Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


Recommended Posts

   Κοριτσια, μηπως εχετε πληροφοριες για δωρεαν μαθηματα ανωδυνου τοκετου και θηλασμου? Θα παρω σιγουρα να ρωτησω στο Ελενα που ξερω οτι κανουν αλλα θα ηθελα πληροφοριες αν ξερετε κ αλλου (πχ στο Αλεξανδρας)...

   Εσεις θα κανετε ή εχετε κανει? Ποτε πρεπει να τα ξεκινησω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2017 at 1:50 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

   Κοριτσια, μηπως εχετε πληροφοριες για δωρεαν μαθηματα ανωδυνου τοκετου και θηλασμου? Θα παρω σιγουρα να ρωτησω στο Ελενα που ξερω οτι κανουν αλλα θα ηθελα πληροφοριες αν ξερετε κ αλλου (πχ στο Αλεξανδρας)...

   Εσεις θα κανετε ή εχετε κανει? Ποτε πρεπει να τα ξεκινησω??

Στη φαιναρετη στη Ν Σμυρνη..δωρεαν κ πολλες ενοτητες οπως διατροφη φροντιδα μωρου επιλοχειος θηλασμος λαισαρικη φυσικος τοκετος..υπηρχαν κ συναντησεις μετα τη γεννα με τα υπολοιπα ζευγαρια της ομαδας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Στη φαιναρετη στη Ν Σμυρνη..δωρεαν κ πολλες ενοτητες οπως διατροφη φροντιδα μωρου επιλοχειος θηλασμος λαισαρικη φυσικος τοκετος..υπηρχαν κ συναντησεις μετα τη γεννα με τα υπολοιπα ζευγαρια της ομαδας

   Σ' ευχαριστω παρα πολυ!! Μπηκα κιολας στο side τους να ενημερωθω..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η xamogelo είπε:

Για Πάτρα κορίτσια κάτι ή μπα??? (συγνώμη για την κατάχραση του πόστ!)

   Ποια καταχρηση παιδι μου??? Ρωτα στα νοσοκομεια τις περιοχης σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2017 at 1:50 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

   Κοριτσια, μηπως εχετε πληροφοριες για δωρεαν μαθηματα ανωδυνου τοκετου και θηλασμου? Θα παρω σιγουρα να ρωτησω στο Ελενα που ξερω οτι κανουν αλλα θα ηθελα πληροφοριες αν ξερετε κ αλλου (πχ στο Αλεξανδρας)...

   Εσεις θα κανετε ή εχετε κανει? Ποτε πρεπει να τα ξεκινησω??

Θα σου προτεινα τα μαθηματα του Ελενα! Μειναμε παρα πολυ ευχαριστημενοι! Πηγαμε κ σε αλλα, αλλά αυτα μας αρεσαν περισσοτερο, αποτελουνται απο 2 θεωρητικα και 2 πρακτικα με ασκησεις πανω σε μπαλες, αναπνοες κλπ. Το ιδανικο ειναι να ερθει κ ο μπαμπας μαζι! Ειδικα, αν θελει να παρευρισκεται στον τοκετο! Τους δινουν κ βεβαιωση στο τελος, που τους επιτρεπει να παρευρεθουν, εφοσον μιλαμε για το ιδιο μαιευτηριο! Οπως και να χει ομως ειναι πολυ βοηθητικα! Αν ειναι κ η ιδια μαια που ηταν περυσι, θα ενθουσιαστειτε! Εχει πολυ χιουμορ και ειναι πολυ επικοινωνιακη! Νομιζω μετα την 32η εβδομαδα ειναι καλα! Για να τα χεις φρεσκα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Θα σου προτεινα τα μαθηματα του Ελενα! Μειναμε παρα πολυ ευχαριστημενοι! Πηγαμε κ σε αλλα, αλλά αυτα μας αρεσαν περισσοτερο, αποτελουνται απο 2 θεωρητικα και 2 πρακτικα με ασκησεις πανω σε μπαλες, αναπνοες κλπ. Το ιδανικο ειναι να ερθει κ ο μπαμπας μαζι! Ειδικα, αν θελει να παρευρισκεται στον τοκετο! Τους δινουν κ βεβαιωση στο τελος, που τους επιτρεπει να παρευρεθουν, εφοσον μιλαμε για το ιδιο μαιευτηριο! Οπως και να χει ομως ειναι πολυ βοηθητικα! Αν ειναι κ η ιδια μαια που ηταν περυσι, θα ενθουσιαστειτε! Εχει πολυ χιουμορ και ειναι πολυ επικοινωνιακη! Νομιζω μετα την 32η εβδομαδα ειναι καλα! Για να τα χεις φρεσκα! 

  Ωωωω..! Τελεια! Κι εγω που νομιζα οτι το καθυστερησα... Πηρα τηλ αλλα δεν το σηκωναν-θα ξαναπαρω αυριο! Σ'ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Ωωωω..! Τελεια! Κι εγω που νομιζα οτι το καθυστερησα... Πηρα τηλ αλλα δεν το σηκωναν-θα ξαναπαρω αυριο! Σ'ευχαριστω πολυ!!

  Μολις μου βγηκε τηλεφωνητης που ενημερωνει για διαφορα (πχ συμβουλευτικη θηλασμου) που γινονται χωρις ραντεβου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα κάνει για θηλασμό και περιποίηση μωρού σε γνωστό κατάστημα με βρεφικά είδη, αλλά στην κλινική όταν γέννησα μου τα είπαν καλύτερα νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

  Μολις μου βγηκε τηλεφωνητης που ενημερωνει για διαφορα (πχ συμβουλευτικη θηλασμου) που γινονται χωρις ραντεβου!!

Ετσι ειναι! Κι οταν με το καλο γεννησεις αν εχεις οποιαδηποτε απορια ή δυσκολια με το θηλασμο λη την περιποιηση του μωρου, μπορεις να πας και απο εκει με το μωρο σου να σε βοηθησουν, ανεξαρτητα απ το που θα γεννησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

  Ωωωω..! Τελεια! Κι εγω που νομιζα οτι το καθυστερησα... Πηρα τηλ αλλα δεν το σηκωναν-θα ξαναπαρω αυριο! Σ'ευχαριστω πολυ!!

Οχι, μην αγχωνεσαι καθολου! Να ξερεις εχουν πολλα τμηματα πρωινα απογευματινα και σαβ κα! Βρες αυτο που σε βολευει καλυτερα! :) Παρε αυριο πρωι παλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Εχω λοιπον να μεταφερω την μεχρι στιγμης εμπειρια μου απο το Ελενα!!

   Πηρα τηλ προχτες το βραδυ κ δεν το σηκωσε καποιος.. Βγηκε ενα μηνυμα στον τηλεφωνητη κ ενημερωνε για τα μαθηματα θηλασμου κ λοχειας που μπορει να παει οποια κοπελα θελει χωρις ραντεβου. Ελεγε με καθε λεπτομερεια ημερομηνιες, ωρες κ κτηριο. Στον τηλεφωνητη αναφερθηκαν κ τα μαθηματα προετοιμασιας τοκετου (τα βασικα που κραταν κ περισσοτερες ωρες) τα οποια ειναι με ραντεβου. Εγω επειδη ηταν βραδυ κ δε σηκωσε καποιος το τηλ, αφησα μηνυμα στον τηλεφωνητη το κινητο μου κ τα στοιχεια μου...

   ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ 9:15 ΤΟ ΠΡΩΙ !!!!! Μου εκανε τρομερη εντυπωση η αμεση ανταποκριση απο ενα δημοσιο νοσοκομειο που δε θα βγαλει κ κατι απο μενα..! Εδω ιδιωτικους γιατρους παιρνεις κ δεν επικοινωνουν τοσο αμεσα.. Η κοπελα στο τηλεφωνο ΑΨΟΓΗ, μου εδωσε διαφορες ημερομηνιες για να διαλεξω οποιες με βολευουν κ με συμβουλεψε για ο,τι την ρωτουσα!! Απιστευτα καθησυχαστικη...

    Επισης αν παρακολουθησει 2 μαθηματα κ ο μπαμπας, μπορει να παρευρησκεται κ αυτος στον τοκετο!! Κ ολα αυτα...δωρεαν!!

   Υ.Γ. Tα μαθηματα μπορει να τα παρακολουθηση οποιαδηποτε κοπελα, ανεξαρτητα απο το αν θα γεννησει στο Ελενα ή οχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα..εγω ειμαι απο επαρχια....σχεδον 1ωρα απο τν αθηνα...  τα μαθηματα ειναι μαι φορα.? μπορουν  ν γινουν μια φορα τον μηνα....  θα ηθελα να παρακολουθησω κατι τετοι ομαζι μ τν συζηγο μ..αν κ στο νοσοκομειο π θ γεννησω (ιασω) νμζω πως μονο αν θελει ο γιατρος σ βαζει μεσα....εχεις δν εχεις κανει μαθηματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια καλησπερα..εγω ειμαι απο επαρχια....σχεδον 1ωρα απο τν αθηνα...  τα μαθηματα ειναι μαι φορα.? μπορουν  ν γινουν μια φορα τον μηνα....  θα ηθελα να παρακολουθησω κατι τετοι ομαζι μ τν συζηγο μ..αν κ στο νοσοκομειο π θ γεννησω (ιασω) νμζω πως μονο αν θελει ο γιατρος σ βαζει μεσα....εχεις δν εχεις κανει μαθηματα...

    Της συμβουλευτικης λοχειας γινονται καθε 1η Τριτη του μηνα  στις 11:30 κ ειναι ενα τριωρο νομιζω. Του θηλασμου αν παρεις τηλ, σου λεν τις ημερομηνιες που τα κανουν κ πας οποτε θελεις... Ειναι νομιζω ενα διωρο. Τα μαθηματα προετοιμασιας τοκετου ειναι 4 διωρα κ σου κλεινουν ραντεβου.

   Παντως να ξερεις οτι γινονται κ στο Ιασω μαθηματα (εκανε προσφατα μια φιλη μου) σε γυναικες που γενναν στο Ιασω. Αλλα νομιζω οτι τα κανουν οοοολα τα παραπανω σε μια φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

    Της συμβουλευτικης λοχειας γινονται καθε 1η Τριτη του μηνα  στις 11:30 κ ειναι ενα τριωρο νομιζω. Του θηλασμου αν παρεις τηλ, σου λεν τις ημερομηνιες που τα κανουν κ πας οποτε θελεις... Ειναι νομιζω ενα διωρο. Τα μαθηματα προετοιμασιας τοκετου ειναι 4 διωρα κ σου κλεινουν ραντεβου.

   Παντως να ξερεις οτι γινονται κ στο Ιασω μαθηματα (εκανε προσφατα μια φιλη μου) σε γυναικες που γενναν στο Ιασω. Αλλα νομιζω οτι τα κανουν οοοολα τα παραπανω σε μια φορα...

Υπαρχει καποιο κοστος γ τ ιασω;

γτ μ ειχαν πει πως κ καλα λενε δωρεαν αλλα στο τελος στα χρεωνουν..ε μν πληρωσω χρυσαφι κτ π μπορω ν βρω κ πιο οικονομικα...ή κ εντελως δωρεαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Υπαρχει καποιο κοστος γ τ ιασω;

γτ μ ειχαν πει πως κ καλα λενε δωρεαν αλλα στο τελος στα χρεωνουν..ε μν πληρωσω χρυσαφι κτ π μπορω ν βρω κ πιο οικονομικα...ή κ εντελως δωρεαν...

   Η φιλη μου δεν πληρωσε-αρκει βεβαια να γεννας στο Ιασω. Παρε καλυτερα ενα τηλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Η φιλη μου δεν πληρωσε-αρκει βεβαια να γεννας στο Ιασω. Παρε καλυτερα ενα τηλ...

ναι ναι εκει θ γεννησω...  παρακολουθει κ ο αντρας τς..?  εμεις απο τν μια θελουμε ν ειναι μαζι μ ο αντρας μ στον τοκετο αλλα ο γιατρος δν το πολυδεχεται...αλλα ουτε μας τ αρνηθηκε κ ακομη ειμαστε υπο συζητηση...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ναι ναι εκει θ γεννησω...  παρακολουθει κ ο αντρας τς..?  εμεις απο τν μια θελουμε ν ειναι μαζι μ ο αντρας μ στον τοκετο αλλα ο γιατρος δν το πολυδεχεται...αλλα ουτε μας τ αρνηθηκε κ ακομη ειμαστε υπο συζητηση...

 

 

 Αυτο δεν τον γνωριζω.. Αν κ ξερω οτι στα ιδιωτικα μπορει να μπαινει ο μπαμπας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

 Αυτο δεν τον γνωριζω.. Αν κ ξερω οτι στα ιδιωτικα μπορει να μπαινει ο μπαμπας.

τ μαθηματα..αλλα μονο εαν τ επιτρεπει ο γιατρος... κ αν ειναι φυσιολογικος τοκετος..

μ τ καλο τ ζουζουνια μας...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...