Μετάβαση σε περιεχόμενο

τεστ εγκυμοσύνης πριν την καθυστερηση


olga86

Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

@Elena o Καθόλου χαμένος ο μήνας....ένα υγιές σπέρμα ζει στον κόλπο μέχρι και 5 ημέρες!!!Βλέπεις;;;Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!Καλή επιτυχία.....από εδώ και πέρα χαμόγελο,θετικές σκέψεις,πίστεψέ το και θα έρθει το μωράκι!!!:x

@Νινα85 μακάρι να ειναι όπως τα λες! ?Εσυ πως είσαι σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   Τοτε μην αγχωνεσαι!! Αφου σε παρακολουθει κ γιατρος ολα καλα θα πανε!! Θα σου προτεινα κ ενα ορμονολογικο (θυροειδη, προγεστερονη κ προλακτινη)... Ειναι μερικες φορες πολυ απλα τα πραγματα που μπορει να επιρρεαζουν την γονιμοτητα... Ισως κ καποια βιταμινουλα βοηθουσε..!

Rosemary, όλα τα έχω κάνει, και βιταμίνες μου δίνει, μου είπε οτι σε δυο μήνες που κλείνουμε χρόνο αν δε γίνει κάτι θα κάνουμε μια σαλπιγγογραφια... Θυρεοειδή ανακάλυψα πως έχω αυξημένη ΤSH αλλα εδώ και τρεις μήνες προσπαθούμε να το σταθεροποιήσουμε... Με την τελευταία εξετάση που έκανα είχε πέσει στα επιθυμητά επίπεδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elena o είπε:

Rosemary, όλα τα έχω κάνει, και βιταμίνες μου δίνει, μου είπε οτι σε δυο μήνες που κλείνουμε χρόνο αν δε γίνει κάτι θα κάνουμε μια σαλπιγγογραφια... Θυρεοειδή ανακάλυψα πως έχω αυξημένη ΤSH αλλα εδώ και τρεις μήνες προσπαθούμε να το σταθεροποιήσουμε... Με την τελευταία εξετάση που έκανα είχε πέσει στα επιθυμητά επίπεδα...

Kalshpera egw prospatho 3 mhnes gia paidaki k o giatros mou me evale k ekana salpigkografia k spermatodiagramma gia ton andra mou .kai eipe oti oi perisoteres pou to kanoun menoun egkuos .twra ti n pw makari.sou euxwmai suntoma me ena mwraki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elena o είπε:

@Νινα85 μακάρι να ειναι όπως τα λες! ?Εσυ πως είσαι σήμερα?

Πολύ καλύτερα....και το στομάχι έχει ηρεμήσει και το στήθος αν και νιώθω πραγματικά σαν αγελάδα δεν με ενοχλεί τόσο πολύ,το βράδυ με ταλαιπώρησε λίγο με κάτι τσιμπήματα...και από αίμα τίποτα!!!:y32b4::ympeace:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νινα85 είπε:

Πολύ καλύτερα....και το στομάχι έχει ηρεμήσει και το στήθος αν και νιώθω πραγματικά σαν αγελάδα δεν με ενοχλεί τόσο πολύ,το βράδυ με ταλαιπώρησε λίγο με κάτι τσιμπήματα...και από αίμα τίποτα!!!:y32b4::ympeace:

Ωραία! Υπομονή περνάνε οι μέρες! Μακάρι να εχεις ευχάριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Αχχχ...μια λέξη είναι,αλλά τί λέξη...ΥΠΟΜΟΝΗ!!.....6 και σήμερα....σαν τους φαντάρους!!!χαχαχαχα

αχ νινακι μου, εγω περιμενω στις 17, μια βδομαδα μετα απο σενα, μακαρι να μαθεις εσυ τωρα τα ευχαριστα, και να τα μαθω κι εγω μια βδομαδα μετα!!!!!! και να μιλαμε μετα για την εγκυμοσυνη μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

αχ νινακι μου, εγω περιμενω στις 17, μια βδομαδα μετα απο σενα, μακαρι να μαθεις εσυ τωρα τα ευχαριστα, και να τα μαθω κι εγω μια βδομαδα μετα!!!!!! και να μιλαμε μετα για την εγκυμοσυνη μας!!!!

Αυτό θα είναι τέλειο....για να επιστρατέυσουμε όλη τη θετική μας ενέργεια παρακαλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Αχχχ...μια λέξη είναι,αλλά τί λέξη...ΥΠΟΜΟΝΗ!!.....6 και σήμερα....σαν τους φαντάρους!!!χαχαχαχα

Χαχαχαχαχαχα καλό! Πολύ καλό!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες κ εδω.. Κ μεις προσπαθούμε για μωράκι εδώ κ 3 μήνες κ αυτόν τον μήνα πήρα να δοκιμάσω κ τα τεστ ωορρηξίας.. Όσες τα χρησιμοποιείτε, το έχετε πει στους αντρες σας;; εγώ σήμερα το είπα γιατί τα βρήκε στο συρτάρι μου κ μου είπε ότι θα του δημιουργήσω άγχος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anna_magda είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες κ εδω.. Κ μεις προσπαθούμε για μωράκι εδώ κ 3 μήνες κ αυτόν τον μήνα πήρα να δοκιμάσω κ τα τεστ ωορρηξίας.. Όσες τα χρησιμοποιείτε, το έχετε πει στους αντρες σας;; εγώ σήμερα το είπα γιατί τα βρήκε στο συρτάρι μου κ μου είπε ότι θα του δημιουργήσω άγχος.... 

καλημερα!ο αντρας μου το γνωριζει.αυτη τη φορα δε του δημιουργει αγχος γιατι ειμαι κ εγω πολυ χαλαρη αλλα οταν προσπαθουσαμε για το 1ο μας παιδι ειχε αγχωθει παρα πολυ γιατι εβλεπε κ εμενα σα την τρελλη να τον κυνηγαω χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2017 at 2:09 ΠΜ, ο/η Elena o είπε:

γεια σου Rosemary, Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο και τις δυο τελευταίες φορές με έλεγχο της ωορρηξίας μέσω υπερήχου. Εξετάσεις αιματολογικές έχω κάνει, δεν είχα κάποιο θέμα και ο σύζυγος μου έχει κάνει εξέταση σπέρματος και όλα καλα.. Αλλα τίποτε ακόμα... 

 

θα σου ελεγα να κανεις οπωσδηποτε μια σαλπιγγογραφια!εγω εμεινα εγκυος μια εβδομαδα ακριβως μετα απο αυτη την εξεταση!μου καθαρισαν οι σαλπιγγες και εμεινα αμεσως!επισης θα δουν αν ειναι βουλωμενες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anna_magda είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες κ εδω.. Κ μεις προσπαθούμε για μωράκι εδώ κ 3 μήνες κ αυτόν τον μήνα πήρα να δοκιμάσω κ τα τεστ ωορρηξίας.. Όσες τα χρησιμοποιείτε, το έχετε πει στους αντρες σας;; εγώ σήμερα το είπα γιατί τα βρήκε στο συρτάρι μου κ μου είπε ότι θα του δημιουργήσω άγχος.... 

Καλή επιτυχία....σύντομα εγκυούλα!!!Άννα μου πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται....έχεις κάνεις καμμιά εξέταση;Αν και συνήθως για ζευγάρια κάτω των 35 ετών ο γυναικολόγος συστήνει εξετάσεις μετά το 1ο έτος και για άνω των 35 μετά το 6ο μήνα!!

Εμείς μαζί τα παραγγείλαμε....και με ρωτούσε τα πάντα γι'αυτά...πώς λειτουργούν,τα είδε πώς είναι κ χρησιμοποιημένα.....δεν μου έφερε αντίρρηση γιατί ήξερε ότι ήθελα να κάνω το κάτι παραπάνω πριν καταλήξουμε στο γιατρό για εξετάσεις και μόλις με είδε και πάλι δραστήρια και αισιόδοξη (περάσαμε πολλά μέσα στον Οκτώβριο,μέχρι που κοντέψαμε και να χωρίσουμε) ,χαιρόταν κ εκείνος!Είναι πώς θα τους το πασάρουμε εμείς....εγώ πρώτα του έκανα μια λίστα με πράγματα από το site που βοηθάνε στη γονιμότητα,π.χ. κολπική gel,σπερμοδιάγραμμα,τεστ ωορρηξίας και γονιμότητας και βιταμίνες και για τους 2 από ένα άλλο (εκεί φρίκαρε) και μετά του είπα ότι θέλω μόνο τα τεστ ωορρηξίας και τα τεστ εγκυμοσύνης....πώς να πει όχι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

@misofeggaro Πού είσαι εσύ;Τί κάνεις;

Την καλησπέρα μου σε όλες! 
Εδώ, περιμένω να περάσουν οι μέρες για να ξεκινήσουν οι αγαπούλες. Λέτε να προμηθευτώ κανένα τεστ ωορρηξίας για να προσπαθήσω πιο οργανωμένα;; Την προηγούμενη φορά που ξέραμε ότι ήμουν στις γόνιμες μου είπε ότι αγχώθηκε να ολοκληρώσει για να έχουμε επιτυχημένη επαφή. Δε θέλω να τον αγχώσω περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Την καλησπέρα μου σε όλες! 
Εδώ, περιμένω να περάσουν οι μέρες για να ξεκινήσουν οι αγαπούλες. Λέτε να προμηθευτώ κανένα τεστ ωορρηξίας για να προσπαθήσω πιο οργανωμένα;; Την προηγούμενη φορά που ξέραμε ότι ήμουν στις γόνιμες μου είπε ότι αγχώθηκε. Δε θέλω να τον αγχώσω περισσότερο...

Μήπως να τους ρίξουμε λίγο πάσα το μπαλάκι να μας ξε-αγχώσουν εκείνοι;;Μήπως δεν πρέπει να είμαστε και τόσο πολύ δυναμικές στα μάτια τους;;;Μπορείς να τα πάρεις και να μην του πεις και τίποτα,αν και δεν το θεωρώ και πολύ σωστό αυτό....αλλά εμείς οι γυναίκες έχουμε τον τρόπο μας να τους φέρνουμε στα νερά μας και αν το κάνουμε για καλό σκοπό,δεν νομίζω ότι είναι υπολήψιμο....Εγώ έκατσα και του εξήγησα ότι κάθε φορά θέλω να κάνω ένα βήμα παραπάνω και ότι ήδη κάθομαι με σταυρωμένα χέρια εδώ και 12 μήνες...δεν αντέχω να περιμένω μέχρι τον Απρίλιο που είπαμε να ξεκινήσουμε εξετάσεις και ότι πριν ξεκινήσουμε εξετάσεις,τρεχάματα,τσιμπήματα (που μου δημιουργούν περισσότερο άγχος και μόνο στην ιδέα) θέλω να έχω κάνει ότι μπορώ από μόνη μου για να τα καταφέρουμε....όχι μόνο τα τεστάκια δέχτηκε,αλλά να τρώει και χαρουπόμελο κάθε πρωί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νινα85 είπε:

Μήπως να τους ρίξουμε λίγο πάσα το μπαλάκι να μας ξε-αγχώσουν εκείνοι;;Μήπως δεν πρέπει να είμαστε και τόσο πολύ δυναμικές στα μάτια τους;;;Μπορείς να τα πάρεις και να μην του πεις και τίποτα,αν και δεν το θεωρώ και πολύ σωστό αυτό....αλλά εμείς οι γυναίκες έχουμε τον τρόπο μας να τους φέρνουμε στα νερά μας και αν το κάνουμε για καλό σκοπό,δεν νομίζω ότι είναι υπολήψιμο....Εγώ έκατσα και του εξήγησα ότι κάθε φορά θέλω να κάνω ένα βήμα παραπάνω και ότι ήδη κάθομαι με σταυρωμένα χέρια εδώ και 12 μήνες...δεν αντέχω να περιμένω μέχρι τον Απρίλιο που είπαμε να ξεκινήσουμε εξετάσεις και ότι πριν ξεκινήσουμε εξετάσεις,τρεχάματα,τσιμπήματα (που μου δημιουργούν περισσότερο άγχος και μόνο στην ιδέα) θέλω να έχω κάνει ότι μπορώ από μόνη μου για να τα καταφέρουμε....όχι μόνο τα τεστάκια δέχτηκε,αλλά να τρώει και χαρουπόμελο κάθε πρωί!!!

Για καλό αγχώθηκε ο καημένος... Θα δω, θα το συζητήσω και μαζί του. Οι επαφές μας λόγω δουλειάς μπορούν να γίνουν μόνο βράδυ. Πάντως σε περίεργες συνταγές, όπως το χαρουπόμελο, δεν θα είναι αρνητικός. Από τα τσιμπήματα και τις άλλες μεθόδους, τα προτιμώ και εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιααα!! Λοιπόν ας σας τα πω όλα σιγά σιγά γιατί απο χθες έγιναν πολλά.. Αρχικά να σας πω ότι σήμερα είμαι στην 14η μερα με κυκλο 28-29 ημερων κ το τεστ ωορρηξίας μου βγήκε πάλι με αχνη γραμμή.. Κ τώρα να σας πω ότι απο χθες που ανακάλυψε ο άντρας μου ότι έχω πάρει αυτά τα τεστ δεν το πήρε κ πολύ καλά γιατί μου είπε ότι έτσι τον αγχωνω κ χθες δεν καταφέραμε να κάνουμε αγαπούλες γιατί συνέχεια το σκεφτόταν κ η σημαία δεν σηκώθηκε, όπως καταλαβαίνετε.. Απ ότι φαίνεται τον χάσαμε αυτον τον μήνα.. @Νινα85. Είμαι 28 χρόνων κ επειδη πριν 10 μήνες είχαμε μια παλινδρομη κυηση κ έκανα τότε εξετάσεις, η γυναικολόγος μου είπε ότι τώρα δεν χρειάζεται να κάνουμε εξετάσεις.. Τότε ο άντρας μου είχε κάνει κ σπερματοδιαγραμμα κ ήταν όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Για καλό αγχώθηκε ο καημένος... Θα δω, θα το συζητήσω και μαζί του. Οι επαφές μας λόγω δουλειάς μπορούν να γίνουν μόνο βράδυ. Πάντως σε περίεργες συνταγές, όπως το χαρουπόμελο, δεν θα είναι αρνητικός. Από τα τσιμπήματα και τις άλλες μεθόδους, τα προτιμώ και εγώ! 

Καλή επιτυχία!!!Να τρως κ εσύ χαρουπόμελο....επίσης παίρναμε και ιπποφαές και κανα μανταρινάκι το βράδυ πριν ξαπλώσουμε!Το χαρουπόμελο δυναμώνει το σπέρμα ακόμα κ αν έχει αζωοσπερμία κ ολιγοσπερμία,το ιπποφαές έχει πολλές βιταμίνες με βασική τη βιταμίνη C,έχει 10 φορές περισσότερη από το πορτοκάλι και για το μανταρίνι θα σου πω μόνο για τις ηρεμιστικές του ιδιότητες,για τα υπόλοιπα googlaρέ το....είναι πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κι εμεις μαζι τα αγορασαμε τα τεστακια απο το εξωτερικο, και καθε μερα με ρωταει "τι βγηκε;".. Κι εγω μονη μου δεν εχω τη δυναμη να τα περναω ολα, θελω να ειναι διπλα μου και να τα περναμε μαζι... Τωρα σχετικα με το αγχος, λογικο ειναι να αγχωνομαστε και οι 2 που "πρεπει" να γινει η επαφη πιο συγκεκριμενα στις γονιμες μερες, αλλα προσπαθουμε μαζι να το αποβαλλουμε, το διακωμωδουμε κτλ...να δουμε τι αλλο θα κανουμε... κι εγω τοσα χρονια φοβομουν μηπως και σπασει κανενα προφυλακτικο και μεινω εγκυος απο τα προσπερματικα! χαχαχαχ!!! ε ρε γελια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

καλησπερα κοριτσια κι εμεις μαζι τα αγορασαμε τα τεστακια απο το εξωτερικο, και καθε μερα με ρωταει "τι βγηκε;".. Κι εγω μονη μου δεν εχω τη δυναμη να τα περναω ολα, θελω να ειναι διπλα μου και να τα περναμε μαζι... Τωρα σχετικα με το αγχος, λογικο ειναι να αγχωνομαστε και οι 2 που "πρεπει" να γινει η επαφη πιο συγκεκριμενα στις γονιμες μερες, αλλα προσπαθουμε μαζι να το αποβαλλουμε, το διακωμωδουμε κτλ...να δουμε τι αλλο θα κανουμε... κι εγω τοσα χρονια φοβομουν μηπως και σπασει κανενα προφυλακτικο και μεινω εγκυος απο τα προσπερματικα! χαχαχαχ!!! ε ρε γελια!

Αυτό πιστεύω ότι είναι το σωστό.....έτσι αναλαμβάνουν και πιο δυναμικά το ρόλο του πατέρα....και γιατί η γυναίκα να το περνάει όλο αυτό μόνη της;;Δεν φτάνει που όλα γίνονται στο δικό της σώμα;;Ναι,είναι το σπουδαιότερο θαύμα η δημιουργία μιας νέας ζωής ,αλλά μια γυναίκα περνάει πολλά στην περίοδο της εγκυμοσύνης όσο ομαλά κ αν την περάσει και στο φινάλε δεν μας κάνουν χάρη,δεν τους βάλαμε με το ζόρι να γίνουν πατεράδες!!!Παναγία μου....τί με έπιασε...γιατί τόση ένταση;;;Έγινα ξαφνικά φεμινίστρια;;;

Αυτή είναι η άποψή μου,αλλά τους θεωρώ αξιολαύτρευτους...έχουν το χάρισμα να μένουν για πάντα παιδιά!!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna_magda είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααα!! Λοιπόν ας σας τα πω όλα σιγά σιγά γιατί απο χθες έγιναν πολλά.. Αρχικά να σας πω ότι σήμερα είμαι στην 14η μερα με κυκλο 28-29 ημερων κ το τεστ ωορρηξίας μου βγήκε πάλι με αχνη γραμμή.. Κ τώρα να σας πω ότι απο χθες που ανακάλυψε ο άντρας μου ότι έχω πάρει αυτά τα τεστ δεν το πήρε κ πολύ καλά γιατί μου είπε ότι έτσι τον αγχωνω κ χθες δεν καταφέραμε να κάνουμε αγαπούλες γιατί συνέχεια το σκεφτόταν κ η σημαία δεν σηκώθηκε, όπως καταλαβαίνετε.. Απ ότι φαίνεται τον χάσαμε αυτον τον μήνα.. @Νινα85. Είμαι 28 χρόνων κ επειδη πριν 10 μήνες είχαμε μια παλινδρομη κυηση κ έκανα τότε εξετάσεις, η γυναικολόγος μου είπε ότι τώρα δεν χρειάζεται να κάνουμε εξετάσεις.. Τότε ο άντρας μου είχε κάνει κ σπερματοδιαγραμμα κ ήταν όλα καλά.. 

Τον έχει επηρρεάσει πάρα πολύ....προσπάθησε να τον ηρεμήσεις...όταν ο ένας αναλαμβάνει τον ρόλο του δυνατού ο άλλος το "παίζει" αδύναμος...κάνε του καμμιά πάσα το ρόλο του δυνατού της σχέσης....χάρισε του θετική ενέργεια και όλα θα πάνε καλά...είσαι μικρή ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω @Νινα85μου απλά πάντα εγώ είμαι η δυνατή σε αυτή τη σχέση κ τώρα που με πήρε από κάτω δεν ξέρω τι να κάνω.. Κ με την προηγούμενη άτυχη εγκυμοσύνη μου εγώ ήμουν η δυνατή οπότε τώρα λυγισακ δεν το αντέχω όλο αυτό.. Ευχαριστώ που μου δίνετε θάρρος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2017 at 2:17 ΜΜ, ο/η Νινα85 είπε:

Εδώ....εδώ μια ανυπόμονη....προσπαθώ εδώ και 13 μήνες....κάθε μήνα με την ίδια χαρά και αυτοπεποίθηση,αλλά μέχρι τώρα τίποτα....αυτό τον μήνα έχω τσακίσει τα τεστ ωορρηξίας και νιώθω ακόμα πιο κοντά στο όνειρο,αλλά άντε να πειριμένεις μέχρι τις 9/12!!!Αχχχ.....

Εσύ πότε δεν περιμένεις;

Με το καλο κοπελα μου να ειναι η τυχερη σου φορα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...