Μετάβαση σε περιεχόμενο
Natali@

Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Είμαι ξαιβιυρια στο φόρουμ και θέλω να σας ρωτήσω το εξης. Είμαστε με τον άντρα μου σε προσπάθεια σύλληψης εδώ κ πολυ λίγο καιρό και είχαμε ελεύθερη επαφή την 8η, 9η και 17η μέρα του κύκλου. Ο κύκλος μου είναι 31 ημερών όπως τον υπολόγισα με περιόδους 15/08, 18/09, 15/10. (Τον υπολόγισα από τις εφαρμογές που υπάρχουν στο Ίντερνετ) Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; Σας ευχαριστώ πολυ!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις On 7/11/2017 at 2:17 ΜΜ, ο/η Natali@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Είμαι ξαιβιυρια στο φόρουμ και θέλω να σας ρωτήσω το εξης. Είμαστε με τον άντρα μου σε προσπάθεια σύλληψης εδώ κ πολυ λίγο καιρό και είχαμε ελεύθερη επαφή την 8η, 9η και 17η μέρα του κύκλου. Ο κύκλος μου είναι 31 ημερών όπως τον υπολόγισα με περιόδους 15/08, 18/09, 15/10. (Τον υπολόγισα από τις εφαρμογές που υπάρχουν στο Ίντερνετ) Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; Σας ευχαριστώ πολυ!

Όπως το βλέπω η 17η μέρα του κύκλου είναι πολύ σος για ωορρηξία οπότε ναι γιατί όχι! Υπάρχει πιθανότητα..........

στις On 11/7/2017 at 2:17 ΜΜ, ο/η Natali@ είπε:

Καλησπέρα Natali! Από τη στιγμή που κάνετε ελεύθερα πάντα υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης..ακόμα όμως είναι πολύ νωρίς, οπότε λογικά στα μέσα του μήνα περιμένεις περίοδο. Υπομονή και Αισιοδοξία! <3

Ναταλι!! Ο κυκλος σου δεν ειναι 31 μερες και δεν ειναι και σταθερος. Δε χρειαζεσαι το ιντερνετ μπορει να τα  μετρας και μονη σου. Απ οτι βλεπω απο το αυγουστο μεχρι τον σεπτεμβρη εχεις κυκλο 35 ημερων και απο τον σεπτεμβρη μεχρι τον οκτωβδη ειναι 27 ημερων. Τοσα χρονια δε σημειωνεις την περιοδο σου? Ειναι παντα αστατη? Αρχισε να σημειωνεις για να ξερεις πανω κατω τις μερες σου γιατι αυτην τι στιγμη δεν μπορεις να εισαι σιγουρη για την ωορρηξια σου.  Στον πρωτο σου κυκλο για παραδειγμα η ωορρηξια σου ηταν την 21η ημερα ενω στον δευτερο κυκλο που αναφερεις η ωορρηξια σου ηταν την 13η ημερα. Αν συνεχισει να ειναι αστατη η αν ηταν παντα καλο ειναι τα χρησιμοποιησεις τεστ ωορρηξιας και φυσικα να επισκεφτεις και εναν γυναικολογο

Συμφωνώ με Lila! Ο μέσος όρος του κύκλου σου είναι 31 αλλά στην πραγματικότητα έχεις άστατο κύκλο........

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• η δικη μου γνωμη ειναι να παρεις. οι γιατροι οσο καλοι κ αν ειναι,ειναι κ αυτοι ανθρωποι. προσωπικα πηρα γνωμη κ απο 2ο κ 3ο γυναικολογο και απο μια σειρα αλλων ειδικοτητων. πιστευω οταν μας συμβαινει κατι που ξεφευγει απο την απλη ατυχια (βλ. ειχα μια βιοχημικη ή εμεινα εγκυος μετα απο 8 μηνες και οχι 4) πρεπει να ψαχνομαστε.θα θεωρουσα υπερβολικο να μου ελεγες οτι ψαχνεσαι αν προσπαθουσες 6 μηνες αλλα προσπαθεις 4 χρονια και προφανως κατι δεν γινεται καλα. να ψαχτεις λιγο νικη μου κ εδω θα ειμαστε να μας πεις τα ευχαριστα σου.να το θυμασαι αυτο. οσο για τη δικη μου ιστορια....δεν την ξαναγραφω.θα με βαρεθειτε στο τελος!
    • Όχι δεν έχω πάρει πριν βρω τον γιατρό μου είχα πέσει μην πω σε τι γιατρούς τώρα θέλω να πάω σε έναν άλλο να δω τι θα μου πει και αυτός.
    • Απο αναπνοή αλλο πραμα!!!! Χαχαχχα. Ακομη δε κατεβηκε το ζουζουνι σου εσενα??? Εννοια σου και θα κατεβει και θα παρεις μεγαλη ανασα!! 
    • νικη μου εγω για καποιο λογο ειμαι σιγουρη θα κανεις παιδακι. υποθετω εχεις παρει κ 2η κ 3η γνωμη απο γυναικολογο.ολοι τα ιδια λενε?
    • Τι να κάνω κορίτσια όλα τα θυμάμαι τι να κάνω.. 
  • Νέες συζητήσεις