Μετάβαση σε περιεχόμενο
linam

Φοβεροί πόνοι περιόδου

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Είμαι νέα εδώ. Είναι η πρώτη φορά που γράφω... σε οποιοδήποτε φόρουμ ή σάιτ για το θέμα αυτό. Είμαι ήδη μητέρα ενός 13χρονου, τέκνου γεννημένου εκτός γάμου μη αναγνωρισμένου, ήμουν 29 χρονών όταν έμεινα έγκυος χωρίς να το περιμένω καθόλου, εκείνος με άφησε κι εγώ το κράτησα αψηφώντας τις συνέπειες στην μετέπειτα ζωή μου, διότι η Ελλάδα δεν ήταν το 2004 που γέννησα ούτε είναι τώρα το 2017 έτοιμη για παιδιά εκτός γάμου.

Πρόσφατα, το καλοκαίρι, παντρεύτηκα μετά από 10 χρόνια σχέσης-φιλίας και θέλουμε να κάνουμε ένα παιδάκι. Εγώ από τότε που έμεινα έγκυος δεν είχα ποτέ άλλη εγκυμοσύνη κι ενώ έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις καθώς και εκείνος, κάναμε και ελεύθερα 4 μήνες αλλά τζίφος (εκείνος 45 εγώ 44) και αποφασίσαμε την περίπτωση της απλής εξωσωματικής.

Αυτόν τον μήνα κάναμε μόνο μία φορά ελεύθερα διότι περιμέναμε να αδιαθετήσω και να ξεκινήσουμε τη διαδικασία με τα φάρμακα. Είμαι με 2 ημέρες καθυστέρηση και ένα αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης. Έχω πόνους περιόδου φοβερούς εδώ και 8 ημέρες αλλά η περίοδος δεν έχει έρθει ακόμα.

Λέτε να είμαι αγχωμένη πολύ με τη διαδικασία και για αυτό δεν κατέβηκε ακόμα; Μιλήστε μου λίγο να ξεαγχωθώ.. δεν έχω με κανέναν να μιλήσω για αυτό. Οι γονείς μου δεν καταλαβαίνουν από τέτοια πράγματα και ο άντρας μου έχει πολλή δουλειά.

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

linam καλημέρα! Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω. Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης-περιόδου είναι κοινά. Οπότε πρέπει να κάνεις χοριακή για να σιγουρευτείς. Τι κύκλο έχεις  γενικά? Πότε έκανες το τεστ?

Γειά σου....κοίτα μια χοριακή θα σου λύση την απορία. Σε περίπτωση που δεν είσαι, μάλλον κάποια κρυωματάκι σε περιτριγυρίζει. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου....και να χαίρεσαι την κοριτσάρα σου!

Καταρχήν συγχαρητήρια για την απόφασή σου να κρατήσεις το παιδί σου! Ο άντρας μάλλον για πέταμα ήταν και εκεί κατέληξε αλλά το παιδί είναι πάντα ένα διαμάντι στην ζωή μας! Η χοριακή είναι η πιο ασφαλής μέθοδος διάγνωσης μιας εγκυμοσύνης και καλό θα ήταν αν η περίοδος δεν έρθει να κάνεις μια τέτοια απλή εξέταση! Καλά αποτελέσματα και περιμένουμε ενημέρωση!

συμφωνω με τις κοπελες κανε μια χοριακη..... ευχομαι να σου πανε ολα οπως εσυ θελεις ! ενημερωσε μας !

Συγχαρητήρια που κράτησες το παιδάκι σου!!! :-) Κάνε μια χοριακη κι εγώ είχα πολλούς πόνους περιόδου όταν έμεινα έγκυος. Στο εύχομαι!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσια like δεν μπορώ να κάνω. Έχω φτάσει το όριο.
    • @Scooby! κάθε γιατρός είναι διαφορετικός εμένα που είχα μιλήσει μόνο μια φορά όταν του είπα στο τηλ ότι θέλουμε μα αρχίσουμε προσπάθειες μας είπε καλό είναι να μας δει από κοντά και να μιλήσουμε όπως και βασικές εξετάσεις. Μπορει να σου πει οχι λογο οτι ειστε στην αρχή. Ήταν απότομη η αλλαγή για εμένα.. Μόνο την μαμα μου έχω κοντά τα πεθερικά μου είναι κάποιους μήνες Αθήνα και μετά όλους τους λαούς στο χωριό του άντρα μου @babybaby εγώ δεν είπα τίποτα και λέει λίγο πριν φύγουμε α κάτσε να κάνουμε και προγεννετικο έλεγχο λέω ωραία..!! Περισσότερο άγχος γιούπι.. αχαχα 
    • 26 στα 27... κοιτα απλα εμενα μου ειπε οτι οταν μεινω να ξερω οτι λογικα θα τις ξανακανω, γιατι το "πρωτοκολλο" ειναι να υπαρχουν αυτες οι εξετασεις στο φακελο μου αφου ξεκινησει η εγκυμοσυνη. Αλλα ειναι δικαιωμα σου να τις θελεις απο πριν, και ειναι καλυτερα αν υπαρχει κατι (κατα την αποψη μου) να το ξερεις πριν μεινεις εγκυος (που ειναι πολυ τυπικες εξετασεις, συνηθως δε σου βρισκουν κατι, μην ανησυχεις!)
    • @babybaby α ναι.? Εγώ θα τ πω να τα γράψει λες να πει όχι? Θα τ πω κ εγώ ότι θέλω.. Πόσο χρονών είσαι.? 
    • Προγεννητικο οπως μου ειπε κι εμενα συνηθιζουν να κανουν αμεσως μολις μεινεις εγκυος... Απλα εγω επεμενα οτι ηθελα απο πριν και μου τις εγραψε...
  • Νέες συζητήσεις