Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνη γραμμη στο παραθυρο ελεγχου


babybaby

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα. Επειδη δεν κρατηθηκα (καθοτι στον πρωτο μηνα προσπαθειων κι ολα μ φαινονται καινουργια κ ειδυλλιακα ακομη) ειπα ν κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης τ πρωι. Πηρα τ clear blue π δειχνει πριν την καθυστερηση. Εδειξε ναι μεν αρνητικο αλλα η γραμμη στ παραθυρο ελεγχου βγηκα εξαιρετικα αχνη ενω στο χαρτι τημ εδειχνε σκουρα. Τελικα ηταν ακυρο το τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ σε ευχαριστω για την απαντηση. Η αληθεια ειναι οτι απο τα νευρα μ τ πεταξα, αλλα μολις γυρισω σπιτι απο τη δουλεια αν δεν εχει βγαλει ο αντρας μ τα σκουπιδια θα τ βγαλω κ θα τ ποσταρω. Ηταν η γραμμη στο παραθυρο ελεγχου εξαιρετικα αχνη, σα να φαινοταν στο βαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον το αντιθετο σκεφτομαι οτι εγινε. Το βουτηξα πολυ μεσα κι οχι μονο την ακρουλα και το αφησα λιγο παραπανω απο φοβο μηπως δε βραχει καλα, κ μαλλον το παρακανα... ρωτησα τ αντρα μ κ λεει δεν εχει πεταξει τα σκουπιδια, θα το βγαλω μετα φωτο και θα το ποσταρω... αχ μακαρι να ηταν ακυρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !λοιπόν baby baby.. μάλλον για άκυρο μου κάνει γιατί θα έπρεπε η γραμμή ελέγχου να ήταν κανονική γραμμή άσχετα το αποτέλεσμα...επισης θα σε συμβούλευα να μη κάνεις πριν τη περίοδο αλλά με καθυστερηση... Γιατί θα σ πω την πολύ πρόσφατη εμπειρία μ... περίμενα περίοδο 28 Οκτωβρίου..με 30αρη κύκλο..26 τ μήνα κάνω μια χοριακη γιατί ήθελα να πάρω παυσίπονο νωρίτερα να μην υποφέρω στ περιοδο...χοριακη αρνητική....λεω ωραία να πάρω παυσίπονο προληπτικά μη πεθάνω απτο πονο...περιοδος μετά πουθενα...29 Οκτωβρίου αχνό θετικο τεστ ..τωρα ειμαι 7 εβδ. στο 2ο παιδάκι μ...μην εμπιστεύεσαι τίποτα πριν τη καθυστερηση..με το καλο να είσαι!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε το ξερω οτι δεν πρεπει να τ κανω πριν γιατι δεν ειναι τοσο αξιοπιστο αλλα ποιος κρατιεται; κ σκεφτομαι αν τ κανω πριν κ βγει αρνητικο δε θα χασω τελειως τις ελπιδες μ γτ θα πω ειναι νωρις, κ αν βγει θετικο θ τελειωνω μ αυτο το αγχος κ την αναμονη μια ωρα αρχυτερα! Οπως κ να χει κερδισμενη θα μαι! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

μωρε το ξερω οτι δεν πρεπει να τ κανω πριν γιατι δεν ειναι τοσο αξιοπιστο αλλα ποιος κρατιεται; κ σκεφτομαι αν τ κανω πριν κ βγει αρνητικο δε θα χασω τελειως τις ελπιδες μ γτ θα πω ειναι νωρις, κ αν βγει θετικο θ τελειωνω μ αυτο το αγχος κ την αναμονη μια ωρα αρχυτερα! Οπως κ να χει κερδισμενη θα μαι! Χαχαχα

Το τεστ το βλέπουμε μόνο μέσα στα λεπτά που γράφει κ μετά το πετάμε! Οπότε αν είναι να το βγάλεις φώτο να το δούμε κάνε νέο τεστ :) η ακόμη καλύτερα χοριακη!  καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Το τεστ το βλέπουμε μόνο μέσα στα λεπτά που γράφει κ μετά το πετάμε! Οπότε αν είναι να το βγάλεις φώτο να το δούμε κάνε νέο τεστ :) η ακόμη καλύτερα χοριακη!  καλή επιτυχία! 

Βασικά έχεις δίκιο, γιατί τώρα που γύρισα σπίτι και το είδα ξανά η γραμμή στο παράθυρο ελέγχου έχει γίνει πιο έντονη... Οπότε βασικά δε ξέρω, μπορεί να μην ήθελα να δεχτώ ότι είναι αρνητικό και γι αυτό να ήθελα να δω πιο αχνή τη γραμμή ελέγχου.. Τι να πω.... Ας το εκλάβω σαν το πρώτο μου αρνητικό τεστ.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται θα έρθει αν δεν είσαι Τώρα!οι πιθανότητες να μείνει νια γυναίκα το πρώτο μήνα είναι ελάχιστες!σκέψου ανέμελα κ θετικά !!το μωρο έρχεται!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...
στις On 17/11/2017 at 10:06 ΠΜ, ο/η kaposetsi είπε:

Καλημέρα. Μήπως δεν άφησες το τεστ Όσο έπρεπε να βραχεί; θέλει κάποια δευτερόλεπτα για αυτό μάλλον βγήκε έτσι. 

Είχες απαντήσει παλιά εδώ... τωρα απάντησε και σε εμένα... εκανα το ψηφιακό. 

Κάνω απ τα φτηνά και έχει άχνη γραμμή λέω ιδέα μου αφου το ψηφιακό είχε ένα καθαρό - , για να το ανοίξω να δω πως είναι από μεσα. Και τελικά δεν μπορώ να καταλάβω 😕 έψαξα στο ίντερνετ και εκει που βλέπουμε την άχνη γραμμη είναι της εγκυμοσύνης και μου λείπει η γραμμή ελέγχου. Δεν μπορώ να πάω να πάρω άλλο γτ είναι αργία εδώ και με τρώνε τα φίδια... 

@BlackCat @twinkletwinlkle @Κατεριναπαπκαι σία  δεν ήθελα να χαλάσω το κλίμα στο άλλο θέμα για αυτό γράφω εδώ. 

20220415_090105.jpg

Screenshot_20220415-114211_Google.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα εγώ δεν κατάλαβα τίποτα Ελπιδάκι μου για να είμαι ειλικρινής, αλλά αν το πάνω έχει γραμμή εγκυμοσύνης γιατί την βλέπω δηλαδή και το κάτω είναι το ίδιο ανοιγμένο και δεν έχει, τότε θεωρώ οτι είσαι έγκυος γιατί έτσι θέλω να γίνει 🥰

Και δεν χαλάς κανένα κλίμα..μη το ξαναπείς με στεναχωρείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είχες απαντήσει παλιά εδώ... τωρα απάντησε και σε εμένα... εκανα το ψηφιακό. 

Κάνω απ τα φτηνά και έχει άχνη γραμμή λέω ιδέα μου αφου το ψηφιακό είχε ένα καθαρό - , για να το ανοίξω να δω πως είναι από μεσα. Και τελικά δεν μπορώ να καταλάβω 😕 έψαξα στο ίντερνετ και εκει που βλέπουμε την άχνη γραμμη είναι της εγκυμοσύνης και μου λείπει η γραμμή ελέγχου. Δεν μπορώ να πάω να πάρω άλλο γτ είναι αργία εδώ και με τρώνε τα φίδια... 

@BlackCat @twinkletwinlkle @Κατεριναπαπκαι σία  δεν ήθελα να χαλάσω το κλίμα στο άλλο θέμα για αυτό γράφω εδώ. 

20220415_090105.jpg

Screenshot_20220415-114211_Google.jpg

Κοριτσι μου νομιζω κατι βλεπω. Αλλα να σου πω και κατι... Τα ψηφιακά θέλουν υψηλη χοριακη για να δείξουν.. Σιγουρα πιο υψηλη απο τα απλα. Ειχαμε παραδειγμα και στην αλλη ομαδα η @Hopemumtobeαν θυμαμαι που αυτο της βγηκε αρνητικο και τα απλα τεστ θετικα. Τελικα εγκυος είναι. Εγω στη θεση σου θα επαιρνα υποψιν μου προς το παρον τα τεστ που σου βγαζουν αχνη γραμμουλα.. Εχεις φωτο τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τώρα εγώ δεν κατάλαβα τίποτα Ελπιδάκι μου για να είμαι ειλικρινής, αλλά αν το πάνω έχει γραμμή εγκυμοσύνης γιατί την βλέπω δηλαδή και το κάτω είναι το ίδιο ανοιγμένο και δεν έχει, τότε θεωρώ οτι είσαι έγκυος γιατί έτσι θέλω να γίνει 🥰

Και δεν χαλάς κανένα κλίμα..μη το ξαναπείς με στεναχωρείς..

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσι μου νομιζω κατι βλεπω. Αλλα να σου πω και κατι... Τα ψηφιακά θέλουν υψηλη χοριακη για να δείξουν.. Σιγουρα πιο υψηλη απο τα απλα. Ειχαμε παραδειγμα και στην αλλη ομαδα η @Hopemumtobeαν θυμαμαι που αυτο της βγηκε αρνητικο και τα απλα τεστ θετικα. Τελικα εγκυος είναι. Εγω στη θεση σου θα επαιρνα υποψιν μου προς το παρον τα τεστ που σου βγαζουν αχνη γραμμουλα.. Εχεις φωτο τους?

Το πάνω κορίτσια μου  είναι το τεστ το δικό μου και το κάτω απ το ίντερνετ.  Η κοπέλα είναι έγκυος αλλά τις έβγαζε στο ψηφιακό δεν είναι το άνοιξε και είχε αυτό.  Σε εμένα έχει τόσο άχνη γραμμή για γραμμή ελέγχου είναι πολύ άχνη.  Και δεν βρίσκεται στο σημείο που πρέπει . 

20220415_090125.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Το πάνω κορίτσια μου  είναι το τεστ το δικό μου και το κάτω απ το ίντερνετ.  Η κοπέλα είναι έγκυος αλλά τις έβγαζε στο ψηφιακό δεν είναι το άνοιξε και είχε αυτό.  Σε εμένα έχει τόσο άχνη γραμμή για γραμμή ελέγχου είναι πολύ άχνη.  Και δεν βρίσκεται στο σημείο που πρέπει . 

20220415_090125.jpg

Ρε Παρασκευαίδου εγώ βλέπω δεύτερη αχνή γραμμή δίπλα στην γραμμή ελέγχου.

Δεν την βλέπεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ρε Παρασκευαίδου εγώ βλέπω δεύτερη αχνή γραμμή δίπλα στην γραμμή ελέγχου.

Δεν την βλέπεις?

Εδω δε βλέπω την γραμμή ελέγχου αυτό θα βλεπω. Στο στιχάκι την βλέπουμε και με τον άντρα μου. Είχα και σήμερα 2 σταγόνες αίμα. Για αυτό έκανα σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Το πάνω κορίτσια μου  είναι το τεστ το δικό μου και το κάτω απ το ίντερνετ.  Η κοπέλα είναι έγκυος αλλά τις έβγαζε στο ψηφιακό δεν είναι το άνοιξε και είχε αυτό.  Σε εμένα έχει τόσο άχνη γραμμή για γραμμή ελέγχου είναι πολύ άχνη.  Και δεν βρίσκεται στο σημείο που πρέπει . 

20220415_090125.jpg

Εγώ τα τεστ που εκανα είναι σαν το πανω έχω κύκλο άστατο.. με κύκλο 32-35 μερες περίπου όταν έκανα αυτό το τεστ την 30 μέρα του κύκλου ήταν κάπως έτσι και λέω μπα αρνητικό είναι τα μάτια μου με ξεγελάνε δεν ειναι τίποτα το πέταξα και έκλεψα και λίγο μην πω ψέματα αλλά μετά ξανα έκανα στην 32 μέρα του κύκλου μου επειδή έλεγε ο αντρας μου να κάνω άλλο ένα και ενώ λέω τι να κάνω αφού έκανα πριν 2μερες; Ξανά κάνω και βγαίνει αχνό θετικό δεν το πίστευα και λέω τελικά τα μάτια μου καλά έβλεπαν και εγώ νόμιζα ότι κάνω λαθος όποτε υπομονή και ξανα κανε ένα αν όχι αύριο μεθαύριο και σου εύχομαι καλά αποτελέσματα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Το πάνω κορίτσια μου  είναι το τεστ το δικό μου και το κάτω απ το ίντερνετ.  Η κοπέλα είναι έγκυος αλλά τις έβγαζε στο ψηφιακό δεν είναι το άνοιξε και είχε αυτό.  Σε εμένα έχει τόσο άχνη γραμμή για γραμμή ελέγχου είναι πολύ άχνη.  Και δεν βρίσκεται στο σημείο που πρέπει . 

20220415_090125.jpg

Παιδάκι μου για να καταλάβω αυτή η φωτό τώρα που έκανα παράθεση είναι απο δικό σου τεστ ναι ή οχι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Παιδάκι μου για να καταλάβω αυτή η φωτό τώρα που έκανα παράθεση είναι απο δικό σου τεστ ναι ή οχι;; 

Αυτή είναι δικιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ τα τεστ που εκανα είναι σαν το πανω έχω κύκλο άστατο.. με κύκλο 32-35 μερες περίπου όταν έκανα αυτό το τεστ την 30 μέρα του κύκλου ήταν κάπως έτσι και λέω μπα αρνητικό είναι τα μάτια μου με ξεγελάνε δεν ειναι τίποτα το πέταξα και έκλεψα και λίγο μην πω ψέματα αλλά μετά ξανα έκανα στην 32 μέρα του κύκλου μου επειδή έλεγε ο αντρας μου να κάνω άλλο ένα και ενώ λέω τι να κάνω αφού έκανα πριν 2μερες; Ξανά κάνω και βγαίνει αχνό θετικό δεν το πίστευα και λέω τελικά τα μάτια μου καλά έβλεπαν και εγώ νόμιζα ότι κάνω λαθος όποτε υπομονή και ξανα κανε ένα αν όχι αύριο μεθαύριο και σου εύχομαι καλά αποτελέσματα 💕

Είμαι με εξωσωματική χορικη είναι να κάνω στις 19.04. 

Με μπέρδεψε πολύ το ψηφιακό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είμαι με εξωσωματική χορικη είναι να κάνω στις 19.04. 

Με μπέρδεψε πολύ το ψηφιακό 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είμαι με εξωσωματική χορικη είναι να κάνω στις 19.04. 

Με μπέρδεψε πολύ το ψηφιακό 

Μην δίνεις σημασια στο ψηφιακο , απλα πετα το. Αληθεια σου λεω.. δεν δειχνουν αυτα νωρις, δεν εχουν υψηλη ευαισθησια οπως τα αλλα.. Κρατα μονο το στικακι! Εγω λεω οτι εισαι εγκυος. Κι εγω ειχα ροζ για τρεις μερες και τωρα φαντασου εχω ακομα εκκρισεις παραξενες. ΕΙναι θετικο νομιζω αυτο! ΕΙσαι εγκυος εγω αυτο θελω και αυτο πιστευω και παορνω υποψιν μου μονο το στικακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...