Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2018


Recommended Posts

Δεν κατέβηκε ρε γαμωτο και πραγματικά μου δυσκολεύει  την ανάσα, με χτυπάει και ψηλά στα πλευρά... έχει εμπεδωθεί εσένα δηλαδή; από τόσο νωρίς;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@Λευτέρης πως εισαι;;;;κατεβηκε το.μωρακι σου!!!!βρηκα χρονο να.μπω να ρωτησω τα νεα σου...εχω βαλει ρη.μικρη.για υπνο κ θηλαζω το μπεμπακο...αντε ευχομαι να ειναι ολα τελεια!!!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@StelvanΤυχερουλααααααα! Εμένα όχι ακόμα, έχω ξεκινήσει περπάτημα από το Σάββατο 1 ώρα κάθε μέρα και ότι περπατάω μέσα στην υπόλοιπη μέρα είτε σε βόλτα είτε στο σπίτι... αλλά ακόμα ψηλά είναι, το καλό είναι ότι νιώθω καλύτερα από τότε που ξεκίνησα το περπάτημα και σωματικά και ψυχολογικά τα πόδια μου πρήζονται λιγότερο και η ανάσα μου είναι καλύτερη... το άγχος, άγχος βέβαια! Την Πέμπτη έχω γιατρό να δούμε τι θα μου πει..... πως είστε εσείς; γράψε μας τι έγινε και πως όταν βρεις χρόνο και διάθεση! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!! 

Αλλαξαμε ημερομηνια τοκετού λογω σακχαρου και κλεισαμε προκληση στις 18/5!!! Οποτε κοντευουμε με το καλο. Και εμεις!!! 

Καλως μας ηρθες ntiaki!!!! Με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!! 

Αλλαξαμε ημερομηνια τοκετού λογω σακχαρου και κλεισαμε προκληση στις 18/5!!! Οποτε κοντευουμε με το καλο. Και εμεις!!! 

Καλως μας ηρθες ntiaki!!!! Με το καλο!!! 

Ωωωωωω άρα ξέρεις κι εσυ πλέον!!!! Με το καλό Εγώ πάω γιατρό αύριο όποτε θα πάρω μια ιδέα κι εγώ... θα σας ενημερώσω :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntiaki είπε:

Καλώς σας βρήκα. Πρώτο παιδάκι ναι στο Ρέα γεννάω. ..εσείς? 

Εγώ στο μητέρα! Το πρώτο μου, με πητ 13.05... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙτσια καλησπέρα! Πήγαμε γιατρό σήμερα, και με εξέτασε όλα καλά, η μικρή είναι 3200... παρατήρησε μειωμένο αμνιακό και μου είπε αν δεν έχω γεννήσει μέχρι την Τρίτη να πάμε με πρόκληση(το ξέρω ότι πολλοί το ξεκινανε με

προκληση και το καταλήγουν καισαρική, αλλά αυτοσ Δεν είναι τέτοιος, και οι δυο φίλες μου που γέννησαν μαζί του από δυο παιδιά με πρόκληση τις πήγε και γέννησαν φυσιολογικα) να το προσπαθήσουμε και αν τα καταφέρουμε έτσι, έχει καλώς, αλλιώς θα κάνουμε καισαρική...δεν θέλει να ταλαιπωρηθώ πολύ λόγω των ινομυωματων και το ίδιο δεν θέλω κι εγώ....  γενικά δεν έχω κάποιο κόλλημα, καισαρική ή φυσιολογικό, ότι είναι να γίνει, για καλό, να είμαστε γερές και οι δυο... 

μουνεκανε και δακτυλική εξέταση τραχήλου, ένα τσικ πιο ενοχλητικό από την άλλη φορά όχι με πόνο όμως... 

θα ήθελα η αλήθεια είναι να σπάσουν τα νερά και να πάω στο μαιευτήριο μήπως γλιτώσω και τα της πρόκλησης.... 

αγχωθηκα αρκετούτσικα σήμερα που τα είπαμε αυτά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λευτέρη μου μη σε απασχολεί τιποτα!! Οτι ειναι να γίνει γίνεται για καλο! Οσο για την πρόκληση ειναι φυσικά θεμα γιατρου αλλα κ δικο σου.  Εμενα ο γιατρός μου ειναι εντελως καθετος με τις καισαρικες κ αν θα χρειαστεί ν κάνει θα πρέπει να υπάρχει πολυ σοβαρός λογος. Κ εμείς θα ξεκινήσουμε με τεχνιτους πονους κ αν χρειαστεί παμε καισαρικη . Το απευχομαι αλλα οπως πολυ σωστα λες,  οτι ειναι καλύτερο για το μωρο. Μου ειπε θα το τερματισουμε προσπαθώντας φυσιολιγικα κ βλέπουμε.. 

Το κορίτσι σου είναι τελειο απο κιλακια!! Λιγες μερες μεινανε!!! Το πιστευεις οτι τετοια μερα σε μια βδομάδα σίγουρα θα την εχεις αγκαλια????? 

Ντιακι κ εμενα το πρωτο ειναι!! Εγω ειμαι απο θεσσαλονικη κ θα γεννησω εκτος απροόπτου με προκληση στο Παπαγεωργίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy86 είναι εντυπωσιακό  ότι έχει φτάσει η στιγμή που θα γνωριστούμε... πως πέρασε ο καιρός! Σκέφτομαι πως και πως τη μέρα που θα βγούμε από το μαιευτήριο και θα έρθουμε σπίτι μας να τη γνωρίσουμε στα γατάκια μας και να αράξουμε χαλαρά (όσο γίνεται) στον καναπέ μας όλοι μαζί... από τώρα αυτή την εικόνα έχω στο νου μου και προσπαθώ να παίρνω κουράγιο για τον τοκετό.... 

σκεφτομαι τι να κάνω μήπως και το προκαλέσω μόνο του να συμβεί, εκτός από περπάτημα που ήδη κάνω, θα καθαρίσω το σπίτι (θα βάλω ηλεκτρική μετά από 7 μήνες χαχαχ) 

εσυ έχεις άγχος; ή σου φαίνεται ακόμα ψιλό μακριά το 18.05 όποτε την παλεύεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλες κοντά είμαστε. Κ μένα ο μικρός είναι ακόμα ψηλά έχω ραντεβού πάλι την τρίτη, πάντως όταν ρώτησα τον γιατρό για περπάτημα μου είπε ότι περισσότερη δουλειά κάνει το σεξ! Πάντως μην αγχώνομαστε όλες οι φίλες μου γέννησαν φυσιολογικά αλλά με πρόκληση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα. Εγω λεω κανε σεξ! Το ιδιο αποτέλεσμα θα εχεις και χωρις να χρειαστεί να σκουπισεις ολο το απιτι!!! Αχαχχαχαχα

Εγω να σου πω πριν μεινω εγκυος φοβόμουν απίστευτα τη γεννα! Τωρα ειλικρινά ανυπομονώ. Δε ξερω αν θα με πιασει πιο μετα φοβος αλλα προς το παρων το οεριμενω πως και πως! Δε με τρομάζει καθολου γιατι το θεωρω μερος της ολης εμπειρίας. 

Αχ τι ωραια θα ειστε! Ολοι μαζι χαλαρα στον καναπε! Τελεια θα ειναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Χαχαχα. Εγω λεω κανε σεξ! Το ιδιο αποτέλεσμα θα εχεις και χωρις να χρειαστεί να σκουπισεις ολο το απιτι!!! Αχαχχαχαχα

Εγω να σου πω πριν μεινω εγκυος φοβόμουν απίστευτα τη γεννα! Τωρα ειλικρινά ανυπομονώ. Δε ξερω αν θα με πιασει πιο μετα φοβος αλλα προς το παρων το οεριμενω πως και πως! Δε με τρομάζει καθολου γιατι το θεωρω μερος της ολης εμπειρίας. 

Αχ τι ωραια θα ειστε! Ολοι μαζι χαλαρα στον καναπε! Τελεια θα ειναι!! 

Και εγώ έτσι ακριβώς φόβο πολύ τώρα ανυπόμονω!!!Στο σεξ υπάρχει ένα πρόβλημα. ..η κοιλιά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Δεν εχεις και αδικο.. Ουτε εγω μπορω.. Αλλα εχω ακουσει για πλαγια σταση.. Και ο Θεός βοηθος!! Χαχαχχα 

Σεξουλιάρα @mommy86!!!! :P

Φιλια πολλα πολλά πολλά πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacockακι μου γλυκο και ζουμερο!! Σ αγαπω πολυ πολυ πολυ. Σεξι κ οποιος αντεξει λεμεεεεεεε. 

Χαχαχαχα φιλάκια πολλά πολλά στο πιο γλυκο μουτρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Αύριο μπαίνω με πρόκληση!!! Αααααγχοοοοος!!!! 

Οταν χαλαρώσω λίγο και βρω λίγο χρόνο θα σας γράψω πετά ο θεοσ :)  :) ! 

Να χαλαρωσεις κ να σκεφτεις οτι αυριο θα ζησεις μια απο τις πιο συγκλονιστικες στιγμες της ζωης σου..!! Αυριο θα κρατας αγκαλια το μωρο που περιμενες 9 μηνες!! Αυριο θα δεις απο κοντα τα ποδαρακια που σε κλωτσουσαν τοσο καιρο, θα δεις επιτελους το προσωπακι του..! Κ το μωρακι σου θα δει ποια ειναι επιτελους αυτη η φωνη που καθε μερα ακουγε!!

Απολαυσε την τελευταια σου νυχτα με την κοιλιτσα σου!!!

Σου ευχομαι εναν ευκολο τοκετο κ με το καλο να υποδεχτεις την ψυχη σου..! Τα πιο ομορφα ερχονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης με το καλοοοοοοο!!! Σημερα ειναι η μερα σου! Με το καλο να υποδεχτείς το μωρακι σου. Ειναι σίγουρο οτι ολα θα πανε υπεροχα!!! 

@Rosemary πραγματικα μας συγκίνησες!!! 

Αχχχχ ερχεται κ η δικια μας ωρα!! 

Περιμένουμε με χαρα και αγωνια να μας πεις τα ευχάριστα. Με το καλο και παλι κοριτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...