Μετάβαση σε περιεχόμενο
Gina 955

Ανώμαλη γονιμοποίηση και κακης ποιότητας ωαρια !!

Recommended Posts

Κοριτσια τι ξέρετε γύρο από αυτό το θέμα.?? Ποιες το έχετε πάθει ?? Τι έφταιξε Τελικά??  Η δικιά μου εμπειρία είναι 22 αυγουλακια τελικά 17 ωαρια μετά από ωοληψια ..γονιμοποιηθηκαν τα 5 και αυτά ήταν καλής ποιότητας και έτσι δν προχωρήσαμε σε εμβριομεταφορα...να σημειώσω ότι ολες οι εξετάσεις μου οπως και η αμη μου ητ αν τέλειες.   Δεν την περιμέναμε αυτήν την εξέλιξη..!!

• Sad 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

<<Γονιμοποιηθηκαν τα 5 και αυτά ήταν καλής ποιότητας και δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα>>?? Μήπως εννοείς δεν Γονιμοποιηθηκαν? 

Καλημέρα Gina!

Εγώ αυτό που ξέρω Απο την προσωπική μου εμπειρία με 3 παλλινδρομες κυησεις και 2 βιοχημικές πλέον, είναι ότι το ζήτημα εξωσωματική και προεμφυτευτικος έλεγχος συζητείται πολύ, είναι αυτό που προτείνεται σαν λύση. 

Αν αποδειχτεί κακή η ποιότητα των ωαρίων, τότε μονόδρομος είναι η εξωσωματική με δανεικό ωάριο...

Η γνώμη του γιατρού σου Ποια είναι;

Η γνώμη του γιατρού μου είναι ότι βάση εμπειρίας σου και εξετάσεων μου που είναι άριστες ότι ήταν ενα τυχαίο γεγονός η λογο κάκου κύκλου μου . .τωρα με φόρτωσε με εξετάσεις για να ήμαστε σίγουροι.  

Εγώ από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα και η άποψη μου είναι να τις κάνεις για να ξέρεις τι φταίει και τι όχι. 

Σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια και η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου...

Κορίτσι μ μπορεί να φταίει τ πρωτόκολλο. Ιδανικός αριθμός ωαρίων είναι γύρω στα 12 με 13. Ίσως ζοριστηκε πολύ ο οργανισμός σ για να παράγει τόσα πολλά με αποτέλεσμα να μην είναι ποιοτικά. Συζήτησε για αλλαγή πρωτοκόλλου. 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Κοριτσια τι ξέρετε γύρο από αυτό το θέμα.?? Ποιες το έχετε πάθει ?? Τι έφταιξε Τελικά??  Η δικιά μου εμπειρία είναι 22 αυγουλακια τελικά 17 ωαρια μετά από ωοληψια ..γονιμοποιηθηκαν τα 5 και αυτά ήταν καλής ποιότητας και έτσι δν προχωρήσαμε σε εμβριομεταφορα...να σημειώσω ότι ολες οι εξετάσεις μου οπως και η αμη μου ητ αν τέλειες.   Δεν την περιμέναμε αυτήν την εξέλιξη..!!

Καλησπέρα εγώ ναι γνωρίζω και εγώ κακής ποιότητας ωάρια στις έξι μου προσπάθειες έφτασα σε εμβρυομεταφορα χωρίς εμφύτευση οι άλλες δύο που ακολούθησαν μια δεν είχα γίνομιμοποιηση καν και η άλλη με ανωμαλία όλες οι εξετάσεις καθαρές βρέθηκαν κάποια θέματα αλλά αντιμετωπιστηκαν.Εγω θα συνεχίσω με δανεικά ωάρια. Πολλά ωάρια και το ο πέντε?απο 17?τι να πω εγώ ούτε ποιοτητα ούτε ποσότητα δυο με το ζόρι και σε καλούς κύκλους 

Μπράβο σου που δεν τα παρατάς και θα μπεις στην διαδικασία δωρεάς ωαρίων  ..εγω ψιλιαζομαι στην δικιά μου περίπτωση ότι κάτι δεν πήγε καλά στο εργαστήριο.  Γιατί είμαι 22 χρονών σε εμένα δεν έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα και μέχρι την ωοληψια πήγαιναν όλα τέλεια..και ο γιατρός μου ηταν πολύ θετικός..ειχα πολλά ωαρια και μεγάλα   ...22 ωοθυλακια 17 ωαρία μου είπαν την επόμενη μέρα ότι γονιμοποιηθηκαν μονο τα 5 και πως ηταν και χάλια ολα   .και πως εφτεγαν τα ωαρια ..τον λόγο κανενας δεν μπορεί να μου το εξηγήσει ..γιαυτο μου φαίνετε παράξενο...

• Like 1

@Diwni μπορεί να έγινε και αυτό αλλά να σε ρωτήσω κάτι τα χιλιοστά στον υπέρηχο που κάνουμε για τα οωθυλακια εαν είναι μεγαλα δεν σημαίνει ότι είναι και καλά??? Η δεν παίζει ρόλο???

Η ποιοτητα των ωαριων κοριτσι μου δε φαινεται απο το μεγεθος των ωοθηλακιων...οποτε δε παιζει ρολο.

• Like 1

Χμμμ...τελος πάντων μακάρι όλες Εμείς οι γυναίκες και οι άντρες μας μαζί να έχουμε την δύναμη να συνεχίσουμε αυτόν τον αγώνα να μην μας παίρνει από κάτω γιατί κα ποια στιγμή θα τα καταφέρουμε όλες μας Και όλα αυτα που περνάμε θα είναι σαν  ένα κακο όνειρο .....

• Like 3

Μακαρι να ερθει το μωρακι μας κ χαλαλι ολα... Θα ξεχάσουμε ολα τα δακρυα.. Θα νιώθουμε νικητριες! 

• Like 1

Θα έρθει...ειμαι σίγουρη πως θα έρθει    ...πιστη να έχουμε και δύναμη.... θα έρθει η μέρα που θα ξυπνάμε και θα έχουμε δίπλα μας ένα αγγελούδι...μακαρι και δύο 😊😊😊

• Like 1

Εγώ κάποια στιγμή βρέθηκα με μια κοπέλα η όποια ήταν στην δεύτερη και επιτυχημένη εξωσωματική με δίδυμα.Η πρώτης της πήρες 11 δεν θυμάμαι καλά τα νούμερα κδεν περπάτησε κανένα και τις έφταιγε το Σερπαφαρ τις δημιουργούσε θέμα. Ίσως φταίει το πρωτόκολλο που ακολούθησες να μην ήταν τι κατάλληλο για την περίπτωση σου,να θες αλλαγή όπως γράφει και η φίλη πιο πάνω. Ο γιατρός σου τι σου είπε? 

Ό γιατρός μου ειπε ότι δεν φταίνε τα φάρμακα και ότι ισως έτυχε λογο κάκου κύκλου..εγω πραγματικά είμαι σε φάση που δεν ξέρω τι να πιστέψω..με φορτωσε με εξετάσεις Τύπου καρυοτυπος και διάφορες τέτοιες και περιμένω σε 2 βδομαδες να βγουνε   ..

στις On 18/11/2017 at 4:21 ΜΜ, ο/η Gina 955 είπε:

Ό γιατρός μου ειπε ότι δεν φταίνε τα φάρμακα και ότι ισως έτυχε λογο κάκου κύκλου..εγω πραγματικά είμαι σε φάση που δεν ξέρω τι να πιστέψω..με φορτωσε με εξετάσεις Τύπου καρυοτυπος και διάφορες τέτοιες και περιμένω σε 2 βδομαδες να βγουνε   ..

Ίσως να ναι και ο κύκλος. Εξετάσεις φουλ καλά σε έκανε να αποκλείσει κάθε τι ενδεχομενο.Καλα αποτέλεσματα σου εύχομαι πολλά ωάρια και γονιμοποίηση σε πολύ λίγα μιλάμε για 17 και περπάτησαν πέντε κακός κύκλος μακάρι αλλά δεν μου φαίνεται έτσι. Ποσότητα έχεις άλλα ποιότητα τι γίνετε? Έχασες αρκετά μεγάλος αριθμός ίσως και το πρωτόκολλο. πήρες σερπαφαρ? 

Οχι ..δεν ξέρω καν τι είναι αυτό...μπορει να μην με πρόσεξε Καλά λογο της ηλικίας μου ..το φοβάμαι πολύ αυτό να με πήραν στην πλάκα λόγω το νεαρό της ηλικίας μου...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Είναι ξεκάθαρη η γραμμουλα!!! Νομίζω πως δεν θα πρέπει να έχεις καμία αμφιβολία!!!! 😍😍 Εγώ ποτέ δεν έχω κάνει τεστ εγκυμοσύνης πάντα έχω προτιμήσει τις χοριακουλες που δίνουν και την τιμή σε περίπτωση εγκυμοσύνης!!! 
    • Πόσο συγκινητικο μηνυμα... Αγγιξες την ψυχη μας. Να το χαιρεσαι το αγορι σου! Ευχομαι υγεια, αγαπη και πολλες πολλες ομορφες χαμογελαστες οικογενειακες στιγμες! 🎂🎉🎊🎁🎀
    • Προφανως και εχεις ελπιδες! Η 16η ειναι απ τις γονιμες σου μερες!  Το τεστ παπ απ οσο ξερω επιτρεπεται. Νονιζω ειχα κανει στην αρχη της εγκυμοσυνης. Ενημερωσε ομως το γιατρο σου για παν ενδεχομενο!  Να χαιρεσαι το παιδακι σου! Και μακαρι η καινουρια χρονια να σου χαρισει και το δευτερο!   
    • Κορίτσια  γειά σας και από μένα... είμαι 26 χρόνων και έχω ένα παιδάκι 21 μηνών...  Με το σύζυγό μου προσπάθησαμε για δεύτερο παιδάκι τον Σεπτέμβριο,  αλλά δυστυχώς βιωσα μια βιοχημικη αποβολή η οποία μου στοίχισε αρκετά.. ο γυναικολογος μου το θεώρησε τυχαίο γεγονός και έτσι λοιπόν αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε ξανά τώρα το Δεκέμβριο...  Το ερώτημα μου είναι το εξής.. με κύκλο 29-31 ημερών και έχοντας ελεύθερη επαφή το βράδυ της 16ης μέρας,  έχω ελπίδες να είμαι έγκυος?   Επίσης να σημειώσω ότι έχω κλείσει ραντεβού για τεστ πάπ μεθαύριο σε δημόσιο νοσοκομείο.. Σε περίπτωση εγκυμοσύνης,  επιτρέπεται το τεστ Παπ?  Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 
  • Νέες συζητήσεις