Μετάβαση σε περιεχόμενο
babybaby

Αχνη γραμμη στο παραθυρο ελεγχου

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα. Επειδη δεν κρατηθηκα (καθοτι στον πρωτο μηνα προσπαθειων κι ολα μ φαινονται καινουργια κ ειδυλλιακα ακομη) ειπα ν κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης τ πρωι. Πηρα τ clear blue π δειχνει πριν την καθυστερηση. Εδειξε ναι μεν αρνητικο αλλα η γραμμη στ παραθυρο ελεγχου βγηκα εξαιρετικα αχνη ενω στο χαρτι τημ εδειχνε σκουρα. Τελικα ηταν ακυρο το τεστ;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

καλημερα κ σε ευχαριστω για την απαντηση. Η αληθεια ειναι οτι απο τα νευρα μ τ πεταξα, αλλα μολις γυρισω σπιτι απο τη δουλεια αν δεν εχει βγαλει ο αντρας μ τα σκουπιδια θα τ βγαλω κ θα τ ποσταρω. Ηταν η γραμμη στο παραθυρο ελεγχου εξαιρετικα αχνη, σα να φαινοταν στο βαθος.

Καλημέρα. Μήπως δεν άφησες το τεστ Όσο έπρεπε να βραχεί; θέλει κάποια δευτερόλεπτα για αυτό μάλλον βγήκε έτσι. 

Μαλλον το αντιθετο σκεφτομαι οτι εγινε. Το βουτηξα πολυ μεσα κι οχι μονο την ακρουλα και το αφησα λιγο παραπανω απο φοβο μηπως δε βραχει καλα, κ μαλλον το παρακανα... ρωτησα τ αντρα μ κ λεει δεν εχει πεταξει τα σκουπιδια, θα το βγαλω μετα φωτο και θα το ποσταρω... αχ μακαρι να ηταν ακυρο...

Καλημέρα κορίτσια !λοιπόν baby baby.. μάλλον για άκυρο μου κάνει γιατί θα έπρεπε η γραμμή ελέγχου να ήταν κανονική γραμμή άσχετα το αποτέλεσμα...επισης θα σε συμβούλευα να μη κάνεις πριν τη περίοδο αλλά με καθυστερηση... Γιατί θα σ πω την πολύ πρόσφατη εμπειρία μ... περίμενα περίοδο 28 Οκτωβρίου..με 30αρη κύκλο..26 τ μήνα κάνω μια χοριακη γιατί ήθελα να πάρω παυσίπονο νωρίτερα να μην υποφέρω στ περιοδο...χοριακη αρνητική....λεω ωραία να πάρω παυσίπονο προληπτικά μη πεθάνω απτο πονο...περιοδος μετά πουθενα...29 Οκτωβρίου αχνό θετικο τεστ ..τωρα ειμαι 7 εβδ. στο 2ο παιδάκι μ...μην εμπιστεύεσαι τίποτα πριν τη καθυστερηση..με το καλο να είσαι!!!😀😀

• Thanks 1

μωρε το ξερω οτι δεν πρεπει να τ κανω πριν γιατι δεν ειναι τοσο αξιοπιστο αλλα ποιος κρατιεται; κ σκεφτομαι αν τ κανω πριν κ βγει αρνητικο δε θα χασω τελειως τις ελπιδες μ γτ θα πω ειναι νωρις, κ αν βγει θετικο θ τελειωνω μ αυτο το αγχος κ την αναμονη μια ωρα αρχυτερα! Οπως κ να χει κερδισμενη θα μαι! Χαχαχα

• Haha 1

στις πριν 58 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

μωρε το ξερω οτι δεν πρεπει να τ κανω πριν γιατι δεν ειναι τοσο αξιοπιστο αλλα ποιος κρατιεται; κ σκεφτομαι αν τ κανω πριν κ βγει αρνητικο δε θα χασω τελειως τις ελπιδες μ γτ θα πω ειναι νωρις, κ αν βγει θετικο θ τελειωνω μ αυτο το αγχος κ την αναμονη μια ωρα αρχυτερα! Οπως κ να χει κερδισμενη θα μαι! Χαχαχα

Το τεστ το βλέπουμε μόνο μέσα στα λεπτά που γράφει κ μετά το πετάμε! Οπότε αν είναι να το βγάλεις φώτο να το δούμε κάνε νέο τεστ :) η ακόμη καλύτερα χοριακη!  καλή επιτυχία! 

• Like 1

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Το τεστ το βλέπουμε μόνο μέσα στα λεπτά που γράφει κ μετά το πετάμε! Οπότε αν είναι να το βγάλεις φώτο να το δούμε κάνε νέο τεστ :) η ακόμη καλύτερα χοριακη!  καλή επιτυχία! 

Βασικά έχεις δίκιο, γιατί τώρα που γύρισα σπίτι και το είδα ξανά η γραμμή στο παράθυρο ελέγχου έχει γίνει πιο έντονη... Οπότε βασικά δε ξέρω, μπορεί να μην ήθελα να δεχτώ ότι είναι αρνητικό και γι αυτό να ήθελα να δω πιο αχνή τη γραμμή ελέγχου.. Τι να πω.... Ας το εκλάβω σαν το πρώτο μου αρνητικό τεστ.... :cry:

εννοείται θα έρθει αν δεν είσαι Τώρα!οι πιθανότητες να μείνει νια γυναίκα το πρώτο μήνα είναι ελάχιστες!σκέψου ανέμελα κ θετικά !!το μωρο έρχεται!!!!!😀😀😀

• Thanks 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Προφανως και εχεις ελπιδες! Η 16η ειναι απ τις γονιμες σου μερες!  Το τεστ παπ απ οσο ξερω επιτρεπεται. Νονιζω ειχα κανει στην αρχη της εγκυμοσυνης. Ενημερωσε ομως το γιατρο σου για παν ενδεχομενο!  Να χαιρεσαι το παιδακι σου! Και μακαρι η καινουρια χρονια να σου χαρισει και το δευτερο!   
    • Κορίτσια  γειά σας και από μένα... είμαι 26 χρόνων και έχω ένα παιδάκι 21 μηνών...  Με το σύζυγό μου προσπάθησαμε για δεύτερο παιδάκι τον Σεπτέμβριο,  αλλά δυστυχώς βιωσα μια βιοχημικη αποβολή η οποία μου στοίχισε αρκετά.. ο γυναικολογος μου το θεώρησε τυχαίο γεγονός και έτσι λοιπόν αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε ξανά τώρα το Δεκέμβριο...  Το ερώτημα μου είναι το εξής.. με κύκλο 29-31 ημερών και έχοντας ελεύθερη επαφή το βράδυ της 16ης μέρας,  έχω ελπίδες να είμαι έγκυος?   Επίσης να σημειώσω ότι έχω κλείσει ραντεβού για τεστ πάπ μεθαύριο σε δημόσιο νοσοκομείο.. Σε περίπτωση εγκυμοσύνης,  επιτρέπεται το τεστ Παπ?  Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 
    • Καλησπέρα κορίτσια στην κορη μου δεν είχα τίποτα τώρα στη 12η εβδ ...2η εγκυμοσυνη είχα καφέ αλλά με την καθυστέρηση και πήρα προγεστερόνη ..πριν τη καθυστέρηση όχι δεν είχα τουλάχιστον εγώ.
    • Καλησπερα! ειμαι νεο μελος. εμαθα οτι ειμαι εγκυος κ παροτι δεν ηταν στα αμεσα σχεδια μας χαρηκαμε πολυ! αλλα οσο περνα ο καιρος και γινεται ολο κ πιο πολυ αληθινο ολο αυτο φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερω!!!!  να σημειωσω οτι ειμαι στον 1ο μηνα ειναι ακομα αρκετα νωρις 
  • Νέες συζητήσεις