Μετάβαση σε περιεχόμενο

8η ενδομαδα κύησης ευτυχώς χωρίς συμπτώματα !!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια !!!! Σήμερα μπαίνω στην 8η ενδομαδα και είμαι πολύ χαρούμενη !! Σε λίγες μέρες πάω να ξανάκανω υπέρηχο ( εκανα πριν 10 μέρες & είδαμε το έμβρυο και ακούσαμε και καρδούλα στις 6 εβδομάδες και 3 μέρες !!! ) διάβασα ότι από την ώρα που ακουμε καρδούλα και βλέπουμε το μωράκι , μειώνονται οι πιθανότητες αποβολής και χάρηκα απίστευτα γιατί πέρασα μερικούς μήνες πριν , βιοχημική ... τώρα είμαι πολύ θετική , δεν έχω συμπτώματα , ενώ στη πρώτη είχα καφέ υγρά και αίμα ...   την 8η ενδομαδα , αν όλα εξελίσσονται ομαλά , το έμβρυο φαίνεται πιο καθαρά ; & η καρδουλα χτυπάει πιο έντονα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΕΝΙΑ με το καλο το μωράκι σου!!αυτό είναι αλήθεια από τη στιγμή π ακούς καρδιά μειώνονται πολύ οι πιθανότητες αποβολής αλλά μη σκέφτεσαι καθόλου αυτό το σενάριο να είσαι απόλυτα αισιόδοξη για τ μωράκι σου εγώ ειμαι 7η εβδομαδα ακόμα δεν άκουσα καρδια έχω πάει μόνο στο υπερηχο που είδαμε σάκο κτλ..την επόμενη εβδομάδα θα πάμε για καρδουλα! Όσο περνάει ο καιρός εννοείται κ η καρδιά είναι πιο δυνατή όσο μεγαλωνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να ακούσεις και εσυ τη καρδούλα Ρενα μου !!!! Να είναι όλα τα μωράκια καλά και υπομονή στις μαμάδες ;) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2017 at 12:55 ΠΜ, ο/η Φενια21 είπε:

Γεια σας κορίτσια !!!! Σήμερα μπαίνω στην 8η ενδομαδα και είμαι πολύ χαρούμενη !! Σε λίγες μέρες πάω να ξανάκανω υπέρηχο ( εκανα πριν 10 μέρες & είδαμε το έμβρυο και ακούσαμε και καρδούλα στις 6 εβδομάδες και 3 μέρες !!! ) διάβασα ότι από την ώρα που ακουμε καρδούλα και βλέπουμε το μωράκι , μειώνονται οι πιθανότητες αποβολής και χάρηκα απίστευτα γιατί πέρασα μερικούς μήνες πριν , βιοχημική ... τώρα είμαι πολύ θετική , δεν έχω συμπτώματα , ενώ στη πρώτη είχα καφέ υγρά και αίμα ...   την 8η ενδομαδα , αν όλα εξελίσσονται ομαλά , το έμβρυο φαίνεται πιο καθαρά ; & η καρδουλα χτυπάει πιο έντονα ; 

Μπράβο κοπέλα μου!!!!απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου! !!!!όλα είναι τέλεια! !!!!☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2017 at 12:55 ΠΜ, ο/η Φενια21 είπε:

Γεια σας κορίτσια !!!! Σήμερα μπαίνω στην 8η ενδομαδα και είμαι πολύ χαρούμενη !! Σε λίγες μέρες πάω να ξανάκανω υπέρηχο ( εκανα πριν 10 μέρες & είδαμε το έμβρυο και ακούσαμε και καρδούλα στις 6 εβδομάδες και 3 μέρες !!! ) διάβασα ότι από την ώρα που ακουμε καρδούλα και βλέπουμε το μωράκι , μειώνονται οι πιθανότητες αποβολής και χάρηκα απίστευτα γιατί πέρασα μερικούς μήνες πριν , βιοχημική ... τώρα είμαι πολύ θετική , δεν έχω συμπτώματα , ενώ στη πρώτη είχα καφέ υγρά και αίμα ...   την 8η ενδομαδα , αν όλα εξελίσσονται ομαλά , το έμβρυο φαίνεται πιο καθαρά ; & η καρδουλα χτυπάει πιο έντονα ; 

Με το καλοοοοο ❤! Μη βάζεις τίποτα κακό στο μυαλό σου! Όλα θα πάνε καλά και πριν από μήνες έτσι ήταν να γίνει και έγινε... Τώρα απόλαυσε αυτό που θα ζήσεις... Και άκουσε τις συμβουλές τους γιατρού σου.  

*** μην το ψάχνεις πολύ με το ίντερνετ και τα συμπτώματα και και και... γιατι θα τρελαθείς*** 

❤????καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και ένα γερό παιδάκι ❤????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σας ευχαριστώ παρά πολύ κορίτσια !! Τη Τρίτη θα ξαναπάω να με δει ο γιατρός !! Είμαι πολύ αισιόδοξη αλλα φυσικά υπάρχουν και οι στιγμές αγχους ..... Να είστε όλες καλά ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια ακόμα ερώτηση ... από ποτέ φαίνεται αν ο πλακούντας έχει καλή θέση !; Γιατί είχα την εντύπωση στον 4ο μήνα , αλλά διαβάζω ότι γυναίκες είχαν αποκόλληση τον 3ο μήνα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...