Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΤΑ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ yasmin


Recommended Posts

στις Just now, ο/η karen είπε:

Κορίτσια καλησπέρα όλο ζαλάδες ναυτίες έχω υπάρχει περίπτωση να ευθύνονται τα αντισυλληπτικά  ??

Να'μαι και εδωωωω επερνα και εγω παλια αυτα τα χαπια αλλα δεν ειχα παρενεργειες μηλησες με το γιατρο σου τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Να'μαι και εδωωωω επερνα και εγω παλια αυτα τα χαπια αλλα δεν ειχα παρενεργειες μηλησες με το γιατρο σου τι σου ειπε?

Όχι δεν μίλησα γιατί χθες τα ξεκίνησα δεύτερη ημέρα σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Αν ειναι απο τα yasmin μακαρι να τα συνηθισεις και να μην εχεις θεμα!!!αν συνεχισουν οι παρενεργειες παρε και το γιατρο σου να δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:
στις πριν 7 λεπτά, ο/η karen είπε:

Αν ειναι απο τα yasmin μακαρι να τα συνηθισεις και να μην εχεις θεμα!!!αν συνεχισουν οι παρενεργειες παρε και το γιατρο σου να δεις!

Όλα τα είχαμε οι παρενέργειες  μας λείπαν τώρα το πάθαινα και με τα ustrogestan δεν τα γράψα σωστά αλλά κατάλαβες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Όλα τα είχαμε οι παρενέργειες  μας λείπαν τώρα το πάθαινα και με τα ustrogestan δεν τα γράψα σωστά αλλά κατάλαβες 

Τα utrogestan το εχουν δυστηχως αλλα για τα yasmin οι αποψεις δυισταντε χαχα!!!! Λιγο υπομονη και ελπιχω να περασει εγω ειχα τρομερο θεμα με το glukophage ειπα αμαν να τα συνιθισω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παρει διαφορα αντισυλληπτικα στη ζωη μου και ενα απο αυτα ειναι το yasmin, δεν μου εκανε εμενα ναυτια κ ζαλαδα αν και υπαρχει πιθανοτητα να στο προκαλεσει. Εμενα μου εκανε τρελα νευρα κ εντονα καταθλιπτικη διάθεση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Μήπως άρπαξες κανένα κρύωμα? 

Δεν τα έχω πάρει ποτέ αλλά ξέρω εγώ...

Λες από το πρωί κουκούλα κάθομαι.καιρος και αυτός δεν ξέρουμε τι να φορέσουμε ή κάνε χειμώνα η καλοκαίρι  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχω παρει διαφορα αντισυλληπτικα στη ζωη μου και ενα απο αυτα ειναι το yasmin, δεν μου εκανε εμενα ναυτια κ ζαλαδα αν και υπαρχει πιθανοτητα να στο προκαλεσει. Εμενα μου εκανε τρελα νευρα κ εντονα καταθλιπτικη διάθεση... 

Όλο τεμπελιά είναι μόνο καμιά δουλειά σπιτιού δεν μας κάνουν .Καλα νεύρα μόνιμους βάσεις είναι δεν εξαφανίζονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν μιλαμε για νευρα εννοω πραγματικα νευρα...αυτα του τρελου που γυαλιζει και λιγο το ματακι για γελοιο (εννοειται) λογο και μετα στο καπακι κλάματα! Χαχαχαχα

Καλου κακού εσυ προσεχε λιγο μην την εχεις αρπαξει..πιες κανα χυμο πορτοκαλακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Στο φύλλο οδηγιών τα αναφέρει αυτά στις παρενέργειες?

Άντε να πιάσει χειμώνας κανονικός, να ανάψουμε τζάκι!

Φύλλο οδηγιών άκου τώρα να δεις δεν ξέρω χούι άσχημο σε όλα τα φάρμακα με το που τανοιγει τα πετάω τα χαρτιά με νευριάζει όταν πάω να βάλω ξανά τα χάπια μέσα και βρίσκουν στο χαρτί. Τζάκι δεν έχουμε εδώ δυστυχώς μονο στο χωριό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Οταν μιλαμε για νευρα εννοω πραγματικα νευρα...αυτα του τρελου που γυαλιζει και λιγο το ματακι για γελοιο (εννοειται) λογο και μετα στο καπακι κλάματα! Χαχαχαχα

Καλου κακού εσυ προσεχε λιγο μην την εχεις αρπαξει..πιες κανα χυμο πορτοκαλακι.

Αυτά είναι νεύρα ένα βήμα πριν το τρελοκομείο  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά τα έπαιρνα κ εγώ...και μάλιστα για χρόνια....δεν είχα καμμιά παρενέργεια....ίσα-ίσα που είχε ρυθμιστεί και η περίοδός και ήμουν μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Έπαιρνα κ εγώ αντισυλληπτικα.. Ένα 6μηνο τους πρωτους 2 μήνες είχα κ εγώ αναγούλα κ εμετούς.. 

Δυο μήνες  ???ελπιζω να μου έχουν καμία περικοπή εμένα μην με πάρει τόσο καιρό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Αυτά τα έπαιρνα κ εγώ...και μάλιστα για χρόνια....δεν είχα καμμιά παρενέργεια....ίσα-ίσα που είχε ρυθμιστεί και η περίοδός και ήμουν μια χαρά!!!

Και εγώ για ρύθμιση περιόδου τα παίρνω αλήθεια πόσο καιρό έκανες χρήση τους.?Καπνίζες όλο αυτό το διάστημα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Δυο μήνες  ???ελπιζω να μου έχουν καμία περικοπή εμένα μην με πάρει τόσο καιρό.... 

Είναι ανάλογα τον οργανισμό πιστεύω όσο το συνιθιζα δεν είναι κ οι έντονοι π είναι στην αρχή... Κ κάπνιζα σε όλη την διαρκεία.. Το αποτέλεσμα? Είναι ότι έσπασαν αγγεία στα πόδια κ πίσω από τα μπούτια... Καλημέραααα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen σκέφτηκα μήπως φταίει η ώρα π το παιρνεις? Εγώ για παράδειγμα είχα βάλει να το παίρνω 9 το βράδυ... Γιατί στην αρχή το είχα 6 το απόγευμα κ είχα πιο έντονες ενοχλήσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Scooby! είπε:

Είναι ανάλογα τον οργανισμό πιστεύω όσο το συνιθιζα δεν είναι κ οι έντονοι π είναι στην αρχή... Κ κάπνιζα σε όλη την διαρκεία.. Το αποτέλεσμα? Είναι ότι έσπασαν αγγεία στα πόδια κ πίσω από τα μπούτια... Καλημέραααα.. 

Απα πα πα πα αγγεία έσπασαν από το κάπνισμα? Δεν επιτρέπεται? Οπότε το θυμάμαι το παίρνω. Θα το δοκιμάσω και εγώ να το παίρνω κάθε βραδύ  πριν τον υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η karen είπε:

Και εγώ για ρύθμιση περιόδου τα παίρνω αλήθεια πόσο καιρό έκανες χρήση τους.?Καπνίζες όλο αυτό το διάστημα? 

Από 16 χρονών μέχρι τα 27 μου...είχα κάνει ένα διάλλειμα ενός χρόνου στα 19,ένα διάλλειμα ακόμα από 25 μέχρι τα 27 που τα πήρα τελευταία φορά για έναν χρόνο....κάπνιζα πάντα,αλλά ο λόγος που τα σταματησα ήταν το κάπνισμα,μετά τα 25 είναι επικίνδυνο για θρομβώσεις...μία φορά,να φανταστείς είχα βγάλει ξαφνικά δύο μελανιές στις γάμπες μου κ επειδή γενικότερα είμαι ατσούμπαλη δεν έδωσα σημασία.Πέρασε όμως κανας μήνας και δεν έφευγαν κ έτσι πήγα στο νοσοκομείο...μόλις τους είπα ότι καπνίζω και παίρνω αυτά τα χάπια κατευθείαν με ξάπλωσαν και με τάραξαν στις εξετάσεις γιατί φοβήθηκαν θρομβώσεις....κ ήμουν μόνο 18 χρονών τότε,αλλά τελικά ήταν λόγω δουλειάς(ανεβοκατέβασμα σκάλας με βάρος)....δεν σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

Απα πα πα πα αγγεία έσπασαν από το κάπνισμα? Δεν επιτρέπεται? Οπότε το θυμάμαι το παίρνω. Θα το δοκιμάσω και εγώ να το παίρνω κάθε βραδύ  πριν τον υπνο

Είναι πολύ σημαντικό να το παίρνεις πάντα την ίδια ώρα,τουλάχιστον έτσι θυμάμαι!Εγώ το έπαιρνα πάντα στις 23:00,αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία στις θρομβώσεις η ώρα....να σου προτείνω να διαβάσεις το χαρτάκι που έχει μέσα το κουτί τους ή βρίσκεται ήδη στη χωματερή το κακόμοιρο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η karen είπε:

Απα πα πα πα αγγεία έσπασαν από το κάπνισμα? Δεν επιτρέπεται? Οπότε το θυμάμαι το παίρνω. Θα το δοκιμάσω και εγώ να το παίρνω κάθε βραδύ  πριν τον υπνο

Ναι φυσικά θέλει ίδια ώρα κάθε μερααα... Ακριβώς την ίδια όμως εμένα έτσι μ είχε πει... Κ δεν κάνει να καπνίζεις γιατί μπορεί να βγάλεις. κυρσους.. Θρομβους παίζει ρόλο κ η κληρονομικοτητα σε αυτό εμένα απλά μ έσπασαν αγγεία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Είναι πολύ σημαντικό να το παίρνεις πάντα την ίδια ώρα,τουλάχιστον έτσι θυμάμαι!Εγώ το έπαιρνα πάντα στις 23:00,αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία στις θρομβώσεις η ώρα....να σου προτείνω να διαβάσεις το χαρτάκι που έχει μέσα το κουτί τους ή βρίσκεται ήδη στη χωματερή το κακόμοιρο;;;;

Δεν παίζει ρόλο στις θρομβωσεις απλά για να κοιμάται μετά κ να μην ταλαιπώρητε από αναγούλες κ ζαλάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...