Μετάβαση σε περιεχόμενο

τεστ εγκυμοσύνης πριν την καθυστερηση


olga86

Recommended Posts

μιας και δεν εχω πολυ δουλεια στο γραφειο σημερα σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα για εμας τις ανυπόμονες. προσωπικα δεν εχω την υπομονη να περιμενω την καθυστερηση για να κανω τεστ εγκυμοσυνης!παντα μετα απο μια εβδομαδα με 10 μερες αρχιζει να με τρωει και ξεκιναω τα τεστ!δεν μου εχει τυχει ποτε λαθος αποτελεσμα!οταν ειχα μεινει εγκυος στην κορη μου ειχα πολυυυυυυυυυυυ αχνη γραμμη στις 9 μερες μετα την επαφη και την επομενη η χοριακη μου ηταν μολις 20 μοναδες!την τσακωσα δλδ ακριβως την επομενη της εμφυτευσης.υπαρχουν αλλες ανυπόμονες σαν εμενα? βασικη προυποθεση βεβαια ειναι να χρησιμοποιουνται ευαισθητα τεστ που να ανιχνευουν απο τα 10mlu. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδώ....εδώ μια ανυπόμονη....προσπαθώ εδώ και 13 μήνες....κάθε μήνα με την ίδια χαρά και αυτοπεποίθηση,αλλά μέχρι τώρα τίποτα....αυτό τον μήνα έχω τσακίσει τα τεστ ωορρηξίας και νιώθω ακόμα πιο κοντά στο όνειρο,αλλά άντε να πειριμένεις μέχρι τις 9/12!!!Αχχχ.....

Εσύ πότε δεν περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εγώ! Χαχαχα! Εδώ κ 5 μήνες κάνω τεστ κάθε φορά! Αρνητικά! Αυτό τον Μηνα δεν έχω πάρει γιατί βαρέθηκα να το βλέπω κ να κλαίω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η olga86 είπε:

μιας και δεν εχω πολυ δουλεια στο γραφειο σημερα σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα για εμας τις ανυπόμονες. προσωπικα δεν εχω την υπομονη να περιμενω την καθυστερηση για να κανω τεστ εγκυμοσυνης!παντα μετα απο μια εβδομαδα με 10 μερες αρχιζει να με τρωει και ξεκιναω τα τεστ!δεν μου εχει τυχει ποτε λαθος αποτελεσμα!οταν ειχα μεινει εγκυος στην κορη μου ειχα πολυυυυυυυυυυυ αχνη γραμμη στις 9 μερες μετα την επαφη και την επομενη η χοριακη μου ηταν μολις 20 μοναδες!την τσακωσα δλδ ακριβως την επομενη της εμφυτευσης.υπαρχουν αλλες ανυπόμονες σαν εμενα? βασικη προυποθεση βεβαια ειναι να χρησιμοποιουνται ευαισθητα τεστ που να ανιχνευουν απο τα 10mlu. 

εγω που εκανα τεστ δυο φορες με τα IQ 6 ημερων εδειξαν 4 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο θετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα τρωγομαι πολυ για τεστ!ειμαι 8 μερες απο την ωορρηξια! δε μου εχουν μεινει πολλα ομως!απο τα ευαισθητα μονο ενα!μη το χαλασω και τρεχω σε φαρμακεια μετα! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Εγώ εγώ! Χαχαχα! Εδώ κ 5 μήνες κάνω τεστ κάθε φορά! Αρνητικά! Αυτό τον Μηνα δεν έχω πάρει γιατί βαρέθηκα να το βλέπω κ να κλαίω! 

Κορίτσι μου όχι μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου μην κλαις. ..προσπάθησε να διώξεις το άγχος σου και να έχεις θετική σκέψη όλα καλά θα σου πάνε είμαι σίγουρη...Μην χάνεις την πίστη σου...Θα σου έρθει το μωράκι σύντομα εγώ το πιστεύω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η olga86 είπε:

σημερα τρωγομαι πολυ για τεστ!ειμαι 8 μερες απο την ωορρηξια! δε μου εχουν μεινει πολλα ομως!απο τα ευαισθητα μονο ενα!μη το χαλασω και τρεχω σε φαρμακεια μετα! χαχαχα

  Να σε ρωτησω κατι? Αφου δεν εχεις σταθερο κυκλο, πως ξερεις ποτε ειχες ωορρηξια?

   Το να κανει καθε μηνα τεστ μια γυναικα, ειναι εμμονικο κατα την γνωμη μου κ εγκυμονει δυστυχως  οχι απαραιτητα μωρο αλλα κινδυνους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Να σε ρωτησω κατι? Αφου δεν εχεις σταθερο κυκλο, πως ξερεις ποτε ειχες ωορρηξια?

   Το να κανει καθε μηνα τεστ μια γυναικα, ειναι εμμονικο κατα την γνωμη μου κ εγκυμονει δυστυχως  οχι μωρο αλλα κυνδινους.

   Ειμαι χαζη!! Ξεχασα οτι υπαρχουν κ τα τεστ ωορρηξιας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανω τεστ ωορρηξιας! κινδυνους εννοεις για την ψυχολογια?δεν εχω τετοια θεματα βρε.εχω ηδη ενα κοριτσακι δεν βιαζομαι κ δεν αγχωνομαι αλλα ξερεις ειμαι με το αν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olga86 Μήπως να περιμένεις τουλάχιστον άλλη μία μέρα;Κανε το αύριο το πρωί....εγώ να δεις πώς κρατιέμαι κ έχω λίγες μέρες ακόμα μπροστά μου...

Χθες το βράδυ έβαζα το μπλουζάκι μου να κοιμηθώ κ μ βλέπει ο καλός μου και με ρωτάει...τί έπαθε το στήθος σου;;...να μην  τα πολυλογώ....η άλως μου έχει μεγαλώσει πολύ!!!Λέτε να έγινε το θαυματάκι μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, και εγώ προσπαθώ κοντά στο χρόνο αλλα τίποτε... Έκανα τα τεστακια αυτο το μήνα και περιμένω... Ειναι λίγο ψυχοφθόρα η όλη διαδικασία η εγώ απο το άγχος μου τα βλέπω τόσο μαύρα...? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elena o είπε:

Γεια σας κορίτσια, και εγώ προσπαθώ κοντά στο χρόνο αλλα τίποτε... Έκανα τα τεστακια αυτο το μήνα και περιμένω... Ειναι λίγο ψυχοφθόρα η όλη διαδικασία η εγώ απο το άγχος μου τα βλέπω τόσο μαύρα...? 

   Καλως ηρθες Ελενα!! Εξαρταται βεβαια τι εννοεις "προσπαθεις" αλλα αν οντως προσπαθεις σχεδον ενα χρονο καλο ειναι να πας κ σε εναν γιατρο για να σου δωσει τις πρωτες βασικες οδηγιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elena o είπε:

Γεια σας κορίτσια, και εγώ προσπαθώ κοντά στο χρόνο αλλα τίποτε... Έκανα τα τεστακια αυτο το μήνα και περιμένω... Ειναι λίγο ψυχοφθόρα η όλη διαδικασία η εγώ απο το άγχος μου τα βλέπω τόσο μαύρα...? 

Καλή επιτυχία!!!Εμένα μου άρεσε σαν διαδιακασία,γιατί ένιωθα κάθε μέρα και πιο κοντά στο να το πετύχω...ότι έκανα το κάτι παραπάνω για να τα καταφέρω....άσχετα που ωορρηξία είχα πριν τα παραλάβω και τα ξεκινήσω....σε 8 μέρες περίπου θα ξέρω και ανυπομονώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Καλή επιτυχία!!!Εμένα μου άρεσε σαν διαδιακασία,γιατί ένιωθα κάθε μέρα και πιο κοντά στο να το πετύχω...ότι έκανα το κάτι παραπάνω για να τα καταφέρω....άσχετα που ωορρηξία είχα πριν τα παραλάβω και τα ξεκινήσω....σε 8 μέρες περίπου θα ξέρω και ανυπομονώ!!!

Ευχαριστω πολύ! Και εγώ ετσι ένιωθα, αλλα πολύ απογοήτευση, καθε μήνα... Αυτο το μήνα μου είπε ο γιατρός μετα απο υπέρηχο οτι θα είχα ωορρηξία την Τετάρτη. Όμως δεν ένιωθα τίποτε, κάνενα πονάκι, κάτι που να θυμίζει ωορρηξία και πήρα τεστ απο το φαρμακείο και σήμερα το πρωί η γραμμή ήταν έντονη, και τώρα το βράδυ έχω πόνους ωορρηξίας. Μπορεί να έκανε τόσο λάθος ο γιατρός?πφφφ !!! Άγχος! Ελπίζω όλα να σου πάνε καλα, και να μάθουμε σε οκτώ μέρες ευχάριστα νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Rosemary, Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο και τις δυο τελευταίες φορές με έλεγχο της ωορρηξίας μέσω υπερήχου. Εξετάσεις αιματολογικές έχω κάνει, δεν είχα κάποιο θέμα και ο σύζυγος μου έχει κάνει εξέταση σπέρματος και όλα καλα.. Αλλα τίποτε ακόμα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elena o είπε:

Ευχαριστω πολύ! Και εγώ ετσι ένιωθα, αλλα πολύ απογοήτευση, καθε μήνα... Αυτο το μήνα μου είπε ο γιατρός μετα απο υπέρηχο οτι θα είχα ωορρηξία την Τετάρτη. Όμως δεν ένιωθα τίποτε, κάνενα πονάκι, κάτι που να θυμίζει ωορρηξία και πήρα τεστ απο το φαρμακείο και σήμερα το πρωί η γραμμή ήταν έντονη, και τώρα το βράδυ έχω πόνους ωορρηξίας. Μπορεί να έκανε τόσο λάθος ο γιατρός?πφφφ !!! Άγχος! Ελπίζω όλα να σου πάνε καλα, και να μάθουμε σε οκτώ μέρες ευχάριστα νέα!! 

Δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ την ωορρηξία μου με τον γιατρό,νομίζω όμως ότι για να σου πει σίγουρα πρέπει να δει το αυγουλάκι σου,εμένα έτυχε μια φορά όταν πήγα να κάνω τον ετήσιο έλεγχο και μου είπε ότι έχω έτοιμο το αυγουλάκι μου και οι επόμενες 2 μέρες ότι είναι γόνιμες (το είδα κ εγώ στον υπέρηχο ),αλλά τότε δεν ήμουν με τον καλό μου...κάνε αγκαλίτσες εσύ....και θα έρθει!!!

Χθες βράδυ είδα ελάχιστο ροζ....σήμερα τίποτα....και η περίοδος μου δεν έρχεται ποτέ τόσο νωρίς,σχεδόν πάντα θα έρθει ακριβώς την μέρα που την περιμένω ή με μερικές μέρες καθυστέρηση...άντε να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ την ωορρηξία μου με τον γιατρό,νομίζω όμως ότι για να σου πει σίγουρα πρέπει να δει το αυγουλάκι σου,εμένα έτυχε μια φορά όταν πήγα να κάνω τον ετήσιο έλεγχο και μου είπε ότι έχω έτοιμο το αυγουλάκι μου και οι επόμενες 2 μέρες ότι είναι γόνιμες (το είδα κ εγώ στον υπέρηχο ),αλλά τότε δεν ήμουν με τον καλό μου...κάνε αγκαλίτσες εσύ....και θα έρθει!!!

Χθες βράδυ είδα ελάχιστο ροζ....σήμερα τίποτα....και η περίοδος μου δεν έρχεται ποτέ τόσο νωρίς,σχεδόν πάντα θα έρθει ακριβώς την μέρα που την περιμένω ή με μερικές μέρες καθυστέρηση...άντε να δούμε!!!

.....Αντε με το καλο..περιμενουμε νεα!!!καλο μου φαινεται που ειδες λιγο αιμα...για να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέσα απ την καρδιά μου σου εύχομαι να έρθει αυτή τη φορά! Και εγώ που το έκανα (υπέρηχο) με μπέρδεψε τόσο πολύ, που ενώ είχα ξεκινήσει με τόσο αισιοδοξία αυτο το μήνα... Κατέληξα να ειμαι τόσο αγχωμένη και απογοητευμένη... Δε θελω να πιστέψω οτι ο γιατρός δε μου έδωσε την πρέπουσα σημασία.. Του Ειχα τόση εμπιστοσύνη. Μακάρι απλώς να έπεσε έξω... Το κακό ειναι οτι εχθές ήταν η μέρα σύμφωνα με το τεστ, γιατί σήμερα η δεύτερη γραμμουλα δεν ήταν τόσο έντονη όσο η χθεσινή. Οι πόνοι όμως κρατούν ακόμα.. Τώρα έγινε ωορρηξία δεν έγινε? Πελαγωςα!!Ο άντρας μου έφυγε σήμερα  λόγω δουλειάς και θα γυρίσει τη Δευτέρα... Πάει χαμένος ο μήνας νομίζω...Να παίξω κανένα τζόκερ? με τόση ατυχία! Μπορεί και να γυρίσει η τύχη μου! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ.....μακάρι όλες μας να πάρουμε τεράστιες χοριακές για δώρο φέτος!!!

@Elena o Γιατί τόσο άγχος;;;.....προσπαθούμε να παρακολουθήσουμε τις ωορρηξίες μας για καλύτερα και πιο άμεσα αποτελέσματα,αν είναι να γίνεται τόσο ψυχοφθόρο καλύτερα μην τις παρακαλουθούμε...να κάνουμε αγκαλίτσες γλυκύτατες και αγαπησιάρικες και θα έρθουν τα μωράκια μας!!!Το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός των μωρών μας,δεν μπορούμε να το αποβάλλουμε,αλλά τουλάχιστον να μην το κάνουμε χειρότερο....έκανες δεν έκανες αγκαλίτσες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έκανα αλλα χθες, σύμφωνα με το τεστ οι σημαντικές μέρες ειναι και αύριο... Αφού η γραμμουλα σήμερα το πρωί ήταν πιο ξεθωριασμένη.. ? Αλλα σήμερα το πρωί έφυγε ο άντρας μου, και θα γυρίσει Δευτέρα βράδυ..

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νινα85 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ.....μακάρι όλες μας να πάρουμε τεράστιες χοριακές για δώρο φέτος!!!

@Elena o Γιατί τόσο άγχος;;;.....προσπαθούμε να παρακολουθήσουμε τις ωορρηξίες μας για καλύτερα και πιο άμεσα αποτελέσματα,αν είναι να γίνεται τόσο ψυχοφθόρο καλύτερα μην τις παρακαλουθούμε...να κάνουμε αγκαλίτσες γλυκύτατες και αγαπησιάρικες και θα έρθουν τα μωράκια μας!!!Το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός των μωρών μας,δεν μπορούμε να το αποβάλλουμε,αλλά τουλάχιστον να μην το κάνουμε χειρότερο....έκανες δεν έκανες αγκαλίτσες;;;

Ι Μέσα απ την καρδιά μου σου εύχομαι να έρθει αυτή τη φορά! Και εγώ που το έκανα (υπέρηχο) με μπέρδεψε τόσο πολύ, που ενώ είχα ξεκινήσει με τόσο αισιοδοξία αυτο το μήνα... Κατέληξα να ειμαι τόσο αγχωμένη και απογοητευμένη... Δε θελω να πιστέψω οτι ο γιατρός δε μου έδωσε την πρέπουσα σημασία.. Του Ειχα τόση εμπιστοσύνη. Μακάρι απλώς να έπεσε έξω... Το κακό ειναι οτι εχθές ήταν η μέρα σύμφωνα με το τεστ, γιατί σήμερα η δεύτερη γραμμουλα δεν ήταν τόσο έντονη όσο η χθεσινή. Οι πόνοι όμως κρατούν ακόμα.. Τώρα έγινε ωορρηξία δεν έγινε? Πελαγωςα!!Ο άντρας μου έφυγε σήμερα  λόγω δουλειάς και θα γυρίσει τη Δευτέρα... Πάει χαμένος ο μήνας νομίζω...Να παίξω κανένα τζόκερ? με τόση ατυχία! Μπορεί και να γυρίσει η τύχη μου! ?

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νινα85 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ.....μακάρι όλες μας να πάρουμε τεράστιες χοριακές για δώρο φέτος!!!

@Elena o Γιατί τόσο άγχος;;;.....προσπαθούμε να παρακολουθήσουμε τις ωορρηξίες μας για καλύτερα και πιο άμεσα αποτελέσματα,αν είναι να γίνεται τόσο ψυχοφθόρο καλύτερα μην τις παρακαλουθούμε...να κάνουμε αγκαλίτσες γλυκύτατες και αγαπησιάρικες και θα έρθουν τα μωράκια μας!!!Το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός των μωρών μας,δεν μπορούμε να το αποβάλλουμε,αλλά τουλάχιστον να μην το κάνουμε χειρότερο....έκανες δεν έκανες αγκαλίτσες;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elena o Καθόλου χαμένος ο μήνας....ένα υγιές σπέρμα ζει στον κόλπο μέχρι και 5 ημέρες!!!Βλέπεις;;;Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!Καλή επιτυχία.....από εδώ και πέρα χαμόγελο,θετικές σκέψεις,πίστεψέ το και θα έρθει το μωράκι!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες σας!!!!να έρθουν σύντομα τα μωράκια σας!!! Μην αγχώνεστε και αμα νοιώθετε πως τα τεστ ωορρηξίας σας αγχώνουν να τα σταματήσετε. Οταν προσπαθούσαμε για μωράκι, εμμονική εγω πάντα οταν ξεκινάω κατι, είχα πάρει τεστ ωορρηξίας και τα έκανα ευλαβικά...το αποτελέσμα; άπειρες φορές να κάνω "αγκαλίτσες" γιατί ήταν οι γόνιμες μέρες (χωρίς ουσιαστικά να θέλουμε), άπειρους τσακωμούς...και το μωράκι να μπει στην κοιλίτσα μου όταν τα έκοψα τα τεστ και κάναμε χωρίς πρόγραμμα, χωρίς υπολογισμό για γονιμές μέρες, με τον άντρα μου απλά όποτε θέλαμε. 

Στις αρχές έμενα ξαπλωμένη, σήκωνα τα πόδια...οτι φανταστείτε έκανα...τον μήνα που έμεινα έγκυος ήταν ο μήνας που απλά δεν ασχολήθηκα ΚΑ-ΘΟ-ΛΟΥ με το θέμα.

Α! και να ξέρετε οι πόνοι περιόδου...είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης οπότε μην απογοητεύεστε μέχρι τελευταία στιγμή!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2017 at 2:09 ΠΜ, ο/η Elena o είπε:

γεια σου Rosemary, Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο και τις δυο τελευταίες φορές με έλεγχο της ωορρηξίας μέσω υπερήχου. Εξετάσεις αιματολογικές έχω κάνει, δεν είχα κάποιο θέμα και ο σύζυγος μου έχει κάνει εξέταση σπέρματος και όλα καλα.. Αλλα τίποτε ακόμα... 

 

   Τοτε μην αγχωνεσαι!! Αφου σε παρακολουθει κ γιατρος ολα καλα θα πανε!! Θα σου προτεινα κ ενα ορμονολογικο (θυροειδη, προγεστερονη κ προλακτινη)... Ειναι μερικες φορες πολυ απλα τα πραγματα που μπορει να επιρρεαζουν την γονιμοτητα... Ισως κ καποια βιταμινουλα βοηθουσε..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...