Μετάβαση σε περιεχόμενο
olga86

Πόσες μέρες μετά την ωορρηξία έρχεται περίοδος?

Recommended Posts

Ανοίγω νεο θέμα γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.ήξερα και μου το ειχε επιβεβαιώσει και ο γυναικολόγος μου πως πάντα περίοδος έρχεται 14 μέρες μετα την ωορρηξία. Τον προηγούμενο μήνα είχα ωορρηξία την 16η μέρα και αδιαθετησα 12 μερες μετά στις 27 μέρες. Χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας οποτε η γόνιμη ηταν σίγουρα τότε.Είναι πρόβλημα αυτό? Μπορεί να σημαίνει κακής ποιότητας ωορρηξία? 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Κ εγώ που έχω αρχίσει και το ψάχνω πιο πολύ τώρα....όλοι συμφωνούν ότι η περίοδος έρχεται 14 ημέρες μετά την ωορρηξία όσες μέρες κ αν διαρκεί ο κύκλος μιας γυναικείς η φάση πριν την ωορρηξία μπορεί να κρατήσει αρκετά, αλλά σίγουρα η περιόδος θα έρθει 14 ημέρες μετά την ωορρηξία! Είσαι σίγουρη ότι είχες σωστά το τεστ ή το έκανες όπως έπρεπε;Μήπως θυμάσαι λάθος μέρα;

Κοριτσια δεν ειναι σιγουρο οτι ερχεται 14 μερες μετα. Αυτο ισχυει μονο για σταθερο κυκλο 28 ημερων. Μπορει να ερχεται κ σε 12-16 μερες μετα. Αυτες οι αποκλισεις ειναι φυσιολογικες. 

Καλημέρα! Κορίτσια ναι ισχύει ότι δεν είναι ακριβώς στις 14 μέρες πάντα, οπότε Ολγα μην αγχωνεσαι

κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.τα τεστ τα κανω σωστα και επιβεβαιωνω και τα συμπτωματα με το σωμα μου.οι ημερομηνιες που σημειωνω ειναι επισης σωστες εχω 3 εφαρμογες που τα καταγραφω χαχαχα!

• Like 1

12-16 μέρες μετά την ωορρηξία και δεν έχει να κάνει με το πόσες μέρες κύκλο έχεις. Η ημέρα ωορρηξίας δεν είναι σταθερή, γι αυτό και σε σταθερούς κύκλους μιλάμε για γόνιμες ημέρες για να πιάσουμε αυτές τις αποκλίσεις. 

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Mariloux έχω διαβάσει την ιστορία σου κ εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είσαι πολυυυ εγ κυος ...ισως στη θεση σ να έκανα το ίδιο ...ενταξει είμαστε ανυπόμονος τι να κάνουμε ...μια συνάδελφος μου έκανε εξωσωματική το Μάιο και έκανε χοριακη 3 μέρες πριν ...τωρα περιμένει τα διδυμακια της 😍😘🤗(ήταν 1000% σιγουρη ότι θαταν αρνητική...) οπότε μόνο καλή σκεψη
    • Μακάρι..Είμαι βέβαια πολύ αγχωμένη με αυτά τα καφε τα οποία αυξήθηκαν από χθες.. μου είπε να μην κάνω ακόμα χοριακη αλλά να περιμένω ως τη Δευτέρα και να κανω τότε! 
    • Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! @babybaby χρόνια πολλά κοπέλα μου, να τα εκατοστήσεις και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!!  Εγω δεν μπόρεσα να κρατηθώ και έκανα μια χοριακή σήμερα αντί για Δευτέρα που μου είχε πει ο γιατρός (μετά απο εξωσωματική για όσες δεν ξέρουν την ιστορία μου) και με έχει φάει η αγωνία!! Το ξέρω οτι βιάζομαι αλλά πιστεύω οτι αν είναι να δείξει θα δείξει απο σήμερα, δεν θα το αντέξω να μάθω τα νέα στη δουλειά τη Δευτέρα, καλύτερα σήμερα που είμαι και στο σπιτακι μου!! Στείλτε μου τη θετική ας ενέργεια να πάνε όλα καλα!!! ❤❤❤
    • @Laika δύσκολο πολύ αυτό το χαλαρή! :/
    •     Οι φυσιολογικες τιμες στην κυηση αλλαζουν στις εξετασεις που αναφερεις... Εμενα πχ η crp τον 5ο νομιζω μηνα ηταν 4 κ ο γιατρος μου ειπε πως ηταν πολυ καλα. Νομιζω οτι τα ορια στην κυηση εγραφε το χαρτι οτι ηταν μεχρι 12 αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη... Ειναι πχ σαν τον αιματοκριτη που οσο προχωρα η κυηση εχει την ταση να πεφτει..  Καλη συνεχεια σε'σενα κ στο νινακι σου..!
  • Νέες συζητήσεις