Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Καλησπερα!εμενα με το αιμα που ειχα δει δυο φορες ,μου ειπε να ξεκουραζομαι καλα και να παρω αναρρωτικη απο την δουλεια! Δεν μου ειπε ακινησια αλλα οχι πολλες δουλειες,γυμναστικη κλπ! Μετα και εφοσον δεν ξανα ειδα κατι(ειμαι πλεον 11 εβδομαδων) κανω διαδρομο σε γρηγορο περπατημα κ χαλαρες ασκησεις για γλουτους και ποδια χωρις βαρος! Αυτα...καλο ειναι για μενα να προσεξεις λιγο αυτες τις εβδομαδες! Ολα καλα,μην αγχωνεσαι @Alkuoni
    • Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Εγώ είχα πονάκια (και βαρβάτα) μέχρι και την 10η εβδομάδα. 
    • Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Πρώτη φορά που θα φέρω παιδί στον κόσμο και φυσικά εργαζόμενη εδώ και 20 χρόνια. Και δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι παίρνουμε και από ποιον. Στην δουλειά μου είπαν ότι θα με πληρώσουν μέχρι τη μέρα που θα σταματήσω (τις 56 μέρες πριν την ΠΗΤ). Μετά ό,τι μου δώσει το ΙΚΑ. Αλλά λέει το ΙΚΑ δεν σου δίνει αυτά που παίρνεις αλλά ένα μικρό ποσό!! Έχω πάρει την βεβαιωση από γιατρό του ΙΚΑ για την ΠΗΤ και μόλις βγω στην άδεια θα πάω και στο ΙΚΑ να τα καταθέσω. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?? Πάω μετά τον τοκετό και στον ΟΑΕΔ??? Δεν βρίσκω έναν άνθρωπο να μου τα εξηγήσει σωστά.  Μου φαίνεται τόσο παράλογο να σε αφήνουν με τρεις και εξήντα λες και τιμωρούν που φέρνεις παιδί στον κόσμο ή λες και δεν χρειάζεσαι χρήματα!! Εάν δεν πάρω ό,τι χρήματα έπαιρνα από την εργασία μου, καήκαμε!!!!!!!!!! Τα έξοδα θα διπλασιαστούν και τα έσοδα θα υποδιπλασιαστούν!!!! 
    • Ολα τελεια τα βλεπω. Ενα δυο θεματακια ΟΛΟΙ εχουμε
    • Καλησπερα κοριτσι! Λοιπον θα σου πω , εγω το ενοιωσα το σπορι πρωτη φορα 15+6 ενα γκλουπ αν μπορώ καπως να το περιγράψω. Χθες το βράδυ ομως εκανε παρτυ πρωτη φορά 16+5 δλδ που ειμαι τωρα και νομιζω οτι φταιει οτι πρώτη φορα μεσα στην εγκυμοσύνη εφαγα πιτσα η οποια ειναι πολυ πολυ αλμυρή και ειχα πεθανει στο νερο μετα γιατι γενικά αποφεύγω το αλάτι και ενοιωσα πολλα "γκλουπ" αλλα Οχι ακριβώς συνεχόμενα. Δεν ξερω πως ακριβώς να το περιγράψω καλύτερα Οπως και να χει απ οτι ξερω το ποτε θα το νοιωσεις εξαρτάται απο πολλα πραγματα, εγω δεν το περιμενα καθολου τοσο νωρίς. Πχ ξερω οτι εχει σημασια και η θεση του πλακούντα εμενα είναι οπίσθιος . Μερικες δεν το νοιώθουν μεχρι και την 20η βδομάδα. Το αισθημα παλμων μπορει να ειναι απο μικρη δυσπεψία αν καταλαβα τι περιγράφεις.  Οσο για την αμνιοπαρακεντιση δεν ξερω καθολου να σε βοηθήσω αλλα μπορω να σου πω οτι στο Αλεξάνδρα εχω χειρουργηθεί στην γυναικολογική και ειχα μεινει απολυτα ευχαριστημένη οποτε πιστεύω θα εισαι μια χαρα.  Καλα αποτελεσματα κορίτσι!!!!
  • Νέες συζητήσεις