Μετάβαση σε περιεχόμενο
Αγγελική χρε

αποθηλασμος και γαλα νουλακ κονσέρβα Ναι η οχι;

Recommended Posts

καλησπέρα το μωρό μου είναι 10 μηνών θηλάζω και είμαι σε φάση που θέλω να κόψω τον θηλασμό άμεσα από τον προηγούμενο μήνα. απεγνωσμένες προσπαθείς να πιει frezylac 2 σε σκόνη αλλά με τπτ.ετσι η παιδίατρος μ πρότεινε το νουλακ κονσέρβα.με αυτό κάτι γίνεται σιγά σιγά το δέχεται καλύτερα αλλά νιώθω τύψεις που δίνω στο παιδί ένα γαλα κονσέρβα. σκέφτομαι το ένα κοστίζει 15 ευρω και το άλλο 1ευρω οποτε η ποιοτητα εχει διάφορα. τι λετε;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Όταν είχα ρωτήσει την παιδίατρο μ για μετά το θηλασμό αν είναι καλύτερα να δίνω γάλα σε σκόνη ή γάλα σε κονσέρβα μ είπε καλύτερα το γάλα σε σκόνη γιατί είναι καλύτερο. Τώρα βέβαια αν δεν σ πίνει καθόλου εκείνα τα γάλατα για μένα καλύτερα να της δώσεις το νουλακ από το να μην πίνει καθόλου. Εγώ πάντως όταν ήμουν μικρή μ αυτό μεγάλωσα κ μια χαρά ήμουν.. Είναι κ πιο γευστικό. Τώρα όσον αφορά την τιμή σκεψου ότι μπορεί να κάνει 1 ευρώ αλλά είναι για 2 φορές περίπου ενώ το γάλα σε σκόνη διαρκεί περισσότερο

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Προφανως και εχεις ελπιδες! Η 16η ειναι απ τις γονιμες σου μερες!  Το τεστ παπ απ οσο ξερω επιτρεπεται. Νονιζω ειχα κανει στην αρχη της εγκυμοσυνης. Ενημερωσε ομως το γιατρο σου για παν ενδεχομενο!  Να χαιρεσαι το παιδακι σου! Και μακαρι η καινουρια χρονια να σου χαρισει και το δευτερο!   
    • Κορίτσια  γειά σας και από μένα... είμαι 26 χρόνων και έχω ένα παιδάκι 21 μηνών...  Με το σύζυγό μου προσπάθησαμε για δεύτερο παιδάκι τον Σεπτέμβριο,  αλλά δυστυχώς βιωσα μια βιοχημικη αποβολή η οποία μου στοίχισε αρκετά.. ο γυναικολογος μου το θεώρησε τυχαίο γεγονός και έτσι λοιπόν αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε ξανά τώρα το Δεκέμβριο...  Το ερώτημα μου είναι το εξής.. με κύκλο 29-31 ημερών και έχοντας ελεύθερη επαφή το βράδυ της 16ης μέρας,  έχω ελπίδες να είμαι έγκυος?   Επίσης να σημειώσω ότι έχω κλείσει ραντεβού για τεστ πάπ μεθαύριο σε δημόσιο νοσοκομείο.. Σε περίπτωση εγκυμοσύνης,  επιτρέπεται το τεστ Παπ?  Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 
    • Καλησπέρα κορίτσια στην κορη μου δεν είχα τίποτα τώρα στη 12η εβδ ...2η εγκυμοσυνη είχα καφέ αλλά με την καθυστέρηση και πήρα προγεστερόνη ..πριν τη καθυστέρηση όχι δεν είχα τουλάχιστον εγώ.
    • Καλησπερα! ειμαι νεο μελος. εμαθα οτι ειμαι εγκυος κ παροτι δεν ηταν στα αμεσα σχεδια μας χαρηκαμε πολυ! αλλα οσο περνα ο καιρος και γινεται ολο κ πιο πολυ αληθινο ολο αυτο φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερω!!!!  να σημειωσω οτι ειμαι στον 1ο μηνα ειναι ακομα αρκετα νωρις 
  • Νέες συζητήσεις