Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κενός σάκος


zogia

Recommended Posts

Καλησπέρα κ από μένα!!

Δυστυχώς πριν λίγες μέρες έκανα απόξεση λόγω κενού σάκου.

Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ έμεινα σχετικά εύκολα έγκυος αλλά δεν υπήρχε έμβρυο.

Έκανα απόξεση γιατί η φαρμακευτική αγωγή δεν βοήθησε να αποβληθεί.

Ο γιατρός μας το θεωρεί τυχαίο γεγονός κ δεν μας συνέστησε εξετάσεις.

Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία κ πως το αντιμετωπίσατε?

Θέλω να είμαι ψύχραιμη κ αισιόδοξη ότι θα ξαναμείνω σύντομα έγκυος  απλά φοβάμαι μήπως μου ξανασυμβεί.

Ευχαριστώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η zogia είπε:

Καλησπέρα κ από μένα!!

Δυστυχώς πριν λίγες μέρες έκανα απόξεση λόγω κενού σάκου.

Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ έμεινα σχετικά εύκολα έγκυος αλλά δεν υπήρχε έμβρυο.

Έκανα απόξεση γιατί η φαρμακευτική αγωγή δεν βοήθησε να αποβληθεί.

Ο γιατρός μας το θεωρεί τυχαίο γεγονός κ δεν μας συνέστησε εξετάσεις.

Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία κ πως το αντιμετωπίσατε?

Θέλω να είμαι ψύχραιμη κ αισιόδοξη ότι θα ξαναμείνω σύντομα έγκυος  απλά φοβάμαι μήπως μου ξανασυμβεί.

Ευχαριστώ!!!!

Καλησπέρα Zogia! Είναι πολύ συχνό το φαινόμενο..και θεωρείται τυχαίο γεγονός. Είχα παρόμοια εμπειρία, με ψυχραιμία και υποστήριξη από το σύντροφο σου θα το προσπεράσεις. Γιατί είναι κάτι που πάντα θα έχεις στο μυαλό σου, να σκέφτεσαι ότι συνέβη σε εσένα για να μην συμβεί σε κάποιον που δεν θα μπορεί να το αντιμετωπίσει. Θα σου πρότεινα να περιμένεις το διάστημα που σου έχει πει ο γιατρός σου μέχρι να ξαναπροσπαθήσετε. Εμάς μας είχε πει τρεις περιόδους, να ξέρεις ότι η απόξεση έχει και τα καλά της. Επειδή σε καθαρίζουν μέσα, αφήνουν ανοιχτό το δρόμο για τα επόμενα μωράκια! Δεν είσαι μόνη όλα θα περάσουν γρήγορα! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!

Ο άντρας μου είναι πολύ ήρεμος κ αισιόδοξος κ αυτό βοηθάει πολύ!

Αυτό που λες είναι μεγάλη αλήθεια...νιώθω δυνατή να πάω παρακάτω!!!

Εσύ είχες κάνει κάποιο περαιτέρω έλεγχο?

Μετά την 1η περίοδο από την απόξεση μας έχει δώσει το οκ να ξαναπροσπαθήσουμε!

Ελπίζω σύντομα να έχω να σας πω ευχάριστα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΜΕΤΆ ΤΗ ΠΡΏΤΗ ΠΕΡΊΟΔΟ! Το  έκανα εγω έμεινα αμέσως έγκυος και είχα πάλι κενό σάκο... Άρα κ τις 2 φορές κενός... Έχω κάνει κάθε εξέταση που υπάρχει για να μην συμβεί Τρίτη φορά με κυριότερους ενόχους τη θρομβοφιλια και αυξημένα φονικά κύτταρα τα οποία επιτίθενται στο έμβρυο γιατί το βλέπουν σαν ξένο σώμα! Και εμένα μου έλεγαν τυχαίο γεγονός, να που δεν ήταν όμως!  Το μόνο που σε συμβουλεύω είναι να περιμένεις 6μηνο κ όχι 1 ούτε 3 μήνες... Στο λέω γιατί μου το έχει πει κ ο νέος μου γυναικολόγος και η διευθύντρια στο τμήμα καθ έξιν αποβολων στο Έλενα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zogia γεια σου... Ο καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός. Η ανταποκριση του καθε οργανισμού στην διαδικασια της αποσεξης και γενικα στην εμπειρία της παλλινδρομης-αποβολης  ειναι διαφορετική... Ναι υπάρχουν γιατροί που λένε να περιμένεις ενα 6 μηνο. Όμως Υπάρχουν και αυτοί που λένε 1 τριμηνο εφόσον οι επανελεγχοι που εχουν γίνει εχουν δειξει πως ολα ειναι καλά.. εχω ζήσει κ εγω την εμπειρία της αποσεξης και περίμενα 2 κυκλους μετα απο θεραπεία, με ειδε ο γιατρος, μου είπε οτι η ανταπόκριση μου ηταν πολυ καλη και αν ειμαι ετοιμη ψυχολογικά να ξεκινήσω προσπάθειες ξανα. Υπάρχουν κοπελες που προσπάθησαν μετα απο 2-3 μηνες και ολα πηγαν καλά... το οτι είχες αυτή την εμπειρία δε σημαίνει πως θα την ξανα ζησεις ξανα κοριτσάκι μου. Σε καταλαβαίνω όμως. Η προσωπική μου γνωμη ειναι.....ακουλουθα πρώτα τις οδηγιες του γιατρού σου και μετα το πως αισθανεσαι εσυ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Zogia γεια σου... Ο καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός. Η ανταποκριση του καθε οργανισμού στην διαδικασια της αποσεξης και γενικα στην εμπειρία της παλλινδρομης-αποβολης  ειναι διαφορετική... Ναι υπάρχουν γιατροί που λένε να περιμένεις ενα 6 μηνο. Όμως Υπάρχουν και αυτοί που λένε 1 τριμηνο εφόσον οι επανελεγχοι που εχουν γίνει εχουν δειξει πως ολα ειναι καλά.. εχω ζήσει κ εγω την εμπειρία της αποσεξης και περίμενα 2 κυκλους μετα απο θεραπεία, με ειδε ο γιατρος, μου είπε οτι η ανταπόκριση μου ηταν πολυ καλη και αν ειμαι ετοιμη ψυχολογικά να ξεκινήσω προσπάθειες ξανα. Υπάρχουν κοπελες που προσπάθησαν μετα απο 2-3 μηνες και ολα πηγαν καλά... το οτι είχες αυτή την εμπειρία δε σημαίνει πως θα την ξανα ζησεις ξανα κοριτσάκι μου. Σε καταλαβαίνω όμως. Η προσωπική μου γνωμη ειναι.....ακουλουθα πρώτα τις οδηγιες του γιατρού σου και μετα το πως αισθανεσαι εσυ.. 

Επίσης...αν εχεις την οικονομικη δυνατότητα και εισαι ψυχολογικά ετοιμη κανε οσες εξετασεις χρειαζονται για να εισαι καλυμμένη.... εμενα με βοήθησε αρκετα το να το ψαξω γιατι ηρέμησα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό κ μου είπε όλα καλά κ ότι μπορώ να προσπαθήσω αφού μου έρθει η περίοδος.

Με προβλημάτισε βέβαια γιατί μου έδωσε αντιβίωση για 10 μέρες ώστε να είμαι καλυμμένη.

Καλυμμένη από τι?

Φορηβήθηκα λίγο γιατί δεν τον γνωρίζω πολύ καλά σαν γιατρό..μου τον συνέστησαν κ σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάρω μια δεύτερη γνώμη.

Ευχαριστώ για κάθε συμβουλή!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η zogia είπε:

Σε αυχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!

Ο άντρας μου είναι πολύ ήρεμος κ αισιόδοξος κ αυτό βοηθάει πολύ!

Αυτό που λες είναι μεγάλη αλήθεια...νιώθω δυνατή να πάω παρακάτω!!!

Εσύ είχες κάνει κάποιο περαιτέρω έλεγχο?

Μετά την 1η περίοδο από την απόξεση μας έχει δώσει το οκ να ξαναπροσπαθήσουμε!

Ελπίζω σύντομα να έχω να σας πω ευχάριστα!!

 

Αρχικά συμφωνώ απόλυτα με την Πεταλουδίτσα28! Το μόνο που σου προτείνω παραπανω αν θες είναι να κάνεις κάποιες εξετάσεις, μια πολύ απλή είναι η κολπική καλλιέργεια και κάποες εξετάσεις αίματος. Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zogia είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό κ μου είπε όλα καλά κ ότι μπορώ να προσπαθήσω αφού μου έρθει η περίοδος.

Με προβλημάτισε βέβαια γιατί μου έδωσε αντιβίωση για 10 μέρες ώστε να είμαι καλυμμένη.

Καλυμμένη από τι?

Φορηβήθηκα λίγο γιατί δεν τον γνωρίζω πολύ καλά σαν γιατρό..μου τον συνέστησαν κ σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάρω μια δεύτερη γνώμη.

Ευχαριστώ για κάθε συμβουλή!

 

Καλυμμένη από τυχόν μολύνσεις! Όλες παίρνουμε αντιβίωση μετά από αποξεση! Επίσης δεν θέλω να σε πανικόβάλλω γιατί επειδή συνέβη σε εμένα δεν σημαίνει ότι θα συμβεί σε εσένα 2 φορές, αλλά αν έχεις δυνατότητα, κάνε και τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για παν ενδεχόμενο! Ελπίζω όντως να ήταν απλά τυχαίο για σένα, απλά όταν μου συνέβη 2η φορά αναθεματιζα την ώρα που δεν έκανα έστω εξέταση θρομβοφιλιας από την πρώτη φορά, γιατί δεν μου την είχε προτείνει κάνεις και όλοι ήταν υπεραισιοδοξοι...  Επίσης αν κ τα υπόλοιπα κορίτσια λένε άκου τον γιατρό σου εγώ επιμένω να μην προσπαθείς για 6 μήνες, γιατί με συμβούλεψαν άνθρωποι που είναι εξειδικευμένοι σε αποβολές και όχι απλός γυναικολόγος! Ο,τι και να αποφασίσεις καλή σου επιτυχια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zogia και μενα μου ειχε δωσει αντιβίωση! Ειναι απολυτα λογικό μη σε ανησυχεί! Εμενα μου ειχε δώσει cyclacur και utrogestan επισης και ειχα αδιαθετισει ακριβώς σε 40 μέρες όπως πςριμενε ο γιατρος. Μπορει κ λιγοτερο δε θυμάμαι παει πολυς καιρος...  Μεσα σε αυτο το διαστημα με ειδε 2 φορές κ αλλη μΙα μετα τη περιοδο κ μου εδωσε το οκ... 

Καπου ειχα διαβασει, επισης, οτι κάποιοι γιατροί προτείνουν παραπανω απο 3 μηνες αναμονης περισσότερο για να ναι "καλυμμένοι" οι ίδιοι.....σωστό ή λάθος αλλα υπάρχει κ αυτή η αντίληψη.

Εν πασι περίπτωση, μετα απο πολυ ψαξιμο καταλαβα οτι δεν υπάρχει σωστο και λαθος και τιποτα δεν ειναι δεδομενο. Μπορεί να περιμένεις ενα εξαμηνο κ να ερθει κ παλι για τυχαιο η αλλο λογο να ξανα φύγει...Μπορεί ομως να προσπαθήσεις εντος του πρωτο 6 μηνου (ακομα & πανω στο τρίμηνο) κ ολα να πάνε καλα!  Υπαρχουν απειρες  τετοιες περιπτώσεις ποθ μου εδωσαν κουραγιο να συνεχισω!

Επισης παιζει ρολο και η ψυχολοφια σου. Εγω προσωπικά μετα απο τη παλλινδορμη ανυπομονούσα να ξεκινησω παλι προσπάθειες. Η αναμονη με σκότωνε..αν καταλαβαινεις τι λεω...ειχα ομως κανει τις εξετασεις μου σε συνεργασια μαι αιματολογο κ υο γιατρο μου κ ηταν ολα καλα... 

Και τελος εχε στο μυαλο σου οτι καθε οργανισμός καθς γυναίκα ειναι διαφορετική..Ακόμα κ η ηλικια μπορεί να παίζει ρολο και γενικα το ιστορικό μιας κοπελας.. 

Δε προσπαθώ να σε πεισω να ξεκινησεις αμεσα..απλα να εχεις μια πιο σφαιρικη άποψη..Υπάρχουν απειρες γνωμες πανω σε αυτο το θεμα αλλα η καθε περίπτωση ειναι μοναδικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Καλυμμένη από τυχόν μολύνσεις! Όλες παίρνουμε αντιβίωση μετά από αποξεση! Επίσης δεν θέλω να σε πανικόβάλλω γιατί επειδή συνέβη σε εμένα δεν σημαίνει ότι θα συμβεί σε εσένα 2 φορές, αλλά αν έχεις δυνατότητα, κάνε και τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για παν ενδεχόμενο! Ελπίζω όντως να ήταν απλά τυχαίο για σένα, απλά όταν μου συνέβη 2η φορά αναθεματιζα την ώρα που δεν έκανα έστω εξέταση θρομβοφιλιας από την πρώτη φορά, γιατί δεν μου την είχε προτείνει κάνεις και όλοι ήταν υπεραισιοδοξοι...  Επίσης αν κ τα υπόλοιπα κορίτσια λένε άκου τον γιατρό σου εγώ επιμένω να μην προσπαθείς για 6 μήνες, γιατί με συμβούλεψαν άνθρωποι που είναι εξειδικευμένοι σε αποβολές και όχι απλός γυναικολόγος! Ο,τι και να αποφασίσεις καλή σου επιτυχια!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Νομίζω οτι εξετάσεις για θρομβοφιλία πρέπει να περάσει ένα διάστημα απο την απόξεση οπότε θα το σκεφτώ αν κ ο γιατρός μου δε μου το συστήνει. Όσο για το διάστημα των 6 μηνών μπορείς να έχεις δίκιο άλλα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να μη το ξαναζήσεις κ σύντομα με ένα μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Zogia και μενα μου ειχε δωσει αντιβίωση! Ειναι απολυτα λογικό μη σε ανησυχεί! Εμενα μου ειχε δώσει cyclacur και utrogestan επισης και ειχα αδιαθετισει ακριβώς σε 40 μέρες όπως πςριμενε ο γιατρος. Μεσα σε αυτο το διαστημα με ειδε 2 φορές κ αλλη μΙα μετα τη περιοδο κ μου εδωσε το οκ... 

Καπου ειχα διαβασει, επισης, οτι κάποιοι γιατροί προτείνουν παραπανω απο 3 μηνες αναμονης περισσότερο για να ναι "καλυμμένοι" οι ίδιοι.....σωστό ή λάθος αλλα υπάρχει κ αυτή η αντίληψη.

Εν πασι περίπτωση, μετα απο πολυ ψαξιμο καταλαβα οτι δεν υπάρχει σωστο και λαθος και τιποτα δεν ειναι δεδομενο. Μπορεί να περιμένεις ενα εξαμηνο κ να ερθει κ παλι για τυχαιο η αλλο λογο να ξανα φύγει...Μπορεί ομως να προσπαθήσεις εντος του πρωτο 6 μηνου (ακομα & πανω στο τρίμηνο) κ ολα να πάνε καλα!  Υπαρχουν απειρες  τετοιες περιπτώσεις ποθ μου εδωσαν κουραγιο να συνεχισω!

Επισης παιζει ρολο και η ψυχολοφια σου. Εγω προσωπικά μετα απο τη παλλινδορμη ανυπομονούσα να ξεκινησω παλι προσπάθειες. Η αναμονη με σκότωνε..αν καταλαβαινεις τι λεω...ειχα ομως κανει τις εξετασεις μου σε συνεργασια μαι αιματολογο κ υο γιατρο μου κ ηταν ολα καλα... 

Και τελος εχε στο μυαλο σου οτι καθε οργανισμός καθς γυναίκα ειναι διαφορετική..Ακόμα κ η ηλικια μπορεί να παίζει ρολο και γενικα το ιστορικό μιας κοπελας.. 

Δε προσπαθώ να σε πεισω να ξεκινησεις αμεσα..απλα να εχεις μια πιο σφαιρικη άποψη..Υπάρχουν απειρες γνωμες πανω σε αυτο το θεμα αλλα η καθε περίπτωση ειναι μοναδικη..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!Κ εγώ παίρνω cyclacur.  Όταν τελειώσω κ τα καφέ μου είπε θα αδιαθετήσω κ μπορώ να προσπαθήσω. Ήδη υπερηχογραφικά είμαι οκ. Καλλιέργειες είναι οκ...για θρομβοφιλία μου είπε όχι από την 1η φορά. Εσύ είχες κάνει από την 1η φορά?Είναι αισιόδοξος γενικότερα κ δε μου είπε να περιμένω ένα εξάμηνο. Ψυχολογικά νιώθω καλά...δυστυχώς είναι σύνηθες φαινόμενο.Πάμε παρακάτω γιατί τα καλύτερα μας περιμένουν θεωρώ!!Μας εύχομαι ένα μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Zogia και μενα μου ειχε δωσει αντιβίωση! Ειναι απολυτα λογικό μη σε ανησυχεί! Εμενα μου ειχε δώσει cyclacur και utrogestan επισης και ειχα αδιαθετισει ακριβώς σε 40 μέρες όπως πςριμενε ο γιατρος. Μπορει κ λιγοτερο δε θυμάμαι παει πολυς καιρος...  Μεσα σε αυτο το διαστημα με ειδε 2 φορές κ αλλη μΙα μετα τη περιοδο κ μου εδωσε το οκ... 

Καπου ειχα διαβασει, επισης, οτι κάποιοι γιατροί προτείνουν παραπανω απο 3 μηνες αναμονης περισσότερο για να ναι "καλυμμένοι" οι ίδιοι.....σωστό ή λάθος αλλα υπάρχει κ αυτή η αντίληψη.

Εν πασι περίπτωση, μετα απο πολυ ψαξιμο καταλαβα οτι δεν υπάρχει σωστο και λαθος και τιποτα δεν ειναι δεδομενο. Μπορεί να περιμένεις ενα εξαμηνο κ να ερθει κ παλι για τυχαιο η αλλο λογο να ξανα φύγει...Μπορεί ομως να προσπαθήσεις εντος του πρωτο 6 μηνου (ακομα & πανω στο τρίμηνο) κ ολα να πάνε καλα!  Υπαρχουν απειρες  τετοιες περιπτώσεις ποθ μου εδωσαν κουραγιο να συνεχισω!

Επισης παιζει ρολο και η ψυχολοφια σου. Εγω προσωπικά μετα απο τη παλλινδορμη ανυπομονούσα να ξεκινησω παλι προσπάθειες. Η αναμονη με σκότωνε..αν καταλαβαινεις τι λεω...ειχα ομως κανει τις εξετασεις μου σε συνεργασια μαι αιματολογο κ υο γιατρο μου κ ηταν ολα καλα... 

Και τελος εχε στο μυαλο σου οτι καθε οργανισμός καθς γυναίκα ειναι διαφορετική..Ακόμα κ η ηλικια μπορεί να παίζει ρολο και γενικα το ιστορικό μιας κοπελας.. 

Δε προσπαθώ να σε πεισω να ξεκινησεις αμεσα..απλα να εχεις μια πιο σφαιρικη άποψη..Υπάρχουν απειρες γνωμες πανω σε αυτο το θεμα αλλα η καθε περίπτωση ειναι μοναδικη..

Επισης παιζει ρόλο και η εβδομαδα στην οποια εγινε η αποσεξη...Προφανώς αλλιως ειναι να κάνεις αποσεξη στη 5η εβδομαδα, αλλιως στην 7η αλλιως στη 10 κτλ κτλ...προσωπικη μου αποψη παντα κ απο οσο εχω διαβάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2017 at 12:45 ΜΜ, ο/η zogia είπε:

Καλησπέρα κ από μένα!!

Δυστυχώς πριν λίγες μέρες έκανα απόξεση λόγω κενού σάκου.

Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ έμεινα σχετικά εύκολα έγκυος αλλά δεν υπήρχε έμβρυο.

Έκανα απόξεση γιατί η φαρμακευτική αγωγή δεν βοήθησε να αποβληθεί.

Ο γιατρός μας το θεωρεί τυχαίο γεγονός κ δεν μας συνέστησε εξετάσεις.

Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία κ πως το αντιμετωπίσατε?

Θέλω να είμαι ψύχραιμη κ αισιόδοξη ότι θα ξαναμείνω σύντομα έγκυος  απλά φοβάμαι μήπως μου ξανασυμβεί.

Ευχαριστώ!!!!

επειδη τα εχω περασει μην περιμενεις το 6μηνο....γιατι ετσι μου ειπαν κ εμενα στο Ελενας (ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΟΙΚΤΡΑ!!!!!!)κ οταν περασει το εξαμηνο να ξερεις οτι η γυναικα κλεινει...κ ετσι περιμενα ενα χρονο μεχρι να ξαναμεινω.....ενω την δευτερη αφου προηγηθηκε η πρωτη αποξεση στην αμεσως επομενη περιοδο εμεινα εγκυος .....κ πριν τη πρωτη ειχα κανει ενα χειρουργειο..με αλλα λογια εμενα εγκυος εφοσον κατι χειρουργειο ειχε προηγηθει.....για μενα μην περιμενεις ..δυο κυκλοι ειναι αρκετοι...γιατι απλα εισαι αυτο που λεμε ΑΝΟΙΧΤΗ!!!  με το καλο η προσπαθεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...