Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας.Εχω ενα αγορακι 21 μηνων και την αλλη εβδομαδα θα κανουμε το εμβολιο mmr και εχω αγχωθει γιατι ακουω διαφορα.Αν υπαρχουν εμπειριες απο μαμαδες που κανατε το εμβολιο θα το εκτιμουσα αν μου λεγατε τυχον παρενεργιες που ειχαν τα παιδακια σας.Γενικα αγχωνομαι με τα εμβολια ποσο μαλλον για αυτο που ακουω διαφορα.Ευχαριστω εκ τω προτερον.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ δεν το έκανα ακόμα στον μικρό μου, δεν κλείσαμε ακόμα τον χρόνο αλλά σε συζήτηση με την παιδίατρο μου είπε ότι από την 8η έως την 12η μέρα κάνει παρενέργειες και κυρίως πυρετό και αδιαθεσία. Εγώ που το έκανα επειδή δεν είχα κάνει όταν ήμουν παιδί ολοκληρωμένο τον εμβολιασμό δεν είχα παρενέργειες.

Καλησπέρα κοπέλα μου να χαίρεσαι το μωράκι σου!!Εγώ το έκανα στη κόρη μου 3 Οκτωβρίου .τότε ήμασταν 14 μηνών και κάτι ημερών λόγω  έξαρσης τότε της ιλαρας..ο γιατρός μ.ειπε να περιμένω πυρετό ίσως από 7η ως 15η ημερα..δεν πάθαμε τίποτε ...ουτε καν αδιαθεσία ...κ ήμουν από αυτές π κ εγώ σκεφτόμουν τα μύρια οσια με αυτά π ακούς...ειμαι υπέρ των εμβολίων..οσο για το mmr που είχε κατηγορηθεί μέχρι κ.για αυτισμό ο παιδίατρος μ μου είχε πει αν ένα παιδί έχει αυτισμό αυτό φαίνεται από τους πρώτους μήνες της ζωής του...αυτο τ εμβόλιο γίνεται μετά το 12ο μήνα ..αρα όσοι προσπαθούν να βρουν αιτίες να μη το κάνουν δεν έχουν σοβαρά επιχειρήματα ...να καταντησουμε να πεθαίνουν παιδιά από ξεχασμένες αρρωστιες.Μη φοβάσαι !! προστάτευσε το παιδί σου 😀😀

• Like 1

Καλημέρα, εγώ της το έκανα όταν ήταν 16 μηνών και απλά μετά από 10 περίπου μέρες έκανε λίγο πυρετό για 2 μέρες και τίποτα άλλο. 

Ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας με καθυσηχασαν αρκετα.Κανονικα ηταν να του το κανουμε πιο νωρις το εμβολιο αλλα επειδη το φοβομουν εγω ειχα πει στη παιδιατρο να το καθηστερησουμε ομως τωρα που ειναι σε εξερση η Ιλαρα ειναι αναγκαιο να γινει.

Να μην φοβάσαι καθόλου ούτε και για αυτά που ακουγονται. ...! Εμένα μου έκανε δύο μέρες πυρετό  την 5η και 6η μερα....

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @stergiou συγχαρητήρια!😘😘😘 Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλο το μωράκι σου!😆❤❤ χάρηκα παρα πολυ!!!! Ολα να σου πάνε τέλεια!! ❤ Σχεδόν 9 μηνών εμείς...Πώς μεγάλωσαν τοσο γρηγορα;; θηλαζουμε ακόμα κ δειλα δειλα ειμαστε ετοιμες να μπουσουλησουμε!!!
    • Πραγματικά δε θ μπορούσα να αντέξω το σύστημα Αγγλία... με τίποτα!!!!! Δυστυχώς είχαμε θέματα με το internet κ το τηλ.. Γενικά καλα είμαι αλλά πάνω που μου περνάνε τα ψυχολογικά μου έρχεται η κάθε μια γειτονισσα (κ οχι μόνο)κ με τρελενει... δε νομίζω να μου έχει κάνει dobbler.. μόνο black and white υπέρηχους κάνω..  Κάθε πότε έχετε εσείς ραντεβού τώρα;; εγω κάθε 2 βδομάδες
    • Τώρα περιμένουμε το Σάββατο την χοριακη της @bebe2. Όσο για την φάση της καθεμιας.. Χαμός. Από όλα έχει ο μπαξές.. 
    • @bebe2 τι έχεις καλό μου? Μην πέφτεις.. Λίγες μέρες ακόμα έμειναν. Δώσε μας λίγο ελπίδα♥♥ @Πιου-πιου να είναι όλα καλά αύριο! @satya καλή επιτυχία με την ωοληψια! @Bloublou85 με την λαπαροσκόπηση θα δει όλα τα όργανα. Όμως εάν δεν είναι απαραίτητο θα το απέφευγα..   
    • @Πιου-πιου σας παρακολουθω αλλα δεν συμμετέχω γιατι δεν είμαι και πολυ στα καλά μου 
  • Νέες συζητήσεις