Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έρχεται και ο δικός μου πελαργος!!!


Recommended Posts

Ελα ενταξει τρελλανε μας τωραααααααααα

 

Με το καλοοοοο κοριτσαρα μου να τον/την παρεις αγκαλιτσα σου.

Καλη συνεχεια ασε το αγχος κατα μερος και κοιτα να το χαρεις.

Φιλια πολλα στην ομορφη κοιλιτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/11/2017 at 9:48 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

Αγαπητά μου κορίτσια καλήσπερα.. Καποιες από εσάς ίσως με ξέρετε από παλαιότερα καθώς είμαι μέλος στο Φόρουμ λίγο περισσότερο από ενάμιση χρονο... Και τι δεν εχω μοιραστει μαζί σας όλον αυτό τον καιρο!!! Σας έχω περιγράψει βήμα προς βήμα τις περιπέτειες όλου αυτού του διαστήματος και τα πολλα εμποδια που βρέθηκαν στο δρόμο μου στη διαδρομή προς το όνειρο.. Μια αγωνιωδης μαχη που διήρκησε πάνω από 2 χρόνια... Για την ακριβεια 27,5 μηνες..!!! Προσπάθεια στην αρχή με φυσιολογικο τρόπο, επειτα ατελείωτες  επισκέψεις σε γιατρούς, ατέρμονες εξετάσεις, τονους βιταμινες, αποτυχημένη εξωσωματικη με φάρμακα, αποπειρες γονιμοποιησης του φυσικού ωαρίου που δεν απεδωσαν... Πόνος, κλάμα, απελπισία, αδιέξοδο..!!! Και όμως σήμερα σας γράφω για να σας αφηγηθω ο,τι πιο σημαντικό συνέβη ως τωρα στη ζωη μου.. Πριν απο 2 μηνες και εντελώς απρόσμενα αντικρυσα για πρώτη φορά το δικό μου θετικό τεστ εγκυμοσύνης...!!! Το ξέρω πως μοιάζει απίστευτο και όμως συνέβη!!! Επιτέλους, μετά από όλα αυτά τα βάσανα και τις ταλαιπωρίες.. μετά από όλα αυτά τα δάκρια και τον διαρκη αυτον αγώνα, ο Θεός στον οποίο δεν έπαψα ποτέ να προσεύχομαι έκανε και για εμάς το θαύμα του και μας έστειλε το μωρό μας εντελώς φυσιολογικά... (όχι οτι αν μας το ειχε στειλει με εξωσωματικη θα άλλαζε κάτι..!!!). Έτσι λοιπόν σημερα κλείνω τον τρίτο μήνα και αρχίζω να διανύω τον 4ο.. !!! Βλέπω την κοιλιά μου ελαφρώς φουσκωμενη σαν εχω φάει 3-4 πιάτα φαΐ και ακόμη δεν το πιστεύω...!!!! Τις πρωτες εβδομαδες ειχα υπεβολικο στρες για το αν θα βγουν καλοι οι υπερηχοι, αν θα αναπτυχθει το εμβρυο και αν θα χτυπαει η καρδια... Κανονικά θα έπρεπε να πετάω και όμως.. με ειχε κυριεύσει ο φόβος και δεν επετρεπα στον εαυτό μου να χαρεί..!!! . Ειναι που οταν σου ερχεται ξαφνικα αυτο που παντα ηθελες, τρεμεις μη γινει κάτι και χαθει!!!  Σε αυτη τη φαση είμαι πολύ καλύτερα.. Προσπαθώ να εκλογικευσω τους φόβους και τις ανησυχίες μου.. Νομίζω πραγματι πως εδώ και λίγο καιρο τα εχω καταφέρει..!!! Τωρα περιμένω με αγωνία και τεράστια ανυπομονησία την αυχενικη διαφάνεια την αλλη Πέμπτη που θα είμαι 13 εβδομάδων και 1 μέρα!!! Εύχομαι ολόψυχα και στα δικά σας σε όλες εσάς που προσπαθείτε και αγωνιατε όσο αγωνιούσα και εγω!!! Και θα θελα να ξέρετε πως αργά ή γρήγορα θα στειλει και σε εσας γραμμα ο "πελαργός"... Αρκεί να έχετε τη δύναμη και την αντοχή να τον περιμένετε στωικά όσο χρειαστεί!!! Το ξέρω πως δεν είναι εύκολο.. Εξαλλου θυμάμαι ένα προς ένα όλα τα δάκρια που έριξα για να φτάσω ως εδώ... Όμως σας το υπογράφω πως όταν θα ακούσετε για πρώτη φορά την καρδια του μωρού σας στον υπέρηχο, θα τα αφήσετε όλα πισω και τα σιγουρευτείτε πως τελικά άξιζε τον κόπο!!!!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!!!!!Χαιρομαι πολυ για σενα!Τωρα μολις διαβασα τα νεα σου!Μπραβο ,μπραβο ,μπραβο!Μια υπεροχη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...