Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η χοριακή μου ανεβαίνει αλλά δεν διπλασιαζεται!


πρωτάρα

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι 29 χρονών και ένιωσα την ανάγκη να γράψω γιατί έχω αγχωθεί πολύ. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης στις 29/10και βγήκε θετικό. Με μεγάλη χαρά πήγα για χοριακή στις 30/10 το απόγευμα το αποτέλεσμα ήταν 330!!!

Μιλώντας με την γιατρό μου έκανα επαναληπτική στις 01/11 το απόγευμα και το αποτέλεσμα 470,να πέσω να πεθάνω εγώ! Έκανα πάλι σήμερα παρασκευή πρωί λιγότερο από 48 ώρες και βγήκε 628!  Η γιατρός μου μου λέει ότι από τη στιγμή που ανεβαίνει πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά, γραφώ εδώ για να μου πείτε παρόμοιες ιστορίες που εξελίχθηκαν σε φυσιολογικές και όμορφες εγκυμοσύνες pleaseeeee.

Να ενημερώσω ότι έχω ξεκινήσει UTROGESTAN και FILICINE

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η πρωτάρα είπε:

Καλησπέρα, είμαι 29 χρονών και ένιωσα την ανάγκη να γράψω γιατί έχω αγχωθεί πολύ. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης στις 29/10και βγήκε θετικό. Με μεγάλη χαρά πήγα για χοριακή στις 30/10 το απόγευμα το αποτέλεσμα ήταν 330!!!

 

Μιλώντας με την γιατρό μου έκανα επαναληπτική στις 01/11 το απόγευμα και το αποτέλεσμα 470,να πέσω να πεθάνω εγώ! Έκανα πάλι σήμερα παρασκευή πρωί λιγότερο από 48 ώρες και βγήκε 628!  Η γιατρός μου μου λέει ότι από τη στιγμή που ανεβαίνει πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά, γραφώ εδώ για να μου πείτε παρόμοιες ιστορίες που εξελίχθηκαν σε φυσιολογικές και όμορφες εγκυμοσύνες pleaseeeee.

 

Να ενημερώσω ότι έχω ξεκινήσει UTROGESTAN και FILICINE

 

Αχ κορίτσι μου μην αγχώνεσαι να σαι ήρεμη χαλαρη και φουλ προγεστερονη. Εφόσον ανεβαίνει να σκέφτεσαι θετικά όλα καλά να σου πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην ευχομαι να πανε ολαβτελεια....μην αγχωνεσαι κοριτσι μου...ειναι σημαντικο που ανεβαινει....βεβαια καλα κανεις και κανεις επαναληπτικες ...στη πρωτη μου εγκυμοσυνη επαθα ακριβως το ιδιο ανεβαινε μεν οχι ομως με διπλασιασμο....τελικα ολα καλα πηγαν απλα η μικρη μου ηταν καθυστερημενη συλληψη και αργησε να ανεβει η χοριακη.....καλα κανεις κ.ξεκινησες χαπια...προσπαθησε ομως να εισαι θετικη ....γιατι ετσι κναλλιως δε μπορεις να κανεις κατι ομως η ψυχολογια παιζει πολυ μεγαλο ρολο.....σου ευχομαι να δεις μια μεγαληηηη χοριακη!!!!!ποτε θα ξανακανεις;;;;δευτερα;;;;ααα κ κατι που παιζει ρολο οι χοριακες εγιναν στο ιδιο μικροβιολογικο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @πρωτάρα καλη επυτυχια καλα αποτελεσματα!!!    Δεν εχω παρομοια ιστορια αλλα ο γιατρος μου μου ειπε απο τη στιγμη που ανεβαινει δςν υπαρχει θεμα μην ανχονεσε ολα καλα θα πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Καταρχην ευχομαι να πανε ολαβτελεια....μην αγχωνεσαι κοριτσι μου...ειναι σημαντικο που ανεβαινει....βεβαια καλα κανεις και κανεις επαναληπτικες ...στη πρωτη μου εγκυμοσυνη επαθα ακριβως το ιδιο ανεβαινε μεν οχι ομως με διπλασιασμο....τελικα ολα καλα πηγαν απλα η μικρη μου ηταν καθυστερημενη συλληψη και αργησε να ανεβει η χοριακη.....καλα κανεις κ.ξεκινησες χαπια...προσπαθησε ομως να εισαι θετικη ....γιατι ετσι κναλλιως δε μπορεις να κανεις κατι ομως η ψυχολογια παιζει πολυ μεγαλο ρολο.....σου ευχομαι να δεις μια μεγαληηηη χοριακη!!!!!ποτε θα ξανακανεις;;;;δευτερα;;;;ααα κ κατι που παιζει ρολο οι χοριακες εγιναν στο ιδιο μικροβιολογικο; 

Σας ευχαριστώ όλες που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε!!!! Οι μετρήσεις έγιναν στο ίδιο εργαστήριο ναι.

Μου είπε επαναληπτικη να κάνω την τρίτη το πρώι και Τεταρτη ή Πέμπτη να πάω για τον πρώτο υπερηχο...Ευχομαι να περάσουν γρήγορα οι μέρες και όλα να πάνε καλά!!! Συνεχίζω τα χάπια μου,προσέχω και κάνω θετικές σκέψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! κοριτσι μ να σκεφτεσαι θετικα.. ειναι πολυ σημαντικο να ανεβαινει.. σε αρκετες περιπτωσεις ξερω κοπελες π στην αρχη δεν διπλασιαζοταν η χωριακη τους αλλα μετα πηρε τα πανω της για τα καλα..

εσυ προσπαθησε να εισαι χαλαρη (οσο μπορεις)  και να ξεκουραζεσαι απο κει και περα δεν εινα στο χερι σου πλεον οποτε μην βασανιζεις το μυαλο σου ο,τι ειναι θα γινει για καλο... αυτο να σκεφτεσαι..

ευχομαι να πανε ολα τελεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  Ειναι φοβερο αυτο το αγχος της χοριακης... Καλυτερα να πας Πεμπτη για να εχει ξεπερασει η χοριακη σου τις 1000 μοναδες για να εξακριβωσετε για αρχη την ενδομητρια εμφυτευση..

  Ελπιζω πραγματικα, να παρει τα πανω της.. Σε ποια μερα καθυστερησης εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτη η χοριακη...να σου πω οτι ειχα συνολικα 4 κυησεις..ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟ...οι 2 πρωτες κατεληξαν σε αποβολες δυστυχως αλλα και οι 2 επομενες που δωσαν παιδια και τα χω διπλα μου ειχαν περιεργη χοριακη..ανεβαινε 60τοις 100... οποτε υπομονη κ θετικη σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2017 at 10:21 ΠΜ, ο/η πρωτάρα είπε:

Σας ευχαριστώ όλες που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε!!!! Οι μετρήσεις έγιναν στο ίδιο εργαστήριο ναι.

Μου είπε επαναληπτικη να κάνω την τρίτη το πρώι και Τεταρτη ή Πέμπτη να πάω για τον πρώτο υπερηχο...Ευχομαι να περάσουν γρήγορα οι μέρες και όλα να πάνε καλά!!! Συνεχίζω τα χάπια μου,προσέχω και κάνω θετικές σκέψεις!!!

Τι έγινε κορίτσι? Πήγες για χοριακη??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...