Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

;;Εγραψα για ενα θεμα που με απασχολει και δεν μπηκε στην αρχη..Αν μπορειτε να το διαβασετε στη ροη της συζητησης.Ευχαριστω πολυ!!!

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις On 2/12/2017 at 5:06 ΜΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Athena D. , τι θέμα?  Κάνε ένα copy paste να το δούμε! 

Ελα κοπελα μου!Εχω 30 μερες καθυστερηση.Αδιαθετησα τελευταια φορα 7 Οκτωβρη.Στο μεταξυ ειχα επαφες μες τον Οκτωβρη και στις 11 κ 12 Νοέμβρη.

Στις 26 και 27 Νοέμβρη ειχα λιγο καφε υγρα στο σκουπισμα και τιποτα άλλο.Εκανα μια χοριακη για σιγουρια αλλα τιποτα...Δεν εχω κανενα συμπτωμα ,ουτε οτι θα αδιαθετησω ουτε εγκυμοσυνης ...Ο γιατρος μ ειπε να περιμενω ακομα μια εβδομαδα και να κανω χοριακη και απο εκει και περα βλεπουμε...

Καμμια σκεψη;;;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Αν στον συνεστησε η Καρεν μας..τοτε ειναι εγγύηση!!Ευχομαι να το λύσετε το θέμα απλα και γρήγορα!!Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου..αν και για να ειμαι ειλικρινής,δεν περιμενω τιποτα..Ισως  και απο αμυνα..θελω να ελπιζω...δεν παω με αρνητισμό,αλλα δεν μπορω να πετάω στα σύννεφα οπως πέρυσι..και να σπάσω τα μούτρα μου..Θα κανω αυτο που μπορω στην παρούσα φάση..και βλέπουμε..Εχει ο θεος!!
    • Κορίτσι μου ευχομαι μεσα σπο την καρδιά μου η τριτη να ναι και η τυχερή σας!! Δεν πηρατε άδικα χαρα..μην το λες αυτο!!!ξερεις πως μπορεις να συλλάβεις!!λιγο ειναι αυτο??? Εγω εχω κανει άλλες δυο φορές παρακολούθηση,και πρόκληση με χαπια και την μια απο τις δυο με ενέσεις,αλλα δεν προχωρησαμε σε σπερματέγχυση..σκαλωσαμε..ειπαμε να προσπαθήσουμε μόνοι..και τιποτα..υστερα απο σχεδόν ενα χρόνο λοιπον..να μαστε ξανά στα ίδια..ελπιζω σε λιγο καιρό να ανταλλάσουμε άλλες συζητήσεις για τα της εγκυμοσυνης!!!
    • Φυσικά και αντέχεις!!και φυσικά δεν πτοουμαστε..τωρα ξερεις πως προκειτε για διαταραχή του κυκλου,φαντάζομαι θα μιλήσεις με τον γιατρό,θα περιμένουμε νεα σου..με το καλο για τον επόμενο κύκλο!!!
    • Γεια σου κορίτσι μου..και πολυ καλα κανατε και την εκμεταλλευτήκατε!!Για μενα απο την στιγμή που ξεκινήσατε προσπάθειες για μωρο θα πρεπει ουτως η άλλως να οας στην γυναικολογο σου να της ζητήσεις προγεννητικό έλεγχο..αυτο περιλβανει φυσικά τεστ παπ,υπερηχο,κολποσκοπιση αν χρειάζεται εξετάσεις ορμονολογικές και διάφορες άλλες εξετάσεις αίματος που θα ελέγχει ο θυρεοειδής,ηλεκτροφοριση αιμοσφαιρίνης για να δεις αν εχεις στιγμα(οπου εκει θα πρεπει να κανει και ο σύζυγος γιατι υπαρχει κίνδυνος μεσογειακής αναιμίας)και καλλιέργεια κολπικού υγρού..θα ξερεις ακριβως σε τι φάση βρίσκεσαι και ετσι θα μπορέσεις να σταματήσεις τα τεστακια ωορρηξιας και να κάνετε απο η 10η μερα έως την 20η μερα παρα μερα τις τρελίτσες σας και θα έρθει το σπορακι χωρις να το καταλαβετε!!!καλα αποτελεσματα γλυκια μου και ευχομαι να μην μιλαμε για καποια διαταραχή στον οργανισμό σου..αλλα για μια εγκυμοσυνη!!!
    • Γεια σου κορίτσι μου..ναι το εχεις ακούσει αλλα υπαρχει μεγάλο μπέρδεμα με την διπλη ωορρηξία..η διπλη ωορρηξία γινεται αποκλειστικά μεσα σε ενα 24 ωρο..σε διαφορετική περίπτωση (δλδ να πέσουν 2 ωάρια μεσα σε διάρκεια ενός μηνα χωριστά) ειναι να εχει μια γυναικα πολυ μικρό κύκλο..αν θες μπορεις να θα βάσεις αναλυτικά για αυτο εδω..http://pointfromview.blogspot.gr/2014/10/blog-post_75.html
  • Νέες συζητήσεις