Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Κορίτσι μου δεν ξέρω αν περιλαμβάνεται στις εξετάσεις του προγεννητικού, δεν έχω κάνει. Έκανα igg και igm καθώς ήταν να κάνω εμβρυομεταφορά και είχα ίωση, αλλά βρέθηκα με αντισώματα οπότε ήμουν οκ. Μου είχαν πει ότι υπάρχει κίνδυνος να περάσει στο μωρό και αν περάσει όντως προκαλεί μεγάλες βλάβες. Παρόλα αυτά υπάρχουν πολλές πιθανότητες  να μην περάσει και υπάρχουν για ειδικές εξετάσεις για να το ανιχνεύσουν αυτό. Επίσης όταν κάνεις  igg , igm αν είναι παλιός ο ιός θα έχεις αντισώματα και θα είναι όλα οκ. Κάνε υπομονή. Οι εξετάσεις οι δικές σου βγαίνουν άμεσα, τουλάχιστον στην Αθήνα που είμαι εγώ βγαίνουν αυθημερόν. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 
    • Την ίδια απορία είχα και εγώ χαχαχαχαχαχαχ
    • @lactaki μου κάτι σαν να αχνοφαίνεται αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Αυτό είχα κάνει κι εγώ και μου είχε βγάλει μια πάρα πολύ αχνή ροζ γραμμή, αλλά ήταν evaporation line γιατί το επόμενο βγήκε αρνητικό. Αν μπορείς πάρε ένα clearblue,ψηφιακό καλύτερα, να είσαι σίγουρη. Μακάρι εσύ να είσαι πιο τυχερή από μένα κορίτσι μου! Υγ. Αμάν αυτά τα τεστ, τη ψυχή θα μας βγάλουν!
    • 😯 Πως μου διέφυγε αυτό;να σου πω οι αστροναύτες κάνουν την ανάγκη τους κανονικά εκεί πάνω;το έχω απορία.
    • Αχ κουμπαρουλα μου γλυκιά περασες πολλα αλλά δεν το έβαλες κάτω.. με πείσμα και υπομονή τα κατάφερες...  Χαίρομαι τοοοοσοοο πολύ , τώρα όλο εσένα σκέφτομαι 😉 ( θα θυμώσει ο άντρας χαχαχχα)   
  • Νέες συζητήσεις