Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2018


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gina83 είπε:

Εγώ είμαι στα κιλά που είμαι γιατί 4 μήνες δεν μπορούσα να φάω τίποτα αλλιώς... Σημασία έχει να είμαστε καλά κ εμείς κ τα μωράκια μας! 

Κ εμείς θελουμε σιγά σιγά να αρχίσουμε να αγοράζουμε γιατί όλα μαζί είναι πολλά χρήματα. 

Εχω αρχίσει και ανυπομονώ να έρθει το μωρό μας (και ταυτόχρονα να αγχωνομαι!).

Εγώ κυρίως αγχώνομαι.... ?Ώρες ώρες το ξεχνάω ότι είμαι έγκυος και όταν με πιάνει "στον ύπνο" και το θυμάμαι αγχώνομαι παρά πολύ! Με τον Τοκετό κυρίως έχω φρικάρει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ.εγω εχω αρχισει να.εχω αγχος...ισως κ τωρα το συνειδητοποιώ.....τοσο καιρο.με.τη δουλεια.κ.με.τη κορουλα.μου δε προλαβαινα.να.πολυσκεφτω...τωρα που βγηκα.σε.αδεια ομως......ενταξει.μεναγχωνει.κ.το.πως θα τα καταφερω με.δυο.παιδια.....κακα.τα ψεματα θα φαω ζορι...γιατι κ η.μικρη μου ειζε συνηθησει.νανεχει ολη.τη.προσοχη το.μωρο χρειαζεταιβαλλη τόση κ.παραπανω....συν το.σπιτι.....δε ξερω πως θα βρω ισορροπίες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης Λευτεράκι μουυυυυυ [smilie=love4.gif]!!!!!!!!!!! Μη μου αγχώνεσαιιιι!!! Εδω  που φτάσαμεεεεε θα χορέψουμε! Κοίτα κάνουμε και καμια πλακίτσα και λέμε μην αγχώνεσαι αλλα και εγω είμαι ψιλοχε...νη :P Σκέφτομαι μακάρι να μπορούσα να πέσω για ύπνο τώρα σαν αρκούδα και να ξυπνήσω την ημέρα του τοκετού...Μετά λεω ποιος αντέχει τόσο καιρό χωρίς φαγητό;;; :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας !!!!!!! Κ εγω εδω ειμαι .... εγω με την αποκολλησουλα που είχα ολα καλά, μόνο που με έπιασε γαστρεντερίτιδα κ είχα συσπάσεις(πραγματικά φοβήθηκα παρα πολυ)... έτσι ειμαι ακομη μεσα ... απο αύριο μου είπε ο γιατρός να βγω αν θελω για λιγο κ με πολυ προσοχή και να το παω έτσι Οχι κάθε μέρα εξω! Κατα τα αλλα ολα καλά, η μπεμπουλα μας ειναι 1.100! Ειμαι 27 +1 κ έχω πάρει 4,5 κιλά.. κ χθες παρήγγειλα την κουνια κ την αλλαξιερα κ τους είπα να μου την φέρουν σε κανα μήνα !! Αυτο για το οινόπνευμα δεν το γνώριζα θα το ρωτήσω όμως γιατι θελω κ εγω να θηλασω... όσο για το άγχος της γεννας έχω πολυ !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angiegk είπε:

Γεια σας !!!!!!! Κ εγω εδω ειμαι .... εγω με την αποκολλησουλα που είχα ολα καλά, μόνο που με έπιασε γαστρεντερίτιδα κ είχα συσπάσεις(πραγματικά φοβήθηκα παρα πολυ)... έτσι ειμαι ακομη μεσα ... απο αύριο μου είπε ο γιατρός να βγω αν θελω για λιγο κ με πολυ προσοχή και να το παω έτσι Οχι κάθε μέρα εξω! Κατα τα αλλα ολα καλά, η μπεμπουλα μας ειναι 1.100! Ειμαι 27 +1 κ έχω πάρει 4,5 κιλά.. κ χθες παρήγγειλα την κουνια κ την αλλαξιερα κ τους είπα να μου την φέρουν σε κανα μήνα !! Αυτο για το οινόπνευμα δεν το γνώριζα θα το ρωτήσω όμως γιατι θελω κ εγω να θηλασω... όσο για το άγχος της γεννας έχω πολυ !!!!!! 

Ίδιο βάρος έχουν τα μπεμπακια μας! Κι εμένα στις 27+1 ήταν 1.100 :):) αποκολλησουλα ποτε έπαθες; 

περαστικα με την γαστρεντερίτιδα και να συνέλθεις γρήγορα γρήγορα! 

Συσπάσεις πως κατάλαβες ότι ήταν; πέτρωμα στην κοιλια είχες; εγώ είχα πόνους περιόδου πριν 2 εβδομάδες και μου είπε ο γιατρός Ότι μάλλον ήταν συσπάσεις... 

για καρότσι εμείς που κοιτάξαμε και ρωτήσαμε φίλες μπυ με παιδιά μας είπαν Ότι το καλύτερο είναι το iglesina (μάλλον δεν το γράφω σωστά) αλλά επειδή είναι πανάκριβο (600€και βάλε) μας είπαν ένα μαγαζί που φέρνει από προμηθευτή καρότσια ίδια με αυτό αλλά από άλλο κατασκευαστή με τα μισά χρήματα! Αν ε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω στο inbox... σε ποια περιοχή μένεις; 

@Fainareti όπως το λες να κάνουμε και λίγο πλακαααααα ????? εγώ δεν έχω θέμα με το να φτάσει έχω θέμα με το όταν φτάσει ?????

@Stelvan ειμαι απόλυτα σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια... θα ζοριστείς λίγο στην αρχή και μετά θα έρθουν οι ισορροπίες και όλα τέλεια θα είναι <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξύπνησα το βράδυ με τρομερούς πόνους, κ ενοιωθα ότι ήταν το έντερο μου.. έρχονταν κ έφευγαν κ ήταν ανυπόφοροι.. ήμουν στο Τσακ να πάρω τον γιατρό γιατι ήταν κ 5 τα ξημερώματα ... με τα πολλα ηρέμησαν ... κ την επόμενη μέρα είχα ραντεβου με τον γιατρό κ στον υπέρηχο μου είπε ότι είχα ακομη συσπάσεις !! Δεν κατάλαβα να πετρώνει η κοιλιά μου.. έχω μπερδευτεί με το πως θα καταλάβω τις συσπάσεις γιατι η κοιλιά μου συνήθως ειναι τσιτσα γιατι η Μπέμπα κάθεται μπροστά ?

την αποκόλληση την έπαθα πριν 25 μέρες περίπου, μια φορα είδα ροζ.... 

κ εμένα για αυτο το καρότσι μου εχουν πει αλλα ειναι πολυ ακριβό !! Μου εχουν πει κ για άλλο ενα «foppapedretti»-ίσως κάτι γράφω λάθος ! Ναι με ενδιαφέρει.... ελευσινα μένουμε .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλά να περάσετε σήμερα :) 

ηθελα να σας ρωτήσω αν το έχει και καμία άλλη... 3ο βράδυ συνεχόμενα ξυπνάω με σχετικά έντονο πόνο περιόδου παίρνω μπουσκοπαν και ηρεμώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !!!! Πήρες τον γιατρό σου να του το πεις ;; Έχω διαβάσει ότι μπορεί να οφείλεται  σε συσπάσεις κ ειναι φυσιολογικό ... αλλα καλύτερα θα ειναι να τον πάρεις ενα τηλ !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι κοριτσακι μου δε το εχω παθει οπως το.περιγραφεις....μου εψει τυχει να.ποναω λογω οτι κοιμαμαι αρκετη ωρα απο τη μια πλευρα η να νιωθω πιεση λογω συχνοουριας.....η οποια εχει φτασει σε τραγικα σημεια σηκωνομαι απο δυο εως τεσσερις φορες το βραδυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angiegk @Stelvan Δεν τον πήρα τηλ γιατί όταν με είδε την Δευτέρα συζητήσαμε για παρόμοια πονάκια που είχα την προηγούμενη βδομάδα που κρατούσαν δευτερόλεπτα και αρκετές φορές μέσα στη μέρα και μου είπε ότι μάλλον είναι μικροσυσπασεις και να παίρνω μπουσκοπαν... τώρα ήταν το ίδιο απλά λίγο πιο έντονος και περισσότερη ώρα τύπου κάποια λεπτά αλλά μια φορά μέσα στο βράδυ... επειδή περνούσε με το μπουσκοπαν δεν τον πήρα... αν με πιάσει και σήμερα το βράδυ αύριο θα τον πάρω... 

ρε κορίτσια έχω χ@@@ει πάνω μου με τον τοκετό... τι θα γινειιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι χες@@@μο είναι αυτό!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angiegk είπε:

Σε νοιωθωωωωω !!!!! Κ εγω το ίδιο άγχος έχω !!!!!!! 

Δεν μπορώ να το ξεπεράσω! Τώρα γράφτηκα σε ένα σεμινάριο που θα γίνει για την εγκυμοσύνη και τον τοκετό από ψυχολόγους τέλος του μήνα μήπως και βοηθώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Μα τι χες@@@μο είναι αυτό!

Δεν μπορώ να το ξεπεράσω! Τώρα γράφτηκα σε ένα σεμινάριο που θα γίνει για την εγκυμοσύνη και τον τοκετό από ψυχολόγους τέλος του μήνα μήπως και βοηθώ... 

Ειναι απολυτως λογικο να αγχώνεσαι...εδω εγω που υποτιθεται εγω ηδη ενα παιδακι νιωθω σαν τη πρωτη μου φορα....το άγχος φουλ......εγω αρχισει κντις αυπνιες ξαπλωνω κ.ενω ειμαι πτωμα αρχιζω κ.σκεφτομαι...... διαβαζω διαφορα κ το ματι γαριδα.....ενα καλο βγηκε χτες παρακολουθησα ενα σεμιναριο θηλασμο στο youtube.στη κορη μου.με φοβισανε κ.δε προσπαθησα για θηλασμο τωρα λεω τουλαχιστον να.ειμαι ενημερωμενη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι θα μας πανε στο μαιευτήριο με το κάντε υπομονή και ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός.....ΑΧΧΑΧΑΑΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΧΑΑΧΑΧΑΧ

υπομονη.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως πάμε; τι κάνουν οι κοιλίτσες;;;; 

εγώ είμαι καλά αν κι αγχωμένη ακόμα, αλλά δήλωσα συμμετοχή σε στο σεμινάρια... 1 για το μητρικό θηλασμό το Σάββατο που είναι δωρεάν κι ένα για την εγκυμοσύνη και τον τοκετό τη δευτερα που πλήρωσα 20€ πιστεύω κάπως θα με χαλαρώσουν αυτά! 

Η μπεμπούλα έχει πάει και κλωτσάει τέρμα δεξιά σε φάση κοντά στη μέση μου στο ύψος του αφαλου αλλά κοντά στη μέση μου!! Πολύ μακριά δηλαδή από τον αφαλό και γενικά από το μπροστινό μέρος της κοιλιάς! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κανεις η ενημερωση ειναι το παν.....που γινεται το σεμινάριο θηλασμου;;;;;ελα ρε η μπεμπουλα ειναι κολυμβηττρια ...περναει.καλα.μεσα στη.κοιλιτσα σου.....εμενα εχει αρχισει να.περιοριζει τις κλωτσιες τωρα που λιγοστευει ο χώρος ...γυρναει η αλλαζει καπως θεση κ σηκωνει τη.κοιλια.στα υψη.....ποτε γεννας @Λευτέρης;;;;;;;; κοντευεις να μπεις ογδοο αν δεν κανω λαθος......ελα τπτ δεν εμεινε...εγω ετσι λεω στον εαυτο μου μπας κ το πιστεψω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Καλα κανεις η ενημερωση ειναι το παν.....που γινεται το σεμινάριο θηλασμου;;;;;ελα ρε η μπεμπουλα ειναι κολυμβηττρια ...περναει.καλα.μεσα στη.κοιλιτσα σου.....εμενα εχει αρχισει να.περιοριζει τις κλωτσιες τωρα που λιγοστευει ο χώρος ...γυρναει η αλλαζει καπως θεση κ σηκωνει τη.κοιλια.στα υψη.....ποτε γεννας @Λευτέρης;;;;;;;; κοντευεις να μπεις ογδοο αν δεν κανω λαθος......ελα τπτ δεν εμεινε...εγω ετσι λεω στον εαυτο μου μπας κ το πιστεψω......

Είμαι 28+5 σήμερα.... Π Ω Σ   Π Ε Ρ Ν Α Ε Ι ο καιρός!!!!!! ?????? 

το σεμινάριο γίνεται στα μελίσσια.... δεν ξέρω που μένεις; εγώ μένω μεταμόρφωση είναι με το αμάξι κανένα 15' δηλαδή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξερω καν που ειναι τα μελισσια....χαχαχχαχα....πανττρυτηκα αθηνα αλλα δεν εχω ιδεα....μενω μοσχατο πρεπει να.ειναι λιγο μακρια.....εγω μπηκα 34 εβδ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stelvan πως παμε;;;;;;;ετοιμάζεσαι ;;; παίρνουμε σειρά σιγά σιγά.....ελα να σφιχταγκαλιαστούμε!!!χααχαχαχχαα!!

@Λευτέρης Αν δεν έχεις νεα μου μόνο εσυ ξέρεις που θα είμαι κρυμμένη....:P 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fainareti μου αντε κ τον φαγαμε.τον γάιδαρο η ουριτσα μας μένει......ελα τσακ κ.μπηκαμε.ενατο.......κ.μετα ο.θεος.βοηθος........κοριτσιααααα φρικαρωωωωωω.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stelvanμη φρικάρεις ρεεεεεεε αν φρικάρεις εσυ, που έχεις ήδη και την εμπειρία, εμείς τι θα κάνουμε ρεεεεεεεεεεε????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...