Μετάβαση σε περιεχόμενο

υστεροσκοπηση και εγκυμοσυνη


Dimitra75

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες σας! Να πω και γω την ιστορια με τη σειρα μου ημουν 18 οταν μου ειπαν οτι εχω δικερη μητρα απο ενα απλο υπερηχο ομως  σκεφτηκα να παω ιασω να διακολπικη εξεταση να δω καθαρα και ειχα ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ ο γυναικολος μου ειπε δεν ειναι κατι οποτε το αφησα ετσι!! Περασαν 5 χρονια και σκεφτηκα αυτο το χρονο να κανω λαπαρσσκοπηση και υστεροσκοπηση(δεν ποναει καθολου πρεπει να  σου κανουνε τοπικη αναισθισια ) που τελικα εγινε την Ανοιξη!!Δυστηχως εχω τεραστιο διαφραγμα 2 κολπους 2 τραχηλους και μαλλον οι σαλπιγγες μου ειναι κλειστες  δεν γινοταν να πειραξει τπτ απολα αυτα ειπε η γιατρος  και τωρα ξεκινησα τις προσπαθειες χωρις φαρμακα κτλπ! Εχω 5 μερες καθυστερηση και εχω αγχωθει, ειμαι νεα να απελπιζομαι αλλα σκεφτομαι οτι εχω τοσα εμποδια εσεις τι λετε? Ευχομαι σε ολες καλη δυναμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak για τα ινομυωματα δεν γνωρίζω τίποτα απολύτως, ο γιατρός τι σου λέει; Εγώ είχα κάνει υστεροσκοπηση πρωτού ξεκινήσω εξωσωματική, λόγω του οτι έκανα και λαπαροσκόπηση αλλιώς νομίζω οτι δεν το προτείνουν οι γιατροί απο την αρχή!! 

@Maria1993 καλή δύναμη και σε εσένα, μην απελπίζεσαι, η κάθε μια απο μας περνάει το δικό της γολγοθά με πολλά εμπόδια!! Θέλει αισιοδοξία & πολύ πολύ υπομονή!! Εφόσον εκανες λαπαροσκόπηση δεν σου είπε η γιατρός σίγουρα αν είναι κλειστές ή όχι οι σάλπιγγες σου; Για ποιο λόγο δεν μπορούσε να πειράξει τίποτα, την εμποδίζει το διάφραγμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

τελικα ολα πηγαν καλα.το σαββατο εκανα την υστεροσκοπηση..δεν ενιωσα τιποτα.ουτε πονο...μονο εχω πολυ λιγο αιμα...ο γιατρος μου ειπε μολις αδιαθετησω να παρω cycklacur και στην επομενη περιοδο (2η) να παω για υπερηχο,ελπιζω να εννοει στη δευτερη περιοδο να προσπαθησω γιατι θα εχει παει ηδη Γεναρης.Και τωρα περιμενω αποτελεσματα αιματολογου και γενετιστη για να εχουμε πληρη εικονα.

ΥΓ...τα cyclakur τα ξερετε???? τι ακριβως κανουν.....εχουν παρενεργειες????δεν τα ξερω

Παράθεση

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2017 at 10:45 ΠΜ, ο/η geozak είπε:

τελικα ολα πηγαν καλα.το σαββατο εκανα την υστεροσκοπηση..δεν ενιωσα τιποτα.ουτε πονο...μονο εχω πολυ λιγο αιμα...ο γιατρος μου ειπε μολις αδιαθετησω να παρω cycklacur και στην επομενη περιοδο (2η) να παω για υπερηχο,ελπιζω να εννοει στη δευτερη περιοδο να προσπαθησω γιατι θα εχει παει ηδη Γεναρης.Και τωρα περιμενω αποτελεσματα αιματολογου και γενετιστη για να εχουμε πληρη εικονα.

ΥΓ...τα cyclakur τα ξερετε???? τι ακριβως κανουν.....εχουν παρενεργειες????δεν τα ξερω

 

Δεν τα ξερω, εμενα ο γυναικολογος δε μου εδωσε χαπια μετα την υστεροσκοπηση. Για αφαιρεση πολυποδα την εκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2017 at 10:45 ΠΜ, ο/η geozak είπε:

τελικα ολα πηγαν καλα.το σαββατο εκανα την υστεροσκοπηση..δεν ενιωσα τιποτα.ουτε πονο...μονο εχω πολυ λιγο αιμα...ο γιατρος μου ειπε μολις αδιαθετησω να παρω cycklacur και στην επομενη περιοδο (2η) να παω για υπερηχο,ελπιζω να εννοει στη δευτερη περιοδο να προσπαθησω γιατι θα εχει παει ηδη Γεναρης.Και τωρα περιμενω αποτελεσματα αιματολογου και γενετιστη για να εχουμε πληρη εικονα.

ΥΓ...τα cyclakur τα ξερετε???? τι ακριβως κανουν.....εχουν παρενεργειες????δεν τα ξερω

 

Δεν έχουν παρενέργειες κατι με το ενδομήτριο και της ορμόνες έχει σχεσει εμένα μου τα είχε δώσει μόλις τελείωνα την αντιβίωση που ήταν για 4 ημέρες να τα ξεκινήσω. Μου έκανε εκτόπιση που σου είπε μετά από την 1η περίοδο να τα πάρεις όπως και να σε δει μετά από την 2η περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Δεν τα ξερω, εμενα ο γυναικολογος δε μου εδωσε χαπια μετα την υστεροσκοπηση. Για αφαιρεση πολυποδα την εκανες;

οχι..... συμφύσεις βρηκε..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...