Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανώμαλη γονιμοποίηση και κακης ποιότητας ωαρια !!


Gina 955

Recommended Posts

Κοριτσια τι ξέρετε γύρο από αυτό το θέμα.?? Ποιες το έχετε πάθει ?? Τι έφταιξε Τελικά??  Η δικιά μου εμπειρία είναι 22 αυγουλακια τελικά 17 ωαρια μετά από ωοληψια ..γονιμοποιηθηκαν τα 5 και αυτά ήταν καλής ποιότητας και έτσι δν προχωρήσαμε σε εμβριομεταφορα...να σημειώσω ότι ολες οι εξετάσεις μου οπως και η αμη μου ητ αν τέλειες.   Δεν την περιμέναμε αυτήν την εξέλιξη..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

<<Γονιμοποιηθηκαν τα 5 και αυτά ήταν καλής ποιότητας και δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα>>?? Μήπως εννοείς δεν Γονιμοποιηθηκαν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γνώμη του γιατρού μου είναι ότι βάση εμπειρίας σου και εξετάσεων μου που είναι άριστες ότι ήταν ενα τυχαίο γεγονός η λογο κάκου κύκλου μου . .τωρα με φόρτωσε με εξετάσεις για να ήμαστε σίγουροι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ μπορεί να φταίει τ πρωτόκολλο. Ιδανικός αριθμός ωαρίων είναι γύρω στα 12 με 13. Ίσως ζοριστηκε πολύ ο οργανισμός σ για να παράγει τόσα πολλά με αποτέλεσμα να μην είναι ποιοτικά. Συζήτησε για αλλαγή πρωτοκόλλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Κοριτσια τι ξέρετε γύρο από αυτό το θέμα.?? Ποιες το έχετε πάθει ?? Τι έφταιξε Τελικά??  Η δικιά μου εμπειρία είναι 22 αυγουλακια τελικά 17 ωαρια μετά από ωοληψια ..γονιμοποιηθηκαν τα 5 και αυτά ήταν καλής ποιότητας και έτσι δν προχωρήσαμε σε εμβριομεταφορα...να σημειώσω ότι ολες οι εξετάσεις μου οπως και η αμη μου ητ αν τέλειες.   Δεν την περιμέναμε αυτήν την εξέλιξη..!!

Καλησπέρα εγώ ναι γνωρίζω και εγώ κακής ποιότητας ωάρια στις έξι μου προσπάθειες έφτασα σε εμβρυομεταφορα χωρίς εμφύτευση οι άλλες δύο που ακολούθησαν μια δεν είχα γίνομιμοποιηση καν και η άλλη με ανωμαλία όλες οι εξετάσεις καθαρές βρέθηκαν κάποια θέματα αλλά αντιμετωπιστηκαν.Εγω θα συνεχίσω με δανεικά ωάρια. Πολλά ωάρια και το ο πέντε?απο 17?τι να πω εγώ ούτε ποιοτητα ούτε ποσότητα δυο με το ζόρι και σε καλούς κύκλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου που δεν τα παρατάς και θα μπεις στην διαδικασία δωρεάς ωαρίων  ..εγω ψιλιαζομαι στην δικιά μου περίπτωση ότι κάτι δεν πήγε καλά στο εργαστήριο.  Γιατί είμαι 22 χρονών σε εμένα δεν έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα και μέχρι την ωοληψια πήγαιναν όλα τέλεια..και ο γιατρός μου ηταν πολύ θετικός..ειχα πολλά ωαρια και μεγάλα   ...22 ωοθυλακια 17 ωαρία μου είπαν την επόμενη μέρα ότι γονιμοποιηθηκαν μονο τα 5 και πως ηταν και χάλια ολα   .και πως εφτεγαν τα ωαρια ..τον λόγο κανενας δεν μπορεί να μου το εξηγήσει ..γιαυτο μου φαίνετε παράξενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μπορεί να έγινε και αυτό αλλά να σε ρωτήσω κάτι τα χιλιοστά στον υπέρηχο που κάνουμε για τα οωθυλακια εαν είναι μεγαλα δεν σημαίνει ότι είναι και καλά??? Η δεν παίζει ρόλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμ...τελος πάντων μακάρι όλες Εμείς οι γυναίκες και οι άντρες μας μαζί να έχουμε την δύναμη να συνεχίσουμε αυτόν τον αγώνα να μην μας παίρνει από κάτω γιατί κα ποια στιγμή θα τα καταφέρουμε όλες μας Και όλα αυτα που περνάμε θα είναι σαν  ένα κακο όνειρο .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα έρθει...ειμαι σίγουρη πως θα έρθει    ...πιστη να έχουμε και δύναμη.... θα έρθει η μέρα που θα ξυπνάμε και θα έχουμε δίπλα μας ένα αγγελούδι...μακαρι και δύο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κάποια στιγμή βρέθηκα με μια κοπέλα η όποια ήταν στην δεύτερη και επιτυχημένη εξωσωματική με δίδυμα.Η πρώτης της πήρες 11 δεν θυμάμαι καλά τα νούμερα κδεν περπάτησε κανένα και τις έφταιγε το Σερπαφαρ τις δημιουργούσε θέμα. Ίσως φταίει το πρωτόκολλο που ακολούθησες να μην ήταν τι κατάλληλο για την περίπτωση σου,να θες αλλαγή όπως γράφει και η φίλη πιο πάνω. Ο γιατρός σου τι σου είπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ό γιατρός μου ειπε ότι δεν φταίνε τα φάρμακα και ότι ισως έτυχε λογο κάκου κύκλου..εγω πραγματικά είμαι σε φάση που δεν ξέρω τι να πιστέψω..με φορτωσε με εξετάσεις Τύπου καρυοτυπος και διάφορες τέτοιες και περιμένω σε 2 βδομαδες να βγουνε   ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2017 at 4:21 ΜΜ, ο/η Gina 955 είπε:

Ό γιατρός μου ειπε ότι δεν φταίνε τα φάρμακα και ότι ισως έτυχε λογο κάκου κύκλου..εγω πραγματικά είμαι σε φάση που δεν ξέρω τι να πιστέψω..με φορτωσε με εξετάσεις Τύπου καρυοτυπος και διάφορες τέτοιες και περιμένω σε 2 βδομαδες να βγουνε   ..

Ίσως να ναι και ο κύκλος. Εξετάσεις φουλ καλά σε έκανε να αποκλείσει κάθε τι ενδεχομενο.Καλα αποτέλεσματα σου εύχομαι πολλά ωάρια και γονιμοποίηση σε πολύ λίγα μιλάμε για 17 και περπάτησαν πέντε κακός κύκλος μακάρι αλλά δεν μου φαίνεται έτσι. Ποσότητα έχεις άλλα ποιότητα τι γίνετε? Έχασες αρκετά μεγάλος αριθμός ίσως και το πρωτόκολλο. πήρες σερπαφαρ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ..δεν ξέρω καν τι είναι αυτό...μπορει να μην με πρόσεξε Καλά λογο της ηλικίας μου ..το φοβάμαι πολύ αυτό να με πήραν στην πλάκα λόγω το νεαρό της ηλικίας μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...