείς εσύ; εγώ πήρα τα predictor. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τα αρχισα από την 4η!!!!! Μόνο και μόνο επειδή είναι ο πρώτος μήνας που τα χρησιμοποιώ και ήθελα να δω πως λειτουργούν και λέω ας τα ξεκινήσω από πολύ νωρίς να δω... Και από την 4 η ημέρα που τα κάνω κάθε μέρα την ίδια ώρα, δεν έχει γίνει ποτέ η 2η γραμμή πιο έντονη από την πρώτη. Έχω σταθερό κύκλο 27 ημερών και σήμερα είμαι στην 12 ημέρα. Τι να πω... Ίσως αύριο να είναι η μέρα του να δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεερα!!! Λοιπόν έκανα ξανά σήμερα κ βγήκε πάλι αχνή γραμμή.. Τι γίνεται; μήπως κάνω κάτι λάθος; έχει συμβεί σε κάποια άλλη; είναι στην 13η μερά σήμερα με κυκλο 28-29 ημερων. Μήπως φταίνε τα τεστ; να πάρω άλλη εταιρεία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Anna_magda είπε:

Καλημεεερα!!! Λοιπόν έκανα ξανά σήμερα κ βγήκε πάλι αχνή γραμμή.. Τι γίνεται; μήπως κάνω κάτι λάθος; έχει συμβεί σε κάποια άλλη; είναι στην 13η μερά σήμερα με κυκλο 28-29 ημερων. Μήπως φταίνε τα τεστ; να πάρω άλλη εταιρεία; 

Καλημέρα... οχι συνέχισε να τα κάνεις... μπορεί να γίνεται λίγο πιο μετά η ωορρηξία σου κορίτσι μου... μην αγχώνεσαι και μην απογοητεύεσαι! Ποναλάκια ωορηξιάς δεν έχεις ή υγρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα σήμερα (όχι με τα πρώτα πρωινά ούρα γιατί τονίζει να μην είναι τα πρώτα πρωινά) και βγήκε θετικό!!!! Επιτέλους!!! Είμαι στην 13 ημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Anna_magda είπε:

Καλημεεερα!!! Λοιπόν έκανα ξανά σήμερα κ βγήκε πάλι αχνή γραμμή.. Τι γίνεται; μήπως κάνω κάτι λάθος; έχει συμβεί σε κάποια άλλη; είναι στην 13η μερά σήμερα με κυκλο 28-29 ημερων. Μήπως φταίνε τα τεστ; να πάρω άλλη εταιρεία; 

Κανε κ ενα το απογευμα κ ενα αυριο το μεσημερι ομως-οχι πρωι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Anna_magda είπε:

Καλημεεερα!!! Λοιπόν έκανα ξανά σήμερα κ βγήκε πάλι αχνή γραμμή.. Τι γίνεται; μήπως κάνω κάτι λάθος; έχει συμβεί σε κάποια άλλη; είναι στην 13η μερά σήμερα με κυκλο 28-29 ημερων. Μήπως φταίνε τα τεστ; να πάρω άλλη εταιρεία; 

Πάντως εμένα βγήκε σήμερα θετικό (13η μέρα) ενώ έχω κύκλο 27 ημερών. Άρα σκέφτομαι ότι σε εσένα μπορεί να βγει αύριο ή την Τρίτη αντίστοιχα. Μην απογοητεύεσαι, κι εγώ εχθές έκανα 2 και στενοχωριόμουν ότι δε θα γίνει ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω.. Είμαι  λίγο απογοητευμένη.. Θα ξανακάνω αύριο το μεσημέρι κ θα σας ενημερώσω.. Εσύ τι εταιρεία είναι αυτά που χρησιμοποιείς; μου είπαν ότι τα clear blue είναι τα καλύτερα αλλά η τιμή τους είναι λίγο ακριβή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παρηγγειλα απο το εξωτερικο τα one step. Αξιοπιστα μου φαινονται (τουλαχιστον σε εμενα λειτουργησαν) και σιγουρα δεν κλαις τα λεφτα σου γιατι πηρα 10 εγκυμοσυνης και 50 ωορρηξίας 10€ μαζι με τα μεταφορικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2017 at 1:53 ΜΜ, ο/η Νινα85 είπε:

Καθυστέρηση θα πω ότι έχω μετά τις 9/12...αλλά χθες βράδυ είχα λίγο ροζ,δεν αποκλείω βέβαια το ότι μπορεί να μου έρθει περίοδος,αλλά δεν έχει έρθει ποτέ τόσο νωρίς (γενικότερα αργεί λόγω ΣΠΩ)  και βάσει ημερων ταιριάζει περισσότερο με αίμα εμφύτευσης....για να δούμε...

Αίμα εμφύτευσης είναι τότε! Σου εύχομαι ότι μα ότι καλύτερο! Και τις επόμενες μέρες να κρατάς στα χέρια σου τεστ εγκυμοσύνης με ένα τεράστιο + ! Εγώ από χτες βράδυ έχω ποναλάκι και τραβήγματα χαμηλά στην στην μέση της κοιλιάς...δεν νομίζω ότι είναι για να έρθει περίοδος από τώρα μιας και περιμένω 11 με 12 του μήνα. Ελπίζω να μην είναι της φαντασίας μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...