Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα κ πάλι!! Σήμερα ο μικρός είναι 44 ημερών! Το πρόγραμμά μας δ έχει φτιάξει ακόμα κ ούτε εδραιώθηκε η γαλουχία γτ το στήθος μου ακόμα τρέχει σαν τρελό!! Το πρωί ο μικρός τρώει όποτε να ναι αυτες τις μερες, απο 1.30 μεχρι κ 3.30 ωρες. Σημερα ειδα πρασινα κακα. Τι ειναι;; Να ανησυχησω; Εδινα ενα στηθος σε καθε γευμα, την 5η βδομαδα π περναγε αλμα εδινα κ τα 2 κ τωρα παλι 1 σε καθε γευμα. Κανω λαθος;; Παρακαλω τα φωτα σας!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Κοριτσακι μου αυτο με τα στηθη δε το ξερω ειλικρινα αλλα θυμαμαι οτι πταν αλλαζαν τα κακα της μικρης μου στο θηλασμο την επηρεάζε κατι που ριχα φαει....σκεψου τι εφαγες;;;μηπως καποιο λαχανικο που του επεσε βαρυ...σε μενα το πάθαινε με.τη πιπεριά.....γιατι ιταν τρως περναει μεσω το θηλασμού....ρωτα ομως κ τον παιδιατρο να.σε καθοδηγησει σωστα....να.σου ζησειιιιι!!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

να.σου ζησειιιιι!!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου.. Κ σενα το παιδακι σ..!! Μμμ θα τσεκαρω αυτο με τη διατροφη, απλα σκεφτομαι γ υπερπαραγωγη!

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου.. Κ σενα το παιδακι σ..!! Μμμ θα τσεκαρω αυτο με τη διατροφη, απλα σκεφτομαι γ υπερπαραγωγη!

Μπορει κ αυτο....εχεις μαια να σε καθοδηγησει....εμενα ο παιδιατρος δεν ηταν σωστα ενερωμενος και μ ελεγε συνέχεια οτι δε μου ειναι καλο το γαλα θρεπτικο ςνω ειχα πολυ γαλα...απο αγζος κ γω εδωσα σκονη.....αν ειζα μια μαια πιστευω θα με καθοδηγουσε σε αυτο το κομματι πιο σωστα...

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσι μ τα πράσινα κακα είναι φυσιολογικά σε βρέφη π θηλάζουν. Μην σε ανησυχεί.

Αχ τελεια! Ηρεμησα.. Γιατι αγχωθηκα για υπερ-παραγωγη! Σε ευχαριστω!

Καλησπερα! Να σου ζησει! Εμενα ειχε 2 φορες πρασινα κακα και ηταν απο υπερπαραγωγη. Δεν ειναι κατι να σε ανυσηχει καθολου!!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ναι όντως πολλά αλλά γ ακόμα μια φορά θα το ανέβουμε το βουνό...ο γιατρός μ είπε αν θέλω να κάνω την έμβρυο μεταφορά δν παίζει ρόλο σ αυτή τη φάση η ενδομήτριοση .αλλα είναι κάθετος στο να κάνω διέγερση για καινούργια έμβρυα αν δεν την αφαιρέσω...οποτε θα δούμε ...κ πρέπει λέει να φτάσει κ στο κατάλληλο μέγεθος ακόμα έχουμε λίγο!
    •    Ναι! Μου ειπε κ να περπαταω μια ωρα την ημερα αλλα δεν ξερω αν μου το ειπε γι αυτο...    Τι κανεις κατα τα αλλα...? Εγω ολη μερα ειμαι καλα, αλλα το βραδυ (ακομα κ μετα απο το πιο ελαφρυ φαι) δυσανασχετω πολυ... Δυσκολευομαι να σηκωθω απο το κρεβατι, να στριψω, ποναω κ λιγο στα μπροστινα πλευρα..  Σκεφτομαι μηπως ειναι απο τα κιλα... Εχω παρει ηδη 8.. Πραγματικα δε μου φαινονται αλλα νομιζω οτι ειναι πολλα για τη βδομαδα που ειμαι (25η)... Επισης αρχισαν κ οι καουρες!!
    • Τι τέλειααααα!!!! Κι εμείς σε λίγο καιρό θα ξέρουμε!!!
    • Οκ απλά βλέπω τα αλλά κορίτσια έχουν μεγαλύτερο γολγοθά....αφού μ επιτρέπεται ας αναφερθώ κ εγω... ο άντρας μ έχει αζωοσπερμια όπου κατευθυνθήκαμε σε βιοψία όρχικου ιστού όπου κ βρικαμε σπερμα! Έπειτα  Σαλπιγγογραφια με αποτέλεσμα καρδιοσχημη μήτρα που μάλλον δν τους ενόχλησε..καναμε κ οι 2καρυοτυπους γ τυχόν ανωμαλιεσ Αλλά όλα καλα κ τέλος εκανα θρόμβο φιλια όπου και βγήκα θετική σε αυτό...κ μετά ξεκίνησε η διέγερση με gonal 200ml και έφτασα μέχρι 250ml η μια ωοθηκη δεν έδωσε ωάρια λόγο ενδομητριωσης κ πήραμε από το άλλο 9 όπου γίνανε βλαστοκυστες τα 4 πριν την εμφύτευση .Εκανα scratching ένα μήνα πριν την έμβρυο μεταφορά και μετά βάλαμε τα 2 με cyclacur utrogesran αντιπηκτικες ενέσεις inohep  Salospir k filicine καταληξη:βιοχημική κύηση...επόμενος στόχος αφαίρεση ένδομητριοσης 
    •    Γεια σου ΚΙΚΟΥ!! Να σε ρωτησω κατι...? Ποσα χιλιοστα ειναι δηλ ο τραχηλος σου? Αλλο πχ να ειναι 22mm κ αλλο 12mm... Nα ηρεμησεις γιατι αν ηταν τοσο επικινδυνο μαλλον θα σου εκαναν περιδεση.    Εμενα ο τραχηλος ειναι στα κατωτερα φυσιολογικα ορια (29mm) αλλα δε μου ειπε καν ο γιατρος να μην περπαταω (μονο να μην κουραζομαι κ να μην σηκωνω βαρη). Μου ειπε πως επειδη κ στην αυχενικη ηταν τοσο, ειμαστε καλα!! Παιρνω παντως προγεστερονη κολπικα πριν κοιμηθω... Εσενα σου εχει πει να παιρνεις?    Με το καλο το μωρακι σου... Ειναι κ σχετικα κοντα ηλικιακα!! Εγω ειμαι 25η!
  • Νέες συζητήσεις