Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μετά από υστεροσκόπηση


Recommended Posts

στις Just now, ο/η karen είπε:

Εμάς είναι τέλειο αλλά όσο καλό ειναι το σπέρμα μας τόσο χάλια η ποιότητα ωάριων μου. 

Τι εννοείς ακριβώς; Πώς το εξακρίβωσες αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Linaki_nikol είπε:

Καλησπέρα και σε σένα! 

Κι εμείς είχαμε 45% κινητικότητα και 17 εκατομμύρια αριθμό.. Αν όντως η φυσιολογική τιμή έχει πέσει στα 15 εκατομμύρια τότε βρισκόμαστε  σε μια νορμαλ κατάσταση... 

Με το άγχος πως τα πας; Εμένα με βοήθησε πολύ η γιόγκα..

Σου εύχομαι να μείνεις έγκυος το συντομότερο δυνατό με φυσικό τρόπο κοπέλα μου με όλη μου την καρδιά!  Καλή επιτυχία και σε σένα!

Άγχος χέρομαι που το αντιμετωπίζεις και μπορείς και το διαχειρίζεσαι .Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να το αποβάλλω με τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Linaki_nikol είπε:

Τι εννοείς ακριβώς; Πώς το εξακρίβωσες αυτό;

Για τα ωάρια?  ΑΜΗ χαμηλή και όλο το ιστορικό μου και οι επαναλαμβανόμενες  αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής μου και γονιμοποιησεις με ανωμαλία.  Ανταπόκριση ορμονων σχεδόν ανύπαρκτη στον οργανισμό μου.Εγω είμαι σε αναμονή δότριας για δανεικά ωάρια. Σου εύχομαι ότι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Άγχος χέρομαι που το αντιμετωπίζεις και μπορείς και το διαχειρίζεσαι .Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να το αποβάλλω με τίποτα. 

Κι εγώ αν διάβασες την αρχική μου δημοσίευση μέχρι που αρρώστησα σοβαρά από άγχος.. σε στρεσογονες καταστάσεις αντιμετωπίζω πρόβλημα.. Και είπα δεν πάει άλλο κατι πρέπει να κάνω.. προσπάθησα πάρα πολύ και εξακολουθώ να προσπαθώ..στην αρχή δεν πίστευα για να πω την αλήθεια ότι μπορουν μερικές ασκήσεις να μου φτιάξουν την ψυχολογία, μέχρι που σιγά σιγά άρχισα να αισθάνομαι αισθητά καλύτερα και συνειδητοποίησα οτι ξεχνιομουν και σταμάτησα να έχω το πλακωμα που είχα στο στήθος για τουλάχιστον έναν χρόνο, αρχικά χωρίς να το καταλαβαίνω... σου συνιστώ να ξεκινήσεις οποιαδήποτε άσκηση(αν δεν κάνεις ηδη) έστω για μερικά λεπτά καθημερινά, και ακόμα καλύτερα γιογκα ή πιλάτες που εχω επίσης ακουσει οτι εχει αποτελέσματα! Δοκίμασε! Δεν έχεις να χάσεις τίποτα! Δε θα σου πω ότι και σε μένα εξαφανίστηκε το άγχος, αλλά μιλάμε εχει ΤΕΡΆΣΤΙΑ  διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η karen είπε:

Για τα ωάρια?  ΑΜΗ χαμηλή και όλο το ιστορικό μου και οι επαναλαμβανόμενες  αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής μου και γονιμοποιησεις με ανωμαλία.  Ανταπόκριση ορμονων σχεδόν ανύπαρκτη στον οργανισμό μου.Εγω είμαι σε αναμονή δότριας για δανεικά ωάρια. Σου εύχομαι ότι καλύτερο 

Δεν εχω ιδεα τι είναι ΑΜΗ που γράφεις αλλα το έχεις ψάξει γενικώς απο οτι καταλαβαίνω... εύχομαι ό,τι καλύτερο και σε σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ποια είναι ηλικία σας και των δυο? Προσπαθείτε καιρό? 

Εγώ 33. Ένα χρόνο και όχι μεθοδευμένα. Στον 2ο χρόνο σταματήσαμε λογω ασθένειάς μου και πέρασε σχεδόν ετσι..τωρα θα ξεκινήσουμε παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Η αμη ειναι μία ορμονη που δειχνει τα αποθέματα ωαριων στις ωοθήκες. Ανιχνευεται στο αιμα

Α μάλιστα! Ευχαριστώ για την επεξήγηση! ? Στου αίματος της ορμονολογικές το κοιτάς δηλαδή; Δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής... Δεν υπάρχει τίποτα να βελτιώσει την ποιότητα των ωαρίων ούτε στο ελάχιστο; Από σκευάσματα εννοώ...;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2017 at 8:55 ΜΜ, ο/η Linaki_nikol είπε:

Α μάλιστα! Ευχαριστώ για την επεξήγηση! ? Στου αίματος της ορμονολογικές το κοιτάς δηλαδή; Δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής... Δεν υπάρχει τίποτα να βελτιώσει την ποιότητα των ωαρίων ούτε στο ελάχιστο; Από σκευάσματα εννοώ...;;

Νομίζω πως όχι, δεν υπάρχει κάποιο σκεύασμα. Μακάρι να υπήρχε.

Ναι, είναι εξέταση αίματος. Κ είναι ορμόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Νομίζω πως όχι, δεν υπάρχει κάποιο σκεύασμα. Μακάρι να υπήρχε.

Ναι, είναι εξέταση αίματος. Κ είναι ορμόνη.

Πάντως σε συγχαίρω για τη δύναμή σου... Εγώ πέφτω στα πατώματα με το παραμικρό... Είναι και ο σύζυγος που θέλει σπρώξιμο σε όλα γιατί νομίζει ό,τι έχουμε άπλετο χρόνο και τρελαίνομαι... 

Να μπω στη διαδικασία να κοιτάξω κι εγώ ωάρια αριθμό, ποιότητα κλπ κλπ;;; Πόσο να προσπαθήσω ακόμα μετά από την υστεροσκοπηση που έκανα;;; Ο γιατρός μου γενικά δεν είναι πολύ των άσκοπων εξετάσεων και δε θέλει να προτρεχει με ένα σωρό εξετάσεις εξαρχής αν δεν εξαντλήσει η γυναίκα ένα διάστημα προσπαθειών  από μόνη της πρώτα, αλλά τελικά ποιο είναι αυτό;;; Τι μπλέξιμο για να κάνουμε ένα μωράκι... πφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...