Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κύστη και γονιμότητα


Νινα85

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

@karen αυτο εννοεις; χα χαχαχαCat-Picture-Crazy-Cat-Cats-4.jpg.686ae1c84ac5167e26164c71297ccb9d.jpg

Όσες φορές και να το δω πάντα γελάω χαχα. Ξέρεις ποια έχω καιρό να δω την Κατερίνα πολύ δεν θυμάμαι που είναι έχεις νέα τις τατουαζοθεραπεια ει, ες ξεκινήσει. Πολλά κορίτσια αφορά από πέρυσι. Η μαμμυ παρασκευαιδου κοντεύουν γέννησαν τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι που σε κανω να γελας λιγακι! ??

Η παραδκευαιδου γεννησε η γλυκουλα! Εναν παιδαρο! ❤???? 

Η μαμμυ αργει ακομα αλλα ολα πανε καλα Δοξα το Θεό! 

Για την Κατερίνα only love εννοεις; δεν εχω ιδέα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτο αυτό το γατί κορίτσια!!Έχω 3 κ ευτυχώς κανένα δεν του μοιάζει!!χαχαχαχαχ

Μπράβοστα κορίτσια....άντε και στα δικά μας!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Αθήνα μου που είσαι αφαντη καίρο έχω να σε δω 

Γεια !!!Εδω γυροφερνω που κ που.Νεακια δεν εχω ..Μια καθυστέρηση17 ημερών μάλλον απο άγχος.Μπάχαλο  ο κύκλος μου παλι.Επικρατεί σιγη ιχθυος απο τη μεριά του συζύγου μου κ απο ψυχολογία οχι καλή..Τα δικα σου;Προχώρησες στις ενέργειες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν ξέρω για Κύστες θα σου πουν τα κορίτσια που ξέρουν..! Το μόνο που ξέρω είναι ότι η ωορρηξία σου γίνεται κάπου στηνν18 με 19 ημέρα του κύκλου σου.! 

Καλησπέρα κορίτσια Καλώς σας βρίσκω..να μπω στο ψητό κατ' ευθείαν και ευχαριστώ εκ των προτέρων. Ειμαι στην προσπαθεια με τον ανδρα μου εδω και 9 μηνες..λόγω κύστης προφανώς που είχα η ισως έχω, υπάρχει ένας βαθμός δυσκολίας στην σύλληψη.  Περιμενω λοιπόν περιοδο σε τέσσερις μέρες. Πριν δύο μέρες είχα καφε υγρά στο σερβιετακι μου στο τρεις φορές Αλλά ελαχιστα και ειπα ερχεταο περιοδος 6 μερες νωριτερα.Το βράδυ που έπεσα για ύπνο πόνους στην κοιλιά. Την άλλη μέρα μέχρι και σήμερα από αιμα τίποτα. Πολύ διάφανα καφε μονο χθες. Στήθος δεν με πονάει όμως όπως συνήθως πριν τη περιοδο και αυτό με κάνει να αποκλείω το γεγονός της εγκυμοσύνης. Τι λέτε να είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

karen Έλα μου ντε....πώς βγαίνουν έτσι τα γραπτά μου...από τις πρώτες μέρες προσπαθώ να το αλλάξω,αλλά μάταια!!! χαχαχαχα

Αφού έβγαλε άκρη ο κακομοίρης με τις ορμόνες και την τρέλα μου.....άγαλμα θα του στήσω...μου έβαλε τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι....και μάλιστα γόβα...πάντα βέβαια με αγάπη!!!χαχαχαχα

Εσύ πώς είσαι;;Τί έγινε τελικά με τις παρενέργειες,σου άλλαξε χάπια;;

    Νινα, σου εχω απαντηση για το προβλημασου με τα γραμματα!!

   Το παθαινεις αυτο αυτο γιατι κανεις αντιγραφη κ επικολληση στο ονομα της κοπελας που απαντας!! Οποτε η γραμματοσειρα συνεχιζει με τον τροπο που ενανες copy-paste!! Aν γραφεις απο μονη σου το ονομα της κοπελας που θες να απαντησεις (χωρις αντιγραφη-επικολληση) ή αν κανεις απλα μια παραθεση-απαντηση χωρις να αναφερεις το ονομα της, νομιζω ολα θα σου βγαινουν σωστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Rosemary Μου το έχεις ξαναπεί αυτό;;Κάπου το έχασα...έχεις δίκιο...έφταξαν!!!Thank you :x

Εσύ τί κάνεις,πώς είσαι;

  Οχι, δεν σ'το εχω ξαναπει νομιζω, απλα επειδη ειδα οτι προσπαθουσες κ το ειχα παθει κι εγω ειπα να σου πω το μυστικο!!

   Καλα ειμαι!!! Φουσκωνω κ πειναω!!! Αχαχαχα!! Μολις εφαγα 1,5 τοστ κ ποσο θελω να φαω αλλα 2....!! Αλλα προσπαθω....! Πφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

  Οχι, δεν σ'το εχω ξαναπει νομιζω, απλα επειδη ειδα οτι προσπαθουσες κ το ειχα παθει κι εγω ειπα να σου πω το μυστικο!!

   Καλα ειμαι!!! Φουσκωνω κ πειναω!!! Αχαχαχα!! Μολις εφαγα 1,5 τοστ κ ποσο θελω να φαω αλλα 2....!! Αλλα προσπαθω....! Πφ!

Πραγματικά είχα αρχίσει να νιώθω σαν εξωγήινη!!!

Τέλεια.....γιατί 1,5 τοστ κ όχι 2;;

Είναι πολύ αυστηρός ο γιατρός σου με τη διατροφή σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Πραγματικά είχα αρχίσει να νιώθω σαν εξωγήινη!!!

Τέλεια.....γιατί 1,5 τοστ κ όχι 2;;

Είναι πολύ αυστηρός ο γιατρός σου με τη διατροφή σου;

   Ειναι αυτος αυστηρος αλλα ειμαι κ εγω πολυ γουρουνα ( ΠΗΡΑ 4 ΚΙΛΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ!!!!) κ αν αρχισω μπορω να φαω τα παντα!!! Κ επειδη δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο ουτε για το μωρο, ουτε για μενα, προσπαθω οσο μπορω να προσεχω για να μην χρειαστει να κανω γερες διαιτες γιατι δεν την αντεχω την πεινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Ειναι αυτος αυστηρος αλλα ειμαι κ εγω πολυ γουρουνα ( ΠΗΡΑ 4 ΚΙΛΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ!!!!) κ αν αρχισω μπορω να φαω τα παντα!!! Κ επειδη δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο ουτε για το μωρο, ουτε για μενα, προσπαθω οσο μπορω να προσεχω για να μην χρειαστει να κανω γερες διαιτες γιατι δεν την αντεχω την πεινα...

Σωστή...και πολύ καλά κάνεις!!Ωστόσο,υπάρχουν τρόποι να τρως και να χορταίνεις κνα είναι καλό και για την υγεία σας και να μην παχαίνεις....όπως φρούτα,κρακεράκια ολικής,μπάρες δημητριακών...αν δεν σου αρέσουν τα φρέσκα φρούτα υπάρχουν και τα αποξηραμένα....είναι κρίμα να καταπιέζεσαι σε μια τόσο 'ομορφη περίοδο της ζωής σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Σωστή...και πολύ καλά κάνεις!!Ωστόσο,υπάρχουν τρόποι να τρως και να χορταίνεις κνα είναι καλό και για την υγεία σας και να μην παχαίνεις....όπως φρούτα,κρακεράκια ολικής,μπάρες δημητριακών...αν δεν σου αρέσουν τα φρέσκα φρούτα υπάρχουν και τα αποξηραμένα....είναι κρίμα να καταπιέζεσαι σε μια τόσο 'ομορφη περίοδο της ζωής σου!!

  Δεν εχω τετοια θεματα-τρωω τα παντα κ αρκετα υγιεινα...! Κ επειδη ποτε δεν εβαζα κιλα απο την αρχη της κυησης ετρωγα κανονικα!! Ομως ρε παιδι μου, με πιανει κατι 3 φορες το μηνα που δεν το πιστευω!!! Μπορω να φαω 10 κομματια γλυκα κ ενα ολοκληρο αρνι!! κ οσα κιλα δε βαζω ολον το μηνα τα βαζω την βδομαδα της "παρασπονδιας μου"!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί δεν καθιερώνεις την άτακτη μέρα της εβδομάδας;;;Ή τουλάχιστον οι μέρες που σε πιάνει να φας να μην είναι συνεχόμενες,να έχουν μεταξύ τους 2 μέρες προσοχής.....τί σου λέω τώρα εεε;;;Λες και μπορούμε να βάλουμε στο πρόγραμμα τις λιγούρες μας πότε θα μας πιάσουν και γιατί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω Νινα μου για την απαντηση. ο κυκλος μου συνηθως 30 μερες. δεν μου εχει ξανατυχει αυτο. η κυστη οχι δεν ειναι να σπασει αν υπαρχει ακομα θα ειναι στα 2 εκατοστα. ερχεται και φευγει με την περιοδο. εχω γεμισει και σπυρακια αλλα αυτο που ανησυχει περισσοτερο ειναι οι πονοι χωρις κανονικη ροη. και αν ειναι εμφυτευση ποσες μερες κρατανε οι πονοι κοριτσια?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοίμονο....γι'αυτό είμαστε εδώ...να βοηθάμε η μία την άλλη όσο μπορούμε κ όσο 'επιτρέπεται' !!:x

Τον ίδιο κύκλο έχουμε περίπου....λογικά ετοιμάζεται να έρθει η περίοδος....μην ανησυχείς,απλά αν νιώσεις πολύ έντονο πόνο μην το αφήσεις έτσι....κ εγώ καφέ υγρά είχα για 4 μέρες και την επόμενη εβδομάδα μου έσπασαν 2 κύστες με διαφορά 2 ημερών και ευτυχώς είχα πολύ καλό αιματοκρίτη και γενικά η κλινική εικόνα μου ήταν πάρα πολύ καλή και δεν μου έκαναν εισαγωγή,τη γλύτωσα μόνο με αντιβίωση βαρβάτη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...