Μετάβαση σε περιεχόμενο
olga86

τεστ εγκυμοσύνης πριν την καθυστερηση

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Με το καλο κοπελα μου να ειναι η τυχερη σου φορα!!!!!!!

Σε ευχαριστώ κουκλίτσα,το ελπίζω...βασικά.....το πιστεύω!!!χαχαχαχα

Και σε εσένα τα καλύτερα σου εύχομαι!!!

• Thanks 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εγώ στο κλαμπ! Δεν έχω υπομονή να περιμένω κ έχω κάνει πλούσια τα φαρμακεία με τα τεστ! Βρίσκομαι στην 29 μέρα με κύκλο 26 ημερών αλλά, δεν έχω όρεξη για άλλο ένα αρνητικό τεστ κ περιμένω....

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hazel είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εγώ στο κλαμπ! Δεν έχω υπομονή να περιμένω κ έχω κάνει πλούσια τα φαρμακεία με τα τεστ! Βρίσκομαι στην 29 μέρα με κύκλο 26 ημερών αλλά, δεν έχω όρεξη για άλλο ένα αρνητικό τεστ κ περιμένω....

Καλησπέρα και καλή επιτυχία!!!

Γιατί δεν πας να κάνεις χοριακή;;;...είναι πιο αξιόπιστη και θα σου δώσει και στοιχεία για την εγκυμοσύνη σου...εύχομαι!!

Ειμαι συγκρατημένη ακομη γιατί να σου πω την αλήθεια, δεν νιώθω καθόλου έγκυος, ουτε κ κανένα σύμπτωμα έχω. Λεω να περιμένω ως την Τεταρτη κ αν δεν έρθει ως τότε, θα πάω. 

Εσυ; Πότε περιμένεις; 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η hazel είπε:

Ειμαι συγκρατημένη ακομη γιατί να σου πω την αλήθεια, δεν νιώθω καθόλου έγκυος, ουτε κ κανένα σύμπτωμα έχω. Λεω να περιμένω ως την Τεταρτη κ αν δεν έρθει ως τότε, θα πάω. 

Εσυ; Πότε περιμένεις; 

Πολλες κοπέλες δεν έχουν συμπτώματα στην αρχή της εγκυμοσύνης....

5 και σήμερα!!!!χαχαχαχαχαχα

στις On 4 Δεκεμβρίου 2017 at 1:03 ΜΜ, ο/η olga86 είπε:

θα σου ελεγα να κανεις οπωσδηποτε μια σαλπιγγογραφια!εγω εμεινα εγκυος μια εβδομαδα ακριβως μετα απο αυτη την εξεταση!μου καθαρισαν οι σαλπιγγες και εμεινα αμεσως!επισης θα δουν αν ειναι βουλωμενες.

Ναι, μου είπε κ ο γιατρός, οτι υπάρχει αυτή η περίπτωση! Σ ευχαριστω Ολγα! 

στις On 3 Δεκεμβρίου 2017 at 5:10 ΜΜ, ο/η Sakira είπε:

Kalshpera egw prospatho 3 mhnes gia paidaki k o giatros mou me evale k ekana salpigkografia k spermatodiagramma gia ton andra mou .kai eipe oti oi perisoteres pou to kanoun menoun egkuos .twra ti n pw makari.sou euxwmai suntoma me ena mwraki😚

@Sakira σ ευχαριστω μακάρι να γίνει ετσι!

στις On 4 Δεκεμβρίου 2017 at 2:31 ΜΜ, ο/η Anna_magda είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααα!! Λοιπόν ας σας τα πω όλα σιγά σιγά γιατί απο χθες έγιναν πολλά.. Αρχικά να σας πω ότι σήμερα είμαι στην 14η μερα με κυκλο 28-29 ημερων κ το τεστ ωορρηξίας μου βγήκε πάλι με αχνη γραμμή.. Κ τώρα να σας πω ότι απο χθες που ανακάλυψε ο άντρας μου ότι έχω πάρει αυτά τα τεστ δεν το πήρε κ πολύ καλά γιατί μου είπε ότι έτσι τον αγχωνω κ χθες δεν καταφέραμε να κάνουμε αγαπούλες γιατί συνέχεια το σκεφτόταν κ η σημαία δεν σηκώθηκε, όπως καταλαβαίνετε.. Απ ότι φαίνεται τον χάσαμε αυτον τον μήνα.. @Νινα85. Είμαι 28 χρόνων κ επειδη πριν 10 μήνες είχαμε μια παλινδρομη κυηση κ έκανα τότε εξετάσεις, η γυναικολόγος μου είπε ότι τώρα δεν χρειάζεται να κάνουμε εξετάσεις.. Τότε ο άντρας μου είχε κάνει κ σπερματοδιαγραμμα κ ήταν όλα καλά.. 

@Anna_magda Αγχώθηκε γ αυτο, και σε μας έχει συμβεί. Το είπαμε στο γιατρο και μας είπε οτι πρέπει να χαλαρώσουμε, η ίσως να το αφήσουμε για λίγο μέχρι να συνέλθουμε, η μπορούμε να κάνουμε σπερματεγχυση( ετσι μας το είπε αυτο εγώ πιστεύω για να ξεκολλήσει το μυαλό μας) φυσικά εγώ δέχτηκα εκείνος όμως προσπαθούσε να με πείσει οτι δεν υπάρχει λόγος αφου( απο όσο ξέρουμε μέχρι τώρα ) δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Ετσι τον άφησα λίγο, παράλληλα επέμενα στη λύση του γιατρού, και επειδή το μυαλό του έφυγε απο κει επανήλθε! Ειναι δύσκολη η φάση της προσπάθειας, πρέπει να έχουμε υπομονή...(τα λέω για να τα ακούω και εγώ) Εύχομαι όλα να φτιάξουν γρήγορα 😊

• Like 1

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Elena o είπε:

@Anna_magda Αγχώθηκε γ αυτο, και σε μας έχει συμβεί. Το είπαμε στο γιατρο και μας είπε οτι πρέπει να χαλαρώσουμε, η ίσως να το αφήσουμε για λίγο μέχρι να συνέλθουμε, η μπορούμε να κάνουμε σπερματεγχυση( ετσι μας το είπε αυτο εγώ πιστεύω για να ξεκολλήσει το μυαλό μας) φυσικά εγώ δέχτηκα εκείνος όμως προσπαθούσε να με πείσει οτι δεν υπάρχει λόγος αφου( απο όσο ξέρουμε μέχρι τώρα ) δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Ετσι τον άφησα λίγο, παράλληλα επέμενα στη λύση του γιατρού, και επειδή το μυαλό του έφυγε απο κει επανήλθε! Ειναι δύσκολη η φάση της προσπάθειας, πρέπει να έχουμε υπομονή...(τα λέω για να τα ακούω και εγώ) Εύχομαι όλα να φτιάξουν γρήγορα 😊

Και φυσικα να μην αγχωνομαστε!Ολο αυτο ακουω ...Αντε τωρα να μην αγχωθεις...Πως γινεται βρε κοριτσια αυτο;;;Με γιόγκα;;;;Με ασκησεις χαλαρωσης;;;Με τι;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elena o είπε:

@Sakira να σε ρωτήσω κάτι? πόνεσε πολύ?

Kalhsperaa oxi polu san ponous periodou htan.den kratise pano ap 10 lepta.thn ekana sto mhtera

Αχ @Elena o άσε τώρα το έχασα το παιχνίδι.. Τον αγχωσα κ τώρα είμαστε πολύ περίεργα αυτές τις μέρες.. 

@Athena D κ γω ψάχνω τρόπους για να μην αγχώνομαι αλλά τζιφος.. Συνέχεια οι σκέψεις μου είναι γύρω από αυτό το θέμα.. Μέχρι κ στον ύπνο μου.. 

@Athena D. Εγώ δε το έχω καταφέρει μέχρι τώρα, γι αυτο είπα μόνο υπομονή!! Υπομονή λοιπόν και έχει ο Θεός 😊

Οταν ακουγα αυτο το μην αγχωνεσαι ηθελα να αρχισω τα χαστουκια.δεν γινεται να μην αγχωνεσαι απλα προσπαθεις να απασχολεις το μυαλο σου με αλλα πραγματα ωστε να περνανε οι μερες.κοινως να κοροιδευεις τον εαυτο σου. και ο αντρας μου αγχωνοταν κ ειχαμε χασει καποιους μηνες ετσι αλλα οταν αγορασα καινουργια εσωρουχα του εφυγαν τα αγχη χαχαχα! εγω πονεσα πααααρα πολυ στην σαλπιγγοραφια παντως,ισως να ειχα και θεματακι ομως να ηταν δλδ ψιλοβουλωμενες.

ρε κοριτσια, ακουω απο ολες τις κοπελες οτι πονανε, δε γινεται αυτη η εξεταση να γινει με ναρκωση να τελειωνουμε;

• Like 1

στις On 5 Δεκεμβρίου 2017 at 8:50 ΜΜ, ο/η Anna_magda είπε:

Αχ @Elena o άσε τώρα το έχασα το παιχνίδι.. Τον αγχωσα κ τώρα είμαστε πολύ περίεργα αυτές τις μέρες.. 

@Athena D κ γω ψάχνω τρόπους για να μην αγχώνομαι αλλά τζιφος.. Συνέχεια οι σκέψεις μου είναι γύρω από αυτό το θέμα.. Μέχρι κ στον ύπνο μου.. 

@Anna_magda πως πάτε με το θέμα? είστε καλυτερα?

Γειά σας κορίτσια μου!!! @Elena o ναι ναι τώρα είμαστε τέλεια.. Ευτυχώς όλα καλά! Δεν το συζητήσαμε ξανά, οπότε ξεχαστηκε κ αυτός κ εγώ κ είχαμε επαφουλες αλλά πιστεύω ότι δεν καταφέραμε κάτι αυτον τον μήνα γιατί επαφή είχαμε 16η κ 17η μερα του κύκλου δηλαδή όταν τελείωνε η ωορρηξία.. Εγώ έχω προμηθευτεί και τα τεστ ωορρηξίας της clearblue κ εννοείται ότι δεν του το έχω πει!!!!!!!!! Σε 8 μερούλες περιμένω την ακατανομαστη!! 

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Αν στον συνεστησε η Καρεν μας..τοτε ειναι εγγύηση!!Ευχομαι να το λύσετε το θέμα απλα και γρήγορα!!Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου..αν και για να ειμαι ειλικρινής,δεν περιμενω τιποτα..Ισως  και απο αμυνα..θελω να ελπιζω...δεν παω με αρνητισμό,αλλα δεν μπορω να πετάω στα σύννεφα οπως πέρυσι..και να σπάσω τα μούτρα μου..Θα κανω αυτο που μπορω στην παρούσα φάση..και βλέπουμε..Εχει ο θεος!!
    • Κορίτσι μου ευχομαι μεσα σπο την καρδιά μου η τριτη να ναι και η τυχερή σας!! Δεν πηρατε άδικα χαρα..μην το λες αυτο!!!ξερεις πως μπορεις να συλλάβεις!!λιγο ειναι αυτο??? Εγω εχω κανει άλλες δυο φορές παρακολούθηση,και πρόκληση με χαπια και την μια απο τις δυο με ενέσεις,αλλα δεν προχωρησαμε σε σπερματέγχυση..σκαλωσαμε..ειπαμε να προσπαθήσουμε μόνοι..και τιποτα..υστερα απο σχεδόν ενα χρόνο λοιπον..να μαστε ξανά στα ίδια..ελπιζω σε λιγο καιρό να ανταλλάσουμε άλλες συζητήσεις για τα της εγκυμοσυνης!!!
    • Φυσικά και αντέχεις!!και φυσικά δεν πτοουμαστε..τωρα ξερεις πως προκειτε για διαταραχή του κυκλου,φαντάζομαι θα μιλήσεις με τον γιατρό,θα περιμένουμε νεα σου..με το καλο για τον επόμενο κύκλο!!!
    • Γεια σου κορίτσι μου..και πολυ καλα κανατε και την εκμεταλλευτήκατε!!Για μενα απο την στιγμή που ξεκινήσατε προσπάθειες για μωρο θα πρεπει ουτως η άλλως να οας στην γυναικολογο σου να της ζητήσεις προγεννητικό έλεγχο..αυτο περιλβανει φυσικά τεστ παπ,υπερηχο,κολποσκοπιση αν χρειάζεται εξετάσεις ορμονολογικές και διάφορες άλλες εξετάσεις αίματος που θα ελέγχει ο θυρεοειδής,ηλεκτροφοριση αιμοσφαιρίνης για να δεις αν εχεις στιγμα(οπου εκει θα πρεπει να κανει και ο σύζυγος γιατι υπαρχει κίνδυνος μεσογειακής αναιμίας)και καλλιέργεια κολπικού υγρού..θα ξερεις ακριβως σε τι φάση βρίσκεσαι και ετσι θα μπορέσεις να σταματήσεις τα τεστακια ωορρηξιας και να κάνετε απο η 10η μερα έως την 20η μερα παρα μερα τις τρελίτσες σας και θα έρθει το σπορακι χωρις να το καταλαβετε!!!καλα αποτελεσματα γλυκια μου και ευχομαι να μην μιλαμε για καποια διαταραχή στον οργανισμό σου..αλλα για μια εγκυμοσυνη!!!
    • Γεια σου κορίτσι μου..ναι το εχεις ακούσει αλλα υπαρχει μεγάλο μπέρδεμα με την διπλη ωορρηξία..η διπλη ωορρηξία γινεται αποκλειστικά μεσα σε ενα 24 ωρο..σε διαφορετική περίπτωση (δλδ να πέσουν 2 ωάρια μεσα σε διάρκεια ενός μηνα χωριστά) ειναι να εχει μια γυναικα πολυ μικρό κύκλο..αν θες μπορεις να θα βάσεις αναλυτικά για αυτο εδω..http://pointfromview.blogspot.gr/2014/10/blog-post_75.html
  • Νέες συζητήσεις