Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια μετά από παλίνδρομη κύηση


Φιογκάκι

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και εύχομαι γρήγορα πολλά μπιζελάκια σε όλες!

Εμείς ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αρχές του χρόνου και έμεινα έγκυος σχετικά εύκολα (έχω και πολυκιστικές) μέσα σε 4 μήνες, δυστυχώς δεν εξελίχθηκε καλά χωρίς αιτία, διακόπηκε μόνη στους δυο μήνες. Περιμέναμε 3 περιόδους όπως μας είπε ο γιατρός και βάλαμε μπροστά πάλι. Υπάρχει κάποια που να χει παρόμοιο ιστορικό? Ξέρετε αν είναι πιο εύκολη η σύλληψη τώρα που έχω ξαναμείνει έγκυος στο παρελθόν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες. Είναι πολύ θετικό το ότι έμεινες έγκυος εύκολα, είναι ένα σημάδι ότι δεν υπάρχουν προβλήματα υπογονιμότητας. Τώρα όλα είναι σχετικά...σου εύχομαι σύντομα μια γερή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Φιογκάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εύχομαι γρήγορα πολλά μπιζελάκια σε όλες!

Εμείς ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αρχές του χρόνου και έμεινα έγκυος σχετικά εύκολα (έχω και πολυκιστικές) μέσα σε 4 μήνες, δυστυχώς δεν εξελίχθηκε καλά χωρίς αιτία, διακόπηκε μόνη στους δυο μήνες. Περιμέναμε 3 περιόδους όπως μας είπε ο γιατρός και βάλαμε μπροστά πάλι. Υπάρχει κάποια που να χει παρόμοιο ιστορικό? Ξέρετε αν είναι πιο εύκολη η σύλληψη τώρα που έχω ξαναμείνει έγκυος στο παρελθόν?

Καλημέρα λυπάμαι κορίτσι μου. Εφόσον είχες σύλληψη ναι είναι εύκολο πάλι ξανά ασχέτως αποτελέσματος που δεν μας ήταν ευχάριστο. Έχουμε πολλές περιπτώσεις γυναικών με παλλινδρομες κυησεις. Μπορεί να είναι και ένα τυχαίο γεγονός ίσως όμως να κρύβεται και κάποιο θέμα πίσω από μια παλλινδρομη. Οι γιατροί συνήθως ψάχνουν μετά από δύο τρεις συνεχόμενες παλινδρομες για τα αίτια αν υπάρχουν και που ωφειλονται. Μην σε ανγχωσω καλύτερα ας γράψουν γυναίκες που πέρασαν από τέτοιες καταστασεις .Σου εύχομαι ότι καλύτερο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες.εγω με τον σύντροφό μου προσπαθούσαμε 1 μισή χρόνο.27 χρονών και οι δύο.τον Ιούνιο που μας πέρασε έμεινα έγκυος Αλλά παλλινδρρομησε.αμεσω μετά τον Αύγουστο (2 μήνες αποσταση) ξαναεμεινα και πάλι παλλινδρρομησε.και τα δύο ήταν τυχαία γεγονότα απλά συνέβαλε και ένα πρόβλημα υγείας στις παλινδρομες.σου γράφω για να δεις όσο σύντομο ήταν το διάστημα από τ πρώτη εγκυμοσύνη μου στη δεύτερη.δυο μήνες μόνο.οποτε μην ανησυχείς πιθανότατα θα μείνεις έγκυος σύντομα.εγω έκανα απόξεση και στις δύο.μου έχει πει ο γιατρός ότι μπορεί να βοηθηθεί η μετέπειτα σύλληψη από την απόξεση γτ σε καθαρίζουν και είναι ανοιχτός ο δρόμος.δεν σου κρύβω ότι πέρασα δύσκολα ειδικά στη δεύτερη παλινδρομη Αλλά να σήμερα μου ήρθε η περίοδος μου φυσιολογικά οπότε...και πάλι προς τη δόξα τραβά..... ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες.εγω με τον σύντροφό μου προσπαθούσαμε 1 μισή χρόνο.27 χρονών και οι δύο.τον Ιούνιο που μας πέρασε έμεινα έγκυος Αλλά παλλινδρρομησε.αμεσω μετά τον Αύγουστο (2 μήνες αποσταση) ξαναεμεινα και πάλι παλλινδρρομησε.και τα δύο ήταν τυχαία γεγονότα απλά συνέβαλε και ένα πρόβλημα υγείας στις παλινδρομες.σου γράφω για να δεις όσο σύντομο ήταν το διάστημα από τ πρώτη εγκυμοσύνη μου στη δεύτερη.δυο μήνες μόνο.οποτε μην ανησυχείς πιθανότατα θα μείνεις έγκυος σύντομα.εγω έκανα απόξεση και στις δύο.μου έχει πει ο γιατρός ότι μπορεί να βοηθηθεί η μετέπειτα σύλληψη από την απόξεση γτ σε καθαρίζουν και είναι ανοιχτός ο δρόμος.δεν σου κρύβω ότι πέρασα δύσκολα ειδικά στη δεύτερη παλινδρομη Αλλά να σήμερα μου ήρθε η περίοδος μου φυσιολογικά οπότε...και πάλι προς τη δόξα τραβά..... ? 

Καλησπέρα, σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Και κουράγιο, εμένα με βοηθάει να σκέφτομαι ότι μας συνέβη εμάς γτ αντέχουμε! Και εγώ απόξεση είχα κάνει, ο γιατρός μας είχε πει να περιμένουμε τρεις περιόδους. Εμένα με συμβούλεψε ο γιατρός όταν με το καλό ξαναμείνω έγκυος να κάνουμε προληπτικά ενέσεις αντιπηκτικές οι οποίες μόνο καλό κάνουν και τίποτα να μην έχεις. Ψυχολογία ακμαία κι όλα θα γίνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα λυπάμαι κορίτσι μου. Εφόσον είχες σύλληψη ναι είναι εύκολο πάλι ξανά ασχέτως αποτελέσματος που δεν μας ήταν ευχάριστο. Έχουμε πολλές περιπτώσεις γυναικών με παλλινδρομες κυησεις. Μπορεί να είναι και ένα τυχαίο γεγονός ίσως όμως να κρύβεται και κάποιο θέμα πίσω από μια παλλινδρομη. Οι γιατροί συνήθως ψάχνουν μετά από δύο τρεις συνεχόμενες παλινδρομες για τα αίτια αν υπάρχουν και που ωφειλονται. Μην σε ανγχωσω καλύτερα ας γράψουν γυναίκες που πέρασαν από τέτοιες καταστασεις .Σου εύχομαι ότι καλύτερο... 

Σ'ευχαριστώ πολύ, το εύχομαι! Ναι έτσι λένε αλλά να σου πω την αλήθεια επειδή είναι μεγάλο ζόρι ψυχολογικά κάνω ήδη κάποιες εξετάσεις, ότι μπορούμε τουλάχιστον ν'αποκλείσουμε καλό είναι. ό,τι καλύτερο και σ'εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Φιογκακι μου κ πολυ περιμενες....ξεκινα παλι εντατικα.......εγω εχω  τρεις στο ιστορικο μου.......κ προσφατα μετα την τριτη μου ειπε η αιματολογος αμεσως να προσπαθησω....με το καλο η προσπαθεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...