Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά


Λίτσα 88

Recommended Posts

Καλησπέρα  πρώτη φορά στο forum κ επίσης πρώτη φορά γράφω.εδω και 3 μήνες προσπαθούμε για μωράκι με τον άντρα μου παρακολουθώντας τις γόνιμες μέρες αλλά τίποτα μέχρι τώρα να συμιωσω ότι έχω μόνο μια ωοθήκη την άλλη την έχω αφερεσει λόγο κύστης.ηθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια γυναίκα που τα κατάφερε με μια ωοθήκη να μείνει φυσιολογικά έγκυος;σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας κ για τις απαντήσεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλός ήρθες στο φόρουμ δεν ξέρω μα σου σνατισω σε αυτό που Ρωτάς αλλά μπορώ να σου πω ότι με το καλό να έρθει ένα μωράκι σύντομα.. και να μην έχεις άγχος..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @Λίτσα 88 και καλώς ήρθες !

Και εγώ με μια ωοθήκη είμαι, λόγω ενδομητρίωσης την άλλη μου την "έφαγαν" λίγο παραπάνω με αποτέλεσμα να μην είναι λειτουργική...Δυστυχώς εμείς δεν καταφέραμε φυσιολογικά και είμαστε σε διαδικασία εξωσωματικών. 

Ο γιατρός σου τι σου έχει πει οτι δεν γίνεται με μια ωοθήκη; Νομίζω πως δεν υπάρχει θέμα. 

Μην απογοητεύεσαι.. 3 μήνες δεν ειναι μεγάλο διάστημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι εγω προσωπικα αλλα εχω ακουσει περιπτωσεις γνωστων !!! ναι !!! καθως και με μια σαλπιγγα . ! φυσιολογικοτΑΤΑ χωρις φαρμακα χωρις τιποτα.  ευχομαι τα καλυτερα και συντομα !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γυναικολόγος μου έχει πει ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από την στιγμή που η άλλη λειτουργεί μία χαρά προσπαθώ να μην απογοητευομε αλλά όταν βλέπω την περίοδο στεναχωριέμαι μακάρι όλα να πάνε καλά και να έχουμε όλες μωράκια

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Καλός ήρθες στο φόρουμ δεν ξέρω μα σου σνατισω σε αυτό που Ρωτάς αλλά μπορώ να σου πω ότι με το καλό να έρθει ένα μωράκι σύντομα.. και να μην έχεις άγχος..! 

Το ξέρω ότι το άγχος φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα προσπαθώ όσο μπορώ να μην το σκέφτομαι αλλά όσο πλησιάζουν οι μέρες για την περίοδο το άγχος φτάνει κόκκινο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Λίτσα 88 είπε:

Το ξέρω ότι το άγχος φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα προσπαθώ όσο μπορώ να μην το σκέφτομαι αλλά όσο πλησιάζουν οι μέρες για την περίοδο το άγχος φτάνει κόκκινο

 

Σε καταλαβαίνω είναι η αρχή με το καιρό θα περάσει που σου εύχομαι να έρθει πολύ πολύ σύντομα από την στιγμή που σου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει θέμα τότε θα έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Σε καταλαβαίνω είναι η αρχή με το καιρό θα περάσει που σου εύχομαι να έρθει πολύ πολύ σύντομα από την στιγμή που σου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει θέμα τότε θα έρθει..

Μακάρι εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρει.

Συνέχισε τις προσπάθειες και εύχομαι σύντομα να μην σου ξαναέρθει περίοδος για 9 μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λίτσα 88 είπε:

Καλησπέρα  πρώτη φορά στο forum κ επίσης πρώτη φορά γράφω.εδω και 3 μήνες προσπαθούμε για μωράκι με τον άντρα μου παρακολουθώντας τις γόνιμες μέρες αλλά τίποτα μέχρι τώρα να συμιωσω ότι έχω μόνο μια ωοθήκη την άλλη την έχω αφερεσει λόγο κύστης.ηθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια γυναίκα που τα κατάφερε με μια ωοθήκη να μείνει φυσιολογικά έγκυος;σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας κ για τις απαντήσεις σας

Όχι μόνο μια γυναίκα... Πολλές γυναίκες!!! Ούτως ή άλλως η ωορρηξια γίνεται πότε από τη μια ποτε από την άλλη ωοθήκη... Εδώ εμείς με 2 ωοθήκες πιάσαμε μετά από 2 χρόνια... Όχι άγχος γιατί όταν  δεν θα το σκέφτεσαι τότε θα μείνεις.. Εγώ 2 χρόνια είχα περίοδο κανονικότατα στην ώρα της πάντα... Όταν είχα μείνει είχα ξεχάσει και πότε ήταν να αδιάθετησω... Δεν είχα δει καν το ημερολόγιο κ έκανα χοριακη με 5 μέρες καθυστέρηση (ήταν θετική) !! Οπότε ξέχνα το για να έρθει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι,γιατι κι εγω αυτο το λαθος κανω.Θελει πολυ χαλαροτητα,που καταλαβαινω δεν ειναι ευκολο,διοτι απο τη μια πρεπει να υπολογιζεις μερες κλπ και απο την αλλη σου λενε ολοι να εισαι χαλαρη.Το ιδιο μου συμβαινει κι εμενα.Εγω ομως εχω παραπανω αγχος γιατο ειμαι 39 κι εχω κι ενα οινομοιωμα λιγο μεγαλουτσικο ,που δεν θελω να μεγαλωσει αλλο περνωντας ο καιρος,γιατι θα μεγαλωσει ετσι κι αλλιως στην εγκυμοσυνη.Θελω να σου πω πως λιγο πιεζομαι χρονικα.Δεν ξερω ποσο ετων εισαι εσυ γλυκια μου.Κανε την προσπαθεια σου για ενα χρονο(ετσι λενε) και μετα παντα σε συνεννοηση με το γιατρο σου,αν δεν εχεις αποτελεσμα,θα δειτε πως θα βοηθηθεις να το επιτυχεις.Σου ευχομαι ολοψυχα να σου ερθει πολυ συντομα ενα πλασματακι και να σου ομορφυνει ολη σου τη ζωη.Ως τοτε περνα καλα με το συντροφο σου και απολαυσε καθε στιγμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Λίτσα 88 είπε:

Καλησπέρα  πρώτη φορά στο forum κ επίσης πρώτη φορά γράφω.εδω και 3 μήνες προσπαθούμε για μωράκι με τον άντρα μου παρακολουθώντας τις γόνιμες μέρες αλλά τίποτα μέχρι τώρα να συμιωσω ότι έχω μόνο μια ωοθήκη την άλλη την έχω αφερεσει λόγο κύστης.ηθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια γυναίκα που τα κατάφερε με μια ωοθήκη να μείνει φυσιολογικά έγκυος;σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας κ για τις απαντήσεις σας

καλησπέρα  Λιτσα μου καλώς μας ήρθες μη σε αγχώνει το ότι υπάρχει μια ωοθήκη μας αρκεί μην σε στεναχωρεί και εγώ που έχω τις δυο η αριστερή  μου ποτέ δεν έχεις καταβολές. Ναι μπορείς να τα καταφέρεις και με μια μην κάνεις διαφορές αρνητικές σκέψεις. Εύχομαι σύντομα μανούλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...